Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

bosorkajarka
13. apr 2012

@bipa my jsme se o prvni snazili vic jak rok a pak se povedlo az diky stimulaci a iui a ted se o druhe snazime uz trictvrte roku a porad nic a zatim nepomohlo ani iui
jinak metformin beru uz vic jak pul roku a nic nepomohl, jenze ja jsem hodne tezky pripad ono totiz neni pco jak pco ;)

kahlann
18. apr 2012

@bipa ahoj a vy sa ako dlho snazite??? my sme sa asi rok snazili a teraz asi treti mesiac riesime.

kahlann
18. apr 2012

@dankadina a mozem sa spytat.....pri prvom dietatku si mala len tie lieky alebo si podstupovala aj inu liecbu?

dankadina
18. apr 2012

@kahlann len metformin a zo začiatku duphaston

kahlann
18. apr 2012

@dankadina dakujem, duphaston som brala ale kvoli inemu - teda problem zevraj po samovolnom potrate. teraz ma lekar posiela na laparoskopiu a ze potom nasadi lieky - vlastne neviem, cakam ze co dalej. mozno to znie blbo ale ani ja neviem ze co by bolo dobre a co nie, co robit a co nie

dankadina
18. apr 2012

@kahlann na laparke som nebola, ja by som si na tvojom mieste dala urobit testy na inzulínovú rezistenciu u diabetológa alebo endokrinológa a ked ti vyjde nasadí ti metformín a ked neotehotnieš tak až potom by som skúsila op

franzziska
18. apr 2012

ahojte baby, ako sa mate? precitala som vas...co mate nove?
prosim, ma tu niekto skusenost s uspesnym otehotnenim ak mal diagnozu PCO - bez ovulacie, ze by to vyslo i bez liekov ???

jankaja
18. apr 2012

@franzziska ahoj, ja mám / mala som PCO, vyzeralo to na anovulačné cykly, cyklus som mala len pri braní Duphastonu alebo po injekcii Agolutinu. Začala som piť alchemilku a menštruácia začala prichádzať samovoľne, cyklus som mala síce veľmi nepravidelný (39 - 55 dní), ale v 4. cykle sa mi podarilo otehotnieť (to už som alchemilku ale nepila, len počas 3 cyklov predtým). V tom cykle, keď som otehotnela, som si sledovala hlien a keď sa mi zdal taký, aký má byť, tak sme skúšali. Počas toho cyklu sa mi to ale zdalo 2 krát (s rozostupom asi 10 dní), no ale nejako sa podarilo. Tak som a úspešne vyhla laparoskopii a ktovie čomu ešte a máme krásne bábo 🙂

micak
18. apr 2012

@franzziska Ahoj ! mas syndrom polycystickych vajecnikov alebo polycysticke vajecniky ?
co vsetko mas za sebou ? ja mam to prve a chystam sa do caru nech spravi tesy hocake..

bipa
18. apr 2012

@kahlann ahoj.menej ako pol roka. Hmm a mavas ovulku?berete vitaminy ci nieco riesite z coho?

kahlann
18. apr 2012

@bipa nie nemam. neberieme nic, brala som duphaston ked som "akoze"svojvolne potratila a potom som mala aj ovulaciu. teraz vlastne chodim po testoch a riesime aku liecbu nasadit aby bola ovu. potom lekar povedal ze budeme sledovat ci je ovu a a popripade sledovat budeme aj foli.

kahlann
18. apr 2012

@micak na ake testy ides??? ja mam syndrom pcs tiez a tiez beham teraz po lekaroch. najviac som sa asi dozvedela vo ferticentre.....ty aj zacali robit kroky ako dalej.

franzziska
18. apr 2012

@kahlann ty si kvoli PCO sla do centra??? lebo ja chodim len k mojmu gynekologovi a nejak sa nechystam inam dalej....teda ani dr. mi o tom nehovoril

kahlann
18. apr 2012

@franzziska moja lekarka mi tvrdila ze mi nic nie je. MS bola 31 dni a pravidelne takze vsetko ok. a ked sa nam rok nedarilo babo tak sme isli na komplet testy obaja do centra a tam mi povedali co sa deje. tak ako prve som menila lekarku a u noveho lekara na poziadanie centra idem na laparoskopiu. liecbu dalej bude robit lekar

franzziska
19. apr 2012

@kahlann ja som tiez menila lekara, lebo byvaly dr. mi raz povedal ze to vyzera na PCO a napriek tomu ze som sa snazila o dieta,t ak s tym nehodlal nic robit dalej...a tento zas robi..

