Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

cizu
3. máj 2010

hiva: jj, ty minule urcite ne, tam ani ovu testy nikdy pozitivni vysledek neukazaly....ted to bylo poprve...a co se tyka fyzicke stranky, tak tomu vsechno nasvedcovalo, tak akorat nevim, jestli verit teplotam nebo testum☹

katkaajurko
3. máj 2010

cizu to je obrovsky posun cez vikend-ten graf straca potom vypovednu hodnotu - musis aj cez vikend rovnako merat
mne kazdu hodinu stupne teplota o 0,1 desatina - cize dve hodiny=dve desatiny a to je hned "ovulkovsky" skok.... mne sa hned nezdal ten tvoj rozhadzany grafik

mireag
3. máj 2010

cizu, no zatial ovulkovsky moc nevyzera a ten dvojhodinovy rozdiel je dost velky... 😒 Ovu testami by som sa netrapila... Skusila som ich dvakrat a ovu nikde.

katka, ja som takisto nato myslela vkuse. Dobre mi ale padlo, ked som mala brutal vela roboty... Dokonca som raz mala taky cyklus, ze uz po ovu som bola taka nervozna, ze mi asi z toho vyletela teplota. Jednoducho som kazdy vecer zaspavala nervozna z toho, co rano nameriam. Normalne som sa z toho v noci budila... 😖

hiva, zajtra testujes..? Jeeeee, som zvedaaaavaaaaa. 😵 😵 😵

cizu
3. máj 2010

holky diky, ale ted uz vubec nevim, co s tim☹
Muj Dr. je zastance toho, ze grafy nemaji vypovidajici schopnost, protoze to muze ovlivnit tisic jinych okolnosti (nevyspalost, ne stejna doba mereni, nachlazeni nebo nemoc apod) a zase veri ovu testum............a ja ted fakt nevim, cemu mam verit☹
JInak ted zadnou lecbou neprochazim, po MA cekam jeste na vysetreni imuna a pak zacneme stimulovat 😉

hiva
autor
3. máj 2010

cizu.....tazko povedat ci grafy dobre funguju.....pred vyse tyzdnom som bola aj ja presvedcena, ze na mna nefunguju, lebo podla dokyho som mala ovulku na spadnutie (podla UTZ mala prist cca za dva dni) a neprisla....prisla az o vyse tyzden neskor, ako on hovoril......ja som bola presvedcena, ze prisla tak, ako on hovoril, ale len BT mi nereagovala....ale casom sa ukazalo, ze fakt nebola a prisla az neskor....takze som opat ziskala doveru voci BT 😅

kazdopadne musis merat aj cez vikend v rovnaky cas....viem, ze si chces asi trosku viac pospat, ale ked chces mat zmysluplny graf, bud meraj skor alebo nemeraj vobec.....ja napr. cez vikend dam budik na 5:00...odmeriam, a spim dalej 😉

inak asi ta potesim, ale podla mna v tom minulom cykle si ovulku mala.....niekedy okolo toho 28 DC....je tam jednoznacne viditelny vzostup teploty a potom pokles pred bliziacou sa mrchou....skoda, ze si tie posledne dni nemerala vsetky 😉

ked tvoj doktor neveri grafom, odporucala by som potom chodit na folikulometriu a sledovat hladinu hormonou....jedine tak budes mat istotu, ci ovulka bola alebo nie 😉....ale osobne podla mna je jednoduchsie merat BT ako chodit kazdy 3-ti den k doktorovi 😉

hiva
autor
3. máj 2010

mire...neviem, ci testnem uz zajtra....je trochu skoro... a najma zajtra odchadzam na 2 dni do Bruselu, takze ak som nahodou tehu, radsej to ani nechcem vediet, lebo by som len stresovala 😀 😀 😀 ....takze testnem az ked sa vratim....vo stvrtok rano najskor 😉

katka....co sa tyka stresu ci a kedy ovulka pride, ja uz som rezignovala.....som si proste povedala, ze to uz nebudem riesit.....vzdy si len poviem ze bude ako ma byt a aj tak to neovplyvnim.....a to trosku pomaha 😅 ...ale fakt len trosku 😀 😀 😀 ... na to sa proste neda nemysliet 😒

cizu
3. máj 2010

hivus diky🙂 uvidime, co se bude dit do konce tydne, to budu jako kazdy pracovni den merit ve stejnou dobu🙂
Holky mejte se, pa

katkaajurko
3. máj 2010

mire no prave potrebujem recept na to ako sa hodit psychicky do uplneho kludu - robota mi zial nepomaha

mireag
3. máj 2010

katka, asi ta nepotesim, ale to sa neda. Ja som si miestami hovorila, ze toto vsetko je peklo na zemi
a ze serem nato... 😖 Ono to bohuzial asi tak ma byt, lebo ani jedna z nas nie je z kamena... 😒

katkaajurko
3. máj 2010

a tabletky? nepomohol by taky persen alebo nadopovat sa b-vitaminom...nieco?

