Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

evkag
29. okt 2014

@serenna30 manzel ma 30-tku 7.12. ale ako radsej nic nehovorim, neplanujem, nejak bolo, neja bude. Nebudem si robit plny a potom sklamanie.........v lete ak mi schvalia tak pojdem do kupelov s nohami a mozno aj so zenskymi vecami a minimlane vtedy otehotniem, som sa rozhodla. Kedze koncia moji deviataci, je cas odist a o par rokov si vziat dlsich piatacikov :-P

evkag
29. okt 2014

@stellamaris jak inak, aj keby cernoskovia z neba padali :-P

stellamaris
29. okt 2014

@evkag 😀 otazku,ci bude ovu alebo nebude,som si kladla nedavno,pred par rokmi.....no a teraz u mna byva ovu teraz pekne pravidelne,co je polepsenim pri pco 😉 takze skocime s manzelom na vec a budeme sa snazit 😀 😀

evkag
29. okt 2014

@stellamaris ci bude ovu ci nebude ovu, skocime na to tiez 😀

serenna30
30. okt 2014

@evkag sama jsem zvědavá na tvůj graf 🙂 Ale neboj, vše bude dobré a dočkáme se, věřím tomu. 😉
Jsem dnes 5 DC a už bych chtěla testovat, příznaky žádné, klasika. Ale dnes jdeme na dobrou večeři, a práce je taky dost, tak na to člověk nemá ani čas myslet. Jen vždy v práci se mrknu kolikátý DC jsem, když jsi jdu uvařit bylinkový čaj na vaječníky 😎 .

evkag
30. okt 2014

@serenna30 no ja na caj od bylikarky nedospustim, uz 4 cyklus po sebe na 35 den! Ziadne hormony, ziadne lieky, len cajik!
Bylinkarka povedala, ze len budte trpezlivi obaja a nezabudnite mi priniest tortu z krstin :-P
Taze ked nie na manzelovu tridsiatku, tak na moju v aprili 🙂

chochar
30. okt 2014

Ahoj holky, tak já bych se mezi vás přidala jestli mě vezmete...🙂 o PCO jsem se dozvěděla teprve včera... teď se snažím sesbírat informace a neklesat na mysli, takže všechny s PCO co jste v očekávání mi pište!!! 🙂
Jinak poradíte mi někdo jak na kontryhel? četla jsem různé názory na používání, jeden tvrdil jen do ovu další, že celý cyklus...tak nevím

serenna30
31. okt 2014

@chochar ahojky, já kontryhel piju do ovu, pak už ne. Ale celý cyklus piju bylinkové čaje od Jukla na vaječníky. "Léčím" se skoro 3/4 roku a zlepšení je, po clostylu ovulka naskočí, ale pak je s každým cyklem později a později, ale aspoň je, některé holčiny ji nemají ani po hormonech. Držím ti moc palce

chochar
31. okt 2014

@serenna30 Díky moc za radu. Mě doktor nasadil Duphostan, páč ještě mimi neplánujem. Respektive bysme plánovali, ale na SK musím odpracovat rok, abych měla nárok na mateřskou, takže od příštího roku, bysme chtěli začít, ale nechci nechat všechno na poslední chvíli a chci se připravit už teď. Nasadila jsem bezlepkovou a nízkoglukozovou dietu a chci začít s těma bylinkama. A ty bylinkový čaje na vaječníky od Jukla jsou k sehnání normálně v lékárně? Já se snažím držet toho, že to bude v pohodě, páč jakmile si připustím, že bysme neměli děti, tak jen řvu a řvu... Dík moc za podporu! 🙂

serenna30
1. nov 2014

@chochar to je moc dobre, ze chces zacit hned, ja to tak mela taky, kdyz jsem se diagnozu dozvedela, snazit jsme se jeste nechteli, ale zacla jsem to hned resit. Caj od Jukla se da objednat na netu, hod si do vyhledavace "bylinkarstvi Jukl"

chochar
1. nov 2014

@serenna30 Díky moc, hned na to mrknu. 🙂 A už se vám zadařilo a máte mimi?? Bylo by fajn slyšet příběh někoho se stejnou diagnozou co má miminko...🙂

evkag
3. nov 2014

@evkag @stellamaris zienky myslite dnes na mna. Caka ma prvy den v praci od urazu! Po 4 mesiacoch uvidim "moje deti". Normalne mam stres........... inak bazalku som este nemerala ni raz, sale zabudnem teplomer k posteli. Truba som co?

