Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

jancos
1. máj 2010

ahojte, majatejko, len mi napadlo, ci nahodou tvoja slaba ms nemohla byt akoze ovu spinenie a potom by to davalo logiku, ze po "ms" mas vysoke teploty, lebo to nebola ozajstna ms. ale neviem, len uvazujem. o cyste neviem, to by mal dr vidiet na utz.

beatab369
1. máj 2010

jancos dakujem trosku si ma ukludnila....tak ako som uz pisala...ak sa ma nieco stat tak to jednoducho pride, ale myslim optimisticky....uz nechcem zbytocne stresovat 😉
aj dr. vravela, ze by sa nemalo nic stat....takze buduci tyzden budem uz od utorka bez duphastonu, tak uvidime...trosku mam pocit, ze mam taku tahsiu maternicu, taj ju viac citim, ale to nemusi byt vysadzovanim liekov, ved uz aj moj drobcek je vacsi....takze tazko povedat....akurat mam vyrazky ale tych sa asi nezbavim do konca tehu...uvidime ci sa to po vysadeni zhorsi alebo zlepsi....
a inac ako sa citis?

beatab369
1. máj 2010

podarilo sa mi dat fotecku nasho drobceka z 3D do albumu, nie je uplne kvalitna - este sa musim vela ucit 😀

jancos
1. máj 2010

jeeej, bea, ved to je super fotka, krasne babo🙂)) nech ti rastie do krasy🙂 ked mas vyrazky, moze to znamenat, ze to bude dievcatko, nie? ci vam uz hovorili pohlavie?
ja som ok, len nemam chut jest normalne veci a tak jem hluposti a priberam, co som sa teda tomu chcela vyhnut. nie priberaniu, ale nadmernemu priberaniu. ty si uz kolko dala ku svojej povodnej vahe?

beatab369
1. máj 2010

jancos...ano je to chalpcek 😀 dakujem, fotka sa vydarila aj sestricka na UTZ sa pozerala, ze vynimocne pekna fotka, ze nie vzdy sa tak super podaria....mozno to je aj preto, ze mne este cez brusko nebolo na UTZ vidno, branila placenta, tak mi robila UTZ zo spodu....no neviem, ale je krasna, kazdy den sa na nu s drahym pozerame...len nech je zdravucky 😉

ja som najprv schudla a to som ani nezvrackala, a musela som jest 5-6 krat denne ale po malo, vela do mna neslo...a teraz mam povodnu vahu ako pred tehu....takze zatial nepriberame ale brusko uz rastie, to som mala uz pred mesiacom a teraz sa zacina uz aj tak tvarovat ....podarené, drahy mi ho natiera kazdy den 😀

beatab369
1. máj 2010

a ty si kolko pribrala?

jancos
1. máj 2010

joj, tri kila a to este chrobacik je taky maly, ani cm mozno nema... pri prvom som tiez najprv schudla a ked som sa vydavala v 13.tt, tak na mne nebolo nic vidno, lebo som tiez mala akurat povodnu vahu. ale teraz, no hroza. tak snad ine veci budu ok, to je dolezitejsie. len ma to hneva, lebo si myslim, ze je dolezite, ako sa stravujem a nechce to ist podla mojich predstav...:(

beatab369
1. máj 2010

jancos nerob si starosti, este nam ich zivot dost prinesie, treba jest vsetko s mierou a bude to ok 🙂

neviete mi povedat, ci mi nemozu poskodit homeopatika, v noci na strasne skriabe v hrdle az ma stekli a tym padom kaslem....tak som si dnes kupila na radu lekarnika HOMAOGENE 9 na cmulanie na hrdlo....dala som si uz 3 tabl. ale neviem, ci mam brat dalej alebo radsej nie....nekonzultovala som to s lekarkou kedze je sobota....tak neviem
😒 ....asi to radsej necham tak a uvidim ako v noci....

majatko
1. máj 2010

dakujem velmi pekne za vsetky odpovede...o cyste lekar vie, ale netvaril sa, ze by bola nejako nebezpecna....no tu slabu MS som mala po agolutine, na ktory chodim kazdy mesiac uz asi styri roky....ale ked tak nad tym rozmyslam, ze ja mozem mat asi ovulaciu hocikedy, bez ohladu na to, kedy mi pride "MS" po agolutine, kedze to nie je ozajstna MS....dnes rano som mala uz nizsiu teplotu 36.9 ale merala som si ju o hodinu neskor ako cez pracovny tyzden...mate pravdu, budem sa sledovat a az po par mesiacoch uvidim, ze co a ako u mna funguje resp. nefunguje....s babatkom sme zacali len vo februari, teraz to este neriesim velmi lebo o tyzden mame svadbu, potom ideme na dva tyzdne na svadobnu cesu 🙂 a az potom ak nebudem tehotna tak zacnem viacej tlacit na mojho lekara, aby ma liecil, kedze s PCO asi neotehotniem len tak a uz budem mat o dva mesiace 31....

jancos
1. máj 2010

majatko, drzim palce, meraj poriadne BT a budes vediet, ako sa veci maju.

bea, homeopatika isto mozes. ja beriem pravidelne, aj kvoli tomu, ze som vysadila antihistaminika.

beatab369
1. máj 2010

jancos dakujem pekne za odpoved 😉
a ty na co beries homeo? s cim mas problem?

jancos
2. máj 2010

Bea, s alergiou, nechcem brat klasicke lieky, tak beriem homeo.

