Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

lukajdik
24. nov 2012

@trezalka19 ahoj, mozem poprosit nazov knizky? dakujem

isabellaa
25. nov 2012

Ahojte kocky,
nasla som velmi zaujimavy clanok o metformine, inositole, komplexne o liecbe pco 😉

http://www.mojelekarna.cz/userfiles/pdf/Inosito...

trezalka19
25. nov 2012

@lukajdik ahoj, knizka sa vola Hormonalni dieta http://www.gorila.sk/product/340086

lukajdik
25. nov 2012

@trezalka19 dakujem pekne

saurer
25. nov 2012

@isabellaa super článek! moc za něj díky

isabellaa
25. nov 2012

@saurer som rada, ze si napisala 🙂 A ako sa ti dari, si po 1 mesiaci s clostilom?
Ja som vcera dostala mrchanu, mala som clostil aj 2 DF a nic z toho, dufam, ze nosifol zaberie, nech uz dojde, cim skor postou.

saurer
25. nov 2012

@isabellaa já jsem měla dva měsíce s clostilem a mého gyndr. a když nebyl ani jeden malilinkankej folík, tak jsem utíkala do CARu...te´d už mám za sebou základní vyšetření, ve středu jdu na konzultaci a asi zkusíme injekce a domácí snažení...ale to je zatím jen moje domněnka 🙂
taky čekám na nosifol, až mi dojde 🙂
a jak dlouho se takhle s pco snažíte?

isabellaa
26. nov 2012

@saurer uz je to rok ☹ , aspon, ze mi ten clostil zabera, ale aj tak koniec koncov nic z toho.
A v ktorom care si bola? Ja v reprofite a mam dobry pocit.
Tak sa dame spolocne na nosifol, ale ako som citala ten clanok, tak ja budem brat 4g inozitolu - takze 2 balenia.
Daj vediet, ked budes mat nieco nove. A kolky DC si?

bipa
26. nov 2012

Ahojte kocky, daavno som tu prispela tak som tu opat. Trosku nieco o mne, uz je to rok snazenia a stale nic, pred pol rokom mi diagnostikoval dr PCO cez ultrazvuk, mrchu mam nepravidelnu uz od puberty 28dc az 50dc. Este velmi davno si pamatam ze som mala ovu taky vajecny bielok ( vtedy som netusila ze je to ovulacia) vtedy o dietatku nebolo reci, az kym sme sa zacali snazit a vela som sa naucila o ovu, a uz nemam taky hlien ako som mavala vtedy i ked dostavam mrchu normalne...znamena ze mozem mat aj tak ovu i ked taky hlien nemusim mat? Skusala som aj ovu testiky, boli pozitivne aj tak som skepticka ci to bol 100% 😖 Uz odteraz ziadne testy a merania, unavuje to a hlavne na psychiku. Teraz sme boli k dr s mojim muzom na spermiograf, a dr nam povedal ze moj ma malo spermii 😒 Takze sme na tom obaja zle, nedal nam ziadnu liecbu (ocakavala som nejake lieky ako napr.clostyl a pod.) ale rovno nas objednal na IVF, asi o 4-6 mesiacov mame pockat, vela o tom neviem IVF ale prestudujem si to. Nedavno som si objednala balicek INOFOLIC cez moju kamosku, u nas v zahranici nedostat, este som si ich nedala, pockam si az po operacii krcka maternice ( odstrania mi kusok koze ☹ ) Niektora z vas vyskusala INOFOLIC a ci vidite pozitivne zmeny?? Krasny zvysok dna 😎

saurer
26. nov 2012

@isabellaa ahojky, dneska jsem asi 19DC, ale bez ovulace, tento měsíc jsem kvůli krvi byla i bez clostilu, pozítží mám tu konzultaci, tak už asi něco budu zobat...dneska mi přišel ten nosifol, tak už mám první dávku v sobě...a jak zjisím, jesti taky nemám brát dva sáčky? to ti vyměřila doktorka? asi to ve středu vezmu s sebou.
Jinak já chodím na Obilňák do Brna..je to státní car, žádný luxus, ale jsou tam tak úžasně hodní a milí, že mi to až vyráží dech, takže jsem zatím taky moc spokojená

saurer
26. nov 2012

@bipa ahojky Inofolic mi teď došel poštou ze sloveska a jsem blbá, protože jsem zjistila, že u nás se prodává pod názvem nosifol a je o dost levnější 🙂 takže příště si koupím ten 😉
jinak ovu hlen nemusí být tak kvalitní a ovulace může probíhat..na dobrý hlen jsou nějaké bylinky, mám pocit, že jeřáb ptačí nebo maliník, ale nejsem si jistá, který z nich to je...jinak si myslím, že i ten spermiogram by šel nějk podpořit, minimálně vitamíny a taky nějaké bylinky, ale otázka je, o moc by se to zlepšilo...
já jsem byla v CARu poprvé před měsícem a naopak mě dr. do žádného ivf netlačil, že nejdřív zkusíme méně náročné metody a a´t se obrním trpělivostí, než to všechno vyzkoušíme...takže třeba by prospěla buď změna doktora nebo caru 😉

