Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

nienna
14. sep 2012

@bekki18383 ahoj 🙂 ja tiež beriem metformin, niečo vyše mesiaca, no trvalo mi riadne dlho kým som ho zohnala, nikde mi ho nechceli predpísať, obehala som všetkých diabetologov a endokrinologov v okolí. Veľmi to záleží od ochoty doktora a taktiež od toho ako sú prístupní novým veciam, ono to totiž nieje oficiálne uznaný liek na PCO, teda na slovensku nie. a niektorí doktori majú ešte tie svoje zastaralé predsudky že je to na cukrovku a na nič iné. Takže dosť záleží na akého doktora natrafíš. Ja som nakoniec zmenila gynekologičku a tá mi na moje prekvapenie predpísala metformin, ked som sa jej zmienila o tom že by som to chcela vyskúšať ale že mám problém ho zohnať. Na mne to vlastne skúša, ešte nikdy ho nikomu nenapísala, nemá s tým skúsenosť, takže dúfam, že budem mať dobré výsledky a prerazím cestu aj ostatným ženám u nej 🙂 takže skúšaj, ak ti nenapíše jeden doktro, skús druhého atď. myslím, že to stojí za to, metformin je skôr zameraný na odstránenie príčiny vzniku PCO, zatiaľčo clostyl a spol. riešia skôr následok

bekki18383
14. sep 2012

@zuziklc29 ahojcek ja som bola v juli na laparke samozrejme vsetko v poriadku ale ten driling mi nikto neodporucil ja som sa docitala teraz na fore onom no mne tiez este neprisla menzes a uz je to 2mesiace v pondelok idem na gyndu chcem sa poradit co dalej ci mi nepredpise tie tablety iak dakujem 🙂

bekki18383
14. sep 2012

@nienna ahojcek no mne to vo ferti povedal ze sa knemu nedostanem ze si to nikto na vedomie nezoberie a nik mi ho nepredpise ale na umele mam strach a insem.je tam zbytocna vraj ale 150eur za jednu a mam 3 tak nech sa nehnevaju ?!! ja chcem yskusat aj ten driling aj ten metformin no uvidim co mi povie moj gyn. v pondelok tam idem. ale dufam ze to zaberie ja som uz tehotna bola ale to netusim cim sa nam to podarilo brala som clost.a femibion ale potatila a vraj kvoli trombofilii. je to rok aj nieco a odvtedy nic tak neviem ale hadam sa nam to vsetkym podari ze budeme stastne tehulky aj my 🙂 😀

belalinda
15. sep 2012

@zuziklc29 ahoj, a kde a kedy Ti robili lsk a drilling? Chodis niekde do CARu? Alebo Ti to doporucil Tvoj gynekolog? Ja som bola tento tyzden na lsk aj drillingu...

johankajohi
15. sep 2012

Ahojte, chcela by som mat casom babatko a tak pisem, ci náhodou nemá niekto skusenost.Mám diagnostickovane PCO(lekár povedla že jeden vajecnik mam typicky pre tu diagnozu, druhy je asi ok, MC mam pravidelnu), okrem toho mam hyperprolaktinemiu, ma ktoru sa liecim, kedže mam mikroprolaktinom adenohypofýzy a ešte beriem euthyrox 75, čiže hapruje mi aj šž.Nemáte niekto skúsenosť?myslíte že budem môcť mať aj tak bábatko?

zujka2
15. sep 2012

@johankajohi ahoj moja, ja mám PCO na oboch vaječníkoch a Euthyrox som tiež kedysi brala. my sa snažíme o bábo 2,5 roka + a abslovovala som driling vaječníkov. moja rada je: začať čím skôr 😉

johankajohi
15. sep 2012

@zujka2 Tak to by som teda asi mala 😎

franzziska
16. sep 2012

baby neviete co sa na to dava ak mate nadmernu produkciu LH hormonu?

