Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

irsina83
21. mar 2012

@leeena_4 jeeej gratulujem k drobcekoviiiii 😵 😵 😵 😵

leeena_4
21. mar 2012

@irsina83 děkuju 🙂

isabellaa
21. mar 2012

@leeena_4 ahaaa
ja som taka nedockava, asi vsetky take su, ktore sa rozhodnu, ,ze teraz je ten spravny cas. Najhorsie na tom
je, ze si pripadam taka...ani to neviem vyjadrit, ze stale nieco so mnou je a preco nemozem byt normalna zenska, ktorej sa to podari hned. A este pocuvat tie kecy, ze niekomu sa to podarilo hned na 1x, dokonca nespali spolu rok a potom znovu otehotnela hned na 1x, no depka! ☹
Takze ty si zacala clostylom, nezabral a hned ste isli na iui?Prepac, ale musela som sa trochu vypisat, kedze vcera mi aj 2lekar potvrdil pco, myslela som si ci sa nahodou ten prvy nezmylil a .....vsetko bude inak.
A zmenila si aj stravovanie, ked ti potvrdili pco a co s tebou robil clostyl? Dakujem

franzziska
21. mar 2012

@leeena_4 jo pco sa da prekonat, ovsem ak sa liecis....v inom pripade nie

zujka2
21. mar 2012

@leeena_4 jeeej, gratulujem 🙂

leeena_4
22. mar 2012

@isabellaa já jsem byla taky taková 😀 Taky mi nic nefungovalo, ms nechodila, ovulka nechodila. Brala jsem proveru, ta poomohla jen na srovnání cyklu a přibrala jsem po ní za 4 měsíce snad 7 kilo. Pak jsem brala clostilbegyt, ten nepomohl, jen se mi udělala cysta. Tak jsme šil do CARu, tam mě stimulovali injekcema, ale nepomoholo to, další cyklus většíma dávkama injekcí, to pomohlo, bylo IUI a já otěhotněla, jenže ve 13tt nám zjitili, že to miminko má Downovu chorobu, takže potrat. No a za 4 měsíce jsme šli zase na IUI, to vyšlo a teď jsme byli na vyšetření a naše miminko se zdá být zdravé, tak doufáme. Ale jedné věci mě to celé naučilo a to je trpělivost 😉.
@franzziska nebo když jdeš do CARu na IUI 😉.

franzziska
22. mar 2012

@leeena_4 no ja by som nerada sla na IUI

isabellaa
22. mar 2012

@leeena_4
dakujem za tvoj prispevok, nech ste zdravi 🙂

isabellaa
22. mar 2012

@leeena_4
@franzziska
@zujka2
@irsina83
baby ako sa lieci PCO? Ked che byt zena tehotna, tak jasne clostil,....atd, ked nechce berie antikoncepciu a ked uz ma babo??? Zmenili ste stravu, alebo nieco ine vo svojom zivote, ked ste sa dozvedeli o pco?

irsina83
22. mar 2012

@isabellaa no mne pri prvom tehu pomohlo zmenit stravu, cvicila som, prestala som fajcit, pit alkohol. nasadil mi dr. femibion a ja som pila aloe vera na detoxikaciu...a a pri druhom sa mi uz PCO zhorsilo vekom ...tak som schudla poporodnych 18 kil, pila som alchemilku a stavu z geru cerveneho ale len do ovulacie, dalej beriem femibion a na detox som pila chlorellu japan a shindeleho mineraly ale potrebovala som uz aj clostil aj pregnyl ale pred tym som par mesiacom mala taku lahku stravu a pravidelne cvicenie a vitaminove doplnky...

leeena_4
22. mar 2012

@franzziska tak hodně štěstí, dost často to bez IUI trvá dost dlouho, ale záleží na tom, jakou má člověk trpělivost a jak vážnou formu PCO má. Jinak u IUI se není vůbec čeho bát 😉
@isabellaa já jsem zkusila cvičit, jinak jíst, užívat bylinky, nic nezabralo.

franzziska
22. mar 2012

@leeena_4 ale je, pretoze tam asistuju veci ktore ja nemozem...

zujka2
22. mar 2012

@isabellaa ahojky, ja som sa o PCO dozvedela ako 16 ročná a pamätám si, že som hrozne plakala. potom mi lekár v Ľubochni povedal, že ako neni šanca na bábo. ale rokmi som to vyčlenila a teraz po rokoch sa snažíme druhý rok. no zmenila som životný štýl ale momentálne neúspešne.

leeena_4
22. mar 2012

@franzziska tomu nerozumím...

