Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

jancos
22. sep 2009

caute, ja si tu tak citam, ze co vy tu mudrujete 🙂) a prisla som na to, ze niekym asi mavaju tehotenske hormony 🙂))) ale myslim to v dobrom. moje deti v skole, ked sa dozvedeli, ze som tehu, povedali, ze oni to uz vedeli skor, lebo este predtym tiez kolegyna bola tehu a ze priznaky sme mali rovnake, hoci sme o tom mozno ani my same nevedeli, oni uz hej, lebo sme zrazu na nich boli ako britva. viete co myslim? shaarka, mire, nic vam to nepripomina? 🙂)) ja len tak zo srandy, nebite ma 😀 😀 😀
urcite ma kazdy iny postoj ku liekom a liecbe, a hlavne je, ze sa nakoniec vsetky prepracujeme k babu. niekto skor, niekto neskor.
vsak aj mna stve, ked si v grafoch pozeram krasne ovu grafiky, ale ja som si zvolila inu cestu ako vacsina, taku volbu ma kazdy za seba, tak je to normalne🙂
drzte sa tehulky aj snazilky🙂

mireag
22. sep 2009

No jancos, na tehu hormonmy mam este cas. 😀 Ale snad uz coskoro buduuuu. 😀 Tiez listujem v tych grafoch a smiech ma akosi prechadza... 😖 😀. Ukaz ten tvoj. 😉

jancos
22. sep 2009

http://www.fertilityfriend.com/home/28ca51
no horor

vsak mas este cas, mire, ale keby ze uz si tehu, podla mna to hormony budu vediet skor ako ty🙂

shaarka
22. sep 2009

jancos, chces po holej? ja a ako britva? to sa teda mylis. som len fakticka a vedecka.
ako britva mozem byt, ale radsej to nechcite 😀 😀 😀

jancos
22. sep 2009

😀 😀 😀 nechcemeee, bojim, bojim ...

mireag
22. sep 2009

Noooo.... 😖 Ale bude lepsi. 🙂 Tento bol len startovaci. 🙂 Uz beries ten metformin?

shaarka
22. sep 2009

este kolko budes brat D?

jancos
22. sep 2009

nio cakam na ortiel, ze preco tak skoro duph? ze preco este nie clostil? a co este ? vzdavam sa bez boja. nevieeeem.

jancos
22. sep 2009

😀

jancos
22. sep 2009

som nebola daleko od pravdy🙂)
duph beriem do 26.dc a metformin uz beriem, ale velmi malu davky a namiesto chudnutia priberam, tak si myslim, ze ho moje telo asii moc nevstrebava.

shaarka
22. sep 2009

jancos, ved co mam na to povedat - dala si si D, tak co uz - strateny cyklus, ale aspon pominas nejake vlozky/tampony a zabojujes proti krize svojim nakupom 😀

jancos
22. sep 2009

este jeden cyklus si dam met s duph, aj ked neviem kedy a potom dalsi cyklus pockam s duph a potom dalsi cyklus zacinam s clostilom ☹ snad to prezijem, ked vy ste zive a zdrave🙂)

jancos
22. sep 2009

😀 ved to, ked nic, tak som aspon bojovnicka proti krize. ale ako mi vysvetlis, ze som 1.krat otehotnela s duph 11. az 25.dc? zazrak, co? vsak aj tie sa deju, ty to poznas, nie🙂))

jancos
22. sep 2009

nemate niekto lahky recept na kolac, co by sa mi podaril na prvy sup? a ze by chutil detom? /bez orieskov a cokolady/ tazka uloha, co? zajtra mame slavnoastne otvorenie mc a chcem nieco upiect.

mireag
22. sep 2009

jancos, kluuud. 😀 Dychaj. Ved sme sa o tom bavili a viem, ze si chcela najprv metf a ked nic tak cl. 😉 Donesies graf ukazat dokimu..? Uvidis, co nato povie. 😉 Ja stale rozmyslam nad tou inz. rezistenciou. Do prcic, mozno by som mala ist... 😅 Aaaaa, uz mam nervu, ked si pomyslim, ze by som este mala to
a potom hento... 😖

mireag
22. sep 2009

jancos, mam, ale ten je cokoladovy... 😀 Tak skus daky jablckovy. 😉

mireag
22. sep 2009

Inak, ja som tiez tajne dufala, ze 11-25 by mohlo zabrat, ale total nic... 😖 Sliznica o nicom, foliky ziadne... 😖 Fakt sa cudujem, ako sa ti to podarilo. 😀

jancos
22. sep 2009

dycham, dycham, neboj🙂 len ja som napriklad pred tym metforminom skoro rok cakala, ci ovu nepride bez liekov, ale jasne, ze som v inej situacii, ked uz jednu malu paskudnicu mam🙂) pri prvom snazilkovani, by som asi tak dlho nevydrzala.
ale ved prave ze ked to mas, je dobre o tom vediet, potom ta mozu sledovat aj v tehu a vyhnes sa komplikaciam. alebo ti povedia, ze to nemas. je to otrava, viem, ale ja osobne by som isla.
graf asi nebudem ukazovat dokimu, myslim, ze nie je zastanca merania bt. aspon, ak ma pamat neklame.

jancos
22. sep 2009

hej, idem hladat.

shaarka
22. sep 2009

nepecenu torticku - piskotovu so smotanou a jahodami 😀
mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam!

mireag
22. sep 2009

Nahodu, minule mi to kreslil a vysvetloval a jedine, co k tomu povedal, je ze on bt aj tak prechcije... 😀 Nepovedal v podstate ani ano, ani nie. Jeho by som sa uricte nebala. A kedy sa k nemu chystas? Iba na UTZ alebo aj na nejaku konzultejs..? 😉 Ja az 10dc na utz, dovtedy tam snad nemusim...

