Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

govinda
29. aug 2009

teším sa na tvoj komentár 😉 . Chápem, že teraz tam toho veľa na komentovanie nie je 😀

shaarka
30. aug 2009

😀 ***

pajass
31. aug 2009

Ahojte baby, kolikátý den cyklu se chodí na odběr progesteronu? Doktor řekl, že mám přijít v druhé polovině cyklu, ale neřekl který den konkrétně, poradíte mi nebo mu mám radši zavolat??

shaarka
31. aug 2009

paja, ked pojdes 5-7 dni po ovulacii, nic nepokazis 😉

pajass
31. aug 2009

ale když nemám ovu??? ☹ tak kdy?

shaarka
31. aug 2009

tak potom je to jedno. v druhej faze cyklu nebudes nikdy.
ale pre spokojnost doktora chod cca 20.DC a radim ti odniest mu aj grafy bazalnej teploty - aby videl, ze ovulu nemas a teda nemas lutealnu fazu a teda ti je duphaston naprd. dorha faza, teda lutealna faza, teda zvyseny progesteron nastupi amutomaticky po tej prvej.
treba ti foliky, ovulku a druha faza bude ako lusk! 🙂

mireag
31. aug 2009

pajass, no mne kazal prist 2-3 a 22DC. Tiez nemam ovu...

govinda
31. aug 2009

ako tak sledujem, tak každý lekár berie hormonálny profil ako chce 😒

shaarka
31. aug 2009

gov, ten 20. alebo 22. DC - to je fuk. mala by to byt LF a ma tam byt progesteron.
ale ja by som bola za to, aby sa robil HP v intervaloch 7 dni az do MS.
a nie len 2 - 3x bez ohladu na to, ci zena dostala MS alebo nie. 😒

govinda
1. sep 2009

ale niektorí lekári sú totálne nedotkliví, tým ani nemôžeš povedať, že nech ti zoberú krv vtedy a vtedy .... veď sa normálne urazia, že oni sú lekári a oni vedia, čo majú robiť a ty ich svojimi rečami a svojimi naštudovanými vecami akurát vytočíš. Niekedy vôbec neberú do úvahy tvoj stav, tvoje skúsenosti. Keď im povieš, že máš cyklus dlhý 45 dní, tak zbytočne mi berú krv na ovu nejaký 13DC, to je totálny nezmysel. Jasne, že sú zlé hormóny taký čas. A baba pritom normálne funguje, ovuluje, len nie 14DC, ale nejaký 30DC, ale to oni už taký čas krv neberú, lebo to by už mala byť luteálna fáza a úplne iné hormóny tam zoberú .... a ty síce vieš, že nanič to tak berú krv, ale čo už. Veď ty by si im vytrela zrak s tvojím cyklom, víťazným podotýkam 😀. Na základe výsledkov hormonálneho profilu s odberom krvi 7DC, 14DC a 21DC by ho vyhlásili za jednoznačne anovulačný a hľa, prekvapko, že víťazný 😀
kedy ideš vlastne k lekárke. SOm zvedavá 😀

shaarka
1. sep 2009

govi, mas uplnu pravdu!!! 😀
ale tak ked to takto vysvetlis doktorovi, bol by debil, keby si aj tak trval na svojom a tu krv vzal poslednykrat 22.DC 😀 😀 takeho by som isto vymenila.
lebo pokial mam cyklus 45 dni (teda ja nemam, ale pokial niekto ma) a je aj ovulacny, tak experimentovanie s dlzkou cyklu, jeho skracovanim a upravovanim narobi viac neplechy, ako keby sa doktor prisposobil zenskemu cyklu, ktory sice nie je bezny, ani idealny, ale stabilny a vytvoreny podla prirody! 😠

govinda
1. sep 2009

shaarka, no áno, ale niektorí sú akurát tak nasratí z toho, že im do toho kecáš. Ja som vedela, že mám anovulačný, ale predtým som mala lekárku, ktorá mi robila tiež hormonálny profil len v určitých dňoch a vtedy som mávala mrchu bez vyvolávačky, hoc cyklus bol 45 dňový. A jednoducho si nedala vysvetliť, že ak by som ovu aj mala, tak určite nie 15DC, ale niekedy neskôr, keď aj mrcha chodila najskôr cca 45DC, nie? Ale vysvetľuj ... 😠

sofia2008
2. sep 2009

caute kocky....no ako shaarka, videla som tvoje testiky v albume, no kraaaasa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
uz si bola u lekarky? napis novinky 🙂
inac baby, neviem, cim to je, ale ja som mala ovulku 😀 druhu tento rok 🙂 vysadila som vsetky lieky, duphaston som nebrala na 14.den a ovulka prisla na 16.den., nemeriam si sice teplotu, ale viem to podla hlienu, ktory som mala tento rok druhykrat 😀 no sranda 😀 zeby sa ivf v novembri nekonalo ? 😀

pralinka25
2. sep 2009

sofia kiez by si bola po shaarke druhy stastny pripad. Bolo by to super 🙂

sofia2008
2. sep 2009

hej, rada by som, ale mm bol tyzden prec, takze nic z toho 🙂

govinda
2. sep 2009

sofi, to ti ako duphaston blokoval ovulku? No ja už som z toho duphastonu mimo, lebo každý píše, že duphaston môže "zrušiť" ovulku a lekári ju predpisujú. No neviem, čo si mám o tom myslieť.

shaarka
2. sep 2009

govi, kludne patraj dalej, ale je to tak, ako som ti pisala 😉

s kamoskou sme sa zhodli, ze zena, ktora ma pravidelny a ovulacny cyklus, tej duphaston v ovulacii nezabrani. ale zene, ktora ma napr. ovu posunutu na 20.DC, tak "vdaka" duphastonu od 14.DC ovulacia neprebehne, lebo telo je umelo nastavene na umelu lutealnu fazu.

