Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

erickaa
22. okt 2010

@hiva Hivááá, čakáme na infošky!!! 🙂

erickaa
22. okt 2010

@slivocka a to ti predpísal Clostil len tak, nebude ti robil folikulometriu? Vieš, aby si aspoň vedela, či ti tá nízka dávka zabrala a kedy asi môžeš očakávať ovulku 🙂 A podľa toho, by si mohla prispôsobiť aj ten duphaston. Ja som nemala z clostilu žiadne vedľajšie účinky,náladová som odjakživa, takže to tomu nepripisujem a vyrážky mám tiež odjakživa. 😀 A naliatosť vodou nepoznám, ja sa radšej nalejem pivom..hihi 😀 😀 😀

slivocka
22. okt 2010

@erickaa folikulometriu mi robil pred dvoma mesiacmi , potom ma poslal na krv a na diabetologiu. Všetko bolo ok tak mi včera nasadil tu Clostil a o 2 mesiace mam prisť na 11.DC na folikulometriu aby videl či sa niečo deje a ked nie tak mi zvyši davku 🙂 Vraj 80% hned otehotnie 😲 tomu neverim ani nahodou ....

erickaa
22. okt 2010

@slivocka jééj, tak tých 80 % by sa mi páčilo.. 😉 😉 😉 Ja si idem dnes tiež pre Clostil - druhý cyklus. V prvom cykle sa mi utvorili 2 vajká, som brala 2 denne. TAk sa teším a zároveň sa bojím ako to dopadne teraz 😕

slivocka
22. okt 2010

@erickaa držím ti palce 😉 aj ja som zvedava, nedavam tomu vôbec nadej...ale v kutiku duše dufam, a hlavne sa nestresujem vôbec, ako má byť tak bude 🙂

katkaajurko
22. okt 2010

80% ? 😨 tak to by som netvrdila ale vela zenam pomohol to je fakt...ale mala by sa pocas neho sledovat folikulometria-koli cystam..... a nie len tak supnut a dojdi za dva mesiace 😖

HIVAAAAAAAAAAA kurnik sopa,kde sa flakas?

erickaa
22. okt 2010

@katkaajurko hiva podľa mňa pichá doma injekcie o sto tristo 🙂 Hivááááá????

houbickavaclavka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hiva
autor
22. okt 2010

caute babule 🙂 ....az teraz som dosla do roboty ku kompu....som bola na internom na predoperacne vysetrenia 😵 😵 😵 ....takze uz ste asi pochopili, ze som dobre pochodila 😵 😵 😵

od vcera stimulujem 😵 😵 ....priamo v centre mi pichli prvu injekciu.....a dnes vecer ma caka moja prva 😖 ....ale tak hadam to nejak zvladnem 😵

inak mam dlhy protokol, a vraj staci, ked picham teraz od 30 DC.....pockam na mrchu a 4 DC idem na krv, UTZV a po dalsie pokyny na stimulaciu 🙂 ....tak som vyskerena jak epsonka 😵 😵 😵

dakujem, ze ste na mna mysleli.....tiez som Vam to chcela hned vcera poobede napisat, ale nemam doma muza a teda ani net 😒 😀 😀 😀

katkaajurko
22. okt 2010

@hiva juuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj aka bleskovka 😵 tfuj tfuj tfuj drzim prstiska!!!!!!!!!!!!!!

katkaajurko
22. okt 2010

@hiva kde si bola na internom- to ma nejako v kompetencii gynfiv?

hiva
autor
22. okt 2010

@katkaajurko dik Kaci....sama som bola z toho v soku.....vies ako som sa tam triasla????....ani podpisat som sa nevedela 😀 😀 😀

katkaajurko
22. okt 2010

@katkaajurko a cim stimulujes a v injekciach ci perom? a co ti povedali - som zvedavaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀

hiva
autor
22. okt 2010

@katkaajurko pero nemam....mam injekcie....teda vlastne ampulky, co musim najprv zmiesat, potom natiahnut a nakoniec pichnut....neviem presne, ako sa to vola ...nejaky Dipheron... a potom dostanem Fostimon, coi ako sa to vola....mena neviem a po doktorovi to neviem moc precitat.....a este som dostala pregnyl a antibiotika... zatial beriem len ten Diphe....ten ma utlmit cinnost vajecnikov....na 4 DC krv a UTZV a podla toho mi potom povedia, kedy a kolko fostimonu zacat pichat.... viac podrobnosti neviem, lebo vraj mi to povedia az na ten 4 DC 🙂 ....no a punkcia je zatial predpokladana okolo 8.11. ... ale tak to sa este moze zmenit podla vysledkov a ako reagujem....a tiez zavisi, kedy nastupi mrcha 🙂

