Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
26. apr 2010

jancos, kedy budu tt v pase? 😉
hej hej, je to rosakova 😝 straaaaaasne ju milujem! 😵 😵 😵

zuzu, fotecky sme si robili my dvaja s MM, samospust 😀 ale jancos dosvedci, ze vieme fotit 🙂 takze kto bude mat zaujem o bruskate fotky, nech sa ozve. na cene sa rozumne dohodneme 🙂

zuzu1111
26. apr 2010

no shaari takí šikovní ste? 😉 ....aj to upravujete v nejakom programe?
ak môžem odpovedať za jancos, tak ona písala, že tt do pasu si dá až po 13tt 🙂

shaarka
26. apr 2010

a kedy bude 13tt? 🙂

jasne, ze upravujeme 🙂 😉 ved nikto nie je dokonaly 😀

zuzu1111
26. apr 2010

asi také 2-3 týždne myslím 🙂 , lebo je troška predomnou

a vieš mi napísať v akom? môjho manžela to fest zaujíma 😀 ...kúpili sme si tiež nedávno taký lepší foťák a stále doňho drbem, že kedy sa už konečne naučí poriadne s ním robiť, že aspoň pekné fotky nášho bába budeme mať...tak stále mi hovorí, že fotiť nie je problém, lebo keby mu niekto poradil nejaký dobrý program na úpravu (a preňho najlepšie v slovenčine alebo češtine 😀 😀 😀 ...lebo cudzie jazyky nemá veľmi rád)

katkaajurko
26. apr 2010

ako ste sa rozpisali 🙂

shari ty si furt kinderko? 🙂 malemu je dobre u maminky 🙂

babule a vam nasadili ten euthyrox len tak? aj ked krv bola ok? ja by som toto potrebovala..nech mi konecne nieco nasadia..ale hadam po laparke uz nieco konecne niekto aj vymysli ☹

jancos
26. apr 2010

ahoj zuzu, mas pravdu, asi za 2 tyzdne, dufam, ze vsetko bude ok. asi je to stastie, ze mam teraz toho tolko, ze sa vobec nestiham zamyslat, ze co bude, ak nahodou sa obavy dr potvrdia, jasne, ze dufam, ze sa nepotvrdia, ale nestiham ani spat, tak ked mam chvilku, tak spim. vcera som isla spat o druhej a teraz tiez len sedim pri pocitaci a robim:( keby mi za to aspon platili🙂)) nie srandujem... robim to rada, ale neviem si povedat, kedy to uz staci a kedy je to uz na moj ukor. tak tak sa mam, v podstate fajn, len si to nestiham uzivat:( daco vymyslim, aby sa to zlepsilo, len kedy, to neviem🙂
a ty zuzu ako? uz je na tebe nieco vidiet? ja som dufala, ze az v takom 4.mesiaci /na niekom nic nie je vidno ovela dlhsie/, ale jem take gebuziny, ze vyzeram podla mna jak v 5.mesiaci:(

jancos
26. apr 2010

kati, mne pri prvom to nasadili, lebo som dlho nevedela schudnut, skusali aj nieco ine na testosteron, ale hodnoty stitky boli ok, len sa blizili ku hraniciam a mne zabral asi za 2 mesiace. ked som bola mala, tak ma liecili na stitku, tak mozno aj preto, ale neviem isto.

shaarka
26. apr 2010

dobre, nedobre, ale uz by mohol ist von, kym nema este 4 kila! 😠 😀 😵

zuzu, s fotenim ti poradi napr. aj hiva, ona ma tiez techiku a skusenosti s programami.
my standardne upravujeme zaklad v Lightroom-e (fotime ro formatu RAW) a potom este klasicky jepegy vo Pohotoshop-e.
Nic ine na fotky nepouzivame.

shaarka
26. apr 2010

no a s euthyroxom mam taku skusenost, ze vysledky SZ som nevidela, cize neviem ake som mala hodnoty.
ale semanova povedala, ze vzhladom na to, ze sa snazime otehotniet, tak mi teda nasadi najnizsiu davku.
no a to uz som bola 3.DPO a uspesne 😀
ak by sme sa nesnazili, tak by sa na euth. asi vykaslala. a myslim, ze by to bola skoda.

