Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

amarena
29. okt 2010

@hiva, no jasne pojdem, len ci bude na mne co fotit, ale myslime pozitivne. 😵
@erickaa, tak to je super sprava, pekne oddychuj a drzim palce.
Takze april? Sedi vec. 😉

hiva
autor
29. okt 2010

jasne....april sedi.... i ked dufam, ze ja v tom 6-tom mesiaci s dvojickami v bruchu budem este schopna chodit a vlacit tazky fotak so sebou 😀 😀 😀 ...ale tak co by som pre Vas moje neurobila, nie???? .... a chlpy sa poskladame na listok a ta dobehne z Kosic tiez, vsak 😉

amarena
29. okt 2010

To uz budes v siestom? Tak to radsej ten fotak zoberiem ja. 🙂
Babule ja citim, ze konecne sa aj v tejto teme zacnu lamat lady a tesim sa na to ako vsetky budeme vo veeeeeelmi blizkej buducnosti pisat, 6tt, 7tt, 8tt az do uspeneho konca. 😵 😵 😵 OK???

kaciatko81
29. okt 2010

@hiva preco si neverila iui? inak, nechcem ta sklamat, ale to ze si reagovala na clostil neznamena, ze nanho budes reagovat o par rockov 😔
@amarena ja som bola na antolskej skoro dva tyzdne, ktore vyvrcholili laparkou a tiez maximalna spokojnost. kto ta operoval?

hiva
autor
29. okt 2010

@kaciatko81 ... ako nie ze by som neverila na IUI...ja som neverila na ten moj jeden pokus IUI, ze by to vyslo.... v podstate pri nom su sance na otehotnenie rovnake, ako ked sa snazi zdravy par....a nie vzdy to vajde na prvykrat 😉

je jasne, ze to nemusi o par rokov byt pravda a nemusim na neho reagovat.....al e na druhej strane o par rokov a po uspesnom tehotenstve uz ani nemusim mat znovu problem s otehotnenim 😉 ... tehotenstvo vseobecne pomaha prekonat mnohe problemy..... i ked na druhej strane mnohe dalsie sa mozu prejavit a aktivovat tehotenstvom 😅 ....no ale sak je to jedno.... ja som chcela IVF co najskor....a pre IUI sme sa rozhodli len preto, ze sme museli cakat na schvalenie ziadosti na IVF......tak sme tomu dali sancu 😉

kaciatko81
29. okt 2010

@hiva myslim, ze ta sanca je o nieco vyssia, ale to je jedno. chapem ako to myslis 🙂 verim, ze to ivf dobre dopadne 🙂 ako sa citis? ten clostil ma napadol, ze ked si pisala, ze aspon vies, ze nan reagujes. lebo kamoska ma prve dieta po clostile, teraz mala znova clostil a absolutne ziadna reakcia ☹

katkaajurko
29. okt 2010

@kaciatko81 ked uz jedno dieta mas-tak to uz nie je taka tragedia podla mna 🙂 teda ja by som uz bolaa uuuuuuuuuuuuplne v pohode.... a da sa skusit ina stimulacia ...ale jasne ja som zastanca toho ze vekom tie vajecniky horsie a horsie reaguju na umele hormony..... vid 40ky ktore casto nemaju ani jeden folik po stimulke...

amarena
29. okt 2010

Presne tak, vekom tie vajecniky pracuju pomalsie, len tie moje su nejake lenive uz asi odjakziva. 🙄
Ja som dost citala pokrocile snazilky a tam boli ak take baby, ktore su ok, aj partner ok, aj ovulka ok a napriek tomu sa im roky nedarilo.@kaciatko, Dr Paldia a teba?