franzziska
22. mar 2012

@leeena_4 to neni potrebne 🙂

atlaska25
25. mar 2012

Ahojte!!!Tak ja mám tiež PCO ☹ Menzes mám len keď beriem lieky alebo my pichnú vyvolávačku 😠 Bola som 3krat na IVF 😖 Po prvom som otehotnela ale som potratila a 2a3 pokus bol neuspešný!!!Môj gynekológ my povedal že môžem otehotnieť prirodzene!! 😨 Ale ja tomu veľmi neverím!!! 🙄

bosorkajarka
30. mar 2012

@atlaska25 no pokiaľ nemaš prirodzene ms tak ta sanca je velmi velmi mala pretoze skoro urcite neovulujes. A bolo nutne hned ivf co len stimulacia (clostyl, inekcie) a iui, alebo domace snazenie. Ja som podobny pripad bez inekcie alebo liekov nemam vobec ms ani po siestich mesiacoch a s prvym sa zadarilo hned prve iui, teraz je to sice horsie ale verim ze sa zas zadari 🙂

franzziska
31. mar 2012

@atlaska25 a @bosorkajarka no ako doktori su rozni a aj tie nazory..mne moj exdoky povedal ze aj zeny co nemenstruuju mozu otehotniet normalne 😖 a viac sa k tomu u mna nevratil...

kacnov
1. apr 2012

@leeena_4 ahojík moc moc gratuluji (a tiše závidím) 🙂

jinak ahojík holky tak mi ještě při PCO zjistily sníženou funkci štítné žlázy tak to mám asi komplet všechno :( nicméně o mimčo už sme se přestali snažit takže to necháváme že bud a nebo ale nemyslím si že nějaké nebo bude :-/ a co vy holky máte se?

janie80
1. apr 2012

ahojte dievcata, aj ja mam PCO a nedari sa otehu... moje cykly vyzeraju asi takto... https://www.modrykonik.sk/fotoblog/janie80/albu... 😒 cakam este na vysetrenia na inzulinovu rezistenciu a potom s najvacsou pravdepodobnostou metformin... 😖

nienna
2. apr 2012

@janie80 ahoj, kde ti robili test na inzulínovú rezistenciu? ja sa tiež chystám len neviem či ísť k diabetológovi alebo endokrinologovi, každý vraví inak....

janie80
2. apr 2012

@nienna ahoj, mna poslala najprv moja zenska na endo a odtial na diabeto.. Ved inzulin sa riesi na diabetologii.... 😅

bosorkajarka
3. apr 2012

@franzziska no ono keby si mala ovulaciu tak by si potom musela mat ms (ked sa znizi hladina progesteronu), alebo byt tehu, to su jedine dve moznosti ked ovulacia bola, a naopak mozet mat ms pravidelne a nemusis ovulovat (tam sa ms pusta tzv zo spadu - vysoka sliznica), najlepsie to zistis ked si budes merat bazalnu teplotu 😉

kahlann
3. apr 2012

ahojte, nie som tu nova ale nove je to ze je to asi mesiac co mi konecne lekar povedal ze ma PCO. ked tu citam vasu komunikaciu som zamotana. v centre mi povedali ze sa vsetko da. moj novy lekar gynekolog ma recami drzi pri zemi. z centra ma poslali na laparoskopiu kvoli priechodnosti vajcovodov. druhy lekar povedal ze to nie je nutne?? vsetky ostatne vysledky mam dobre. aky mate nazor na tu laparoskopiu?, dakujem

bipa
11. apr 2012

Ahojte, pridam sa do klubu. Vcera som sa dozvedela ze mam pco. Dr povedal ze sa nemam liecit,len dalej snazit, ak do roka nic, tak riesit. Ako je to s vami, ako ste otehotneli s pco?

dankadina
11. apr 2012

@bipa ja mám dve detičky s pco prvé sme sa snažili dlhšie, druhé na prvý šup 😀

bipa
11. apr 2012

@dankadina tak to je krasne 🙂 prirodzene, ci s pomocou liecby? ako dlho ste snazili s prvym? 🙂

dankadina
11. apr 2012

@bipa prvé sme sa snažili skoro rok potom mi na endokrinollogii robili testy na inzulínovú rezistenciu vyšla uplne mierna a hned mi nasadili metformin a do mesiaca som bola tehu, pri druhej uplne prirodzene vysadila som atk povedali sme si že to necháme na náhodu a hned som bola tehu. DR hovoril že to prvé tehu zmernilo hormónmy pco

bipa
11. apr 2012

@dankadina Hm, ake dlhe si mala cykly ked ste sa snazilkovali a cim si sledovala ovulku?

dankadina
11. apr 2012

@bipa ja som mala ovu mikroskop a testy cykly som mala cca 31 dní