Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
7. júl 2009

lebo ak beries, tak sa ani necuduj, ze si dostala MS presne.

sofia2008
7. júl 2009

ano, beriem, ale aj tak mi mekali porpi nom tyzden, mne pomohol metformin, brala som ho prvy mesiac a hnes mi prisli kramy presne, len som myslela, ze zaberie aj na tvorbu vajicok, ja beriem metformin, clostil a duph a este aj agnucaston...a od dalsieho mesiaca aj estrofem, aby mi vyrastla vyssie sliznica...no hotova pohroma...som zvedava, ci mi ta cysta praskne alebo co s nou bude, v piatok idem utz tak uvidim, popytam sa lekarky...ale zvazujem v septembri laparku a v januari 2010 uz umele...

shaarka
7. júl 2009

sofi, tak kazdy dostane po vysadeni duphastonu MS inak, niekto do 3 dni, iny do 6, atd.
nemalo by sa tomu hovorit, ze MS meska.
okrem toho je dobre merat bazalku, lebo si mohla mat aj ovulaciu (mierne oneskorenu), a tym padom si MS dostala nie hned po vysadeni D, ale tak, ako je tvoje telo nastavene a aku dlhu prirodzenu LF mas...

sofia2008
7. júl 2009

ja si bazalku nechcem merat, na mna uz blbo posobi len to, ze chodim na folikulometriu a beriem tolko liekov

shaarka
7. júl 2009

ok, to chapem.
ale dovolim si povedat, ze bazalka ti spolahlivo indikuje ovulku a nemusis ist ani na folikulometriu po predpokladanej ovulacii. takisto vies, kedy cakat MS a vies si aj odsledovat, ci mas dostatocne dlhu lutealnu fazu... a na to ani nemusis merat kazdy den. 😉

hiva
autor
8. júl 2009

podporujem shaarku....meranie bazalky je dobry a hlavne jednoduchy a lacny sposob, ako sama zistis ci ovulka bola/nebola, ak bola tak zistis, aku dlhu LF mas...a podla teploty vies mozno aj zistit prichadzajucu mrchu, pripadne tehotenstvo 😉

hiva
autor
8. júl 2009

ja zacnem od najblizsieho cyklu asi zase merat....o 16:00 budem volat svojmu doktorovi, a uvidime, ako bude dalsia liecba vyzerat 😅

zuzuza
8. júl 2009

Holky, brý den, jak se máte???????

shaarka
8. júl 2009

zuz, tak jak?
???????????????????????? kde mas tt? 😔

zuzuza
8. júl 2009

Shaari, já tt nemám v pase, nějak na o nejsem, zatím dobrý, už jsme 11 plus 5 tt a včera jsme byli na kontrole, viděli jsme nožičky, počítali prstíky, už měříme od hlavičk k zadečku 5 cm s nožkama víc, krásně se tam mlelo a př. pátek jdem na velký uzv na VVV, tak snad bude ok, nemůžu tomu uvěřit, že jsme došli až sem, po tom, co všude čtu, kilik je spontánních potratu a zamlklých těhu, mudr. byla štastná jak blecha i když vyhráno ještě není, tak vás chci tím podpořit, že se všechny jednou dočkáte, tak jako já!!!!

shaarka
8. júl 2009

😵 😵 😵 obrovske gratulujem!!! 😵 😵 😵

zuzuza
8. júl 2009

Shaari děkuji, ale stejně obavy má člověk pořád, bych potřebovala chodit na uzv každý týden i když na to bych neměla nervy, a jak jsi na tom ty teď?

shaarka
8. júl 2009

zuzu, ja citim v kostiach, ze vsetko dobre dopadne. si v krasnom tyzdni, najhorsie mate za sebou. teraz nie je dovod sa bat, i ked ostrazita musis byt. ako sa mas, ako sa citis?

ja som na tom naprd, ani po pregnyle ovu nebola. takze sa chystam na laparku, dohodnem sa s Dr. hned, ako sa vrati z dovolenky. 😒

zuzuza
8. júl 2009

Shaari, super, ze se teda aspon bude neco dit a co stimulace injekcema? Ted nevím, jestli jsi nad tím někdy přemýšlela, ale ta laparka a pak třeba slabá stimulka by určitě mohli pomoct!

