Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mili78
25. feb 2011

@katkaajurko
@chlpacik ... no uz nic...najdolezitejsie pre mna je momentalne si dat psychiku ako tak do poriadku...a potom sa uvidi co dalej

dlabinecka
25. feb 2011

@jaruska74 🙂 Koukám, že máš Elišku jako já . S tím bojem o druhé mimi - nám přišlo bez boje, samo a překvapivě 🙂

katka.gzd
25. feb 2011

@mili78 nevzdavaj sa....presne ako baby pisu, zasa lekari budu vediet na co dat u teba pozor a bude nabuduce lepsie.

a este ti jedno napisem...moja znama mala tiez vsetko mozne pokombinovane....vek 38, endometrioza, zrasty na vajcovodoch atd atd...problemy s chlapom... sa ani nejdem radsej do toho pustat....prekonala niekolko nezdarenych pokusov a k tomu dva potraty....ten druhy tak zed uz sa lucila s kolegami v praci, ze ide predcasne na matersku a bum bac.....ale pointa.....teraz uz ma krasneho 7 mesacneho syna!!!!!!! vydrzala, verila, nestratila nadej a snazila sa.........

rovnako ako ty sa nesmies vzdat a musis zostat verit!!!!!!!! velmi ti drzim palce aby si sa rychlo z nezdaru otriasla a nasla v sebe silu bojovat.......uvidis, ze to bude stat za to........

sysinek
25. feb 2011

@mili78
Ahoj, ja som v tejto diskusii nova...citala som tvoju reakciu na doktora...to je jasne, ze ta nechapu...pre nich je to praca odmaka a ide dalej...
potesim ta...ja som sa takisto pred nim rozplakala...a nic...dokonca sa mi zdal podrazdenejsi... on je profesional...je to jeho job...
mne povedal, ze slzy nepomozu...stav je stav a treba to riesit...

mili78
25. feb 2011

@katka.gzd ... dakujem za povzbudenie Kati 😢

katka.gzd
25. feb 2011

@hiva 🙂 jesus ja som nevedela ze tu uz je fotografka...jasne ze by som si nedovolila tu nikomu liezt do kapusty a keby na to neprisla rec ani by som sa tu neponukala....a hlavne, my etse s drahym nefotime svadby...zatial len rodinne foto, stale sa ucime..ani tym este nezarabame......mame to ako konicka.........mozno casom aj my zacneme pytat aj peniazky....a za etse dlhsiu dobu sa mozno odvazime aj na svadby...vybavenie uz na to mame.....len sebavedomie este chyba....

mili78
25. feb 2011

@sysinek ... ved hej, ja ho neodsudzujem...chapem vsetko, ma toho vela, keby sa mal nad kazdou pacientkou rozplyvat, tak kam by zasiel...co uz, asi to tak malo byt...od zaciatku boli samé problemy...co ine som aj mohla cakat

sysinek
25. feb 2011

@mili78
moj manzel mi vzdy hovori...zivot je ako sinusoida ..raz si hore a je vsetko super...a potom si dole...a pomalymi krokmi sa hrabes hore...a ma pravdu...
Sice teraz si smutna, ale po placi pride smiech🙂...vsetko dobre dopadne...🙂

jaruska74
25. feb 2011

@dlabinecka tak to vam blahozela, ale ja som este ani menstruaciu nedostala, tak neviem ci ju u mna realne po porode druhy raz prirodzene otehotniet
😖

hiva
autor
25. feb 2011

@katka.gzd neboj..... ani ja nie som profik 😉... .tiez to robim zatial iba ako konicka a peniazky nepytam 😉.... tiez sa len ucim 😉.... zatial som fotila len deticky a nejake rodinne oslavy....plus par predsvadobnych fotiek typu rande.... na prvu oficialnu svadbu sa chystam az v juny, potom hned dalsiu v july a potom chlpkynu v auguste 😉... takze neboj.... nie som ziadny profi fotograf 😉... naberam postupne skusenosti a ucim sa dalej rovnako ako vy 😉 😵 😵

hiva
autor
25. feb 2011

@mili78 netrap sa nad tym.... kazda mame kopu dalsich problemov okrem samotneho PCO 😉 .... ale treba bojovat dalej.... zdaleka na tom este nie ste najhorsie.... ani ty ani ja 😉.... ak chces, poobzerajte sa po nejakych detailnejsich vysetreniach ,-).... trebars aj tu genetiku, co sa kataljurko chystala do Prahy 😉.... to ze sa teraz 2 embrijka nechytili neznamena, ze sa dalsie neuchytia 😉 ... .viem, ze teraz sa na to nedokazes pozerat s nadhladu.... je to moc zive a citlive.... ale uvidis, po par mesiacoch emocie trosku opadnu a nacerpas novu silu bojovat 😉

