Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
24. jan 2011

@ninan2 no to si pis ze to je pruser jak mraky - jasne,ze mu to poviem - sak to aj musim-aby pochopil-ze tento jeho vysledok je uplne bezcenny a druhak-ze si maju davat pozor!!! sak ja som bola v case odberu podla uzv 11+0 a tam mam napisane,ze som vlastne bola uz 12+3 !

a to som zvedava ako to zadaju teraz-zas budu mat iny datum,inu velkost CRL a plodu-to bude este srandy kopec!

ale je tam aj jasne napisane-ze labak nezodpoveda za udaje-ale zodpoveda osetrujuci lekar......

v piatok idem na kontrolu-este po troch tyzdnoch-ale to len koli tomu aby som mala hhned vyslekdy z dneska (kedze sa povodne malo rozhodovat o amniu) cize idem po troch na kontrolu-ale uz by som mala ist po styroch....

ninan2
24. jan 2011

@katkaajurko aha jasne... no daj potom vediet ako to dopadlo, to bude fakt sranda 😀 Dala si im aj tie Tvoje vysledky uz ci na kontrole das?

katkaajurko
24. jan 2011

@ninan2 poslala som ich janekovi mailom este minuly tyzden - v ramci otazky-ci sa ten test kombinuje (lebo ak ano-tak ten chybny mi poskodi aj tento druhy...a vraj kombinuje-takze som zvedava....) zajtra ale idem ku krsnej na odber-uz to nenecham na nahodu.... no na tu chybu som prisla az dnes-takze uz to mam zvyraznovackou zvyraznene a som zvedava co oni na to.... zas som aj rada-ze som nasla "rukolapny" dokaz-ze tam musela byt chyba.... aspon nepochybujem o tom mojom dobrom vysledku 😉

chlpacik
24. jan 2011

@gretta ahoj, Ty uzivas predsa Glucophage od oktobra ako ja, naco agolutin??? mne doky povedal, ze min.6mes.kym zaberie,tak ze je zbytocny. Rise len krvacanie,nic viac...v podstate uz len cakam na papiere od dokyho s diagnozou a liecbou. Ale pravdepodobne ma necha cakat nech mi zaberie, a potom sa to bude dalej riesit, myslim si. DRZ SA

erickaa
24. jan 2011

Ahojte babule, tak som sa dočkala dnešného ultrazvuku..bol to ale dlhý týždeň 😅 Fotečku mám v albume 😅 Podľa MS som 5+6 tt (ale podľa mňa iba 5+0). Zajtra idem ešte na krv.. Gestačný vačok má 10 mm. Ja dúfam, že je všetko v poriadku a aj naďalej bude 😔 ďakujem Bože za každý deň..

slivocka
24. jan 2011

@erickaa supeeeer tesim sa velmi, vsetko bude ok uvidis 🙂 ja idem dnes, zajtra informujem 🙂

erickaa
24. jan 2011

@slivocka držím ti palce 🙂 Teda vám trom 🙂

ninan2
24. jan 2011

@erickaa Ahoj, no super, len tak dalej 🙂 Ja mam tiez uz fotky v albume, mozes pozriet 🙂

katkaajurko
24. jan 2011

@erickaa super, vacok je akurat- ja som mala 10mm v 5+1 ,takze urcite rastiete optimalne a tvoj vypocet bude plus minus spravny 😉

erickaa
24. jan 2011

@ninan2 Ahoj, pozerala som, ale je tam iba kočík a potom tehu testy 🙂 Chcelo by to nejaký ultrazvuk 😀 😀 😀

erickaa
24. jan 2011

@katkaajurko júúúúj Kati, ďakujem za povzbudivé slová 😅 Ešte zajtra krv a ďalšia kontrola až o 10 dní. Budem to musieť nejako vydržať 😖 😔

ninan2
24. jan 2011

@erickaa no dala som tam uz aj ultrazvuk, je to pre priatelov viditelne, takze by si mala...