govinda
2. sep 2009

sakra aj s duphastonom. No ja sa presne spýtam na to lekára po laparke, pred tým, ako ho začnem brať.
A ty ako, bola si u lekára?

shaarka
2. sep 2009

citaj v mojej teme 😉 zatial nic svetaborne, len to, ze dutinka je v maternici. a to je ok 😉

govinda
2. sep 2009

v akej teme? 😕

rikuska21
2. sep 2009

ahojte zabludila som sem a trosku si vas pocitala, a viem ze sa nietktore chystate na IVF, U zien s PCO sa niekedy stava, ze nastane OHSS, cize hyperstimulacia, treba vela pit a na zaciatku sa na to poytat,len pre istotu, vobec vas nechcem strasit, len ja som o tom nevedela a pomohlo by mi to, kebyze ano
vela stastia na vasej ceste

shaarka
3. sep 2009

😵 HIVAAAA DRZ SAAAA!!!! 😵

( ♀ je v ۩ a robia jej ₪ a vsetko bude ok 😉 )

sofia2008
3. sep 2009

Hiva myslim na teba... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

prcekpet
3. sep 2009

ahoj,

v prvni diskuzi jsem si vas sem tam precetla, takze o syndromu PCO, jsem zjistila, ze ma ruzne formy (lehka - tezka forma). Chtela jsem se zeptat, jak se da zjistit kterou formu mam? V r. 2007 mne zjistili syndrom PCO, podle vseho nemam ovulaci, kdybych nemela vyvolanou MS, tak ji mam asi jen tak 2x do roka. Koncem roku 2007 jsem podzstoupila IVF+ICSI, mela jsem stesti a podarilo se. Mam nadherne dite.

Dnes jsem byla u sve dr. a ta mi rekla, ze opravdu mam PCO (slysela jsem nazor, ze po porodu to zmizi). Misto, aby mi nahvrhla nejakou lecbu - chtela bych moc otehotnet prirozene, tak mi rekla, ze pokud nemam ovulaci, mam jit rovnou na IVF ☹ Jeste musim napsat, ze kdyz jsem byla tehotna, zmenila jsem dr., takze tato dr. ma info jen ode mne, a rekla, ze v mem pripade ani nema smysl delat hormonalni profil. Prosim poradte mi, co mam delat? Existuje nejake vysetreni, na ktere mam narok? Predem diky za info 🙂

shaarka
3. sep 2009

prcekpet,
len preto, ze nemas ovulaciu, nemusis ist na IVF.
budes asi velmi velmi podobny pripad ako ja. nemam vela informacii od teba, tak sa mi tazko hodnoti.
ale urcite zmen doktorku, pretoze ak ta posiela na IVF bez toho, aby nieco skusila, zasluzila by si po holej! 😠

a gratulujem k dietatku!!! 😵 😵 😵

co sa tyka vyvolania ovulacie, tak asi si si precitala vo fore, ze na to sluzi stimulacia rastu folikulov Clostilbegytom, podpora prasknutia dominantneho folikulu Pregnylom (injekcia) a podpora lutealnej fazy progesteronom Duphastonom. To je tak v skratke. Ak by to na teba nezabralo, este mozes skusit v nejakom centre liecby neplodnosti stimulaciu injekciami (nieco ako pred IVF, len jemnejsie, setrnejsie).

mal by byt vysetreny tvoj muz - urobeny spermiogram, ci to vobec ma vyznam. podla mojich skusenosti to ma vyznam vzdy, pokial muz ma aspon nejake spermie.
ak by si takuto liecbu (clostil, pregnal, duphaston) skusala pol roka a ovulacia by sa nedostavila, este je tu moznost laparoskopie - podla toho, ako velmi mas vajecniky zacystene. ak velmi, a kora vajecnikov nepusti folikul, aby praskol, tak ti vajecniky na laparke orezu a nadierkuju (drilling), tym padom bude vacsia sanca pomocou hormonov dosiahnut ovulaciu.

v kazdom pripade sa navzdavaj a skusaj. IVF urcite nie je JEDINE riesenie.

no a ja som zazracnym prikladom, ako moze ovulacia prist len tak, prirodzene. bola to moja prva, po 13 rokoch, a este aj uspesna 😉 ak mas chut, precitaj si pribeh v mojom albume. a dufam, ze to ti doda nadej a aj silu do dalsieho boja.
drzim palce! 🙂

govinda
3. sep 2009

Ahojte kočky.
Tak zajtra ráno idem na tie testy na protilátky, drahý na SPG a taktiež sa idem objednať na termín na laprku. Tak sa snáď niekam konečne pohneme 🙂

shaarka
3. sep 2009

govi, tak prajem rychly test, este rychlejsi spermiogram 😉 😀 😀 a dobre daleky termin na laparku, nech mas cas dovtedy otehotniet 😉 😵 😵 😵

govinda
3. sep 2009

shari, také šťastie nesadá na každú z nás 😀 😀 😀 . SKrátka neverím, že po pol roku bez ovulky a na agolutine by som mala sama od seba ovulku. Som realistka. Možno keby som predtým cyklus stimulovala, že by to malo vplyv aj na tento ... 😉

tatranka111
3. sep 2009

ahojte dufam, že sa k vam možem pridat
bola som dnes u doktora tiež mam PCO a žiadnu ovu ☹ naordinoval mi clostilbegyt a potom duphaston mate s tym niektorá skúsenost?

karol84
3. sep 2009

ahoj,
i ja jsem si dnes vyslechla diagnozu PCO a zatim o tom nic moc nevim, tak pokud nebudete proti, nacerpala bych z vasi diskuze nejake informace