teraz po stimulke musis mat aj tak minimalne 3 mesiace volno a az potom sa pripadne mozete pustit do dalsej.... takze teraz na to nemysli, uzivaj si vsetko, co nebudes moct ked budes tehu a potom sa do toho pustite odznovu s cistejsou hlavou 😉

my sme si po nasom fiasku povedali, ze davame pauzu..... pobehala som si vysetrenia, co som predtym odkladala, naplanovali sme si dovolenku, isli sme si polyzovat.... to su vsetko veci, co by som ako tehu nemohla 🙂.... no a teraz sa uz nevieme dockat, kedy sa do toho opat naplno pustime 😉

musis sa teraz proste odreagovat 😉 🙂 .... drzim palce, nech to preboli co najskor..... nech tvoj terajsi pesimizmus co najskor vymizne a zacnes opat hladiet plna optimizmu do dalsieho boja 😉.... ak to totiz ty vzdas, nikto iny za teba bojovat nebude 😉

dlabinecka
25. feb 2011

@jaruska74 a kojíš nebo už ne?

jaruska74
25. feb 2011

@dlabinecka kojim

anksunamonka
25. feb 2011

@kaaaty jeeej sperminator to je tvoj manzel ? 😎 drzim palce u dokiho.. daj potom vediet, co bolo....

miss_stanya
25. feb 2011

Jej kocky, vy ste toho odvcera popisali...normalne nestiham sledovat... @mili78 hlavne nebud smutna a pesimisticka, ani nevies, ake zazraky sa casto okolo nas deju🙂 S tym odreagovanim sa to plati 100percentne, aj ked sa to v kazdom fore opakuje, nie nadarmo- hlavne myslite na to, ze nech sa budete zozierat akokolvek, su veci, ktore neovplyvnite, ale tu svoju pohodu mozete. Ja som bola prekvapena, ako som sa pred stimulkou zozierala, co a ako, ci to vyjde, ked dr, povedal, ze ak to nevyjde prvy mesiac, vyjde dalsi a pod...myslela som si, ak to bude trvat dlho, sa asi zblaznim....a ani neviem ako, ako som chodila na tie injekcky a bola som zazrata do roboty /takze rozptylenia bolo habadej🙂/, po tom co som si spravila tehu test /nie pre seba, ale povinne, kym sa pojdem dr postazovat, ze MS zase sama nedosla/ a vysiel pozitivny, som z toho zostala vedla ako taka jedla, ze prevapenie roka🙂 Proste mysel som mala tak zamestnanu, ze som na nejake hormony uplne zabudla, islo to rychlo a potom ked to vyslo hned na prvy pokus, som bola prekvapena....az potom som si vlastne uvedomila, ake stastie ma stretlo... Takze hor sa do jarneho hyrenia a s prirodou sa po zime urcite zobudia aj vase hormony a pozitivna energia!!!!

anksunamonka
25. feb 2011

@katka.gzd o brusnych tancoch som aj ja pocula, ze vraj to robi velmi dobre zenskym organom, ale zatial skusam len tu zumbu a uvidime, aj tam kruzime bokmi, vela prvkov je podobnych...tak uvidime 🙂 a dnes mam poobede skolu az do desiatej vecera, takze nejdem a normalne ma to stve ze vynecham moju zumbicku 🙂
inak fotenie aj mna velmi fascinuje, i ked neviem ci sa da jedna drahsia zrkadlovka povazovat za nejaku vybavu, ktoru na fotenie treba, ale tiez ma to velmi bavi.... z 10 dnovej dovolenky prinesieme aj cez tisic fotiek 😵

anksunamonka
25. feb 2011

@miss_stanya jaaaaj bodaj by si mala pravdu s tou jarou, ale ked tu v Kosiciach to na jar este ani zdaleka nevyzera 😒 rano zas auto zasnezene a straaaasny vietor! vrrrrrr
Ako dlho ste sa vy snazili o babenko?

katka.gzd
25. feb 2011

@anksunamonka zumba je tiez super, len v BA je tusim kazda jedna tak preplnena ze sa mi tam ani nechce... :(

miss_stanya
25. feb 2011

@anksunamonka No teda, tak ten sneh nezavidim.... Ja som sa kvoli slniecku a teplu odstahovala do Afriky 🙂)) Ale neboj, jar pride ani sa nenazdas.... My sme sa pravdupovediac s manzelom do skusania nepustali, bola som cely cas na HAK, lebo som uz o svojej diagnoze vedela /a dr ma s jej oznamenim fakt vtedy nesetril:(/, ale po vysadeni HAK, ked nechodila MS, som o tri mesiace isla na laparoskopiu a stimulacia na treti mesiac po nej, A ta vysla, takze to bolo vseho vsudy par mesiacov.

anksunamonka
25. feb 2011

@miss_stanya wau tak ste mali stastie, ze ste sa netrapili dlho... ja sa trapim uz vyse roka a pol s tym,ze neviem otehotniet a pol roka viem o mojej diaznoze PCO ☹

a ako si to myslela s tou Afrikou? to zijete v afrike?