inak on ratal s tym, ze ked mam 35-dnove cykly a bola som tam 30 DC, tak ze mrcha mi pride asi v pondelok, a ze teda nie je neskoro zacat stimulku hned 🙂 ....na ale teda neviem.... ja mrchu cakam asi aj trochu skor.....no uvidime 😅 http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 ...teplota mi klesla, ale stale je na urovni mojich poovulacnych teplot....takze ten pokles zatial pripisujem vysadeniu UTROSA 😅 😀 ....ked ja bez toho teplomera nevydrzim ani den 😀 😀 😀

erickaa
22. okt 2010

@hiva jééžiš hivi, až som sa ja triasla, keď som to čítala 🙂 aký rýchly spád..strašne ti držím palce 😉 😉 😉 tfuj tfuj tfuj
a kde si bola na tom predoperačnom? Priamo v gyn-fiv, či ťa niekam poslali?
Pekne sa nauč pichať injekcijky a ja potom prídem k tebe domov, aby si mi mohla pichnúť Pregnyláka, vieš, nech nemusím na pohotovosti behať..hihi 😉 😉 😉
Veľmi sa s tebou tešííííííííííííííííííííííííííííííííím 😉

mili78
22. okt 2010

@hiva .... Hivus super...same dobre spravy...tesim sa spolu s tebou 😀 tfuuj tfuuj tfuuuj nech to vyjde...prva si na rade ty, potom Katka a potom myyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😝

katkaajurko
22. okt 2010

@hiva a naco antibiotika? 😲

som zvedava co povies na to pichanie,...kam si to mas pichat?

hiva
autor
22. okt 2010

@erickaa ...ta sklamem.....s Pregnylom pojdem aj ja na pohotovost......lebo ten sa picha do svalu (cize zadok), zatial co ostatne sa pichaju len tak pod kozu....do brucha 😉

@mili78 ...dik milly....no tych poradovnikov tu uz bolo a zial nie vzdy vysli.....ale tak nenahnevam sa, ak by to tentokrat konecne vyslo 🙂....i ked ani sa nenahnevam, ak ma predbehnete 😉....doprajem kazdej 😉

@katkaajurko ....tie antibiotika si mam dat potom vecer a rano pred punkciou.....to je asi normalne standardny postup pred zakrokom 😉.... ale tak o tych mi zatial presne nic nepovedal....to som iba vycitala v papieroch.....a v tych aj bolo, ze si budem musiet dat nejaky cipok do konecnika, ale to som na receptoch vobec nemala..... tak teda neviem.....uvidim, ako bude a co povedia dalej :-/ ....skoda ze nemozu/nechcu povedat hned vsetko na zaciatku....ale zas ich aj chapem....ako sa poznam, aj tak by som si z toho polku veci nezapamatala 😀 😀 😀

inak pichat si mam do dolnej polky brucha.....medzi pupok a "studnicku" 😀 😀 😀 ...a len tak do sikma tesne pod kozu.....vacsinou co som citala, tak odporucaju spravit si z koze taku faldicku, a do tej to pichnut......ale mne to pichli do brucha tak zosikma.... mne sa totiz faldicka na kozi neda spravit, kedze cele moje brucho je jedna velka falda 😀 😀 😀

hiva
autor
22. okt 2010

@erickaa ....no predoperacne mi dobre nervy narobilo.....v centre mi dali ziadost a ze s tym mam ist za svojim obvodakom..... tak som dnes sla.....vyckala som si 1,5 hodiny, kym mi potom sestricka slavnostne oznamila, ze s tym mam ist rovno na interne......ja chodim do zeleznicnej polikliniky, takze som len zbehla 4 poschodia nizsie a vyckala si frontu na internom.....povodne ma nechcela zobrat, ze mam prist az v pondelok, ale som ju potom ukecala, ze musim dnes, lebo cez vikend mam dostat kramy a to by som uz potom nemohla doniest moc 🙂....tak ma nastastie zobrala 🙂 ... este ma caka EKG - tam pojdem v utorok, lebo mam volno (statny sviatok v Östereichu) 😀 ...a 3.11. si pojdem po vysledky predoperacneho....a potom uz len cakat 😅

