Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

chlpacik
6. okt 2010

@katkaajurko 😀 si oprskala celý monitor, čo??? 😀 😀 😀
@hiva ja sa bavím len o tom, že ja som najchlpatejšia 😠 ...kiež by som nebola, ale nedá sa nič robiť 😝 ...a preto ma vystihuje môj nick CHLPACIK 😝

chlpacik
6. okt 2010

a mám také zrkadielko, že kto je najchlpatejší na tomto chate, TY SA NAJCHLPATEJŠIA CHLPAČIK, TY SI 😀 😀 😀

hiva
autor
6. okt 2010

@chlpacik ty si teda riadne cislo 😀 😀 😀

katkaajurko
6. okt 2010

@chlpacik 😀

zuzanka7834
6. okt 2010

@hiva Hivi toto je Vase prve IUI? Mna vtedy tiez nenapadlo nic, co som sa chcela spytat, a pritom otazok som mala aspon milioooon! 🙂 Nabuduce snad nebudem taka vybuchana a spytam sa na vsetko, co budem chciet 🙂

@erickaa ja vobec neverim, ze by sa to este mohlo zvrtnut, ale v piatok testnem, aby som mohla vysadit utrogestan (podla odporucani doktorky) a cakat na dalsiu mrsku... neviete, ci mozem dostat menzes aj kym beriem utros alebo sa dostavi az po vysadeni?

@chlpacik aj ja som brala Diane 35, cosi vyse roka a nespravilo mi to nic, ani s chlpkami, ani s upravou cyklu... zbytocne dopovanie hormonami... a to sme sa este chranili... keby som vedela, co ma caka, nikdy by som nebrala AK 😕 Teda, aspon z antikoncepcnych dovodov...

@katkaajurko Eeej, cica, tak som Ta nasla 😀 Ked si kupis to sono, budem k Tebe chodit jak na klavir 😉 😀 Kazdy mesiac na tyzden sa prestahujem do BA a nebudem robit nic ine iba si mazlit brucho sono gelom 😀 😀 😀 Ale teraz vazne, na co ides k dokymu? Uz sa stracam v kontexte...

@mili78 to ma mrzi... a bola si po IUI alebo ste sa snazili doma? Hlavu hore, dalsi cyklus, dalsia sanca! 😉

katkaajurko
6. okt 2010

@zuzanka7834 cauuu ja som v tejto teme uz stooooooooo rokov , ok ked kupim sono - mozes kludne chodit 😀

idem k dr-na kontrolu ze ako zabera metformin, a plus podat ziadost do poistovne na IVF 😉

zuzanka7834
6. okt 2010

@slivocka ja by som na Tvojom mieste vymenila doktora. Alebo by som rovno zasla do najblizsieho CAR, nech si Ta vysetria od hlavky po paty, vsetko Ti vysvetlia a budes spokojnejsia... aspon ja som po prvej navsteve Heliosu odchadzala lahka ako motylik 🙂 Ten pristup sa s beznym dokym neda porovnat, a to nemam takeho ignoranta, co by ma odkazal na internet 😉 (hoci, niekedy by som ho nan najradsej odkazala sama 😀 ). Drzim palce, nech sa coskoro zadari 🙂

Aha, teraz citam, ze Katka Ti radila podobne... heh 🙂 Inak mne nerobili inzulinovu rezistanciu, asi si ju budem musiet vypytaaat!!!

@chlpacik Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí. K.ČAPEK krasny vyrok, asi ho zacnem vsade sirit, mozem? 😀

zuzanka7834
6. okt 2010

@chlpacik Ty si ťapka 🙂 tak sa mi zda, ze sme na tom v tomto smere, chlpatuckom vsetky asi rovnako 🙂 Aspon nam nebude v zime zima 😀 😀 😀 Och, ale niekedy by som za tie chlpy vrazdila!!! V lete, ked sa ani kupat nemozem ist kedykolvek 😠 A inak ani laser nezabera, ja som bola, asi 6x na laserovej dep. podbruska a cuduj sa svete, tie nezmary vyrastli znova!!! vsetky, ak nie este viac mrchy!!! Takze ponaucenie: zbytocne vyhodene prasule!!! Aspon pani doktorka zarobila 🙂

zuzanka7834
6. okt 2010

@katkaajurko drzim palciskaaaa!!! Vsak ktohovie, mozno Vas o par mesiacov budeme nasledovat ... ... .... Ja sem nerada chodim, a len z toho dovodu, ze je to v sekcii neplodnost a to ma demotivuje 😠 A adminky sa nedaju presvedcit... frrr!

