Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

danielkabn
17. máj 2010

Dobré ránko 🙂 🙂
babulky,ďakujem za rady,dnes je lepšie,priedušky ok,hrdlo boli pomenej,ale sa mi to dostalo do nosových dutín 😠 😠 tak sa ťažko dýcha..a ešte ten kašel,musím,aj keď sa mi nechce do lekárne pre nejaký sirup.
Irsinka,ja ťa obdivujem,ako to všetko zvládaš,malá je krásnučká,taký malinký anjelik,držím moc palčeky,nech krásne priberá a nech je zdravučká. 😉
Beatka,a ty už nestresuj,lebo to neškodí len tebe,na to nezabúdaj 😉 😉

hiva
autor
17. máj 2010

ahojte.....katus....tak super....laparka na jednotku 😵 .....tak teraz klidek, pohoda ...zresetovat hlavu a sup do snazenia 😉 😵

irsi...drzte sa...sledujem Vase pokroky a velmi sa tesim 😵 ...nech uz mas Elinku co najskor doma 😉

katkaajurko
17. máj 2010

ahojte

danielka mne najlepsie zabera sirup Stodal - aj teraz si ho od vcera davam-lebo z tej narkozy som mala nejako poskriabane hrdlo, nastekane sople v prieduskach a zachripnuty hlas a nie a nie to vykaslat a uz sa to uvolnuje 😵

HIVUUS ano uz to mam za sebou -sa tesim ako male jojo!!!! a chapes-ze mi ani nic neopravovali?? secko je ako ma byt? hlavu mi mali zlaparkovat 😀

hiva
autor
17. máj 2010

katka....super....cistucka ako lalia 😉 😀 😀 ....nechcem sa chvalit, ale ja som ti to hovorila 😀 😀 😀

katkaajurko
17. máj 2010

Vestica Gina 😀

hiva tebe som to asi nehovorila-bola so mnou na izbe teta co ma 4 deti 🙂 a styri roky nevedela otehotniet a potom zrazu bum a uz to bolo a islo to ako pomasle...vraj sa predtym na to strasne sustredila..a ked si v hlave povedala-ze kasle na to ze pocka na dalsiu mrchu a dalsi mesiac ide k lekarovi nech nieco vyzisti - tak ta mrchu uz nedosla...ale neverila tomu-lebo furt tu mrchu cakala a cakala a ona nikde

a ze si musime v hlave povedat - ze "budeme mat deti - urcite ano" ale ze nevadi ked nie tento mesiac tak buduci a buduci si treba povedat to iste..proste nefixovat sa na dany cyklus a pride to... tak to skusim do IUI...ale ja aj dost tomu IUI u nas verim... my sme taky vhodny kandidati na to...stimulka a precistit tie spermosky... si myslim... ze nam to vyde..ked nie prve -tak niektore dalsie ... 😀

hiva
autor
17. máj 2010

katus...len keby bolo take jednoduche povedat si v hlave, ze kasles na to, ze? 😅 ...ono sa to vzdy lahko hovori....ale zial, kazda si tym musime prejst sama.....aj tej tete co ti to vravela to koniec koncov trvalo 4 roky kym rezignovala a nechala to tak....a verim, ze aj jej vtedy vsetci hovorili, aby na to nemyslela a nesustredovala sa....no nie? 😅 ....kazdopadne ale ti drzim palce, aby sa to tebe podarilo 😉... ak najdes dobry recept, ako na to nemysliet, daj mi vediet 😉 😵

beatab369
17. máj 2010

katka mas pravdu...musim sa zamestnat a odputat pozornost na seba..... 😒 dufam, ze sa mi to podari 😔

katkaajurko
17. máj 2010

ved prave... ja aj som vzdy v pohode cez mrchu a prvy tyzden po a potom zacnem spekulovat kde sa ta ovula flaka..ale tak teraz si vravim-ze hadam aj ked nebude..aalebo co..aj tak ideme skusat IUI... aj 5x ked bude treba a potom IVF...davam si na to dalsi rok...

