Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

zuzanka7834
5. okt 2010

@erickaa @hiva a vsetky ostatne, co cakate na krvicku, pekne trpezlivo si vyckajte... Ja som nevydrzala a vcera som sa objednala na krv, bol 11DPO, po IUI a hcg bolo iba 1. Pravdepodobne, teda takmer istotne je to negativne, ale dnes ked som volala do Heliosu, tak do mna doktorka vliala novu nadej, ze sa im uz velakrat stalo, ze 11DPO bola krv negativna a nakoniec sa potvrdilo tehotenstvo... U mna to asi nebude pravdepodobne, neverim, ze by sa nam podarilo hned prve IUI, ale keby som sa mohla rozhodnut este raz, cakala by som na ten 14DPO... Drzim palce 🙂

hiva
autor
5. okt 2010

@zuzanka7834 dik zuzu za radu 😉 ...skoda, ze ti to nevyslo ☹ ... vsetko je ale mozne....ono asi zavisi od toho, ci ta ovulka skutocne bola v den IUI....mozno to bol 11 den po IUI, ale ovulka nemusela dojst, alebo mohla byt neskor a teda v krvi este nemoze byt HCG 😉 ....inak ty aj @erickaa ....merali ste sa aj BT ked ste boli na IUI alebo ste to nechali tak?.... ja planujem merat a uvidim, ci ovulka fakt bude alebo nie 😕

hiva
autor
5. okt 2010

a ozaj....robili Vam este aj pred samotnym IUI ultrazvuk?....pozerali vajecniky, ze ci ten dominantny folik tam este je alebo to uz nechali tak?

katkaajurko
5. okt 2010

@hiva mne nerobili a tebe vcera ake hormony pozerali,nevies?

zuzanka7834
5. okt 2010

@hiva nie, ja is bazalku nemeriam... ale zacala som si zhanat ovulacny mikroskop, tak to skusim najblizsie mesiace odkontrolovat takto, ak ho zozeniem 😉 Inak priamo pred IUI mi utz nerobili. Tebe hej? Hivi som trochu mimo obraz, uz si bola na IUI alebo este nie? Som v praci, nemozem spätne citat 😉

hiva
autor
5. okt 2010

@katkaajurko netusim.... na podrobne vysledky som sa nepytala.....to mi oznamili len cez telefon....ale ked pojdem k doktorovi, tak sa na to skusim opytat....tiez by ma zaujimali konkretne vysledky.....pre mna je zaujimavy hlavne testosteron 😕

hiva
autor
5. okt 2010

@zuzanka7834 ...idem zajtra rano o 7.00 🙂 ...a ty si vlastne odkial? do ktoreho centra chodis?

zuzanka7834
5. okt 2010

@hiva Helios v MT, mne 13DC o deviatej vecer pichli pregnyl a 15DC o 9 rano bolo IUI. Manzel sa musel dostavit na siedmu. Drzim velke palce 🙂

hiva
autor
5. okt 2010

@zuzanka7834 no super....u mna je to rpesne tak isto....vcera, 13DC som pichala pregnyl o 22:00 a zajtra, 15 DC o 7:00 ideme na to 😵 ....po dlhej dobe bude aspon vzruso pri plodeni nasho potomka 😀 😀 😀 ....taka zmena nezaskodi 😵

erickaa
5. okt 2010

@hiva hivi, mne už pred samotným IUI nerobili ultrazvuk, ale cítila som sama, že asi ovulujem, lebo tááák ma strašne pichal ten folíkový vaječník, že som sa ani vystrieť nemohla a aj pri cikaní ma to pichalo. Ale za pár hodín po IUI ma to prešlo a odvtedy ani ťuk. Bazálku som si merala iba v júlovom cykle, v augustovom nie, lebo na dovolenke sa proste nedalo a teraz som chcela od septembra a aj na to som sa vykašlala. Som si povedala, že nebudem sa toľko sledovať.. Ale možno začnem ďalší cyklus..uvidíme 😀

Ja plánujem v sobotu ocikať testík, to budem 10 DPO, ale si to ešte rozmyslím 😀 Lebo mám jeden testík v šuflíku z minulého cyklu, tak predpokladám, že ma bude pokúšať hajzlík 😕 😕 😀

@zuzanka7834 zuzi ďakujem za držanie palčekov a tiež ti držím palce, ešte nie je všetko stratené 😉

chlpacik
5. okt 2010

@hiva heh, ty sa máš, že rezinku 🙂)) ale take nečakané prekvapka mi nerooob, si budem myslieť že ma niekto vykradol 😀 😀 😀 v chladničke toho moc nenajdes, ale v spajzke sa najdu kompotiky jajajaaaaaaaaaaj, zo šického dačo. Ale dobre, že vlakom, aspoň môžeš aj aperitív, však ťa nenecham o smade 😉

chlpacik
5. okt 2010

@hiva a este sa ta chcem spytat Ty mas problem s menzesom? myslim ze si pisala, ze si na 3mes.brala DIANE 35... Pomohlo Ti to upraviť cyklus? a čo to spravilo s ochlpením? dik