chlpacik
6. okt 2010

@zuzanka7834 ouuu no dobre vedieť, ako je to s HATK, asi som dostatočne motivovaná nepristúpiť na túto možnosť 🙂 ...n.j. kľudne šír ďalej, ja som taký "znalec citátov", takže mám toho v rukáve ešte niekoľko desiatok, môžeš šíriť tento krásny od Čapka, máš moje povolenie 😀 ... no to si ma nepotešila, lebo aspoň to brucho som zvažovala tým laserom, nekvalitná práca za toľké prachule 😠 , asi by ma porazilo

@hiva no som prípad na zamyslenie 😀

chlpacik
6. okt 2010

@katkaajurko hoď potom tie výsledky metforminu 😉

minewka
6. okt 2010

Ahojte baby..ja Vá nečítam, len som teraz nakukla - a chcem Vá len podporiť, tiež mám hnusné PCO, chlpy úplne všade (už som rezignovala), nadváhu a akné - a veeeeeeľmi mi pomohla liečba Metformínom 500mg/3xdenne (aj napriek tomu, že nemám potvrdenú cukrovku!!!) a zabrala nielen na akné a nadváhu, ale aj na plodnosť 😵 😵 😵 (plus mi k tomu liečili aj štítku - lieky beriem doteraz)...

Metformín zabral na 3 mesiac.

Liečbu metformínom mi navrhli v CAR.

erickaa
6. okt 2010

@zuzanka7834 ja som bola na laserovej epilácii pred 5 rokmi na 3 sedeniach...pazuchy a bikiny. 😀 a musím povedať, že tam mám o 60% menej chlpov a keby som išla ešte tak zo 2 krát, tak by to mohlo byť aj 80. A to už je iná káva..úplne do hladka to samozrejme nejde, ale je to brutál pomoc. Ja rozmýšľam, že pôjdem v zime na predkolenia..lebo tie ma štvú a ešte si dorobím bikiny. Ruky si voskujem tie ma netrápia 😀 Lebo presne, nemôžem sa v lete len tak zobrať a ísť na kúpalisko, lebo keď mám také 3 dňové strnisko, už to pekne nevyzerá a oholiť sa to nedá, lebo by som sa dorezala a bolí to. Ja mám také dróty.. 😝 Si môžem holiť nohy až po týždni, keď majú chlpy určitú dĺžku..

Podľa mňa pokiaľ bereš utroš, tak mrchu nedostaneš..aspoň si myslím. Ja som teraz tiež na ňom...

Ja som tiež pred IUI mala pripravené otázky a nakoniec som sa k nim nedostala. Kým sa vo mne kutrala ako vo vreci, tak mi vyšumeli 😀 Som teda hlavne chcela vedieť ako dopadol spermiogram.. 😕

chlpacik
6. okt 2010

@erickaa a koľko si zato vysolila?

erickaa
6. okt 2010

@hiva ja už som viac menej rozhodnutá, že zmením doktorku a tým pádom aj CAR, keďže k nej chodím aj tam... žiadny hormonálny profil, žiadne navrhnuté vyšetrenia, napr. endokrinologia, prípadne laparo... Možno ma nechce len zbytočne stresovať a vyskúšame 3 clostil cykly..no ja neviem 😀 Lebo je ináč fakt zlatá..
No tak vlastne rozmýšľam, či Gynfiv alebo Ferticent. Si spokojná s nimi? Ako dlho tam chodíš a aké vyšetrenia ti porobili? Robia tam aj laparo? Lebo videla som aj dobré aj zlé ohlasy..však to je asi normálne.. A na Ferticent sú tiež samé chvály... 😕

erickaa
6. okt 2010

@chlpacik fúúúú..ak si dobre spomínam tak jedno sedenie ma vyšlo 3000, takže dohromady 9000 Sk. Ale neľutujem ani korunu..naozaj to pomohlo. Ale teraz sú podľa mňa nižšie ceny ako boli vtedy. A aj rôzne akcie.. Ja som chodila do Ústavu lekárskej kozmetiky v BA, si môžeš pre info pozrieť ich stránku, možno tam budú mať cenník 😉

chlpacik
6. okt 2010

@erickaa no tak zrovna lacné to nebolo 🙂))... myslím si, že je veľký rozdiel kde si to človek dá urobiť, som rada, že to neboli do luftu vyhodené peniaze...

hiva
autor
6. okt 2010

@zuzanka7834 ...hej ....prve IUI.....som bola jak Alenka v risi divov.....kedze ani to centrum nepoznam, nevedela som kam ist, kde cakat, skadial ma zavolaju 😅 ....tolko stresu a tak vsetky otazky vypadli z hlkavy.....a nakoniec aj somotne IUI bola taka rychlovecky, ze by ani nebolo casu na rozhovor......kym doktor robil, sestricka mi davala instrukcie, ako uzivat utrogestan a kedy prist na kontrolu a ze ked aj zacnem spinit, utrogestan v ziadnom pripade nevysadzovat skor ako 14 DPO ked pojdem na krv 😕 .... jedinu otazku na ktoru som sa zmohla bolo, ze ako hlboko si treba vkladat ten utrogestan, lebo ja som si tam okrem teplomera a pipikov este nikdy nic nevkladala 😀 😀 😀

