Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
2. aug 2010

@majatko ...tak ta teplotky vyzera dobre 😉...som na tom nejak podobne 😉... telo sa ti zotavuje a vyzera to tak, ze aj ovulka pride 😉 ...i ked viem, ze teraz nesnazite, je super, ze bude ovulka...a.spon vies, ze telo sa spamatalo a startuje sa odznova 😵

danielkabn
2. aug 2010

čaute a prajem krásny slnečný deň 🙂 moc sa mi nechce písať,dnes mám taký lenivý deň 😀 😀
Katuš,super,máš už aspoň clostyl,tak držím palčeky a tiež Majatku 😉

irsina83
2. aug 2010

@hiva ale jasne ze sa zadari, verim tomu a nejak to citim v kostiach 😵 ty si stvorena na dvojicky 😉 mala pomalicky rastie a pribera uz mame 4300g...uz prespi celu noc a vstava na prebalenie a papanie o 5.00 a potom spi do 9.00. uzasne dieta, uz mame svoj rezim a je to super 😉 mliecko sa mi pomaly straca, uz mam len nejakych 950ml z povodnych 1700ml ale co by som chcela ked som si laktaciu udrzovala s odsavackou... tak pomalinky po doktoroch a tak...ale je to uzasne drzat ten maly velky zazrak na rukach...eluska bez pusinkovania uz hadam ani nemoze zit, zboznuje ze ju stale bozkavame 😀

eninka27
2. aug 2010

Ahojte babulky 🙂
citam citam, davno som tu nebola, kopu novych infošiek máte 🙂
juuuuuuj 🙂 tak vas zdravím všetky a myslim na vas 🙂 🙂

katkaajurko
3. aug 2010

dobre ranko prajem

ja mam take jedy , moje slahnute kolegyne dali klimu na 20 stupnov tak tu mrznem...boze ja to tu fakt milujem 😠

majatko
3. aug 2010

@katkaajurko to iste som mala v predchadzajucej praci, kde sme si mohli sami regulovat klimu, tak kolegovia to davali pomaly na mrazenie ☹ v tejto sucasnej praci to mame centralne, tak nas vymrazuju centralne...ale mame trosku vyhodou, ze sa nam daju otvorit okna, tak ked je priliz zima tak si prikurujeme otvorenim okien 🙂

majatko
3. aug 2010

@hiva 🙂 tu ovulku si nemala mi pripominat, lebo od dnes rana mam pichanie v lavom vajecniku a neviem ci si to nenamyslam 😀 vidis ako si nakoniec pochodila v Lubochni, objednali Ta na skorsi termin?

katkaajurko
3. aug 2010

my to tu vzdy mame na 23 - to je tak akurat - aspon pre mna 😀 tak ako ked sedim cely den,nehybem sa a neprezieram sa ako niektore moje kolegyne nema mi z coho byt horuco...tak potom ked to niekto da na 20 tak je tu fakt chladno..napriklad mam hole nohy v sandalkach a to citim... ale sak ked ochoriem-poviem sefke preco..moze sa podakovat...

hiva
autor
3. aug 2010

@majatko lubochna zatial nic....volala som vcera zas a maju plno, nikto sa zatial neodhlasil....takze skusim este v piatok ci nahodou 😒 ...kazdopadne uz mam listok od Orosa, takze ked nepochodim v Lubochni, pojdem normalne v Blave na zeleznicnu polikliniku 😒 ...inak uz som vcera aj Orosovi povedala, ze ideme do centra, ze manzel mal zly spermiogram....aj ho pozeral a ze fakt bieda ☹ ...tak povedal, ze nech kludne ideme do toho centra a potom mu mam dam vediet, ze co povedali a ze co bude treba 🙂 ...nebol sice nadseny, ze sme sa rozhodli pre GynFiv, s tymi vraj on nespolupracuje, hoc jeho sestricka je odtial...on spolupracuje s Iscare 😒 ....ale vraj ten je asi tesne pred rozpadom, takze ten GynFiv nakoniec ze nevadi 😅 ...tak uvidime, co nam tam povedia 🙂
@irsina83 ...super...Elinka teda poriadne rastie...a skvele, ze uz mate svoj rezim...to uz sa cloveku hend lepsie dari, ze 🙂...uz ste na seba zvyknute a je to potom ina pohodka 😵

a co sa klimy tyka, my pre istotu nemame ziadnu ☹ ...ale okna nam vacsinou vystacia...sme v takem starej kammenej historickej budove, takze ta sa moc neprehrieva....ani slnko nam sem nesvieti, takze je to celkom fajn...klima by bola asi aj zbytocna 😀

a este moj graf: http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 ...zda sa, ze sa zovulkovava....jak mne tak aj tebe @majatko 😉

katkaajurko
3. aug 2010

Iscare je pred rozpadom? 😨 tam len dvaja lekari isli prec ale funguje normalne dalej... 😅

ale mozno vznikne dalsie nove centrum-nieco sa sepkalo o antolskej ale nic blizsie neviem,ani ci to je pravda...

