Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

serenna30
15. máj 2014

@alyca ano ale zatím jen měsíc, to je asi krátká doba, takže zase anovulace(jsem 20.dC), kontryhel, korvicnik, Maca, nosifol. Ty i magnesium by se mělo jist. Za jak dlouho to zabralo u tebe?

serenna30
15. máj 2014

@alyca můj DR mi ho nechce udělat, ze prý ví co tam bude, ze je to klasické PCO, nadbytek testosteronu, zvýšené LH a málo progesteronu.

smejlicka
15. máj 2014

@stellamaris jeee gratulujem ja som mala 2x1 500mg a teraz si mam zvysit na 3x1 500 mg

alyca
15. máj 2014

@serenna30 to vazne, nenechaj sa odradit a daj si urobit hormonalny profil. na zaklade coho vie, z eje to PCO. Takych doktorov by som bila 🙂

eri1212
15. máj 2014

@serenna30 No prave ,ze nemam pravidelnu MS. Niekedy mi meska aj mesiace. A koli tomu si neviem vypocitat ani plodne dni :(.

stellamaris
15. máj 2014

@smejlicka ty brdo,ty mas ale vysoke davky.............u mna zacali opatrne s 500,vravim lekarovi,nech mi prida,ja to znesiem 😀 a mala som pravdu,zabral hned! dufam,ze sa mi podari aj teraz,berem iba 850 a zda sa mi,ze treba pridat,asi dostanem 1000 2x denne alebo kombinaciu 850-500-850....................

serenna30
15. máj 2014

@alyca ok, mas urco pravdu, nenechám se odbyt! Nebo půjdu jinam, třeba i jak samoplatce. Zítra si zavolám na endokrinologii, tak se to snad taky nějak posune.

serenna30
15. máj 2014

@stellmaris a ty potom léku normálně ovulujes?

smejlicka
15. máj 2014

@stellamaris mozno som to zle napisala siofor 500mg 2x1 a teraz mam mat 3x1 cize denne 1500mg

stellamaris
15. máj 2014

@serenna30 pred troma rokmi ano,na druhu ovulku som otehotnela 😉 teraz zacnem merat BT,chcem vediet,ci ovulujem v kazdom cykle.................u mna ovu testy nemaju vyznam,su totiz stale pozitivne..............inak ten metformin musim brat,lebo mam cukrovku.Zistenu po porode..............

smejlicka
15. máj 2014

@stellamaris ja mam cukor v poriadku len inzulin je vysoky...endokrinologicka mi diagnostikovala inzulinovu rezestenciu a podla testov som mala vysoky muzsky hormon aj LH hormon

stellamaris
15. máj 2014

@smejlicka no tak ano,pokial viem,najvyssie davkovanie je 2000mg denne,tak skus s 1500,ci budes reagovat a budes ovulovat.............urcite odporucat kazdej metformin najprv skusit.A cim viac vazis,tym väcsiu davku je potrebne mat................

stellamaris
15. máj 2014

@smejlicka tak to by mohol vyriesit prave metformin.ja som mala pred rokmi zistenu inzulinovu rezistenciu a vtedy som metformin nedostala,az po case,na moju vlastnu ziadost..............

evkag
15. máj 2014

@serenna30 nie nebrala. nepoznam tento liek. Ma to ucinok ako duphaston??

serenna30
15. máj 2014

@alyca ty jsi na tom ted jak, když mas ovu. Zkoušky ot?

serenna30
15. máj 2014

@evkag ano, ale je prý lepší- to je názor mého gynekologa

smejlicka
15. máj 2014

@stellamaris aha..a to som bola prvy krat u endokrinologicky, zobrala krv na 25 DC a hned mi po vysledkoch nasadila siofor a o 3 mesiace na kontrolu..gynekolicka ma posielala do CAR, tam som este nebola, lebo som chcela este tuto skusit...pricom gyn.vysetrenie nepotvrdilo pco tak som bola s toho prekvapena ked mi to povedala endokr.

stellamaris
15. máj 2014

@smejlicka no s tym pco je to zvlastne,ja mam vajecniky pekne a HP v poriadku a predsa pco mam.Ja idem do CARu,nech sa tymi hormonami pozaoberaju podrobnejsie a vyhnem sa hormonalnej liecbe,ktoru odmietam.

evkag
15. máj 2014

@serenna30 hmm neviem, netusim, asi ma kazdy lekar svoj nazor........mne vsak nejde o udrzanie cyklu, na ten uz kaslem, skor aby k cyklu pribudla ovulacia...........to je väcsi problem. Ale aj to pojde, raz 🙂
Aha co som dnes nasla na nete. http://www.pluska.sk/slovensko/regiony/bylinkar... co vy na to?

smejlicka
15. máj 2014

@stellamaris a kam sa chystas do akeho CAR? mna posielala kvoli nepravidelnemu cyklu od minuleho septembra som chodila na vyvolavacky...a gynekologicka este nevie vysledok z endo..idem v utorok na injekciu

stellamaris
15. máj 2014

@smejlicka ja som v DE,ideme do CARu v Augsburgu.Mam tam termin 17.6.,budu brat krv na vysetrenie................ultrazvuk tiez.Pred troma rokmi som telefonicky stornovala Termin v CARe,lebo som bola tehotna, bez ich pomoci 🙂

serenna30
15. máj 2014

@evkag nezní to špatně, taky bylinkami věřím. Ted si myslím, ze problém bude u mě ve štitce, zítra zavolám doktorovi a objednam se. Ty mas štitkou zlazu ok?

moncsi1208
15. máj 2014

@dhabaida ahoj,pisala som na forum zdravotne problemy,alebo ak chces,tak ti napisem moju cestu ,tie sklamanie,mesiac co mesiac,ked som cakala riesenie od lekarov a stale nic,nechapala som situaciu,preco a z coho sa to vyvijalo,ake je riesenie.citala som kopu clankov o tom,pisala som aj do ceska,s jednym profesorom,ale stalo dookola.nic som sa nedozvedela.navstivila som jedneho liecitela,on mi hovoril,ze riesenie je v hypofize.

moncsi1208
15. máj 2014

@dhabaida pisala som presnejsie na forum pco a zivotny styl,9.maja som dala prvy prispevok.

alyca
15. máj 2014

@serenna30 ja som mala hormonalny profil dobrý, všetko v norme. Aj ked mám dosť viditeľne fúzy, a posledné roky mi rastu hrubé chlpy na brade a pri bradavkach. Z čoho som dosť nešťastná. U teba sa prejavuje zvýšené ochlpenie?

serenna30
15. máj 2014

@alyca bohužel taky, zvýšené ochlupení na bradě, knírek i ty prsa. Co tedy vlastně užívas?

alyca
15. máj 2014

@serenna30 užívam tu čínske medicínu - zed deviti dráku. Cyklus mi to trochu upravilo, ale v ochlpeni nevidím zmeny.

serenna30
16. máj 2014

@alyca ale ovulku máš ne? To já opět klasický anovulák, beru druhý den utrogestan, jak to dostanu tak 10DC na folikulometrii a uvidí se... 😒

serenna30
16. máj 2014

holky s PCO tak jaké jsou Vaše zkušenosti. Co Vám nejvíc pomohlo?

dhabaida
16. máj 2014

Tak konečne mam výsledky. HP je v poriadku. Anti-millerov hormón mam zvýšeny, ale to vraj pri PCO je tomu tak...