amarena
25. feb 2011

Ahojte babulky,

@mili78, mrzi ma to...velmi 😔. Myslim si, ze aj tvoj manzel si to casom rozmysli a pojdete do dalsieho boja. Aj pre neho je to teraz este vsetko strasne cerstve a popri tom ked este videl, ze mas kvoli tomu problemy...vies, to su chlapi...Fukam ti na dusicku a dufam a verim, ze budes bojovat dalej, snad by si nas bojovnicky nechcela teraz opustit?
@katkaajurko, Kati, viem, ze to asi nie je velka utecha, ale aspon nemusis mat ten kludovy rezim v nemocnici. Moja kamoska bola v nemocke od 4 mesiaca do konca tehu, ale vydrzala a oplatilo sa.

@chlpacik, veru davno si tu nebola, potvora. Tak o chvilu uz pojdes pod cepiec. Saty uz mas?

katkaajurko
25. feb 2011

@amarena ano ja viem,cenim si to,ze mozem zatial byt doma tuk tuk tuk

amarena
25. feb 2011

@katkaajurko, ok. Teraz ked si uz tak dlhsie na PN, tak bola za tebou aj nejaka kontrola?

@mili78, este som ti chcela napisat nieco k tvojmu dr. Zenske slzy nevie kazdy predychat, hlavne muzi. Urcite pochopil, ze ti to ivf nevyslo a to ho veru nepotesilo. Takze taka ta jeho chladna obrana nemusi znamenat - je mi to jedno, kaslem na teba. Katka pise, ze on je ku kazdej paciente taky, a to moze znamenat, ze je to len jeho sposob obrany.

dlabinecka
25. feb 2011

@jaruska74 Tak to může být tím, já teda taky kojím, ale byla to asi obrovská náhoda 😉

miss_stanya
25. feb 2011

@amarena Suhlasim s tebou, co sa tyka toho dr. .. Tiez viem, ze im nie je uplne jedno, ked vidia tolko smutku u svojich pacientov... Ked sa takto sprava kozny alebo vseobecny lekar, moze byt, ze je arogantny, ale ludia, ktori pomahaju s plodenim deticiek nemozu byt uplne zatvrdnuti... Kazde dieta je aj ich uspech, kazda strata je aj pre nich strata :(

katkaajurko
25. feb 2011

@amarena nebola zatial ale u kamosky bola 2x.......

mas pravdu s lekarom,on je proste taky,tiez som si na to zvykala...... pri neuspechoch bol tak chladnejsi ale ked mi robil posledny uzv kde bolo srdiecko bol uplne radostny z uspechu -uprimne sa radoval - takze si nemyslim,ze mu je to jedno...len tych neuspechov denne vidi vela tak sa asi musel obrnit

chlpacik
25. feb 2011

@amarena awoj, niet tu o com pisat, ja musim cakat na mrchu mrchatu 😀 ,nemam nic, staci riesit v aprily,mozno aj schudnem 😀

zuzanka7834
25. feb 2011

@mili78 mrzi ma, co sa Ti stalo, presne viem, ako sa citis... my sme sa o tom, ze sme o nasho spendlicka prisli dozvedeli minuly piatok 😢 😢 😢 Podarilo sa nam druhe IUI ale dopadlo to takto ☹ Drobcek nestihol ani narast, akurat vcera som si v kalendari nasla poznamku, ze uz malo byt vidiet srdiecko, tak som mala cely den taky smutny 😔 Mili, musime sa utesovat aspon tym, ze fazulky odisli same, ze sme nemuseli podstupit cistenie a ze to chvalabohu nebolo mimomaternicove, lebo v oboch tychto pripadoch by nase tela utrpeli este vacsiu ujmu a akakolvek dalsia snaha o drobceka by bola este viac stazena... 😔 Viem, ze je to slaba utecha, ale v ramci situacie musime hladat nieco dobre na tom zlom, stalo sa ako chcel Pan Boh, vsetko je v jeho rukach a ja verim tomu, ze mal dovod spravit to... A hlavne verim tomu, ze nebude dlho trvat a zadari sa znova, tentokrat uspesne az do sameho konca a aj my budeme hrde mamicky svojich krasnych zdravych deticiek 😉

amarena
25. feb 2011

@katkaajurko, tak to naozaj dost kontroluju. U kamosky bola dokonca v jeden mesiac 2 krat. Ale vychadzky mas, ze?

@chlpacik, nic si z toho nerob, ani ja tu nemam velmi o com pisat. Len ci ovu bola, alebo nebola a ktory som DC. Nas, ale zaujimaju aj ine veci, napr. ako pokracuju pripravy na svadbu atd. takze mas o com pisat.

katkaajurko
25. feb 2011

@amarena ano mam vychadzky,ale teraz moc nevyuzivam