teda este musime zbehnut zase k notarovi podpisat papiere k IVF a manzel musi ist na krv, aby zistili krvnu skupinu, ci neni HIV pozitiv a kopu dalsich skratiek, ktorym nerozumiem 😀 😀 😀

katkaajurko
22. okt 2010

@hiva ty si koza 😀 ze falda 😀 a to sa teraz fakt divim tym antibiotikam- ja som brala antibiotika pred branim mandli - a to bola indikacia na to-ze nemozem ist do narkozy koli nim 😲 tsss tu sa uz kto ma v tomto vyznat? ale tak super. mne povedal mm - ze on sa nauci mi to pichat 😵

no super ze ta interna takto pekne zobrala-to je fakt super 😵 toto by sa u nas nestalo... ale je fakt dobre,ze chodis do zeleznicnej.... tam to tusim stale fici dobre,nie ako inde... 😖

mili78
22. okt 2010

@katkaajurko .... Kati neskusala si na ten tvoj prolaktin agnucaston? mne to tu poradila jedna baba na ten moj fsh, ale citam tu v navode, ze znizuje aj prolaktin

katkaajurko
22. okt 2010

@mili78 neskusala,chcem to nechat na lekara..a okrem toho agnucaston zvysuje LH popri tom-takze to sa bojim-kedze mam LH vela uz teraz,vies? 😒

mili78
22. okt 2010

@katkaajurko ...no nevedela som, ale teraz uz viem...a ja ze ti poradim 😉

hiva
autor
22. okt 2010

@katkaajurko ...fakt s tou faldou.....mne na bruchu ani len nejde nariasit koza aby som to pod nu pichla 😅 😀
...inak od mojho manzela mozem na pichanie injekcii rovno zabudnut....vobec nehrozi.....len som mu to nacrtla a uz ozelenel 😀 😀 😀 ....budem si musiet nejako sama poradit 😒 ....ale sak ja som taky sadomasochista, takze urcite to zvladnem lavou zadnou a este sa v tom aj budem vyzivat 😀 😀 😀

katkaajurko
22. okt 2010

@hiva no moj je zatial hrdina-uvidime ked pride na lamanie chleba 🙂

inac mna ten moj egg uz fakt stve 😠
http://www.fertilityfriend.com/home/278331

hiva
autor
22. okt 2010

@katkaajurko ...ale teplota sa uz celkom splha hore 😉....tak mozno dnes 😉 🙂

katkaajurko
22. okt 2010

@hiva nooo ani nie- moja predovulacna je az do 36,65 ... 😉 a dnes som nekludnejsie spala a tento mesiac som si to uz riadne odsledovala vsetky nizke teploty su v dni kedy som spala "ako zarezana" lebo som bola hrozne vycerpana ale akonahle sa v noci budim a nadranom prehadzujem mam ju vyssiu...a predovulkou byvam nervoznejsia-tak sa zvyknem prehadzovat 😀 😀 😀 ale aj krcok mi napovie vzdy celkom presne... len toho eggu mam vela ☹ to bude zase nekvalitne vajko.. aaaaaaaale tak co uz,aspon ze ta ovula bola...uz teraz som zvedava buduci cyklus-ak bude aj buduci-tak mi to ten metformac upravil aspon trochu.... 😉

katkaajurko
22. okt 2010

@hiva normalne som ale vzrusena aj za teba - ze uz sa to rozbieha!!! nech uz konecne vypadne jedna dlhodoba snazilka z nasej sprostej statistiky!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

erickaa
22. okt 2010

čaute, tak už som naspať z car-u 🙂
Fúúúúú, pre mňa je dnešný deň plný vzruchov, taká som nervózna celý deň.. Som si išla pre ďalší Clostil, dr. ma pozrela, síce sa jej tam nejaký folikul črtal, ale navrhla mi kvalitnejšiu stimuláciu 😲 Tak som utekala do lekárne, dostala som recept na 5 injekcií Merional-u a jednu mi už rovno aj šupli. 😀 😀 😀 Cez víkend ma teda čakajú pohotovosti, ak sa nenájde niekto iný, kto by mi to pichol, v pondelok a utorok mi to pichnú v centre. A v stredu kontrola.. Strašne som nervózna 😀 😀 😀 A teším sa 😅

slivocka
22. okt 2010

@erickaa držím ti palce , všetkým samozrejme a prajem pekný víkend 🙂