zabka60
26. nov 2012

Ahojte baby,pridavam sa k vam,moj problem je,ze mi bolo v Car diagnostikovane pco,mam nizke Amh,4 roky mam stitnu zlazu-hypo,vysoky tlak,alergiu a tak vselijak,mam toho dost,aj na rozdavanie 😅 o babo je snaha cca 5 rokov s prestavkami a vselicim a nikdy sa nepodarilo..mam totiz anovulacny cyklus,vraj,podla mojho gyndosa a endokrinologicky..boli sme aj na iui,aj vajka boli pekne a velke a aj tak nevyslo...mam strasne dlhy cyklus,najdlhsie som nemala mrchu 9 mesiacov,bohuzial nie koli babatku ☹ ..teraz som brala pol roka duphaston a mala som cykly max 3 dnove a teraz mi ho vysadil,co sa bude diat a meskaju mi zas 16 den dnes..mate podobny problem ako ja?Budem vdacna za kazdu radu,co by sa dalo dalej robit 😉

mambba
27. nov 2012

tak mi je len tazko dnes, ze tu musim napisat. zas mi dosiel menzes, beriem metformin 3 mesiace a predtym som bola temer bez menzesu, s metforminom chodi pravidelne po cca 30 -33 dnoch.. ale teraz 3 dni meskal a uz som aj testla a nic.
vsetci naokolo rodia, o dost rokov mladsia sestra ma za par dni termin sekcie, vsetky sesternice (4) su tehotne a aj obaja dvaja bratranci s rodinami cakaju, len ja stale nic..
tazka depresia dnes. ☹

nelabela
27. nov 2012

@mambba
ahoj, no tak to ti verim ☹
a u nas vsetci naokolo rodia, alebo porodili, vsetkym sa podarilo hned na prvy sup a ja naco, sak preco by som nemala PCO? a anovulaky...
tak som zacala s clostilom a uvidim ci zabere....

ale neostava nam nic ine ako dufat, ze uz konecne raz sa podari

aj ja mam metformin a duphaston

mambba
27. nov 2012

@nelabela ja idem v piatok na endokrinologiu na kontrolu a sme dohodnute s doktorkou, ze mi da clostil tiez. ci dostanem aj duphaston neviem.
ty mas z akeho dovodu duphaston, kvoli vyvolaniu menzesu?
fakt mam uz nervy, musim hladat noveho gyndosa, moj je uplne naprd. ma milion ludi naobjednavanych a o pravidelnej folikulometrii mozem u neho len snivat..
fakt den blbec dnes.

nelabela
27. nov 2012

@mambba no dufik mam na mrchu, ale aj tak by mi ho predpisal, lebo clostil znizuje sliznicu maternice a pomaha pri udrzani plodu, teda tak som to pochopila. bru ho aj tehosky, aby nepotratili, nekrvacaali atd... metformin mam len mesiac, takze tak....
no som zvedava na piatok, ci clostil zabral, ale citila som cely cas lavy vajecnik, tak hadam rastli 🙂 a podari sa
a vies o nejakom lepsom gyn u vas?

mambba
27. nov 2012

@nelabela tak to sa budem pytat mojej endosky aj na ten duphaston. mne momentalne endokrinologicka nahradza gynekologa.
a o lepsom aj viem, aj sa k nemu chystam, len tento moj ma nepusti do konca roka, lebo som u neho len od juna. ten povodny je vcelku fajn, prijemny, len sa k nemu objednava iba elektronicky a od poslednej navstevy zaciatkom jula sa mi podarilo objednat len raz ( minimalne 3 mesacne cakanie na objednanie), ten termin mi sam od seba zrusil v den terminu ( vraj brali dovolenku) a najblizsi termin ma teraz volny az na koniec januara, co povazujem za uplnu nehoraznost, aby sa zena pol roka nevedela dostat na gyndu, ked potrebuje nieco seriozne riesit. takze zaciatkom januara od neho beriem kartu a idem tu k nam do Pro care k Dr. Krausovi ml.

