Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

pralinka25
9. sep 2009

Hiva asi pojdem. No skor sa tam uz nedostanem lebo on tam zajtra nebude. Ale mozno by som mohla ist aj tak ale neviem. Skusim mu cez obed zavolat ze co a ako

juliett7
9. sep 2009

Ano meriam bazalku a aj krcek a hlien si sledujem, preto viem, ze som 15 DPO. Ide si kupit test. Sharka ten s tou citlivostou 10 sa ako vola?

mireag
9. sep 2009

juliet, ako je to s tym hlienom..? Aky ma byt v plodne dni a aky bezne? Uz som to davnejsie citala v niektorej teme, no nepamatam sa.
A drzim palce pri testiku!!!! 🙂

shaarka
9. sep 2009

juli, ja som mala tento:
http://www.lekaren-nonstop.sk/scripts/r-image.p...

mire, v plodne dni vodovy, bielkovy, priesvitny a natahovaci.
neplodne dni: husty, kremovy, lepkavy, biely.

hiva
autor
9. sep 2009

jaaj....som nevedela, ze si este nebola na UTZ....sa mi zdalo, ze uz si bola a potvrdili ti dutinku v maternici....asi som nieco zase blbo precitala.

a co sa tyka duphastonu....netvrdim, ze nie je dobry....myslela som to ale tak, ze nech sa radsej spyta doktora aby sa nahodou doktor neurazil, ze si sama nasadzuje lieky....niektorych to totiz dokaze riadne vytocit 😅

hiva
autor
9. sep 2009

moj posledny prispevok bol pre shaarku....som si nevsimla, ze uz sme na dalsej strane 😀 😀 😀

shaarka
9. sep 2009

ja som bola na UZV (minulu stredu), v piatok ale idem zas 🙂

hiva
autor
9. sep 2009

aha....a to uz uvidis srdiecko alebo je to este moc skoro? 😵

shaarka
9. sep 2009

neviem... dufam, ale mozno je to este skoro. mam sice 6tt, ale dozvedela som sa, ze v skutocnosti je to len ukoncenych 5 tyzdnov a v piatok bude teda 5tt+3 a to sa mi zda na srdiecko skoro. asi este tyzden bude treba pockat.

sarafortuna
9. sep 2009

Pralinka25, blahoželám k //. Držím palce !!!!!
všetkým fazulkám držím palce... už sa to tu rozbieha... 🙂 🙂 Ked som si čítala vašu diskusiu, až mi nabehol adrenalín a rozbúchalo sa mi srdce... neviem čo budem robiť, ak nájdem niekedy 2 // JA.

Dúfam, že týmito dvoma paličkami ešte nekončíme....
Ďalšia prosím... 🙂 🙂 🙂

Pošli vírusíky... tie Shaarkine si asi zobrala ty (ona to chytila v iných témach a privliekla k nám 😉 )- Podaj ďalej, nech to chytí teraz ďalšia... 🙂 🙂 🙂

juliett7
9. sep 2009

Tak uz som testla a nic, nasla som len / Je moze, ze sa HSG nestihol v mocinahromadit, ked chodim curat kazdych 45 min?

pralinka25
9. sep 2009

sarafortuna neviem ci mozem tak skoro posielat ale tak skromne mozem. Dufam ze budu skutocne 😉 a pomozu
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

babulky vsetkym vam to strasne moc prajem. Je to ale dost stres.

pralinka25
9. sep 2009

juliet skus z ranneho mocu.

juliett7
9. sep 2009

No skusim rano, pokial ma mrcha nepredbehne. Ty si skusala z ranneho?

hiva
autor
9. sep 2009

juliet....ked tak casto curas, mozno sa nestihlo nahromadit....skus ako odporuca pralinka hned rano - prvy ranny moc....velmi drzim palce 😉

pralinka, vdaka za virusiky....ja ich necham radsej inym babam, lebo ja som ich uz tolko pochytala a zbytocne 😒 ....asi som voci nim imunna 😅 😀

juliett7
9. sep 2009

diky, skusim rano

shaarka
9. sep 2009

juli, ak si 15.DPO, tak by tam aspon naznak mal byt... 😒
ukaz graf

pralinka25
9. sep 2009

juli fakt skus rano. Ja chodim curat aj v noci 😅 a dnes som bola hodinu pred testovanim 😅

juliett7
9. sep 2009

http://www.fertilityfriend.com/home/27b683 JA uz neviem, co sa deje, v tomto obobi uz zvyknem veselo menstruovat a na krcku uz zvyknem mat krvavy vytok a teraz nic a tes negativny ☹

hiva
autor
9. sep 2009

juliet....krasne grafy....az mi nejde do hlavy, preco a na zaklade coho mas PCO 😨

pralinka25
9. sep 2009

ja som mala v den kedy som mala dostat mrchu take spinenie 2 dni. Potom to prestalo a teraz nemam nic.
Juli ked by si aj bola tehotna zalezi aj kedy sa zahnizdilo. Ak to bolo neskor nemusi byt vidiet teraz. Skus rano.

