Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mili78
25. feb 2011

@hiva .... ja viem Hivus, plne suhlasim so vsetkym, co si napisala...samozrejme, ze teraz si dame pauzu...o tej genetike nevies nic blizsie? preco prave Praha? tu na SK nik nevie spravit genetiku?

@miss_stanya... no ty si jedna z tych stastnejsich, ktorym to vyslo na prvy krat...urcite sa z toho dostanem...len dnes to velmi boli...ako pisala Hivus..je to velmi cerstve...teraz mi negativny vysledok zavolali aj z caru...

@amarena ... Ami dakujem ti za povzbudenie... ved ja ho neodsudzujem, chapem ho, ze si musi drzat urcity odstup..je profesional

@zuzanka7834 .... takze ma chapes...prezivas nieco podobne...Pán Boh usliš tvoje slová...nadalej ho budem prosit o bábatko

amarena
25. feb 2011

@mili78, tu genetiku robia tusim aj v Kosiciach, ale nie az tak podrobne. Preto baby zvyknu chodit do Prahy. Ty si tusim z BA, tak do tej Prahy to nemas az tak daleko.

hiva
autor
25. feb 2011

@mili78 o tej Prahe by ti vedela @katkaajurko povedat viac 😉 ... myslim ze na Slovensku to nikto takto komplexne nerobi.... preto oni boli objednany do Prahy.... ale teda neviem, co sa za to plati.... ale tusim na termin cakali nejak dlhsie 😉.... sak ale snad ti katka napise podrobnejsie 😉

mili78
25. feb 2011

@amarena ....ved nemam, len tu by mi snad aspon nieco preplatila poistovna a v CR si cvakam vsetko sama 😝

@hiva ... no popytam sa jej 🙂

mili78
25. feb 2011

@katkaajurko ...Kati vies mi prosim nieco blizsie k tej genetike v Prahe povedat?

chlpacik
25. feb 2011

@amarena 😀 nebudem Vas obtazovat takymi vecickami, xi. Veru nakuknem sem raz do tyzdna, dvoch inak ani nie, skr IP, ak by niekto nieco, napriklad ze chybam 😀 😀 😀 ... A ty ako?
@anksunamonka kde mam IP ha? ako pokracuje zumba, podarilo sa nieco zhodit? 🙂

chlpacik
25. feb 2011

no ak robia genetiku v KE, tha mozeme zorganizovat hromadne stretko v KE 😀 😀 😀

amarena
25. feb 2011

@chlpacik , ja som dnes 10 DPO, takze faza cakania.

chlpacik
25. feb 2011

@amarena ahaaa, a ovulka ako? prebieha u Teba?

amarena
25. feb 2011

@chlpacik, ano, prebehla na 21 DC, merala som si prvy krat BT a inac beriem clostil.

chlpacik
25. feb 2011

@amarena no vidis, to je pozitivna spravicka 😉 vzdy je nadej,ak prebieha ovulka.
Dufam, ze aj ja dostanem raz kramy a budem moct riesit ovulku. 😵
Prajem krasny dnicek.

amarena
25. feb 2011

@chlpacik, dakujem, aj tebe. 🙂

katkaajurko
25. feb 2011

@mili78 mili to bola reprodukcna imunologia nie genetika a vraj tuto imunologiu vedia urobit najnovsie tu v iscare - mna najviac zaujimalo ci nevytvaram protilatky proti embryu . genetika si myslim,nie je taka podstatna-lebo aj keby nasli predispoziciu - nic to neynammena a aj tak sa s tym neda nic robit....ale u vas je problem -tvoje zrasty,ani nie tak PCO... prve ivf malokomu vyjde,proste len treba skusat dalsie,ked naberiete sily - teraz uz vedia ako reagujes-budu vediet lepsie nastavit stimulaciu aby boli vajka dozretejsie ( si vravela,ze boli mensie nez mali byt) a aby sa vyhli hyperstimulaku.... ja by som nezahodila tie tri pokusy hradene poistovnou...pripadne by som isla aj dalej - teda v krajnom pripade po vela pokusoch aj do darovaneho vajka......je stale vela moznosti ...ale vam to IVF vyjde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

katkaajurko
25. feb 2011

@mili78 ale u mna Praha preto-lebo nech som to studovala zhora-zdola - vychadzalo mi ze v Prahe jediny robia komplexnu imunologiu-tu robia len po castiach - ale uz som potom nezistovalaa detailne to iscare-ale si nemyslim,ze to robia uplne komplet...a ta praha sa plati ako samoplatca kedze to nejde cez nasu poistovnu a vychadzalo to 8tisic ceskych korun myslim a cakali sme dva mesiace na termin

erickaa
25. feb 2011

@mili78 Ahoj Mili...mojka, to ma veľmi mrzí, že to teraz nevyšlo, ale RAZ to vyjde! Možno už nabudúce. Hlavne sa prosím ťa nevzdávaj na začiatku cesty. Tvoje telo je silné, ešte psychika sa musí pozviechať. Priateľa hnev prejde a určite ťa bude podporovať v druhom pokuse. Však si pamätáme ako najprv nechcel ani počuť o spermiograme a pozri ako pekne ste sa dopracovali k prvému IVF. 😉 Máte ešte 2 platené pokusy, bola by škoda to nevyužiť teraz. Neskôr už môže byť neskoro, lebo aj vek je veľmi dôležitý, aby si si to raz nevyčítala. Budeš mať čisté svedomie, že si pre bábo urobila maximum. A keď to nedajbože ani vtedy nevyjde, tak je tu stále adopcia..ale to už veľmi predbieham a vlastne ani neverím tomu, že ju budeš potrebovať! 😉

erickaa
25. feb 2011

@chlpacik chlpi, ty si ma s tou svadbou predbehla, kurňa 😀

mili78
25. feb 2011

@katkaajurko ... Kati a nemas na tu Prahu nejaku stranku, alebo kontakt?

