Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

simca06022011
6. apr 2016

@lilly10 ale to ze ti vynecha menstruacia nemusi este znamenat ze mas PCO ;) Najlepsie je poradit sa s lekarom, necaht sa vysetrit a nestresovat... ked sa na to nemysli, tak sa zadari :D Stres je horsi ako PCO... mne sa bez liecby podarilo otehotniet, vlastne PCO mi diagnostikovali az po porode ;) Sice to trvalo ale zaujimave bolo, ze ked som sa proste nejak psychicky zmierila s tym, ze proste teraz nic nebude tak som ostala tehotna :D

lilly10
6. apr 2016

@simca06022011 praveze ja mam PCO, a ak sa mi nepodari otehotniet prirodzene tak lekar povedal ze to potom treba uz riesit.....no ale uvidime mozno to vsetko inak dopadne a podari sa nam otehotniet

emakiki
6. apr 2016

Tak mne dr. povedala že mám PCOS a neovulujem a tento cyklus, krásna ukážková ovulacia 🙂 potvrdená folikulometriou... 🙂

zuzka56
6. apr 2016

@emakiki
To je super, ze ovu je otázka je ci ju mas každý mesiac. Aj ja mam ovu asi každý mesiac ale nic z toho uz vyše 3 roky ☹

emakiki
6. apr 2016

@zuzka56 minulý cyklus nebola ale predtým určite, viem to, cítim to a cítila som aj ze minulý cyklus nebola. A moja gynekologička mi to nepotvrdila ale zase endokrinologička áno, že som mohla neovulovať kvoli predchádzajúcemu narazovemu veľkému stresu... Otázka je či mi správne dozrieva vajíčko...

emakiki
6. apr 2016

@zuzka56 a tebe ešte nerobili folikulometriu? Možno aj tebe zle dozrieva vajicko, alebo nedozrieva, my sa snažíme 10 mes.

zuzka56
6. apr 2016

@emakiki
Robili mi folikulometriu ale na nic gyndos neprišiel. Iba ma odosiela do CAR.

emakiki
6. apr 2016

@zuzka56 aha a manžel je ok?

zuzka56
6. apr 2016

@emakiki
Manžel mal zle vysledky v prvom CAR a v druhom CAR vsetko v norme napriek tomu to nejde a roky bežia.

emakiki
7. apr 2016

@zuzka56 no toto dôverne poznám, jeden urológ povie, že spermiogram je v poriadku a druhy povie, že nieje ani zlý, ani dobrý a moja gynekologicka povie, že je zlý... Každý povie inak a potom v čom sa má človek vyznat? A nechceš skusit predsa to CAR? Podľa mňa keď chceš babatko, treba skúsiť všetko 🙂 mm ma toho tiež už plné zuby a povedal, že do júna ak nebudem tehu, tak kasle na to...

zuzka56
7. apr 2016

@emakiki
uz chodim do druheho CAR, co ine mi zostava... zazraky sa u nas nekonaju, iba IVF je cesta.

emakiki
7. apr 2016

@zuzka56 aha a to ani tam vám zatiaľ nepomohli? A IVF je asi posledná možnosť čo... Hm... Keby to bolo aspoň trošku jednoduchšie... ☹

zuzka56
7. apr 2016

@emakiki
buduci tyzden zacinam so stimulkou, zatial som iba na zaciatku.

lucka222
7. apr 2016

Ahojte 🙂 Včera som navštívila z manželom centrum asistovanej reprodukcie. Už po 10 mesačnom snažení. Tušila som že ja nie som v poriadku. Aj koli potratu sper 4 rokov. 😔 Na prvej konzultácii čo sme včera mali mi doktorka potvrdila to čo si už myslel môj gynekológ a to PCOS.
Hľadala som n internete články ktoré by uspokojili moju zvedavosť a hlad po informáciach o tomto syndróme. Našla som ako tak tento článok: http://www.vitalia.cz/clanky/polycysticke-vajec... . A po nom mi ostalo dosť úzko. Píše sa tam aj o priberaní a o schudnutý ktoré ide ťažko.
Mne aj gynekológ a aj v centre odporúčajú schudnúť. Som z toho zúfala. Neviem ako začať. Uvedomujem si svoje priberanie ale neviem si ho vysvetliť. Od potratu som pribrala 17 kg.

emakiki
7. apr 2016

@lucka222 ahoj a ako to tam prebiehalo? Za čo ste platili a kolko?
Moja dr. si tiež myslí že mám PCOS ale ja tomu stále neverim. Ale to priberanie a to že sa ťažko chudne tak s tym bojujem už dva roky a nic. ☹ možno aj pre to sa nám nedarí, ale akk schudnúť keď to nejde?