juliett7
9. sep 2009

hiva, to ani ja neviem, jednoducho to skonstatovala moja gyn. Ale idem este na vysetrenie k inemu gyn, aby som si bola ista.

hiva
autor
9. sep 2009

juliet...lebo hlavnym priznakom PCO je to, ze nemas ovulaciu ....Polycysticke vajecniky su take, ze na povrchu vajecnikov je vela malych cysticiek ako dosledok toho, ze folikoly nedorastu na spravnu velkost a neprasknu a tym padom nie je ovulacia....dovodom pre toto su hlavne hormonalne problemy....

preto si osobne myslim, ze ak aj mas PCO, urcite to nie je problem na otehotnenie, nakolko ovulaciu mavas....my vsetky ostatne sme spontannu ovulaciu nemali a preto sa liecime....

takze podla mna sa ty PCO bat nemusis ... ak je problem, tak mozno so zltym telieskom alebo nejaky iny problem, ktory zamedzuje vajicku uhniezdit sa v maternici....alebo pripadne nepriechodne vajcovody....ale kedze ovulaciu mas, PCO ako hlavny problem neplodnosti urcite nie je (tot moj nazor) 😅

a ak sa smiem spytat, ako dlho sa uz snazite a kolko cyklov sa uz sledujes a merias BT?

juliett7
9. sep 2009

snazime sa uz skoro dva roky a meriam pravidelne asi 8 mesiacov. Ale u nas je problem aj manzel, pretoze ma mensie mnozstvo spermii a berie na to lieky. Ale asi ma to uz prestava bavit,stale cakat a zistit, ze zasa nic.

pralinka25
9. sep 2009

niektore baby s PCO ovuluju pravidelne.
juli snad ti to teraz vyjde.

juliett7
9. sep 2009

No mne zistila pri sone v july, ze na lavom vajecniku mam cysty, tak z toho asi usudila, ze sa jedna o taku diagnozu, ale mam ist este na kontrolne sono pomenzes, tak cakam. A este aby toho nebolo malo, moja maternica ma opacny sklon, cize krcek je otoceny k lonovej kosti, takze ked snazikujeme, musim ostat lezat na bruchu, aby tam ti mali hajzlikovia dosli 🙂

hiva
autor
9. sep 2009

to som nevedela prali ... ale potom pre ne asi PCO nie je dovodom toho, ze sa nedari, nie? alebo sa mylim? 😨

u mna je okrem hormonalnych problemov spojenych s PCO hlavny problem ten, ze cez vajecniky obrastene cystami sa mi neuvolni vajicko da vajcovodu a tym padom sa nemoze ovplodnit (teda aspon tajne dufam ze je to tak a laparka to vyriesila) 😅

ale potom teda presne asi nechapem, co vlastne PCO je....ja som si vzdy myslela, ze su to Polycysticke Ovaria a problemy s tym spojene, ako som popisala hore....samozrejme ze v nejakom rannom stadiu moze prichadzat aj ovulacia, ale potom by nemal byt problem otehotniet. 😕

hiva
autor
9. sep 2009

juliet...tolko problemov naraz....tak ti teda silne drzim palce, aby si rano nasla // na teste 😉

pralinka25
9. sep 2009

no ja poznam tu na konikovi viac bab ktore maju PCO a maju cyklus s ovulkou ako hodinky. Tiez nechapem vsetko co sa PCO tyka. Podla mna mas pravdu aj ty to co pises ale mozno su aj lahsie formy a tie ovuluju.

shaarka
9. sep 2009

juli, tak aj mas len jeden vajecnik PCO, tak to je v pohodeeee a este aj ovulujes. kazdy mesiac? 🙂
no, len aby to nebolo aj v niecom inom... teraz myslim na priechodne vajecniky alebo na hlien.
lebo za dva roky ovulacie a styku by sa malo urcite podarit.
aky spg ma tvoj muz?