Jinak mě už je lépe, už mám i elán a už dokonce každý večer přemýšlím, co budu dělat ten druhý den, to jsem dřív jen ležela, bez nálady, už mě není ani tak zle, tak to jde, tak snad si to konečně začnu užívat. Včera jsem dostala prenatal box, je tam plínka, dudlík, nějaké vzorky, čtwní, časopisy, tak jdu studovat 😀

hiva
autor
8. júl 2009

zuzuza....jaaaaj....mat tak tvoje radosti a starosti 😉 😉 😉 ....gratulujem a pekne si to uzivaj 😵 😵 😵

zuzuza
8. júl 2009

Hivo děkuji, no moc bych si přála aby jste to zažívaly brzo taky, ale jak já se začala snažit tak dlouhodobé snažilky už těhotněly, jako s pco a nakonec se dostalo i na mě, ač mě to přijde neuvěřitelné, takže na vás taky dojde, věřím tomu, když to vyšlo mě, v to jsem ani ve snu nevřila, že já budu jedna z těch co nakonec takto otěhu!

hiva
autor
9. júl 2009

caute....takze ziadna komicka liecba sa u mna nekona.....vcera som volala s dokym.....cakam teraz na "poslednu" mrchu a po mrche mam prist na UTZV....takze ziadny clostyl, nic....som celkom rada, lebo zrovna o 2 tyzdne sa chystame na dovolenku, takze ak by prisla ovulka sama, tak popracujeme na malom africancatovi 😀

shaarka
9. júl 2009

hiva, idete do afriky? 😕
tak Dr asi mysli, ze po vysadeni HAK pride ovulka sama, ze?
no, v kazdom pripade, drzim palce! je to mile od neho 😀 😀 😀

hiva
autor
9. júl 2009

no hej...Egypt je snad afrika 😀 😀 😀

ale inak osobne som fakt rada, ze nechce so mnou teraz nic robit.....sama dufam, ze to pojde nejak samo 😀 😀 😀 ....no sak a dovolenku sme si naplanovali tak, aby bola pocas "plodnych dni"....cize ak pride mrcha zajtra, dovca bude od 14 do 21 DC....takze snad sa podari 😅 😅 😅

hiva
autor
9. júl 2009

fuuuha....kde ste vsetci????...uz dovolenkujete??? 😨 😨 😨

baba2288
9. júl 2009

ahoj,hiva!
no tak vidis,predpokladala si spravne.ja si tiez myslim,ze to takto budes mat super a este aj dovolenka sa trafila,takze parada.
a to ste hladali termin dovolenky podla terminu predpokladanej ovulacie? 😅

baba2288
9. júl 2009

jaaj,zuzuzu,gratulujeme!

baba2288
9. júl 2009

shaari,negoogli,som tu. 😀 a nevrav o sebe,ze si vadna,lebo je dost mozne,ze som aj ja... 😀

kaciatko81
9. júl 2009

ahojte 🙂 hiva, tak drzim palce, aby ovulka nabehla a hned sa zadarilo 🙂

hiva
autor
9. júl 2009

no jo....moc neverim, ale dufat treba.....ked nam to uz tak pekne vyslo cez tu dovolenku 😀 😀 😀 ....ale nie, nebola to az tak uplne nahoda....mali sme na vyber bud ten tyzden alebo o tyzden neskor....tak som povedala radsej ten skorsi, lebo tak akurat vychadza ovulka 😉 ...dokonca sa chcela k nam aj moja segra s malym pridat na dovolenku, ale razne sme povedali ze nie lebo ideme robit babo 😀 😀 😀 ...no a keby boli s nami na pristelke, asi by sme toho mo nenarobili, vsak? 😉 😅

hiva
autor
9. júl 2009

no a moj manzel je este naivnejsi....ten cka, ze sa nam podaria rovno dvojicky 😀 😀 😀

kaciatko81
9. júl 2009

hiva preco nie? vies, co je sranda, ze ja ked som brala iny druh hak, tak po vysadeni vzdy nejaku dobu mrcha chodila ako hodinky... ovulka neviem, vtedy mi to bolo jedno... takze nikdy nevies...

hiva
autor
9. júl 2009

no ved ano....ale budem rada, ked budem mat aspon ovulku a nieto aby sa nam rovno podarili dvojicky 😅 😅 😅 ...ale viem, ze ta moja trubka (Mm) bude hodne sklamany, ked nam to nevyjde 😒

kaciatko81
9. júl 2009

hiva, jedno alebo dve... clovek bude vdacny tak, ci tak... hlavne aby bolo/boli zdrave 😵

hiva
autor
10. júl 2009

presne tak Kaci 😉