@erickaa .... na ten spermiogram som sa chcela aj ja opytat ☹ ....jedine co mam, je sprava z IUI kde je napisane ze 18 x 10 mil a pohyb a+b ....ale nic viac....a v podstate ani toto neviem presne, co znamena 😕 😅

erickaa
6. okt 2010

@chlpacik som si pozrela ich cenník, tak to vyjde úplne na chlp presne. 3 sedenia bikiny a podpazušie 300€

chlpacik
6. okt 2010

@erickaa u mňa by bol problém, že čo si dam, ale brucho by bolo ako jednoznačne prvé na zozname 😀

chlpacik
6. okt 2010

@hiva "lebo ja som si tam okrem teplomera a pipikov este nikdy nic nevkladala", že ZABILA SI 😀

hiva
autor
6. okt 2010

@chlpacik ....juuuj....sorry....ale som Vas osalila 😀 😀 😀 ....zatajila som Vam tampony 😀 😀 😀

erickaa
6. okt 2010

@hiva ináč ten utroš je dosť nepohodlný...to vkladanie, potom to kadejako vyteká, keď sa to roztopí, tak nosím intimky... nemôžeš mať kex kocikedy, lebo tam máš vnútri "brajgel".. no hrúza 😀 A ináč ja mám dosť krátke prsty, takže ja ho moc hlboko teda nemám 😅 😀 😀

hiva
autor
6. okt 2010

@erickaa ...no ja tiez nemam moc dlhe prsty 😕 ....tak asi budem prosit mangela na mi ju nakrrrmi 😀 😀 😀

a dik za to info o vytekani....sestricka nieco spominala, ale nemyslela som, ze to bude az v takom mnozstve.....aspon budem teraz uz pripravena 🙂

hiva
autor
6. okt 2010

@erickaa ...a nie je potom lepsie ho jest?....lebo mi sestricka hovorila, ze aj to sa moze....lebo sak nie vzdy mas moznost si vlozit, nie?

erickaa
6. okt 2010

@chlpacik ja brucho nemám chlpaté...aspoň niečoho som ušetrená. Zato o intímnych partiách radšej pomlčím, lebo to je na zaplakanie 😢 To už konkurujem aj frajerovi 😀 Za to by som dala pol kráľovstva, aby mi to zmizlo! Depilujú aj to laserom, ale to musí hrozne bolieť a zasa dakde rozčapovať nohy..ďakujem, neprosím 😝

erickaa
6. okt 2010

@hiva To vytekanie zas nie je nejaké hrozné, nie je toho veľa.. 😀
Dá sa aj jesť, ale je vtedy menej účinný.. Ja som ho totiž 2 cykly brala ešte na jar na úpravu cyklu..najprv som si vkladala a všetko v pohode a potom som to z pohodlnosti začala jesť a špinila som počas cyklu. Ale potom som aj tak prešla na Duphaston.

chlpacik
6. okt 2010

@erickaa uff, no veru ani si to neviem predstavit dať si to odstranovat, a ešte nejakým chlapom, no trapne... 😖 ale to Ti poviem, že s tým bruchom máš veľké plus, lebo ísť na kupko, aj keď vydepilujem je to stále vidieť, takže veľmi nepríjemné...

katkaajurko
6. okt 2010

tak ten capkov vyrok je super 🙂 ale uuuuuuuuuuuuuuuplne super

ste sa rozpisali banda jedna

@minewka ahoj Minew a ako vies ze zabral metformin? nemohli to byt lieky na stitnu zlazu? a pri zlaze si mala zle niektore hormony?
@hiva to ti gratulujem,ze si si tam toho doteraz moc vkladat nemusela 😀 ja som mala take 4 roky dozadu brutalne zenske problemy-zapaly non-stop , dostala som bakteriu a nie a nie sa tej svine zbavit... to som vkladala furt nieco - bleeeeeeee 😖

erickaa
6. okt 2010

@chlpacik výhodou aspoň je, že to robia zdravotné sestry tam, kde som chodila. A možno by si mala zvážiť ten laser aspoň na brucho..3 sedenia vyjdú 140 € (čo sa dá prežiť) a mohla by si mať po probléme z väčšej časti. Skús pozrieť tam u vás v Košiciach, či také niečo nemáte. Ale dávaj pozor akými lasermi to robia, lebo tých je tiež veľa druhov, aby si sa neodžubkala nejakým málo účinným 😝 Keď tak, radšej si priplatiť za kvalitu. V tomto prípade sa to opláca 😉