su rozmedzia a normy, ale myslim, ze co je u niekoho normal, u ineho moze byt uz mierne zvysena alebo mierne znizena hodnota... 😒

zuzu1111
26. apr 2010

jancos no tak ty si poriadne zaneprázdnená....na mne veľmi ešte nie je nič vidno, no možno trošilinka - ale ja som také troška bruško mala už pred otehotnením, lebo tých pár kilečiek čo som pribrala, tak sa mi stále ukladajú na bruchu...takže teraz neviem posúdiť aké bruško to je - či tehu alebo papkacie 😀 😀 😀

kati mne robila endokrinologička UTZ štitky a tiež mi brala krv na rozbor...a z toho usúdila, že mám troška "spomalené fungovanie" štitnej žľazy, že to nie je nič nejaké hrozné, ale že keď chcem otehotnieť, dá mi ten Euthyrox, že mnohým babám pomohol....že možno už len z neho samého sa mi upraví cyklus. Neviem, čo vlastne zabralo, lebo euthyrox beriem asi od novembra a už koncom decembra som začala aj duphaston a clostil

jancos
26. apr 2010

zuzu, no ja ho mam urcite papkacie, ved mrnus asi este nema ani pol cm, tak z neho to nebude🙂

zuzu1111
26. apr 2010

jancos mrnos uz ma urcite viac ako pol cm - lebo ja som bola minuly tyzdne na UTZ - 8tt+1 a mali sme 1,8cm. A ty si nejake tyzdne predomnou 😉 ...takze povedzme si, ze nase bruska su kombinaciou papkacieho a tehotenskeho 😀 😀 😀 ..no uz taram, takze idem do postele...dobru noc prajem

hiva
autor
27. apr 2010

ahojte....tak som sa asi predsa len dockala ovulky 😵 ...http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 ...uvidime, co z toho bude....so snazenim sme sa celkom aj trafili, tak snad motyka znova vystreli 😀

govinda
27. apr 2010

hiva, no tak to je super 😵 . Hlavne že si na ňu nemusela čakať tak dlho ako ja 😀 . A nech je aj s výsledkom nejakým, fazuľkou, zo mňa si príklad neber 😠 😀

ja už chcem mrchaňu: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

hiva
autor
27. apr 2010

dik govi.... uvidime 😅 ...spravili sme preto vsetko 😀 ...no u teba je ta mrcha fakt na spadnutie 😖 ...skoda....a tak krasne to vyzeralo ☹ ...ale neboj, ovulka bola teraz tak pride aj na buduce 😉 😵

inak ja sa teraz asi najblizsich 10 dni zblaznim...to cakanie....hrozne nieco.....uz len teraz sledujem, kedy nabehnu priznaky 🙂 😀 😀

govinda
27. apr 2010

hivka, no na spadnutie už vyzerá od predvčera, teda hlavne bolesti boli a stále nič 😒 . Tak nech čím skôr príde, nech čím skôr skončí a nech mrcha príde aspoň tak ako tebe, nie zase tak neskoro 😒 . No uvidíme, ja verím 😉
A tebe držím palčeky 😵

katkaajurko
27. apr 2010

ahojte

no tak neviem preco mne ten euthyrox nenasadila... ale som si vsimla - ze napisala do papierov ze odporuca potvrdit ovulaciu ultrazvukom - a toto moja gynda-opat neurobila 😒 a ze kontrola ak sa nezadari o pol roka-to bude za dva mesiace.... cize asi chcela este pol roka pockat-a mozno by ho aj nasadila... no co uz...nejako bude...