Uvidim buduci mesiac. Teraz chcem mat trochu od dr. pokoj. Ale mas pravdu, treba to mat spravene... 😒

shaarka
22. sep 2009

jancos, tak ved ked si ovulu mala mat, tak si ju mala, bez ohladu na D.
ale ked niekto s nou ma problem, tak ten D nepomoze 😉

mireag
22. sep 2009

shaarka, tou som sa prezierala ako p...sa v cechach a bola s cucoriedkami...
Teraz som na ryzovych chleboch... 😀 Shaarka a ty ako stojis s rezistenciou? Robila si ju, nie?

shaarka
22. sep 2009

ja som sa dotrepala na OGTT a vysiel mi v norme.
ale moja Dr povedala, ze to s IR nema nic spolocne... tak neviem.

jancos
22. sep 2009

ja tiez neviem, ze ako to je presne.
inak ta torta viem, ze je dobra, ale ja byy som to asi nevedela tak pekne urobit, som trochu dzabo🙂 radsej nieco upeciem, ale ked mate tu nepecenu recept v compe, poslite mi.dik

irsina83
22. sep 2009

mireag ja uz fakt neviem ako ti mam vysvetlit ze preco mam tie vitaminy, jancos vie preco... ja nemam obyc vitaminy ako ty ja ich mam pre nieco aby mi pomohli. tak ked si si to neprecitala tak ma nechaj aspon na pokoji... nevies aky je moj postoj a nevies co vsetko mam nastudovane... ja uz mam zodpovedane vsetky otazky co som potrebovala... ked budem chciet vediet nieco co budem potrebovat k liecbe clostylom tak sa spytam ked to bude aktualne....

precitaj si toto:

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=co-m...

a toto od jancos :
ahojte, aj ja drzim vsetkym palce. ja momentalne beriem metformin, ktory tiez niekedy nastartuje ovulaciu, ale dlho som sa tomu snazila vyhnut, lebo nemam rada lieky a ma dost vela vedlajsich ucinkov. jeden z tych je aj zvysena hladina homocysteinu, a myslim si, ze o tom pisala irsi, ze to jej ten novy lekar vysvetloval. skopisrovala som to, ked niekto chce preklad, napiste, teraz sa mi to nechce prekladat, lebo mozno by som to robila zbytocne, ale napiste, kludne, ak niekto chcete.
len som tym chcela povedat to, ze aj podla tohto clanku, je homocystein spojeny s pco, a to asi tak, ak to dobre chapem, ze zeny s pco ho maju tiez niekedy zvyseny. to nie je dobre, lebo to asi moze sposobovat potraty, no a telo, ked ´vyuziva vit.B12, kys listovu a B6 na to, aby sa "zbavilo" /metabolizovalo/ toho homocysteinu. viem, ze je to zlozite, len som chcela podporit irsi a jej lekara
uplne suhlasim s hivou, ze ak zena lekarovi doveruje, je to velmi velmi dolezite. len niekedy je tazke najst takeho:(
tu je cast toho clanku o neziaducich ucinkoch lieku, ktory beriem - metformin/glucophage.
ELEVATED HOMOCYSTEINE. People who take Glucophage tend to have higher homocysteine levels.(14) Women with PCOS also tend to have elevated homocysteine.(15)

Homocysteine is an amino acid in the blood. A normal amount is OK. But an elevated level means that your metabolic processes are not working properly. Elevated homocysteine is associated with coronary artery disease, heart attack, chronic fatigue, fibromyalgia,(16) cognitive impairment.(17), and cervical cancer. (18)

Vitamin B12, along with vitamin B6 and folic acid (another B vitamin), is responsible for metabolizing homocysteine into less potentially harmful substances (19). Therefore, when metformin reduces absorption of vitamin B12, you lose one of the nutrients needed to reduce homocysteine and thus reduce your risk of cardiovascular disease.
The Dept. of Obstetrics and Gynecology, Nijmegen, The Netherlands, reviewed a series of studies on the linkage between elevated homocysteine and early pregnancy loss. They concluded that high homocysteine levels are a risk factor for recurrent early pregnancy loss.(21)

Ovarian follicular fluid contains detectable amounts of homocysteine along with B12, B6, and folic acid. The follicular fluid provides nourishment to the egg by facilitating transport of nutrients from blood plasma. High levels of homocysteine as well as an insufficiency of B vitamins may adversely influence the process of fertilization and early fetal development.(22)

NOTE: We are suggesting that elevated homocysteine, not metformin itself, could contribute to pregnancy complications in some women. However, metformin does contribute to increased homocysteine levels

Jancos sorry za copy len chcem aby si to tu mireag precitala... dakujem 😉

mireag
22. sep 2009

jancos, no nemam... Ja ju nerobievam, lebo pre dvoch je to moc. 🙂 Ale das naspodok len piskoty, ovocie a potom rozmiesas kyslu smotanu s vanilkovym cukrom. Ale niekto dava puding, alebo slahacku. Ako len chces. 😉

shaarka
22. sep 2009

irsina, ty vies po anglicky???

irsina83
22. sep 2009

po anglicky sa dohovorim ale odborne slova si musim prekladat...ovladam beznu konverzaciu ale odborne slova nie... manzel mi pomaha s prekladanim on vie aj slovom aj pismom...

mireag
22. sep 2009

irsina, ano viem. 🙂 Ja uz som to citala... Len som sa ti cely cas snazila povedat, ze ho mozes znizovat aj pocas stimulacie. To je vsetko. Nic viac, nic menej. 😉