nelabela
27. nov 2012

@mambba
tak drzim palce, a daj vediet, ci ti ho dala...dava sa vzdy az po ovulke. ja ho mam normalne od 16DC do 25DC, je to 10dni a berem jednu rano a jednu vecer. a potom cca za 3 dni pride mrcha. je presna ako hodinky 🙂
moj mm bol aj na spg, tam ho poslal gyn, aby ma ndopoval hormonmi len tak, keby mal nahodou zly spg, vies

donatela
27. nov 2012

ahojte snažilky! vraciam sa do fóra po viac ako siedmych rokoch...
v máji 2005 som absolvovala laparku a hneď sa nám prirodzene zadarila naša dcérka, už teraz prváčka! je úžasná a veľmi sa z nej tešíme, ale zároveň veľmi túžime po druhom dieťatku a dcérka po súrodencovi.
keďže sa nedarí, čaká nás nový kolotoč vyšetrení a všetko od začiatku:( dr. v CAR sa mi ani veľmi nechcela venovať, že keď sa už raz podarilo a prirodzene, tak sa podarí znova... ale presvedčil ju môj vek (35r) a nakoniec sa pustila do vyšetrení. ďalšiu konzultáciu by som mala mať až niekedy v januári, keď budú výsledky komplet. sa mi to vidí veeeľmi dlhé čakanie! je tu niekto, kto tiež nenávidí otázku: "Kedy bude druhé?"

donatela
27. nov 2012

@lukajdik ak sa môžem opýtať, ty plánuješ druhé baby? vieš nejaké info od dr. aké sú šance a tak...? my už jedno dieťatko máme a veľmi by sme chceli druhé. dcérka má už 7rokov.

mambba
27. nov 2012

@donatela vies, my tu niektore vacsinou nenavidime otazku: " Kedy bude prve? 😉 a to je este horsia otazka

nelabela
28. nov 2012

@mambba
veru, mne staci otazka kedy bude prve....
a stale vsetkym odpovedat, ze este sme mladi, mame cas a chceme si uzivat, aj ked po nom tuzime je neskutocne tazke...a zakryvat slzy usmevom....

donatela
28. nov 2012

@mambba ja som tiež túto otázku nenávidela - na dcérku sme čakali 5 rokov..
prepáčte, len som chcela nájsť niekoho, kto má rovnaký problém, ale asi som nemala písať do tejto témy... ☹
ďakujem za usmernenie...
a úprimne vám všetkým prajem vytúžené //! nech sa vám darí!

lukajdik
28. nov 2012

@donatela no zatial neplanujeme, este kojim a berem aj antikoncepciu ale hned ked sa rozhodnem prestat kojit , tak mam vysadit antikoncepciu,pockat mesiac ci pride menzes (o com teda ja silne pochybujem, nemala som ani pred tehu) a mam prist na gyn, spravi mo sono a posle ma zase na diabetologiu, lebo mam aj ako komplikaciu choroby inzulinovu rezistenciu, takze mi musia nasadit Glukophage, pokial chceme druhe dieta tak to bude takto a budem chodit na gyn na folikulometrie, popripade hrozi laparoskopia a drilling vajecnikov a ak druhe nechceme tak nasadit antikoncepciu a kontroly na diabetologii a gynekologii. Dufam ze sa da pochopit co som napisala, som ako madar 🙂, Glukophage som brala aj rok pred tym nez som otehotnela. potom mi bol vysadeny a neberem ho ani koli tomu kojeniu

lukajdik
28. nov 2012

@mambba
@nelabela baby ja som tuto otazku tiez neznasala, boli sme s priatelom spolu v tej dobe 11 rokov, mame krasny byt, lubime sa a kazdí sa pytal a kedy svadba ? a kedy babatko? a ja som to vzdy doma odrevala, neznasalo som to. A este ked som videla v TV ze nejaka "matka" zabila dieta, tyrala dieta a neviem co este , bolo mi pekne na nic. A ked som myslela ze sa to nikdy nepodari tak sa stal asi zazrak. A dufam ze sa raz stane aj druhy 😉 . Babulky moc vam vsetkym drzim palceky

nelabela
28. nov 2012

@donatela
my sme to nemysleli zle, ze pises do zlej temy...
len ti chceme povedat, ze to zazivame presne tak, ako ty, len s tym rozdielom, ze ty uz svoje jedno vysnene babo mas....
takze si mozes v tych najslabsich chvilkach povedat, ze sak jedno mas a dakujes aj zan...
dufam ze si ma pochopila...takze kludne tu s nami ostan, a daj priebezne vediet, co je nove 🙂

nelabela
28. nov 2012

@lukajdik a aky bol problem? ak sa mozem opytat?

nelabela
28. nov 2012

@lukajdik aj my sme s manzelom 10 rokov, mame byt, zobraty sme 2,5 roka a ....
NIC...ale dufam, ze sa podari a budeme coskoro traja

lukajdik
28. nov 2012

@nelabela problem boli polycystice vajecniky, nemala som ani menzes, kazdy mesiac som tam chodila na injekcie na vyvolanie menzesu a na folikulometrie, doktor ma uz objednaval na laparoskopiu ale mala som zle vysledky zo steru, tak ma liecil a vtedy som ostala tehotna

lukajdik
28. nov 2012

@nelabela drzim palceky aby sa to co najskor podarilo