katkaajurko
5. okt 2010

@hiva hivus tak zisti tie hormony-ze co kukali a kolko to malo byt - ze to bolo ok 🙂 aspon budeme zase kus mudrejsie 🙂 uz si len potom ultrazvuk domov zaobstaram a budem sa samovysetrovat 😀 😀 😀

erickaa
5. okt 2010

@katkaajurko ultrazvuk doma by fakt bodol! 😀 😀 😀 To už čo by bolo...hihihi

katkaajurko
6. okt 2010

@erickaa podla mna raz bude existovat taka domaca ovulacna sada aj s ultrazvukom a navodom ako ma vyzera dozrety folikul 😀 ale az za dllllho - ked bude lepsie vidno ten ultrazvuk a bude sa dat urobit aj maly prenosny 😀

mili78
6. okt 2010

dobré ránko....tak zázrak sa nekoná - mrcha sa krasne spustila...svina jedna!!! 😠
a myslím na Hivus 😅

katkaajurko
6. okt 2010

inac dobre ranko-babule ja som vcera zmokla trochu a mna boli ako keby uzlina-z hrdlovej strany,zvonku nie je spuchnuta,ale zvutra ako keby ano...uz sa mi to stalo druhy alebo treti krat pri prechladnuti.... sa trochu aj bojim toho - nestava sa vam to ?

@mili78 nevadi,ide sa do dalsieho kola ,jo? ja idem zajtra k dr....

hivus drz sa babizna 🙂

mili78
6. okt 2010

@katkaajurko ...Katuš ahoj...mne sa to nestava.....jasnéé, ideme dalej 😅 ved keby to slo lahko, tak by som si to nevazila 🙂 Katka a tebe ktory den cyklu robia odbery na HP?

katkaajurko
6. okt 2010

@mili78 ako kedy,ale vacsinou 3 alebo 5 a potom okolo 12-14 ... a sama si davam po ovulke aky je progesteron

chlpacik
6. okt 2010

@mili78 ahoj dievčence... mne robia HP počas menzesu, čiže bola som prvého, idem 12teho a potom by som mala 24, ale to je nedela, čiže idem 25teho,,,,) a inak mili nevadi, ako bolo kedysi na uzaveroch coca-coly, že SKUS STASTIE ZNOVA 😉

katkaajurko
6. okt 2010

@chlpacik chlpacik ale dolezite je nie datum ale kolky si vtedy den cyklu 😉

chlpacik
6. okt 2010

@katkaajurko tha mne to tak napisala, tak ja neviem ona to počíta na 12dní🙂) heh, moj menzes trva 2dni, cize vacsinou idem na druhy den, a potom mi pripocitava 12dni 🙂))

katkaajurko
6. okt 2010

@chlpacik no ved prvy den je prvy den menzesu a potom ti na ktore dni vychadzaju tie odbery ? druhy den cyklu a 14ty den? tak nie?

hiva
autor
6. okt 2010

caute....tak uz som doma a oddychujem 🙂 ...inak to bolo v pohode....ale tak ako na beziacom pase....ani som nemala cas sa na nic spytat 😀 😀 😀 ....resp. v tom momente ma vobec nic nenapadlo 😀 😀 😀

@chlpacik ....ja som s menzesom nemala nikdy problem....mne vzdy chodil pravidelne.....ale nemavala som ovulky......DIane som brala na znizenie testosteronu....lebo to bola podla doktora pricina, preco nemavam ovulku..... no a po daobrati sa vraj znizil, ale neviem presne hodnoty....a potom som sla hned na laparku a o 3 cykly som bola tehu 😉 ....ale s chlpkami som ziadnu zmenu nepocitila....som chlpata ako vzdy 😠

katkaajurko
6. okt 2010

@hiva a sono ti robili?

hiva
autor
6. okt 2010

@katkaajurko ...nie Katus....nerobili ☹ ....ale sak tak neva....uvidime, co sa z toho vsetkeho vykluje.....ranna tepltoa vyzera zatial nadejne....len neviem, ci sme ovulku neprepasli 😅 http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

katkaajurko
6. okt 2010

@hiva toto nie je vzostup,podla mna neprepasli, a aj keby bola v noci-vajo zije minimalne tych 12 hodin sak vies...

ja si myslim-ze skor mne ju pri IUI prepasli-lebo ja som pichala pregnyl o stvrtej poobede 😨 😨 😨 a IUI bolo az o jedenastej ob-den!!!! a vy ste vsetky pichali az v noci a IUI bolo rano!!!! 😨

chlpacik
6. okt 2010

@katkaajurko igen igen, a potom este na 26 😀

chlpacik
6. okt 2010

@hiva no tha pekne, ked nepomohlo ani DIANE 35 na ochlpenie, mne povedali, bud DIANE 35 na riesenie pravidelneho cyklu + ochlpenie, alebo metformin...
no držím palce 🙂)))

mili78
6. okt 2010

@katkaajurko ....Kati ja idem zajtra na odbery....len teraz neviem ci to mozem brat ako druhy den cyklu, ked v nedelu som mala slabucke spinenie, v pondelok tiez, vcera cely den nic az neskoro vecer som zacala krvacat a dnes uz krvacam....som volala gyndovi ci mam prist dnes, povedal, ze staci zajtra....ja som z toho fakt jelen 😝