ozaj niekto tu hovoril ako ukecal v lekarni na agnucaston - lebo ja mam pocit-ze mne stres z ocakavania dviha prolaktin-a potom mi folik nepraskne a vzdy vtedy mam aj hranicny prolaktin..nikto s tym nic nerobil...ale skusila by som...

kerka13
3. máj 2010

bea, maly je nadherny. my dme u doktora videli len taky fliacik pre mna neidentifikovatelny, ale on sa v tom vyznal a opisoval mi to vsetko, ale pre mna to je aj tak spanielska dedina 😀, ze co je vacok a co babo, len to srdiecko som na monitore videla ako bubnovalo ale na fotke ho uz neviem najst 😨,
hiva drzim palce na stvrtok aby boli II

hiva
autor
3. máj 2010

kati...ak ho chces, kludne zozenem....segra robi v lekarni 😉 ...ale ja s nim skusenosti nemam 😒

hiva
autor
3. máj 2010

kerka...dik....ale moc velku sancu tomu nedavam....uvdime, ako to cele dopadne....mozno ma mrcha prekvapi skor 😅
... a kedze srdiecko na monitore blika (svieti - nesvieti - svieti - nesvieti) mozno bola fotka robena zrvona v momente, ked bolo zhasnute 😉 🙂

kerka13
3. máj 2010

hivus mohlo to byt tak ako hovoris, ale zatial je este velmi malinke 6,9 mm a na takom malinkom to este nie je velmi rozoznat na tych fotkach z vnutorneho sona. mm to studoval celu cestu od lekara ale nevyzeral tak, ze by sa v tom vyznal, ale bol podareny ako si tu fotku tocil, ze kde je hlava a kde nohy 😀 hovorila som mu, ze na to si este bude musiet pockat, ze zatial je babo mensie ako ten vacok 😀 😀
hiva a co ked motyka vysteli 😉 😉

katkaajurko
3. máj 2010

hivus a dalo by sa tak-ze si ho u segry v lekarni vyzdvihnem? som citala -on viac menej upravuje aj PMS - takze to sa mi zide tak ci onak 😀

hiva
autor
3. máj 2010

katka, dalo....ale ona robi v lekarni v Galante a tam by sa ti asi nechcelo ist 😉 ....ak by si chcela, po vikende by som ti ho vedela doniest....alebo sak skus nejaku lekaren na okoli 😉....mozno ukecas magistru....povedz ze uzivas a doslo ti balenie a lekarka je na dovolenke a ze nechces otravovat zastupujucu...a mozno ti to daju 😉

katkaajurko
3. máj 2010

hiva skusim lekarne 🙂 lebo prave ho potrebujem do vikendu - mam pocit ze ovula sa blizi - tlaci ma pravy vajecnik- a preto sa aj bojim-ze si ju sprostym stresovanim bloknem ako naposledy - lenze nemysli na to-ked ma vajecnik tlaci..kurnik - keby som nic necitila ani neviem 😀

hiva
autor
3. máj 2010

jasne kati... to budes mat rychlejsie 😉

inak prave som sa vratila z WC-cko a mala som v hliene cervene "nitky"...takze mrcha pride co nevidiet....mozno uz dnes sa rozbehne 😠 ...kurna....a tak som chcela aby vydrzala aspon do sluzobky....neznasam cestovat pocas mrchy 😠 😠 😠

hiva
autor
3. máj 2010

a k tomu ma este serie kratka LF 😠 😠 😠 ...zostava mi uz len verit a spoliehat sa na zaklade vlastnych skusenosti, ze tehu mozem byt aj napriek mrche 😒

katkaajurko
3. máj 2010

hiva prave som sa chcela opytat-ze co tak skoro 😒 mozno ale ovula bola trochu skorej ako to vidno na grafe...