hiva
autor
3. aug 2010

@katkaajurko ...ja moc neviem....ale oni sa tam zacali o tom trosku bavit....ziadne detaily nehovorili, len spomenuli, ze tazko povedat, ako to s Iscarom cele dopadne 😒 ...ci sa rozpadne alebo nie 😒 ...ale fakt ziadne ine detaily nehovorili....ale paniku okolo toho by som urcite nerobila 😉

katkaajurko
3. aug 2010

noo sak ked zanikne celkom ( o com ale dost pochybujem) tak sa pojde o dum dal 😉

hiva
autor
3. aug 2010

@katkaajurko tiez neverim, ze celkom zanikne....nic len tak celkom nezanika 😉 😀

kerka13
3. aug 2010

@hiva ahoj hiva skoda ze ti t lubochna nevysla lebo tam je to vysetrenie niekde uplne inde ako na zel. v BA. ja teraz chodim tiez k nim, lebo ma musia kazde dva mesiace sledovat. a aj mm tam chodi, lebo ma problem so stitnou a on ked sa objednava tak to trva neskutocne dlho, kym sa tam dostane a najskor odber a mozno do mesiaca aj pre vysledky k lekarke. ja som sa z tohot dovodu rozhodla vyuzit tu lubochnu a bola som velmi spokojna a aj sme si to vtedy tak naplanovali ze sme tam boli obaja

hiva
autor
3. aug 2010

@kerka13 este nehadzem flintu do zita....skusim tam zavolat v piatok a ked to nevyjde cez tu nasu dovolenku, skusim dostat aspon nejaky iny termin v auguste...a ak nie, tak mi nukali termin na 13-teho oktobra....tak prinajhorsom zoberiem ten a bude 🙂... uz ked si ma na to raz navnadila, len tak sa toho nevzdam 😉 😀

a zda sa, ze aj keby som isla na tu zeleznicnu, asi teda nebudem mat vysledky o moc skor ako v oktobri, takze to si asi rovno mozem pockat na tu Lubochnu, no nie? 🙂

a nevies, oplatilo by sa tam chodit aj keby som uz bola tehotna?... nebudu vysledky nejak skreslene, alebo nieco take? ...ja osobne si myslim, ze je to jedno...tehotenstvo nijak nevplyva na vysetrenie....ale vyzeralo by to divno ze tam idem na vysetrenie kvoli neplodnosti a budem tehotna, no nie? 😀 😀 😀 ...ale nastastie doktor bol dost predvidavy a nenapisal tam iba neplodnost ale aj obezitu ako dovod na vysetrenie 😖 😀 ...co myslis?

kerka13
3. aug 2010

@hiva ja som tam bola v prvom rade kvoli PCO tak neviem ako to je v inom pripade ale to by si si potom s lekarom vydiskutovala, ze co vsetko chces aby ti pozreli. mne doktorka dala pozriet vsetko co suvisi so stitnou a aj s PCO, preto mi robili rozbor krvi skoro z 20 hormonov, tak ale aspon na nieco prisli, lebo ja si myslim, ze keby som isla len takemu obycajnemu endosovi tak mi na to pride mozno az po nejakej 2-3 navsteve, ak by ma ovsem dalej chcel riesit, lebo aj tato moja endo na zel. mi povedala, ze vysetrenia na autoimunitu robia len zriedkavo a nie je sucastou vstupeho vysetrenia na stitnu, tak som rada, ze som tam vobec isla a ze mi tak rychlo pomohli a este dr. na zel. povedala, ze autoimunita je vlastne prirodzena antikoncepcia a ze to bol dovod preco sa nam nedarilo a ze to je dedicne, ale u nas v rodine ani z maminej a ani z otcovej strany nik nema problemy so stitnou, tak to potom pochop :-/

majatko
3. aug 2010

normalne je mi smutno z toho, ze Slovenko je taka velka krajina a mame len jedno poriadne centrum ohladom stitnej zlazy a veci s tym spojene v Lubochni ☹ ked clovek je zdravy a nic neriesi, tak ma pocit, ze zdravotnictvo je ok, ale ked sa nieco pritrafi az vtedy si uvedomime ako sme dost biedne na tom ☹ a tiez pristup beznych lekarov je dost casto vlazny, nezaujem o pacienta...ja chodim prevazne k sukromnym lekarom, lebo so statnymi nemam dobre skusenosti, tak si niekedy hovorim, ze keby mi povinne nestahovali z vyplaty peniaze na zdravotne positenie, tak usetrim kopec penazi a mozem si vybrat doktora (viem, ze by tak system nefungoval, keby sme neprispievali do tej spolocnej kasy)...ale ak by som nechala na statnych a na ich milost, tak neviem ako by som dopadla ☹