@erickaa ... Erika dakujem za povzbudive slovká..

mili78
25. feb 2011

@katkaajurko ... Kati a nemas zistene cenovo ako to vychadza?

timona
25. feb 2011

ja by som si tiez uz rada sledovala ovu, ale to by mi najprv musela prist MS a to som poslednu tbl Lutenylu dobrala asi pred 3 tyzdnami...inak nepouziva sa clostyl s lutenylom aj na upravu cyklu..? u mna ucinkuju uplne naopak...toto je ako zakon schvalnosti, ked som tehotna byt nechcela, mohla som si podla MS nastavovat hodinky a to som ziadne lieky neuzivala, mam pocit cim viac chcem otehotniet tym je to s mojimi reprodukcnymi organmi horsie a horsie... ☹

katkaajurko
25. feb 2011

@mili78 pisala som vyssie okolo 8tisic ceskch korun to bolo

kaaaty
25. feb 2011

@anksunamonka no zatial nie zatial je na pozicii priatela...sice ho chcem uz dlhsiu dobu povysit na manzela ale stale odmieta 😀 😀 😀
Dnes u dr. klasika som hodinu cakala ....vajecniky vyzeraju dobre este zoberem dve tabletky hak a na buduci tyzden cakam mrchu, potom sup na HP a 3-7DC clostil potom opat kontrola.... verim ze moje telo prekvapi a bude s clostilom spolupracovat....ak bude vsetko ok tak bude inseminacia 🙂
Normalne mam strach s tej ocakavanej mrchy poslednu som mala koncom novebra po agolutine...vlastne potom este jednu ale to som hned nasadila diane tak bola len 2 dni...diane som brala 6 tyzdnov bez prestavky...no aka pride mrcha ☹

mili78
25. feb 2011

@katkaajurko .... Kati celkovo, ci na osobu? cize 8 litrov ja a 8 partner?

katkaajurko
25. feb 2011

@mili78 nie nie spolu 8

mili78
25. feb 2011

@katkaajurko ... dakujem Katka...snad sa mi podari nato draheho nahovorit

chlpacik
25. feb 2011

@erickaa že predbehla 😀 , ja som s tym mojim 7rokov, a zasnubena od r.2007, tha uz by sa aj patrilo 😀 , nebojaj o rok budes pod cepcom aj Ty 😉 ci skor? 😉

katkaajurko
25. feb 2011

@mili78 myslim,ze tam je najprv aj konyultaciaa da sa vybrat a otestovat iba to najpodstatnejsie-potom by to malo byt menej . alebo nechat si v iscare urobit to co ponukaju -cez poistovnu a co nerobia-to nechat na prahu-tiez to vide menej

mili78
25. feb 2011

@katkaajurko ... Kati mne nic take v iscare neponukli...ty myslis tu metodu PiGD? to sa ale plati, to nie je cez poistovnu

katkaajurko
25. feb 2011

@mili78 nie nemyslim pigd ,mne to neponukli,ale ked som povedala Valkymu-ze na to idem -povedal-ze aj oni mi to urobia...ale uz sme boli do prahy objednani,takze som to odmietla a viac sa nezaujimala

lulii
25. feb 2011

Ahoj holky, moc se omlouvám, že vám vstupuju do rozjeté diskuze 😅 , ale potřebovala bych od vás poradit. Už dva roky se s manželem pokoušíme o miminko a zatím nic. Manžel má spermiogram v pořádku, já hormonální profil také-našli malinko zvýšený testosteron a naopak snížený FSH, ale prý je to ještě v normě. Teď jsem byla na laparoskopii, kde mi objevili, že levý vaječník je v pořádku, oba vejcovody prý krásně průchodné, ale na pravém vaječníku mi museli udělat skarifikaci. Tudíž výsledek je syndrom PCO. Ale jak jsem se dočetla (a že už jsem toho pročetla hodně), u tohoto syndromu není ovulace a je nepravidelná menstruace. A to je kámen úrazu. Já mám pravidelné cykly po 28 dnech, pokaždé ovulaci, ověřenou BT i ultrazvukem. Nechápu teda, kde je chyba a jak se bude postupovat dál. Jen doufám, že mi ta skarifikace pomohla. Ještě mě napadlo, že třeba mám velmi slabý PCO. Jaký na to máte názor? A můžete mi napsat, jestli se zadařilo nějak brzy po laparce počít miminko? Moc děkuju 😉