evkag
3. nov 2014

@serenna30 matko zem oznacila som seba namietso teba v sprave vyssie. Prepac, som v strese a navyse blond :-P

stellamaris
3. nov 2014

@evkag myslela som na teba,tak urcite bol den narocny 😉 hehe na meranie bazalky si mozes nastavit budika,ked mas alzheimer ako ja 😀 😀 ja by som ani inak nemerala,teda bez budika 😀

smejlicka
4. nov 2014

Ahojte dnes 34DC bolesti podbruška už od piatku a nie a nie mrcha doraziť :(.

evkag
4. nov 2014

@smejlicka nezavidim, ja by uz kusala :-P

evkag
4. nov 2014

@stellamaris ale sak este som ju ani raz nezmerala,a si zas tento mesiac som bez merania.........nestiham ani zit! KOpec papierov ma cakolo, pisomiek neopravench, este aj do piatku mam mat inventarizaciu, na ktoru mali vsetci 2 mesiace, ja mam na to tri dni! wrrrrrrrrrr kusat budem

stellamaris
4. nov 2014

@evkag klidek 😉 nevzrusuj sa nad pracou,zblbnes svoje hormony 😉 😵

eninka27
4. nov 2014

@evkag moj manžel má 7.12 tiež narodeniny 🙂 ale 31 🙂

evkag
4. nov 2014

@stellamaris joj tebe sa povie,a le tolko prace, decka nic nevedia a v pondelok mame klasifikacku, nemam znamky, nemam pisomky, nemam inventarizaciu co ma byt do piatka a este aj najomnicku som musel avystahovat, kedze uz mesiac neplatila najomne, do teraz sm v byte bola,aby si veci vypratala, tak ani tretinu nema a byt v dezolatnom stave........... 😕

evkag
4. nov 2014

@eninka27 to je nahoda co?

smejlicka
4. nov 2014

@evkag pockam do nedele potom skusim 🙂 pijem od bylinkarky caje a vo stvrtok to bude mesiac co ich pijem...tak uvidim ci zaucinkovali :D

evkag
4. nov 2014

@smejlicka mne zauinkovali, drzim prsty 🙂

stellamaris
4. nov 2014

@evkag teda to mas prace vyse hlavy 😖 tak zostava ti iba pomaly vsetko odpracovat a vybavit,to nezavidim 😖 Ja mam teraz jeden preklad,kurnik dve plne strany a nechce sa mi teda....pustim sa pomaly do toho,ked maly zaspi,inak sa neda............

evkag
4. nov 2014

@stellamaris len makaj, praca slachti 😝

stellamaris
4. nov 2014

@evkag ano,po nociach,to nebude cas na plodenie potomka 😅

evkag
4. nov 2014

@stellamaris ved to! ja by uz aj sla spat, len manzel este v robote............jediny podnikatel co robi od rana do noci!

anonymnasnazilka
5. nov 2014

Ahojte baby.
Pridavam sa k diskusii. Diagnostikovane PCOS mam 4 roky (4 roky snazenia o babo), ale myslim si, ze tento problem mam uz dlhsie.
Niekedy mam stavy (ako teraz), ze potrebujem povzbudit 😖.. Doteraz som sa nikomu nezdoverila (okrem manzela), tak mi napadlo, ze mozno by som to mala zo seba dostat von.
Viem, ze nie je nemozne otehotniet pri tejto diagnoze a viem, ze musim byt trpezliva, ale kiezby sme tak vedeli, kedy to pride.. tak by sa cakalo lahsie, vsak?

serenna30
5. nov 2014

@evkag @stellamaris čaute baby, tak dnes jsem 1 DC, opět to nevyšlo:-/ tak jsem nasraná, no co Vám mám vykládat. Do toho jsem ještě nemocná, takže paráda 😒 Jediné pozitivum je, že luteální fáze opět 10-11 dní, takže dobrý. Měla jsem doma 2 těhotenské testy, ty jsem použila a sněhobílo. Tak aspoň už doma žádné nemám. Chjooo, jsem zklamaná 😔 😔 😔

serenna30
5. nov 2014

@chochar mimi ještě nemáme, čekáme, snad se co nejdřív zadaří 😉