danielkabn
2. máj 2010

Krásnu nedeľu baby 🙂 aj keď skoro ráno pršalo a je zamračené,u nás sa už slniečko prediera,my sme boli ráno s mm a so svokrovcami zahrať tenis a badminton,tak som vyštavená..ale varím obedík. 😉 😉
Bea,máš nádhernú fotku malého,je úžasná.. 🙂 🙂

mireag
2. máj 2010

Ahojte baby,
mali sme od piatku navstevu a chodili sme po vyletoch, takze teraz som vas v rychlosti docitala. Ja idem v utorok na kozne - mam na krku skaredy ekzem... a onedlo budem tiez riesit alergo. 😒

bea, nadherna fotka. 😵 😵 😵 Faaaaakt sa vydarila. My byvame na Wuppertal street. 😀 Byvame tu od augusta. Takze stretko je viac nez nutne. 😀 Ja shaarku a jancos poznam osobne, zvysne baby by som tiez rada videla. Ale co s blavackami...? 😒

jancos, no tak to sa dr. urcite opytaj kvoli tej strede a daj vediet. Ked to rusi, tak pojdem v piatok. Skoda, clovek si uz zvykol na take pohodlie... 😅

beatab369
2. máj 2010

dakujem baby 😀

katkaajurko
2. máj 2010

ahojte

bei chutnucky je veru 🙂 moc

tak ja buduci tyzden idem laparku vybavit...este neviem presne kedy..no uvidime kazdopadne

beatab369
2. máj 2010

mire budem rada ak dame stretko...ja na Hemer street by 😀 byvam od oktobra minuleho roku, kedy sme tu s drahym kupili bytik 😉 a na dolnom KVP som byvala takmer cely zivot s rodicmi, takze KVP mi je blizke....
a kto este byva na KVP?

beatab369
2. máj 2010

katka drzim palceky nech sa to podari co najskor 😉

mireag
2. máj 2010

bea, tak snad uz nikto, to by bol trapas. 😀

katka, drzim palce, nech sa veci pohnu a nech vas laparka posunie dalej. Verim, ze uz toho musis mat plne zuby... 😖

katkaajurko
3. máj 2010

dobre ranko vam prajem

ja drzim vyrovnanu hladinu-tak dufam,ze to tak aj zostane 😀

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

govinda
3. máj 2010

ahojte baby 🙂

katka, čo to tam máš v grafe aže C pri *?

govinda
3. máj 2010

bei, krásna fotka mrňúsa 😵 😵 😵 . Gratulujem 🙂

katkaajurko
3. máj 2010

to je creamy vytok mi zacala este bol trosku dohneda(spinenie) ale len trolinku-tak som tam dala C a *

hiva
autor
3. máj 2010

caute....ja sa zatial drzim... http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 ...dnes asi zajdem do lekarne predzasobit sa testikmi 😀 😀 😀

hiva
autor
3. máj 2010

bea....ta fotka mrnusa je fakt skvela.....bude to riadny fesacisko 😉 😵

inak shaarka sa este osobne neozvala?... ked rodila vo stvrtok, to uz by mohla byt dnes doma, nie?....sa uz tesim na Teove fotky a ako nam porozprava ze co a ako 😅 😵

cizu
3. máj 2010

ahoj holky, obracim se na vas s prosbou o informaci.
Mam take PCO (perlovy nahrdelnik na levem vajecniku) a chtela bych se zeptat. Uz tri mesice uzivam sarapis mensis na podporu funkce vajecniku a ten me evidentne pomaha k tomu, ze mi zkracuje moje brutalne dlouhe cykly a tento mesic jsem zazila asi prvni regulerni ovulaci.
Mam jenom problem, v patek jsem mela poztivni ovu test, v sobotu opet (v sobotu ale daleko vice nez v patek, naprosto krvavy🙂)), takze beru, ze ten sobotni byl pozitivni a patecni spise ne....ale od te doby se teplota porad drzi dole. Je mozne, ze pri PCO i kdyz ovu test je pozitivni k uvolneni vajicka nedojde?
O vikendu jsem citila oba vajecniky, jako kdyby se tam fakt neco delo, nevite, kde by mohl byt problem?
Posilam i muj grafik.....dekuju moc, .......
http://www.fertilityfriend.com/home/2cb139

govinda
3. máj 2010

cizu, včera si merala teplotu taký istý čas ako inokedy? Lebo podľa ovu testov a hlienu by si už mala byť po ovulke, len ten včerajší pokles sa mi nezdá.
Nemohla by si ísť na usg k lekárovi, či ovu prebehla? Len pre potvrdenie 😒 .

hiva
autor
3. máj 2010

cizu....moze sa stat, ze teplota stupne trosku neskor....ale podla mojho nazoru bohuzial zatial tvoj graf na ovulacny nevyzera ☹ ....a vlastne aj ten minuly graf...urcite nebola ovulka tak, ako je zvyraznena....ja by som to bola tipla skor na 28 DC 😉

ale nic si z toho nerob..... ja osobne ovulacne testy nepouzivam....ale hovorieva sa, ze pre nas s PCO nie su moc spolahlive....ale sama osobnu skusenost nemam 😉

katkaajurko
3. máj 2010

baby co robite - aby ste nemysleli na to ci pride ovula alebo nie... ja som zistila-ze ja sa pred ovulou strasne stresujem-ci pride alebo nie a tak si skodim nabeton...ako som si kukla cykly dozadu... stare - ked som sa az tak nepoznala a len tak merala boli ovulky jasne a tam som aj otehu a potom som si to dokaslala... cim odstranit ten vnutorny nepokoj? ani pri robote to neviem odstranit..to je hrozne

cizu
3. máj 2010

govi: merim ve stejnou dobu - v tydnu kolem 6h rano a o vikendu kolem 8h, takze vikendovy posun tam trochu je........
k Dr. se bohuzel nedostanu._(