hiva tak teda bola teraz? no sranda co si to telo robi...myslis-ze to bolo tak-ze vtedy sa vyvoj vajka trochu pozastavil a teraz sa zase rozbehol? inak ovulka 21 den je veelmi pekna 😵

mireag
27. apr 2010

Dobre ranko zienky, 🙂
dlhom som nepisala, lebo som bola chora, okrem toho mi byva zle, cize som vkuse vyvalena na gauci... Ale priebezne som kukla, co je nove.
Gratulujem k ovulkam. 😵

govi, skodaaaa. 😒

govinda
27. apr 2010

mire, ahojky 😵 . Takže ti býva zle? No ale to je dobré, nie? 😀
katka, aj ja o 2 mesiace idem na kontrolu na endokrinológiu, a vraj ak sa moje výsledky nezlepšia, tak sa niečo porieši, tak uvidíme 🙂

tatranka sa neozvala? 😕

mireag
27. apr 2010

govi, no uz by to mohlo aj prestat. Vkuse len rucim jak jelen... Niekedy ma to drzi cely den az do vecera... A chod prave vtedy v MHD alebo pod.... 😀 😅

tatranka mala dusika, ci nie? 😕

govinda
27. apr 2010

mire, no tak vieš, to sú strasti a slasti tehotenstva 😵 😵 . Alôe cestovať teraz v MHD by bolo fakt o držku 😒
tatranka mala ducha, no už pár dní nebola, aj tuším špinila, tak neviem 😒

katkaajurko
27. apr 2010

baby a Irisina sa ma ako 😕

hiva
autor
27. apr 2010

mire...ahoj 😉 ...uzivaj si nevolnosti... sama vies, kolko si cakala aby si sa ich konecne dockala 😉 😀 😀 😀

katka....tak netusim, ako to bolo s tou ovulkou....ale som is takmer ista, ze ovulka bola z toho vajecniku, kde doky videl folik....vecer pred ovulkou som mala take strasne bolesti v tom vajecniku...aj som si povedala....bud je toto ovulka, alebo sa mi rozpada cely vajecnik aj s vajcovodom 😀 😀 😀 ...nastastie to vyzera tak, ze to bola ovulka 😵

no ale je to celkom fajn....ovulky po laparke 18DC, 20 DC, 19 DC...a potom po kyrete na 26DC, potom asi 17 DC, teraz 21 DC....celkom to ide 😵 ...snad to tak bude pokracovat aj dalej 😵 ....baby, keby to bolo v mojej moci kludne by som sa o ne podelila aj s Vami 😉 ...ale verim, ze uz je vsetko na dobrej ceste 😉....govi teraz to bude uz len lepsie a lepsie 😉...a katka, dufam, ze aj tebe sa coskoro podari minimalne ukazkova ovulka a upravi sa cely cyklus 😉.... a budeme vsetky tri tehulkovat spolu ,-)....a snad sa k nam prida aj danielka 😉

hiva
autor
27. apr 2010

co sa tyka Irsinki, tak myslim, ze uz je doma a Elinku chodi do nemocnice navstevovat 😉 ... uz sa tusim ozvala aj tu na fore 😉...ale ja som s nou nehovorila....ale vyzera, ze nakoniec bude vsetko OK....pevne verim 😵

katkaajurko
27. apr 2010

tak to su dobre spravy 🙂 😵

mireag
27. apr 2010

hiva, silno budem drzat palce, aby snazenicko prinieslo ovocie. 😵
Nevolnosti prajem samozrejme kazdej z vas. Kazda si to zasluzime po takom dlhom case. 😵 😵 😵

govinda
27. apr 2010

no tak sa snáď irsinka ozve aj tu 😵

katkaajurko
27. apr 2010

baby ja mam normalne tmavu slabunku mrchu...mam si to zadat tak do grafu alebo ako spinenie necham ? 😨

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

hiva
autor
27. apr 2010

katka...ja by som si to kludne dala ako krvacanie...uvidis, ako sa to bude vyvijat....potom si mozes kludne manualne spojit oba grafy do jedneho 😉... podla mna je lepsie znacit si presne intenzitu krvacaniu, lebo casom zabudnes....takto to budes mat aspon v grafe spravne zaznacene 😉

ja som si tak manualne spajala moj tehu graf 😉

katkaajurko
27. apr 2010

vies co je ale zvlastne, vcera som skumala krcok - a on nie je ani hore ale ani uplne dole - ale nie je makky a otvoreny..je skor tuhy...sranda ze? asi to telo sa nejako zrovnava alebo co-lebo je cele dopletene...