zujka2
16. sep 2012

@johankajohi určite áno, vekom sa to vraj zhoršuje. držím palce 😉

zuziklc29
17. sep 2012

@bekki18383 no odporucil mi to moj lekar . . . . .toto je moj treti gynekolog,prvy ma pchal len antikoncepciou,aj to tak ze som tam sedela v cakarni a len recept mi podal a vybavene,zacala som brat diane35 a mala som len 14 rokov aj to kvoli tomu,ze som mala nepravidelny.potom moj druhy ziadny zaujem tiez,tak chodim do banoviec.tam ked pridem k nemu stale ma pozera od spodku,berie vyter,kontroluje a vravi co bude robit a podobne,tento drilling mi odporucil pretoze som brala duphaston,clostylbegyt,a este olejovku mi pichali,tusim agolutin . . . . . . .pribera sa inak paradne. . . .ale prisla mi teraz mrcha,silna ale prisla sama 😀 tak som zvedava co to bude

zuziklc29
17. sep 2012

@belalinda ajooj,no doporucil mi to lebo som brala duphaston a clostylbegyt,a nakolko mi vajicko nepuklo lebo mam tvrdu tu koru v com je zabalene,tak mi povedal ze sa to nareze a skor vajicko pukne a pride k ovulacii. a ako sa citis? ja som bola nafuknuta ako balon 😀

belalinda
17. sep 2012

@zuziklc29 moji na to neprisli, si v dobrych rukach 😉 My sme to zacali riesit po navsteve CARu... No citim sa ako keby mi tak voperovali osemkilovy melon 😉 Ale bolesti nemam.... A robili Ti ten drilling minuly cyklus?

franzziska
17. sep 2012

myslim ze tu dost umrela komunikacia...skoda 😒

zuziklc29
17. sep 2012

@belalinda ano robili,lenze ja tym ze pracujem mimo sk tak mi ho robili na 26ty den cyklu . . . . . .niektorym kockam robia do 10teho dna a este v tom mesiaci moze otehotniet . . . . .ja budem musiet pockat do dalsieho cyklu lebo akurat som dostala mrchu a uz idem v piatok na dva tyzdne do prace 😒 ani mna nic nebolelo,len som krvacala asi 5 dni. . . . .ale potom v pohode . . . . .bola si na jednodnovej? ja ano,rano som prisla,a vecer isla domov . . . .

isabellaa
17. sep 2012

@franzziska a co by si rada?

zuziklc29
17. sep 2012

@franzziska neumrela,len kocenky maju asi vela prace 😀

isabellaa
17. sep 2012

@franzziska ja tu na Vas striehnem, keby daco....

belalinda
17. sep 2012

@zuziklc29 bola som na jednodnovu, respektive jednonocnu 😉 domov som sla na druhy den rano.... Nevadi, mozno je aj lepsie ze tento cyklus neotehotnies, eliminujes tym rozne zbytocne komplikacie.... Budem drzat palce na dalsi cyklus 😉

bekki18383
17. sep 2012

@zuziklc29 no mne PCO zistil moj druhy gyn.ja chodim do PN je velmi dobry a ochotny vsalico skusalaz ma nakoniec poslal do ferticentra ale o drilingu mi nevravel nik len o metformine vo ferti. dnes som mala ist ku gyn. ale nestihala idem zajtra chcem sa snim poradit este . a mrcha mi este od laparky neprisla bola som24jula 🙂 ale vraj po laparke je to normal tak uvidim ako dopadnem. tebe drzim palce

zuziklc29
18. sep 2012

@belalinda
@bekki18383 kocenky ja som mrchu dostala na 30ty den od poslednej,alebo od laparky,dnes som bola na gynde a lekar mi predpisal opat hormony,lebo ma pozeral a zistil teda nasiel mi opat cystu na pravom vajecniku,je to na dva tyzdne a potom mam prist opat po mrche,tak som zvedava co to povie,a ak sa to nepodari uz len umele oplodnenie,akoze parada 😒 a vy ste ako na tom?nebojte sa kocky,verim tomu,ze sa to podari . . . . .

belalinda
18. sep 2012

@zuziklc29 Ahoj, ja uz navstevujem CAR, teraz tam idem vo stvrtok na kontrolu po laparke a uvidim aku liecbu mi naordinuju dalej....Ale hadam Vas nechaju este po laparke skusat zopar mesiacov pred tym nez by sa islo na mimotelove...