@katkaajurko, mam kamosku, ktora ma jedno dieta po umelom, chceli druhe, tak isla na dalsie IVF (to si musela hradit komplet cele, lebo uz ma cez 40) Bohuzial nepodarilo sa a do dalsieho IVF uz nepojdu. Nebrala to ako tragediu a to bolo podla mna hlavne tym, ze uz jedno dieta ma.

kaciatko81
29. okt 2010

ja si ani nemyslim, ze to je tragedia, nie je ani nejako stara, nema ani 30... jedine, co som chcela tym celym povedat bolo, ze ludsky organizmus je nevyspitatelny a to co nam zaberie dnes, tak o par mesiacov, rokov nemusi... inak, pri pco sa vraj stava dost casto, ze clostil nepomoze, to mi vravela moja dr...
@amarena ja som mala pri operacii dr.sysaka a dr.greksovu

hiva
autor
29. okt 2010

OK babule....tak je adam vikendovat...... v utorok rano idem na UTZV, tak hadam tam bude folikov ako maku 😀 😀 😀

katkaajurko
29. okt 2010

@hiva pekny vikend 🙂

chlpacik
29. okt 2010

pekný víkend bambuľky, že aká vtipná bola ta fotografka - @hiva, že sa poskladate na listok, vsak zicias rezinku 😀 😀 😀 ,uži si v pohodičke víkend...a nech je tých folikov, čo najviac 🙂
.
.a aby sa nezabudlo, spíme o hodku dlhšie 😉 😉 😉

bambuľky oddýchnite si s polovičkami.
v nedelu - pond. si spolocne zapálime sviečky za tých,kt.už nie sú medzi nami...

shaarka
31. okt 2010

co? jake stretko? a ja nic? 😀

katkaajurko
1. nov 2010

@shaarka ahoj sharka,ako sa mate ? 🙂 to stretko je stretko s cielom utoku na chlacikovu chladnicku 😀 😀 😀

shaarka
1. nov 2010

co co?
trosku mi to vysvetlite, nech nemusim hladat dozadu.
a chladnicku akoze chladnicku alebo jej obsah? 😀

chlpacik
1. nov 2010

@katkaajurko
@shaarka ahojte, no tak to vyzerá, že si v nej budem musieť popratať 😀 😀 😀
.
.len sa tešte teda, ešte neviete že to moje varenie nie je bohviečo, ešteže sú tie donášky 😀 😀 😀

mili78
1. nov 2010

ahojte babulky....aky ste mali vikend? fuuuuj zajtra do roboty....my sme mali ist s tym materialom,ale doky ide na nejaky seminar, takze sa to zase posunie asi az buduci tyzden....este si to ten moj nakoniec zase rozmysli 😝

katkaajurko
1. nov 2010

@shaarka na obsah,lebo sa nevedeli tutok damy dohodnut ktora je vacsi pazravec 😀 a hiva ma rezinku,tak sa vyhraza 😀

slivocka
2. nov 2010

Ahojte 🙂 dobre ranko prajem, dnes mam 30DC , duphaston som prestala brať vo štvrtok a ešte stale špiním a kramy nikde ☹ teplota už 4ty deň na 37. Neviem čo si mam o tom myslieť... Už viac ako tyždeň špiním je to normálne??? doktor hovorí že ano , ale mne sa to nezdá žeby to bolo ok 😖

chlpacik
2. nov 2010

@mili78 ahoj, tomu sa vraví, že keď sa darí, tak sa darí, ale snaď si to už ten tvoj nerozmysli 🙂

@katkaajurko ahoj Katka, no vieš, Hiva by bola sxopná držať hladovku, len aby dokázala, že je väčší jedák ako ja, ale keďže bude čakať dvojičky, tak tá chuť do jedla u nej ešte 2násobne stúpne, a to si už teda fakt netrúfam 😀 😀 😀 😝 😝 😝 bude ako taký macko keď sa prebudí zo zimného spánku 😀 😀 😀

mili78
2. nov 2010

@chlpacik .... chlpi no drz mi palce...lebo ked si to zase rozmysli, tak ma asi vystrie 😠 kolko ma to stalo namahy a slz kym som ho prehovorila a teraz si doky odcestuje na seminar...vrrrrrrrrrrrr 😖

erickaa
2. nov 2010

Dobré ránko baby 🙂
@hiva hivuška, no koľko máme folíkov? Taká som zvedavá... 😉
@mili78 mili, držím palce, aby vám to už budúci týždeň naozaj vyšlo 😉

katkaajurko
2. nov 2010

Dobre ranko vam zelam !