labanka
19. apr 2012

@micak PCO syndrom polyc.vajecnikov je to iste co polyc.vajecniky nie? 😉

micak
19. apr 2012

@labanka prejavuje sa tak isto. Ale so syndromom sa narodis a mas ho dozivotne. PCO je prechodne, vacsinou vyvolane stresom ci oslabenou imunitou a pod.

labanka
19. apr 2012

@micak fiha, no zas som o nieco mudrejsia 🙂 dakujem za vysvetlenie

micak
19. apr 2012

@labanka rado sa stalo 🙂 i ked radsej by som to nechcela vediet ☹

labanka
19. apr 2012

@micak mas pravdu, mozno to mali aj nase babky a ani o tom nevedeli 😉

micak
19. apr 2012

@labanka no to ma tiez napadlo..ze pokrocilost doby, techniky a vyskumu je aj na obtiaz..clovek sa potom trapi a zbytocne. a babky co nevedeli, ze nieco s nimi je boli v pohode a otehotneli 🙂

labanka
19. apr 2012

@micak ale my hyperaktivne baby vsetko lustrujeme cez internet a potom nam tak cvakne v hlave, ze to babo nemame nie kvoli nejakemu PCO ale kvoli psychike 🙂

franzziska
19. apr 2012

@labanka ty si snad myslis ze psychiku tu pomoze? 😀 😀

labanka
19. apr 2012

@franzziska nerozumiem

kahlann
19. apr 2012

@micak prosim ta a ako sa da zistit - potvrdit ci to je vrodene alebo nie? zaujima ma to kvoli byvalej lekarke - lebo ta mi omielala 12 rokov ze vsetko ok a teraz ked som stara koza ma zabiju s PCO

micak
19. apr 2012

@kahlann mne to povedala gyneko podla ultrazvuku, krvne testy mi ale nechcela robit. endokrinologicka mi robila testy a ta mi potvrdila, ze je tam ten syndrom..ale podla coho neviem. Ale vedel by si si to aj ty "zistit" - ja som relativne neskoro dostala prvu ms a kym som nezacalas HAK mala som 2 cysty + ms kedy sa jej chcelo, nieekdy aj tristvrte roka nie..

micak
19. apr 2012

@kahlann skus inu gyneko alebo endokrinologiu

kahlann
19. apr 2012

@micak jaaaj no dik. ja som mala prvu ms dost skoro a v podstate bola pravidelna. dost dlho som ale brala HAK asi 12 rokov (samozrejeme s tymi prestavkami na precistenie organizmu). potom som nedostala raz ms a lekarka mi povedala ze to podla hormonov vyzera na samovolny potrat. a od vtedy sa to zacalo. ms mi meskala kazdy druhy mesiac. ale som to resila hned kedze to nebolo tak ako vzdy. a teda po duphatone mam ms mesacne len s cyklom 28-31 dni. ale pravidelne.

micak
19. apr 2012

@kahlann tak to podla mna nemas syndrom, naozaj..len ten stres to sposobil. Telo dostalo stres zo samovolneho potratu, + ty si dostala stres, ked si sa dozvedela co sa stalo a viac nad tym premyslas..Snaz sa nejak upokojit - ist na dovolenku, niekam do tepla 🙂 alebo si najdi nejaku cinnost, pri ktorej na toto zabudnes aspon trocha..potrebujes vypnut..drzim silno paste, neboj nic, nemas nic vazne 🙂

franzziska
19. apr 2012

@micak
@kahlann
ako to kahle hovoris ze to ma len docasne??? mozno na chvilu, ale ona to ma tusim dlhsie nie??? ja mam problemy viac nez 3 roky, tiez myslis ze mam len docasne?