a hladam si fakt novu gynekologicku... nejako mi tato nesedi... 😒

katkamarek
17. máj 2010

Katka gratulujem k super laparka, verim, ze teraz sa dostanes uz do vacsej pohody, vies, ze je to ok a babatko pride ani sa nenazdas 😵

kerka13
17. máj 2010

katka super ze tak dopadla laparka, aspon sa skor zahojis a potom sup sup do snazenia 😉
zase som sem nemala cas prist ale uz som tu 😎
mna stale pobolieva to podbrusko, dnes rano to bolo dost silne 😒 tak len dufam, ze je to OK. este som si v piatok volala k lekarovi o vysledky z krvnych testov co mi brali v 6 tt a povedal, ze je to OK, ale ze je tam nieco v minulosti prekonane, tak aby som radsej prisla este na odbery ☹ , ale zase ked tam uz budem tak mu skocim na kozu a bez sona neodidem 😎

cizu
17. máj 2010

ahoj holciny...nevim, mozna si nektera pamatujete.......sem tam jsem k vam prispela nebo poprosila o radu...ale ted mam novinku a nejde se o ni nepodelit.
Ve zkratce - moje telo diky PCO nefunguje...nemam ani ovu a nasledne ani MS - ted jsem ve fazi cekaci na posledni vysetreni (aby mel muj Dr. po mych IVF a MA jistotu, ze vse ostatni funguje, nez zacneme lecit PCO).
Pro svuj klid v dusi jsem pred 2,5 mecisi zacala uzivat sarapis mensis (ktery pri pomaha regulovat vajecniky a srovnavat cyklus), pisou, ze ucinky se projevi po dlouhodobem uzivani..........a ja po skoro 2,5 mesicich posilam vysledek......nevim, jestli opravdu i toto dokaze nakopnout telo misto hormonu, pokud ano, tak vsem doporucuju....!
1. cyklus 82 dni, s vyvolanim (Agolutin), 2. cyklus 44 dni (tyden uzivan utrogestan, 3. cyklus 34 dni, bez leku a vcetne ovu a MS🙂)))
http://www.fertilityfriend.com/home/cizu

katkaajurko
17. máj 2010

inak ja premyslam medzi sarapisom a gynexom... jedno z toho urcite skusim..gynex skratil cyklus mojej kamoske...

katkaajurko
17. máj 2010

kocky co ste boli na laparke - tak mali ste aj kremovo ruzovy vytok? ja mam ... neviem ci je to problem alebo ok...

a este jedna otazka-ked som ovulovala pred laparkou asi 4 dni - vajo to urcite neprezilo,ze? narkoza.... kontrastna latka...?

lu.lu.
17. máj 2010

ahojte 🙂

chcela by som sa s vami poradit.......podla uzv mi diagnostikovali pco....meriam vsak bt,aj robim ovu testy a podla toho ovulujem....moj problem je to,ze v lutealnej faze spinim...konkretne minuly cyklus to zacalo uz 3 dni po ovulacii a trvalo az do zaciatku ms........lekarka mi nasadila metformin. mate s nim niektora skusenost??? lebo som citala,ze sa dava pri inzulinovej rezistencii a na to mi testy nerobili...myslite,ze by mi mohol metformin pomoct s mojim spinenim? dakujem za odpoved 😉

kerka13
17. máj 2010

katka ja som po laparke 4 dni slabo krvacala, ale lekar ma este v nemocnici pozeral a hovoril, ze to bolo u mna v poriadku. mne robili laparku 22 den cyklu a vtedy som este nemala ovulku a ani neviem ci potom v tom cykle prisla, elbo som si to nesledovala, ale doki mi hovoril, ze keby som nahodou predtym mala ovulku ze by to mozno nemalo vplyv na pripadne tehu, ale ze to zavisi, v ktorom dni po ovulke ti robia laparku, aspon mne to vtedy tak povedali. katka ty nejdes na kontrolu do nemocnice?? ze by si sa tam spytala??