danielkabn
3. aug 2010

Baby,normalne som sa naštvala..dnes v správach hovorili,že nový minister soc.vecí a rodiny chce od januára zrušiť príspevok pri narodení prvého dieťaťa..to je už aká motivácia na rast populácie???? 😠 😠 😠 čo mi obyčajní ľudia s platmi v úrovni minimálnej mzdy??? 😠 😠 😠 😠 😠

hiva
autor
4. aug 2010

caute....tak ovulka asi zase bola....a tak mozes zas 2 tyzdne stresovat a nadejat sa, ze ci sa zazrak kona alebo nie 😅 😀 ...a dnes som nasadila aj duphaston...uvidim, ci predlzi moju 11-dnovu LF alebo nie 😅 ...pre istotu budem brat asi 2 tabletky denne 😅 - sama som si naordinovala 😀 ...lebo ked som naposledy brala pojednej tabletke, mrcha prisla aj tak ako malo...akurat s tym rozdielom, ze prve dva dni som spinila a az potom sa rozbehla....tak uvidime, ako to bude teraz 😅

hiva
autor
4. aug 2010

danielka....zbytocne sa nad takymi vecami rozculovat 😉 ...nic sa s tym neda spravit....a mozno su to iba take vymysli a nakoniec z toho nic nebude 😉

katkaajurko
4. aug 2010

ja som zas dnes rano pocula,ze sa to premietne do zvysenia materskej..takze buh vi ako to bude a co a ci nieco schvalia....

majatko
4. aug 2010

@hiva Tvoj grafik je pekny, jasny 🙂 moj zase si robi co chce, ale nejako som si na to zvykla, ze kazdy den rano som zvedava kolko nameriam 🙂

aj ja si myslim, ze je este skoro sa rozculovat, lebo vraveli, ze este je dlha cesta kym sa definitivne rozhodnu ako to nakoniec bude a asi je aj zbytocne sa rozculovat co vlada urobi s tymi peniazmi, lebo my to neovplyvnime ☹

katkaajurko
4. aug 2010

jej hiva tak gratulejsn ku ovulke 😉

hiva
autor
4. aug 2010

presne tak, treba si pockat co vymyslia 😉...a nemyslim si, ze ot bude az take zle 😉 ...koniec koncov je to jedno....nejak bolo nejak bude... netvrdim, ze by sa tie peniazky nehodili...urcite ano...a kopu ludi sa spolieha prave na tento prispevok... ale tak tuzbu po babatko to niejak neovplyvni...ani si nemyslim, ze by to malo nejaky zasadny vyznam pre rast populacie....kto raz chce dieta, bude sa o neho snazit ci uz bude prispevok alebo nie....a kto nechce, resp. boji sa, ze si ho nebude moct dovolit, tak ani ten jednorazovy prispevok (hoc celkom slusny) mu nazor nezmeni 😉

hiva
autor
4. aug 2010

@majatko @katkaajurko dakujem babeny....aj ja sa vytesujem z ovulky....ale nejak to neriesim....vzhladom na kvalitu MM bojovnikov to povazujem za bez sance 🙂...prave preto som sa rozhodla trosku experimentovat s duphikom 😅 ... momentalne len cakam, co nam povedia a odporucia v centre 🙂

majatko
4. aug 2010

@hiva a mozno teraz ako sa hovori motyka vystreli a podari sa, tak ako u mna, ked som uz to prestala riesit, tak sup a dve ciarky 🙂 bude to natruc, aby si nevidela ako je to v tom centre a nemusela tam ist 🙂

hiva
autor
4. aug 2010

@majatko moc tomu neverim, ale sak clovek nikdy nevie 😀 ...ale do centra pojdeme urcite...sme uz totiz objednany a dovtedy sa 2 palice asi tazko ukazu....resp. mozno by sa aj ukazali, ale ja testovat nebudem, lebo budem iba 14 DPO 😉 ...alebo mozno rano predtym testnem zo zvedavosti 😀 ...ale fakt pochybujem... ako sa poznam, urcite budem uz minimalne 2 dni mrchovat v tom case 😉 ...lebo mam pocit, ze na mna ta priroda uplne presne neplati a mrchujem aj ked som tehu....aj minule, ked som bola som mala normalne tyzden "mrchu" napriek tomu, ze som tehu bola....tak ratam, ze u mna to bude asi stale tak 😒

zuzanka7834
4. aug 2010

ahojte dievcence!!!

zuzanka7834
4. aug 2010

Baby napadla ma jedna vec, ked vsetky chceme //, tak preco sa tato tema zaradila do takej pesimistickej kategorie ze "neplodnost"?

matynela
4. aug 2010

Ahoj všechny, byl mi nedávno zjištěn pco syndrom(25let), ms dostávám jen po injekci agolutinu, pco se potvrdil z UTZ a HP. Od září začínáme s clostilbegytem, přítel ještě musí na spermiogram. Pokud spermiogram dopadne dobře, jaká je pravděpodobnost otěhotnění s clostilbegytem? Doufám, že tento dotaz můžu směřovat sem k Vám. 🙂