Hivus de si ?

hiva
autor
2. nov 2010

caute zienky......
@chlpacik ...ja ti dam take maca po zimnom spanku, ze uvidis 😠 😀 😀 😀 ....ale nie....dobre som sa pobavila hned na rano 😀 😀 😀

@erickaa
@katkaajurko ...no spravy nemam viacmenej ziadne.... folikov neviem kolko mam.....doktorka len skonstatovala, ze je to dobre, ze sa vajecniky zacinaju preberat.....tkaze asi tam nieco rastie 😉.... len tak povedala, ze to ide pomalicky, ale ze to je dobre....ze u mna by rychle bolo zle.....takze uvidime....zobrali krv a o 14:00 si mam zavolat, ze ako dalej 😅 ...ze ci zostanu rovnake davky, alebo treba pridat, abo ubrat a kedy na dalsiu kontrolu....tak zase cakat 😠 😅 😵

@shaarka ....serus.... ale chystmae vypad na chlpkynu chaldnicku 😀 😀 😀 ...a dohodli sme si stretko na april, na tehu fotenie....lebo to uz budeme vsetky tehule 😉 😵

@slivocka .... a tehu test si neskusala 😉.....ta teplota aj to spinenie by k tomu aj sedeli 😉

slivocka
2. nov 2010

@hiva Neskušala, ale skusim rano 🙂 aj keď pochybujem že tam niečo okrem / nájdem... ☹

katkaajurko
2. nov 2010

@hiva noooo to JE DOBRE,ze to ide pomalicky, nech sa ti pekne co i len slabe OHSS pekne vyhne!!!!!
inac pocuvaj,vies ze mas teraz papat vela bielkovin a pomalicky zacat pit hektolitre vody denne,vsak? ako sa to bude stupnovat zvykni si aj 5 litrov denne,dobre? (to je prevencia pred ohss) aj ked sa velmi budes kamaradit so zachodom ale je to dolezite,dobre zlaticko? 🙂 😉

hiva
autor
2. nov 2010

@katkaajurko ....jasne.....snazim sa do seba liat, co to ide, ale vies, ked ja mam trosku problem s mechurom, tak to lahke nebude 😅 .....ked to totiz na mna pride, ze musim, tak musim ist do 5 minut.....inak kalamita 😀 😀 😀 .... a tak musim to pitie trosku planovat.....lebo sak ked ma to chyti v elektircke, to by bol riadny priekak 😀 😀 😀

ale snazim sa do seba liat, co to ide 😀 😀 😀 ....ved vcera, po ceste zo Zamkov do Blavy sme museli mat 2 cikpauzy 😀 😀 😀 ....zvycajne vystacim s jednou, alebo aj so ziadnou 😀 😀 😀

mili78
2. nov 2010

@erickaa ...Eri dakujem...tusim je vsetko proti mne 😉 snad to teda uz buduci tyzden vyjde

amarena
2. nov 2010

Ahojte, pekny den vsetkym,

@hiva, tak ja by som asi nezvladla tych 5 litov denne, mozno v lete, ale na druhej strane, ked ma clovek taku motivaciu ako ty teraz, tak to je asi nieco ine. 😀

Zienky mozno som uplne mimo, ale citala som, ze je rozdiel medzi pco a pcos. V com je rozdiel? Myslela som si, ze je to to iste, len ide o dve skratky. 😕

katkaajurko
2. nov 2010

@hiva ja viem,je to otravne a niekedy sa neda ist cikat-ja to poznam,cely zivot chodim vela cikat.... otrava... ale dobre ze pijes 😵 aj tie bielkoviny papaj a bude SECKO OK 🙂 😉