katkaajurko
17. máj 2010

nie mam ist na kontrolu k svojej dr...zajtra tam idem ...

jancos
17. máj 2010

lulu, pochybujem, ze by met pomohol na spinenie. je to dost silny liek a hoci vplyva na inzulin, nepriamo ovplyvnuje aj vajecniky. ja by som ho nebrala bez sledovania na diabetologii. /inak som ho brala a sledeovali mi pravidelne krv, moze to mat dost zle neziaduce ucinky, aj ked sa berie opravnene a ked len tak bez vysetrenia, to je podla mna este horsie/
na spinenie ti skor pomoze duphaston, aj ke d tam davaj pozor, ci neblokne ovu alebo bylinky, napr agnus castus ale urcite aj ine.

jancos
17. máj 2010

zeny, ja som dnes prvykrat vracala ako najata. bolo to hrozne, ale ulvilo sa mi. ale prislo to na mna na chodbe, uplne som to nemohla ovladat, potom som po par razoch na chodbe presla na wecko a pokracovala. sorry za detaily, ale stale to mam pred ocami:(
na obed som zjedla cetoviny s lososom a od vtedy mi bolo blbo, netravilo mi, no hroza, ja take nikdy nemavam. musela som ist mimo domu kvoli niecomu, vkuse mi bolo zle, ale az vecer som si dala iskru no a po piatich sekundach to prislo, fuuuj, sorry, musela som sa bvyrozpravat, tak prepacte🙂
drzte palce, nech sa to neopakuje. vdaka🙂

danielkabn
18. máj 2010

Dobré ráno kočky 🙂 mne sa dnes tak nechce vstávať,lebo musím dnes vybavovať,no mala by som sa asi zobudiť už 😀 😀
Jancos,to neva,čo ja by som dala za to,keby že mám tt za pásom a vraciam 😝,pretože ja tiež vraciam,ale momentálne hlieny,už tretí deň a je to veľmi eeg blee hnusné.. 😖 😖
Lulu,vitaj medzi nami pco-čkárkami 😉
Kerka,kedyže dáš tt za meno?
A zdravím aj Shaarku,už sa dlho neukázala,malý Teuško dá asi zabrať,ale to je pochopiteľné 😉

jancos
18. máj 2010

dani, tak sa drz, mne to raz stacilo. ale muselo to byt z pokazenych cestovin asi.

lu.lu.
18. máj 2010

jancos-dakujem za odpoved 🙂 ....ved presne to som si aj myslela,ze je velmi silny liek a ked nemam ani testy urobene,ci ho vobec potrebujem,hmm 😒

a este sa chcem opytat,je mozne,ze pco sposobuje spienie v lutealnej faze? lebo mne robili odber krvi na progesteron,tyzden po ovulke a mala som velmi peknu hodnotu....tak uz neviem,co moze byt pricinou mojho spinenia...

mireag
18. máj 2010

Ahojte baby, ale ste toho popisali. 🙂
Ja som dnes prisla z 3D bez fotky. 😅 Male strajkovalo. Najprv ukazlo chrbat a potom kamsi zaborilo hlavu a trcali mu len nohy. No maturovali sme s dr., ze az. 😀 Kaslala som, stuchala do brucha, raz utz na bruchu, potom zospodu, potom zase na bruchu... Smola. Dieta ma malo tazko v pazi. 😀 Ma 5,79 cm, NT 1,13mm, vsetko na svojom mieste a proste seeeeecko v poriadku. 😉

V rychlosti som zbadala, ze sa ukazala irsi. Straaasne moooc im drzim palce, nech su zdrave. 😵 😵 😵 Moju kamosku hospitalizovali pre podozrenie na hellp syndrom a skoro jej spravili v 33tt cisarsky. 😔 Idem ju dnes kuknut, tak aspon uvidim slavne 17.pos. v novej nemockej at vim do ceho jdu. 😀

zuzu1111
18. máj 2010

ahojte baby, tak mne je dnes konečne lepšie - nedeľa bola otrasná, hlavne večer, hlava ma ukrutne bolela, včera to ešte trocha pokračovala - celé doobedie som prespala a poobede už bolo dobre

