Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sarafortuna
27. jún 2010

ahojte, trošku tu čítam čo ste posledne písali...
dagma, nezávidím... veru je to riadne na psychiku..
chcela som k tej adopcii napísať vám môj zážitok z praxe v decáku pre malé deti - vtedy to bol ešte ten hlúpy typ DD, že tam boli deti od 1-6 rokov ako v škôlke - viem, že sa to od vtedy zmenilo, no ja to mám stále pred očami.
1. majú strašné detstvo - ak je zlatučké, tak je miláčik a mojkajú ho, ak je to "obyčajné" dieťa je to iba KUS
2. často sú bez dozoru v triede samé, kým niekto fest nereve a netečie krv tak to neriešia...
3. vychovávateľky nemajú na nich čas
4. sedela som pri nich v herni na maličkej stoličke a prišlo ku mne asi 3-ročné dievčatko a spýtalo sa ma: "môžem ťa postískať?" ... vytískalo ma, usmialo sa a išlo sa ďalej hrať.... 😅 😅 😅 😅 😅 😅
Ak už nový typ detského domova body číslo 1-3 odstránil - bod číslo 4 pre tie deti stále platí....
Preto si viem predstaviť mať adoptované dieťa, aj ako behá spolu s mojimi 2-ma po dome... 😀 😀 😀
Ja by som išla do adopcie aj hneď... a popri tom mala v pohode aj vlastné, no muž to zatiaľ odmieta... že ešte vyčkajme... 😎 😎
Tak sa majte a prajem všetkým veľa optimizmu a nádeje... mńa už tie moje ružové okuliare nejako neposlúchajú... 😢 😢
Majte sa tu, papa

shaarka
27. jún 2010

@dagma123
doprdele, ja nepoznam cely tvoj pribeh, preto mi odpustite, ak budem trocha mimo temy, ale stale nechapem!
vyska sliznice je menna. ak to neslo teraz, to neznamena, ze to nepojde inokedy... z vlastnej skusenosti viem, ze ani ked nemenstruujes, neznamena to, ze otehotniet nemozes. raz sa to moze podarit. mozno si bola prestimuovana, ale telo nebolo pripravene...
ale napis mi pls cislo strany, kde si precitam, co mas za sebou, nech tu nemudrujem zbytocne 😅

a este sa chcem opytat: tebe odobrali vajicka a oplodnili ich manzelovymi spermiami? ked teda hovoris o vzniknutych embryach. a ak ano, tak ako je mozne, ze vam ich nezamrazili? nechceli ste?
a to, ze sa daju "kupit" alebo "dostat" hotove embrya, priznam sa, je pre mna novinka 😅 😕

v kazdom pripade velmi drzim palce, nech toto najhorsie obdobie prejde.
snazim sa len povzbudit, pretoze si stale nemyslim, ze jedno IVF, ktore nevyslo, znamena, ze vam o nevyjde vobec 😉
odbornu pomoc kvitujem, len neviem, ci by nestacil psycholog... hm? je toto uz taky beznadejny stav, ze potrebujes lieky? 😔

afrika
27. jún 2010

ahojte, dagma písala som ti aj cez IP. neviem, či si si to čítala tak ešte raz. sama mám veľké problémy po dvoch kyretoch so sliznicou- a to s tím možno ani nesúvisí. po druhom MA som bola na hysteroskopii a tam zistili, že nemá dobrú štruktúru a veľkosť. veľkosť sa dá ovplyvniť minimálne 3 druhmi liekov a aj injekciami ale štruktúra bohužiaľ ničím. doktor, ale povedal, že každý mesiac je iný, netreba to vzdávať a zvlášť ženské telo je nevyspitateľné. tento rok som zatiaľ ovulovala iba 1 krát a aj to bola sliznica asi len 4mm. ale nevzdávam sa. momentálne som po KET. na 14 deň mala sliznica len 6,4mm no a doki povedal, že mi vklad urobí až na 23dc, aby nám dal šancu. k liekom na sliznicu som začala užívať aj utroš pred KETom a čuduj sa svete na 23dc mala 9,5mm 🙂 . sama na sebe som si za tento polrok všimla, že vždy po utroši začne rásť. utrogestan mi dávali nie na prípadné udržanie keďže ani ovulka nebola-len raz, ale preto, lebo jedine potom dostanem krásne ms. duph. na mňa moc nezaberá 😒
dagma netreba sa vzdávať, skús iné metódy liečby...
moc držím palčeky

shaarka
27. jún 2010

@afrika
tak tak, presne tak som to myslela aj ja 😵
a drzim palcuchy! 😵 😵 😵

kerka13
28. jún 2010

ahojte babule,

az sa to hrozne cita co vsetko musime podstupit a aj tak tej prirode cez rozum neprejdeme 😖 ale snad ta veda natolko pokroci, ze to ochvilu pojde a zo vsetkych cakateliek uz budu len stastne maminy alebo maminy cakatelky. uprimne vam to vsetkym zo srdca zelam 😵 😵

hiva
autor
28. jún 2010

@katkajurko ...neviem, ci ziadny folik alebo ziadny dominantny....proste moc to nekomentoval....sak uvidime, ako pojde teplota 😠