stellamaris
7. apr 2016

@lucka222 ahoj s tym chudnutim maju pravdu.Schudnut treba a to uvazene.Odporucam z vlastnej skusenosti delenu stravu,vegetarianstvo a bezlepkovu stravu.Dalej odporucam pohyb.Lebo tymto vsetkym pozitivne ovplyvnis priebeh pco a mozes otehotniet.Aj bez asistovanej reprodukcie.Precitaj si tu Vela zaujimaveho o pco,vrele odporucam dodrziavat. www.fertility.sk

lucka222
7. apr 2016

@emakiki Objednala som sa na prvú vstupnú prehliadku do centra asistovanej reprodukcie. Z manželom sme na informáciach vyplnili súhlas zo spracovaným osobných údajov, Potom sme išli pani doktorke. Tam sa nás pýtala na choroby v rodine na súrodencov a môj potrat. Či doktor robil dáke vyšetrenia. Potom manžela poslal za dvere a ja som išla na ultrazvuk. A tam mi povedala o PCOS , dala mi papier na inzulinovu rezistenciu . Mám prísť keď budem 2 až 5 DC na krv a výsledky budú o 5 týždňov. Manžel sa má objednať na spermogram a ja mam doniesť od lekára podklad z poslednej preventívnej prehliadky.

lucka222
7. apr 2016

@stellamaris z bezlepkovou stravou by som problém nemala nieje to až také hrozné ako sa na prvý pohlad zdá. A aj delená strava by sa asi dala🙂 Ďakujem. A ten pohyb musím si nájsť činnosť spojenú z pohybom. Z práce som dosť vyčerpaná.

stellamaris
7. apr 2016

@lucka222 skus jogu,budes po nej vitalnejsia.Ja to mam vyskusane.So stravou sa oplati experimentovat.Aj manzel nech prejde na zdravu stravu.Moj muz vsetko zje so mnou.Varime bezlepkovo,prevazne zeleninove jedla.Obcas kusok kuracieho alebo rybu.Z 95 kil som zhodila 7kil,minuly cyklus som otehu ,iba tehotenstvo som neudrzala.Ale aj tak,funguje to! A to zijeme zdravsie take 2-3 mesiace iba!
Pred 4 rokmi sme sa takto dopracovali k nasmu synovi.Takze da sa aj bez asistovanej reprodukcie

lucka222
7. apr 2016

@emakiki zabudla som napísať ze som dostala duphaston 2x denne od 15 DC po dobu 10 dní.

lucka222
7. apr 2016

@stellamaris To mi je lúto. U mna to je asi aj psychika. Ten strach z ďalšieho potratu drieme vo mne. Preto volím asistovanú reprodukciu.

stellamaris
7. apr 2016

@lucka222 potrat je nestastie,ale treba negativnu skusenost spracovat a ist dalej.Ak veris asistovanej reprodukcii,skus,len tolko,ze nie kazdemu dokazu pomoct.A po hormonoch mozes mat kvalitne depresie.Aj ja som tym presla.........................

lucka222
7. apr 2016

@stellamaris Nechcem zájsť až k umelému oplodneniu ale len max ku vstreku spermii k vajcku.

vretenica12
7. apr 2016

@lucka222
@emakiki baby, ja mam PCOS a schudla som za rok nieco cez 30 kil....Za prve mesiace zislo 16 kg a nebolo to az take narocne. Uplne som vsak prekopala stravu, spravny pohyb a islo to. Cely cas som cakala, kedy sa to kvoli vajecnikom zastavi...Upravila sa menstruacia, zacala som ovulovat. Predpokladam, ze u mna bola aj inzulinova rezistencia, takze som s odbornikmi k tomu prisposobila stravu a islo to. Skuste vyhladat pomoc, nech vam poradia ako sa stravovat. Ja sa drzim v podstate nizkosacharidovej stravy, pridala som zdrave tuky, co som pred tym nejedla a tie su dolezite pre hormony. Samozrejme aj vhodny pohyb. Vela pohybu.

lucka222
7. apr 2016

@vretenica12 u koho si hľadala odbornú pomoc?

buckeye
7. apr 2016

@lucka222 u PCO sa odporuca nizkosacharidova ale vysokobielkovinova strava, chude typy masa, vela zeleniny

lucka222
7. apr 2016

@buckeye ďakujem

vretenica12
7. apr 2016

@lucka222 u trenerov. Skus pozriet temu Fotky - chudnutie a vysledky, davala som tam aj moju fotku a je tam aj odkaz na moju stranku na FB a bolg....str. 228. Mozno ta tam nieco inspiruje, mam tam aj o tom aky je to dobry trener, ako som zacinala, co mi pomahalo. Viem ake je to motat sa v jednom kole pri chudnuti, lebo ja som sa raidne dlho motala dokola, minus dve kila, plus 4 atd.....Ale je to nutne pretat a ist si za cielom.
@buckeye nezovseobecnovala by som to takto. ja som na nizkosacharidovej, ale ziadna vysokobielkovinova strava.....Kazdemu vyhovuje nieco ine.

buckeye
7. apr 2016

@lucka222 sama ju dodrziavam aspon trochu(nevynechavam muku, ale davam celozrnnu), lebo mam pco 🙂 a funguje, ak sa nahodou cez sviatky spustim a dam si viac sacharidov citim to🙂 ale zas aspon su domace (kolace :D), pecivo jem ale peciem si vlastne, v podstate mucne veci nekupujem, peciem domace 🙂

vretenica12
7. apr 2016

@lucka222 Myslim, ze aj lekari by ti mohli pomoct pripadne, ak sa ti potvrdi inzulinova rezistencia. Lebo ak ju budes mat, treba sa upriamit na tu stravu, nech sa to nerozvinie do cukrovky casom.....