zuziklc29
18. sep 2012

@belalinda ajooj,netusim ako to dopadne len som uz zufala,lebo sa snazime dva roky a nic ☹ a ty ako? zistili ti nieco nove?

belalinda
18. sep 2012

@zuziklc29 ani nie, okrem PCO som uplne FIT 😉 Je zahada preco to stale nevychadza 😉 Ale vela si slubujem od toho drillingu, podla mna nam to pomoze, konecne sa budu vajicka uvolnovat, teraz to uz len dobre nacasovat a je to!
Hlavne nesmies byt zufala! Ja keby som bola vajko tiez sa nenecham oplodnit v zufalom svete 😝 xixixi Hlavu hore, treba si uzivat kazdy den lebo ani jeden premarneny den sa Ti nevrati! A skor ci neskor sa to urcite podari!

isabellaa
18. sep 2012

@belalinda bela, ty by si mala byt na nejakej psycho poradni, nerozmyslala si? Vies to tak spravne napisat, podporit, nakopnut cloveka, si v tom velmi dobra 😉
pekne si to napisala....
dalsi cyklus je tvoj, bol by v tom cert, po drilingu sa trafite 😉

belalinda
18. sep 2012

@isabellaa dikes 😉 dufam, ze tie nakopnutia odomna padnu na uzitok 😉
No a na psycho poradnu ma vela ludi posiela 😝 😀

bekki18383
18. sep 2012

@zuziklc29 cawko tak ja bla dnes tiez na gynde a kasika na vyvolavacke lebo po laparke mi neprisli a uz sa mi cakat nechce. mala som dlhy rozhovor s mojim gyn.a ten mi neodporucil ziadne lieky ani metformin ani nic ze mam pco ale nie je to take zle mam ist este na enokrinol. nezda samu stitna zlaza. a vraj do ferti uz nema ist mame skusat prirodzene a zreme stimulacia clostil. a ked to nepojde tak do brna na umele tak som zvedava vraj tam na sto perent otehotnie kazda . ale ma upozornil ze vsetko brzdi psychyka ze to velmi chcem a to je najhorsie ma aj pravdu moc to prezivam a velmi chcem byt tehulka ale ktora nie??? takze to nechame na prirodu a uvidime co dalej 😒

zuziklc29
19. sep 2012

@belalinda dufam,ze sa nam to podari . . . .ja som este dva tyzdne mimo sk,takze je to zlozite a opat cysta,trochu sa bojim mam uz svoj vek a este opat aj tie hormony a kila navyse,parada. . . .

zuziklc29
19. sep 2012

@bekki18383 to je pravda psychyka je svina,akonahle nie si v pohode ,mne po laparke prisli ale nejak dlho trvaju sa mi to nezda. v brne je akoze co? myslela si umele?

belalinda
19. sep 2012

@zuziklc29 aaaale no, nie je to vobec az take zle! Kila navyse? (inak na fotke vyzera ze ak mas nieco navyse tak to nebude viac ako 3kila) Spravna zivotosprava a pohyb a kila su fuc! Hormony? Da sa liekmi upravit... Cysta? No dobre, to nie je bohvieco, ale da sa vybrat ak by robila problemy... No a vek? Ak mas tolko co na profile (tolko mam aj ja 😉) tak to je najlepsi vek! 😀 spravny cas riesit deturence...
A ked takto dochadzas dokazete sa trafit bezproblemov do plodnych dni? Vies si to nejak naplanovat? Alebo ani nie? Lebo ked si vezmes ze do roka mas tak 12 prilezitosti na otehotnenie a ked polovicu z nich nie si doma, sance su mensie 😉 a mozno preto to dlhsie trva... 😉

bekki18383
19. sep 2012

@zuziklc29 ano je a vraj velmi dobre sice problem je ze satam plati ale vraj urcte pomozu zaoberaju sa tym studuju vsetky problemy aaj som citala kto cce otehotniet nechide do brna. nenatahuju ta zbytocne vsetko ti povedia ak veia ze insem.nezabere nerobia juhned ta daju na umele. netahaju odeteba zbytocne peniaze ani cas . navrhol mi to moj gyn. a ja hned googlovala ztakze to yzera super