@sarafortuna ...mam presne ten isty nazor na adopciu...ja by som chcela mat vela deti, idealne 4 a kludne by mohli byt 2 moje a 2 adoptovane....alebo aj 4 adoptovane, ked sa vlastneho nedockame....ale manzel zatial este stale nie je presvedceny....ten este stale dufa a veri, ze budeme mat svoje 😉....ale uz sme sa dohodli, ze ak do konca roku nebudem tehu, zacneme vybavovat papiere na adopciu 😅 😵 ...zatial ho stale spracovavam, ze adoptovat mozme tak ci tak, ale nejak mu to zatial nie je po chuti....chce mat najprv vlastne a potom sa uvidi 😅

@dagma ... moja, drz sa....asi sama najlepsie vies, cim vsetkym si presla a ake mas sance na prirodzene otehotnenie....ale chcela by som ti len povedat, aby si to nevidela az tak cierno a nevzdavala to este 😉...nadej a tym padom aj sanca je tu vzdy 😉 ...ten psycholog, alebo aj psychiater ti hadam pomozu 😉...drz sa 😉

hiva
autor
28. jún 2010

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 ...som zvedava na zajtrajsiu teplotu 😒 😅 🙂

katkaajurko
28. jún 2010

@afrika a nepovedali ti - co vplyva na tu strukturu? preco je taka? aj ja mam zlu strukturu 😢 ... ale nechapem aky lempel lemplavy mi robil tu slahnutu laparku - v papieroch bolo ze mi mali urobit laparku aj hysterku a mne nic nezistili a az nasledne ze toto vsetko mam - ako to???? nechapem a mam na to nervy 🙄

hiva a ty merias 😅 😨

my sme kupili definitivne letenky 🙂 🙂 🙂 takze ak sa uz nic zle neudeje - Klop klop klop 😵 😵 😵 😵 tak o necele dva tyzdne letime si splnit cestovatelsky sen 😵 😵 ...pred definitivnym rezervovanim letenky-som pre istotu testla... mrchu ocakavam kazdym dnom.... a jasne ze motyka nevystrelila..biely ako sneh - aj ked som mala plnu hlavu vybavovania a zariadovania ... takze s definitivnou platnostou prehlasujem- ze psychikou to nebude 😀 😀 😝 proste je telo hold pokazene a ine to same od seba nebude... 😅

afrika
28. jún 2010

katkaajurko neviem čo na to vplýva, ale vysvetlili mi to v heliose tak, že lieky na štruktúru niesú, iba na rast. ale každý mesiac je iný a na to treba myslieť. ja som bola z toho dosť hotová, ale už je to lepšie a rozhodne sa nechcem vzdať. na sliznicu je dobré piť alchemilku, ale o inom neviem 😒

afrika
28. jún 2010

a inak-tiež mám PCO

hiva
autor
28. jún 2010

katka....jasne ze meriam 😉 ...ved to je moja zavislost....ako by som nemerala 😀 😀 😀 ...i ked beriem to s rezervou....cez vikend na to kaslem....meriam len vtedy, ked vstavam o piatej....ak vstavam neskor, kaslem na meranie....nebudem sa predsa nasilu budit o piatej kvolli desiatim minutam merania 😀 😀 😀

wau, tu dovolenku tisko zavidim.....ja este neviem, ako to s nasim tripom do USA vyriesime....chcela som to totiz ako prekvapko manzelovi k 40-tke, ale tak snad uz v oktobri budem tehulka a tak nyvstevu Washingtonu musim odlozit az na jeho 50-tku 😀 😀 😀 😀 ...a na ako dlho idete?...letite primo do LA? ...a co vsetko planujete precestovat?

katkaajurko
28. jún 2010

desi ma to s tou strukturou... 😖 😖 😖 ze na to nic nie je... a asi sa to u mna moc nemeni - ked aj ovulujem ale neotehotniem... 😔

ja uz som neni od merania zavisla...lahko som si odvykla 😉

afrika a to akoze ako napasuju IVF na cyklus s dobrou "strukturou" , ci? co vam poradili...? ake su moznosti?

afrika
28. jún 2010

katkaajurko to sa nedá, napasovať IVF s dobrou štruktúrou. treba veriť, že mrazáčkovia sa do sliznice riadne zahriznú a nepustia 😵 😔

katkaajurko
28. jún 2010

@afrika-ja som mala tento cyklus sliznicu 8mm - 5 dni pred ovulaciou /podla hlienu/ ale struktura bola aj tak zla... stale je zla... nedozreta... davala som si gynex-asi to hadam pomohlo aspon na vysku... no aj tak mi to bolo na dve veci....