kaaaty
24. jan 2011

ahojte bola niektora z vas v iscare BA na inseminacii? No dnes mi dr. oznamila ze prirodzene to nepojde? Chcem sa spytat ako to prebieha a cca kolko to stoji? Este stale nemozem uverit, ze.... ☹ dakujem za odpovede

katkaajurko
24. jan 2011

@erickaa vydrzis nebojsa- ja som rovnako na zaciatku odratavala nie ze dni-ale hodiny ako ty...potom pomalilicky uz to islo rychlejsie.... tieto zaciatku su tazke ja viem... obdivujem babulky ktore su nad vecou.... ale mne jedna doktorka povedala-ze sa nemam bat - stresy miminu neublizia 🙂 iba virusy 😉 aj ked vela ludi by sa hadalo - ze strach a tak robi babatku zle-ja tomu neverim-tejto dokine verim 🙂 urcite je lepsie byt v klude-sak ale to je tazke,nie??? ale neboj,nabuduce bude uz aj srdiecko (inak uz by bolo asi za 4 dni vidno-mne tak bolo vidno ) lebo som mala dva tieto uzv po sebe- jeden na pohotovosti - to bola 10mm dutinka a potom o 4 dni poobede u doktora hups uz aj cerstve srdiecko

erickaa
24. jan 2011

@kaaaty Ahoj, ja som bola v Iscare na troch insemináciách, ale ani jedna nevyšla. Stojí to 75 €. A vôbec nič to nie je, úplná pohodička.. 🙂 Najprv doktor rozhodne, akú stimuláciu ti dá. Ja som mala 2x Clostil a jeden krát som stimulovala injekciami Merional. Keď sú folikuly dostatočne veľké, doktor ti dá Pregnyl, ktorý vyvolá ovuláciu a ten si musíš pichnúť večer o 22:00. Mne to pichali na pohotovosti. No a o dva dni ideš na samotnú IUI. Ráno partner odovzdá spermíky a cca o 2 hodinky ich do teba šupnú 😉 A hajde preč.. a krv o 14 dní. Prajem ti veľa štastia 😉

erickaa
24. jan 2011

@katkaajurko tak ja si na to srdiečko musím počkať... škoda, že nemám doma ultrazvuk 😀 Veľmi som sa bála hlavne do dneska, kým som neuvidela čierne na bielom, že to nie je mimomaternicové. Teraz som o trošku kľudnejšia.. Ale myslím, že nejaké stresy budú už asi neustále... to sa asi nedá inak. Hlavne my, čo sme na to istú dobu čakali a teraz sa bojíme, aby to dobre dopadlo. 😔 Aj moje kamošky sú nad vecou, ale jednej sa to podarilo na prvý šup a druhá to vôbec neplánovala...

kaaaty
24. jan 2011

@erickaa dakujem...a krasne tehotenstvo prajem drzte sa... myslim ze fyzicky to zvladnem ale moja psychika 🙂 ...ale budem verit 🙂

erickaa
24. jan 2011

@kaaaty ďakujem a jasné, že to zvládneš, poznám veľa báb, ktorým IUI vyšli 😉

erickaa
24. jan 2011

@ninan2 nič..vôbec mi to neukazuje. Iba v tom jednom albume máš 4 fotky (ovu, 2 tehu a graf) a v tom druhom 1 (kocik) 😒

kaaaty
24. jan 2011

@erickaa a v com bol vas problem? ja mam zly HP a vela testosteronu...a urcite este nieco....dnes ked otvorila tie moje vysledky jej reakcia bola velmi zla ☹

ninan2
24. jan 2011
ninan2
24. jan 2011

@erickaa hmm zvlastne, lebo 1 kamoska mi to uz aj komentovala, cize jej to islo... No uvidime co napise Katka.

erickaa
24. jan 2011

@kaaaty akú máš doktorku? Ja ani neviem aký som mala HP.. U mňa sa robili občas cysty, tak mi nasadila utrogestan na úpravu cyklu a po troch mesiacoch, keď to nevyšlo prirodzene, tak sme išli rovno na IUI. Nejako hlbšie sme to neskúmali. To sme chceli až pred IVF nejaké komplexnejšie testy..

katkaajurko
24. jan 2011

@ninan2 ano vidim-ale ty to mas na modrykonik.cz -takze sa tam treba nalogovat....

katkaajurko
24. jan 2011

@erickaa ten stracch a obavy sa so zenami co otehotneju neplanovane alebo po kratkom case sa NEDA porovnat-oni to nikdy NEPOCHOPIA a nikdy si tehu nebudu tak vazit..... teda cest vynimkam

erickaa
24. jan 2011

@ninan2 áno, po nalogovaní vidím aj ja už tento posledný album 😉 Ale ostatné som videla v pohode aj bez nalogovania.. hmmm. 😝

ninan2
24. jan 2011

@erickaa no hej lebo tie su verejne a tento nie...

ninan2
24. jan 2011

@katkaajurko hej, lebo tam som sa povodne registrovala 🙂

erickaa
24. jan 2011

@ninan2 ahááá, záhada sa vyriešila.. 🙂 Krásne fotečky 🙂

ninan2
24. jan 2011

@erickaa dikes 🙂 Aj ty take budes mat!