Mire - juuuuuuj, nevadí, že sa bábo neukazalo - hlavne, že je všeeeeeeeeeetko v poriadku, teším sa........ja idem 24.5. na to meranie NT - mám z toho trocha strach....a hlavne čo mi povie ohľadom tej placenty 😕 😕

jancos - verim, ze to bolo len z toho jedneho zle stravitelneho jedla - to by bolo keby v 14tt prisli tehu nevolnosti 😅 ...ja sa vytesujem, ze uz som za vodou, ze pomaly koncim prvy trimester, tak ked mi nebolo zle doteraz, uz mi nebude 😝

beatab369
18. máj 2010

mire som radea, ze je vseeeetko ok, to je dobra správa....a naozaj nevadi, ze sa nechcelo fotit 😉

zuzu ja idem az po tebe 27.5 na poraďnu, ale nebude moja tak sa necham prekvapit.....
drzim ti palceky aby vsetko dobre dopadlo a aby si bola pokojna 😉

mne sa asi robi herpes ☹ ale co uz hadam to zvladneme.......vcera som si zbadala len taky jemny fliacik na pere tak som si to hned potrela cesnakom, nemala som sprievodne javy svrbenie a palenie...no a dnes som si to rano opat potrela cesnakom, tak ani neviem, ci som to len podrazdila tym cesnakom....mam to tam take cervene, ale ani neviem ci to je herpes, alebo nie, alebo este len prepukne, ale to uz akosi dlho by trvalo ked sa to od vcera nepredralo von, tak to mozno udrzim v tomto stave a neprepukne uplne....rozmyslam ci si mam na to potriet aj herpik z lekarne, ten sa vraj moze aj v tehu alebo uz do toho nebabrat...fakt je to take divne...ani ...ani...

beatab369
18. máj 2010

jancos to urcite nebola prijemna vec, ale hlavne, ze uz je lepsie....ja to skor pripisujem momentalnemu jedalnemu listku...nemyslim si, ze oneskorene nevolnosti...tak teraz asi par dni nieco lahsie a urcite bude dobre 😉

kerka13
18. máj 2010

danielka tt si dam az po najblizsej navsteve Dr. 😉 mala by som ist 25.5. ale volala som si o vysledky krvi a doki povedal aby som radsej prisla este na jeden odber, ze nieco som tam mala a chce si to preverit, ze vraj nieco prekonane z minulosti 😒 tak idem vo stvrtok a ked tam uz budem tak vyskocim na kozu 😀
jancos ttie noevolnosti boli podla mna z tych cestovin asi ti nesadli
bea mozno budes mat maleho hamblivca co sa nechce ukazovat, hlavne ze je v poriadku a ze sa uz predtym ukazal 😎

kerka13
18. máj 2010

baby aky mate nazor na lakovanie nechtov pocas tehu??? okrem vdychnutia tych vyparov by to asi nemalo uskodit babu

zuzu1111
18. máj 2010

kerka dobra otazka - ja tak teraz premyslam, ze odkedy som tehu, tak som fakt nechty nelakovala 😅 ...ani mi to nejako nechyba, kedze uz ani do prace nechodim, ani velmi vonku ako kedysi....ja skor rozmyslam, ze ci gelove nechty neskodia, lebo v juli ideme na svadbu a chcela by som si dat urobit - velmi sa mi to paci, parkrat som ich uz mala, je to stokrat krajsie ako moje...len tam je to vdychovanie kadecoho este intenzivnejsie, nie?

jerryjanka
18. máj 2010

zuzu - ani by som nepovedala - ved gel ako taky nesmrdi
jedine ten pripravok na prilnavosť a potom čistič prebytočneho gelu
nebala by som sa kopec bab ma v tehu nechtiky

katkaajurko
18. máj 2010

ja mam nazor na lakovanie nechtov a farbenie vlasov - ze sa to urcite moze 😉 🙂 to su hovadiny ze sa to nemoze