katkaajurko
28. jún 2010

a co to ta struktura vlastne znamena ?

afrika
28. jún 2010

že ma zlé vnútro-jadro. aspoň mne to zistili pri hysteroskopii. dovtedy na UTZ videli len to, že je nízka. a 8mm pred ovulkou je nádherné 😵

katkaajurko
28. jún 2010

@afrika-ale sucasne doktor povedal-ze na otehotnenie bez sance ta struktura - a mal pravdu....uz som 13 dni po ovulacii a videl to na ultrazvuku....

afrika
28. jún 2010

ako to vlastne videl? aj ti to nejako vysvetlil?

katkaajurko
28. jún 2010

neviem ako to videl - ale povedal to po ultrazvuku... kukol - netvaril sa nadsene ☹ a povedal-ze nic moc..tak som sa spytala-ze preco? ci je nizka sliznica a on ze nie - praveze vyska je fajn - ale strukturou je nedozreta a ze uz ani nedozreje... a to som ovulovala celkom pekne 20-21 DC.... ☹ a vysvetlil to tak nejako - ze ten pravy vajecnik - ktory je horsi z hladiska PCO - a tie male foliky co su v nom sposobuje - ze aj ked ovuluje ten lavy - ten pravy nie je uplne necinny a produkuje tie navyse hormony - myslim to typicky dvojnasobne LH v strede cyklu co PCOckarky mavaju sposobuje ze to zasahuje do tej "dobrej " cinnosti a preto to nedozreje poriadne...

z coho mi vyplynulo ze taky vajecnik by asi mali vyrezat uplne alebo co 🙄 🙄 🙄

katkaajurko
29. jún 2010

Hivus ahoj prosim Ta -kolko mam pocitat na cestu z hranic na letisku vo Viedni v piatok rano medzi siedmou a osmou?
a tam je len jeden odletovy terminal?

hiva
autor
29. jún 2010

Katus...a asi idete autom, ze?... a po dialnici alebo mimo?....ja by som pocitala asi tak hodinku na dialnicu a taku 1,5 hodinku ak nie po dialnici, aby bola rezerva na pripadne zapchy 😉 ... sice pravdupovediac takto rano som nikdy nesla a neviem teda, ake zapchy by mohli byt, takze istota je istota 😉....Normalne ak ides podla predpisov a nie su zapchy si na letisku od hranic do 40 minut 😉

Odletova hala je len jedna, ale terminaly su tri....ale vlastne je to vsetko na jednom mieste....takze staci ist iba podla znacky k odletovej hale a stadial sa dostanes vsade.....su tam terminaly 1 a 2 spojene v jednej budove...a terminal 1A co je iba na opacnej strane cesty 😉

katkaajurko
29. jún 2010

este neviem ako pojdeme..bud nas odvezie svokor alebo busom? ani neviem ale aky tam ide... zatial 😨

hiva
autor
29. jún 2010

bus ide Slovaklines....z Niv 😉....tym to trva tu hodinku, lebo nejdu po dialnici 😉...alebo chodi tusim este Blagus z Noveho mosta 😉

katkaajurko
29. jún 2010

no priamo ide len Blagus - teda to mi naslo...

jedine co nechapem je to - ze vo Viedni su dve letiska? lebo sa tam spomina aj letisko VIB Erdberg Wien 😨

hiva
autor
29. jún 2010

tak to teda netusim...ja viem iba o schwechate ;-9....a priamo tam ide na 100% aj Slovaklines, resp. eurolines z Bratislavy AS 😉 http://www.slovaklines.sk/fileadmin/user_upload...

katkaajurko
29. jún 2010

ano uz som nasla...musime ist eurolines - aj ked su drahsi - lebo oni idu o siedmej od tialto... blagus az o osmej a to je mm v strese ze nebudeme dostatocne skoro na letisku 😀 😀 😀 😀

kerka13
29. jún 2010

katka tak predsa sa podarilo?? 😉 vidim ze uz mate s mm cestovnu horucku 😎 kedy idete??

katkaajurko
29. jún 2010

no podarilo - ale kym tam nebudem neuverim 😀 😀 ideme 9teho

kerka13
29. jún 2010

tak to drzim palce 😉 to bude 😎 paraaada az zavidim 😅

ja zatial surfujem a zhanam nejaky last minute ale este skoro ziadne poriadne zlavy nie su 😠 tak dufam ze do konca tyzdna nieco popustia lebo potom asi fakt pojdeme len tak bez nicoho do Chorvatska a to by som nechcela, tak teraz len surfujem a pozeram a staaale nic. my by sme chceli ist buduci tyzden, alebo najskor tuto nedelu lebo este v sobotu sme na svadbe

katkaajurko
29. jún 2010

a kam ste chceli ist? my povodne do Turecka a tiez sme chceli cakat na last minute...ale teraz uz neviem ci su alebo nie.....