jasne...tehu mozes byt aj napriek mrche...

katkaajurko
3. máj 2010

tak som si volala do ruzinova-velmi mila sestricka mi to zdvihla-ze mam prist hoc-ktory den okrem stvrtka rana - do dveri cislo 53 aj s papiermi...hned vedela koli comu volam - tak pojdem tam a tam uz jak budem - asi zvazim dohodnut si mudr.Orosa..

juj az mi creva stiahlo- a to som tam len volala - ja som hrozny strachopud veru

hiva
autor
3. máj 2010

nie katka... ovulka skor asi nebola....aj v poslednom cykle to vyzera na ovulku na 23 DC a LF iba 9 dni....takze teraz tych 10 dni je viacmenej moja norma ☹ ...a aj pred tym som mala LF 11 dni a po duphiku 13 dni ....asi to bude u mna problem 😖 ...ale tak teraz na to kaslem.....aspon sa vyriesil moj dalsi pripadny problem....este stale totiz nemam vysledky z hemato, tak uz som sa bala, ako ich budem musiet nahanat ze kde su....a teraz si mozem pockat kludne este dalsi mesiac 😠 ...ani ma tak neserie samotna mrcha ako to, ze budem teraz musiet pribalit vlozky do cestovnej batoziny 😠 😠 😠

hiva
autor
3. máj 2010

super Katka....ja som tiez taky strachoprd, ked mam nieco vybavovat...a najma ked mam volat....ja radsej vzdy osobne zbehnem, sice sa klepem ako osika a som cela zelena, ale aspon to na nich zabera a potom su na mna mili 😀 😀 😀 ...ale vybavovat cez telefon neznasam 😠 😠 😠 ... a kedy sa chystas?... aj si sa pytala, ze kolko sa asi caka na laparku?

katkamarek
3. máj 2010

ahojte zienky, tak po dlhooooooooooooooooooom case som vas prisla pozriet, akosi som na konika zanevrela. Ako sa mate? Co tu nove?

Este raz blahozelam Shaaarke, ani sa mi nechce verit, ze uz ma babatko 😵

Ja som v pohode, len sa mi od zaciatku merania akosi znizila celkovo teplota, asi to bude zmenou rocneho obdobia, kto vie, ale ovulku mavam zatial. Tu je grafik
http://www.fertilityfriend.com/home/katkamarek

aj ked minuly grafik sa tvari tak vselijak, ale to som mala ovu potvrdenu od dr. folikulometriou aj odberom na progesteron 😉

hiva
autor
3. máj 2010

inak ako vies, Orosa vrelo odporucam....ale skus pockat, co ti oni povedia....mozno ho dostanes tak ci tak a potom usetris peniazky 😉 ...alebo ti navrhnu aj nejakeho ineho lekara.....a potom si o nom pozistujes viac....myslim, ze je ich tam viacero dobrych 😉

hiva
autor
3. máj 2010

ahoj katkamarek.....tak tie tvoje grafy su pekne rozhadzane, ale hlavne ze ovulka chodi 😉 😵 ...a inak uprimne zavidim to zanevretie na konika 😉 ....mne uz asi nie je pomoci....ja by som to uz nedokazala.....zo mna je uz cistiy zavislaaak 😀 😀 😀

kerka13
3. máj 2010

hiva beries to spravne, mas moj obdiv. este si myslim, ze kazda baba co sme tu ti zo srdca praje aby si bola co najskor tehulka 😉

katkamarek
3. máj 2010

Hiva, tak ja som zanevrela na konika, ale som na inej stranke, takze zavislacka som stale, len sme sa z temy grafy BT prestahovali inde 😀

katkaajurko
3. máj 2010

katka a ten minuly cyklus-kedy si bola na odbere na progesteron a kolko bol?

hiva
autor
3. máj 2010

katkamarek...jasne...ty uz ficis na e-mimine, co? ... ja zostavam verna koniku....hold, zvyk je zelezna kosela 😀 😀 😀

kerka... si mila...dakujem....ale nie je co obdivovat... hold uz som si presla vsetkymi fazami....nadsenie, zufalstvo, panika, sklamanie, zufalstvo....momentalne som vo flegmatickej faze...alebo teda aj vo faze cakania na uplnu rezignaciu 😅 😀 😀 😀