Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sarafortuna
30. sep 2009

Ja som práveže v tom cykle bola prechladnutá, takže ten skok v BT som brala, ako teplotu z choroby... no presvedčil ma práve ten posledný deň - ráno som odmerala BT a videla som, že skočila dole, tak som sa "preistotu" vybavila vložkou 🙂 a naobed už dorazilii krámiky.
No čo nám predpovedá krámy lepšie ako naša BT? 😉 /hoci takto mi to skočilo po prvý krát - možno práve preto verím, že to bola OVU/

Len ma trochu trápi, že mám asi 2. ovu tohto roku a zase nič... ďalšia príde možno na Vianoce ☹ ☹ ☹

mireag
1. okt 2009

Dobre ranko, tak v noci som sa budila nato, ako ma boli hrdlo... 😠 Rano som nabehla do lekarne a kupila som si strepsils, lebo anginu teda nemusim... ☹ Hnusne pocasie, vsetci chori, brutaaaalne krvacam...no mam sa teda. 😖 Ale zajtra dofca, takze mam predlzeny vikend. 😉

shaarka
1. okt 2009

sara, jasne, ze to je ovu 😵 ale bola dost skoro - mozno uz 9.DC. teda nehovorim, ze to je zle, to vobec nie. super, ze bola. 😉 ale pisem to preto, lebo je to dovod, preco si mala kratky cyklus. ale lutealnu fazu si mala peknu, takze duphaston na "predlzenie cyklu" netreba. 😉

shaarka
1. okt 2009

mire, no pekne. 😒 anginu som mala aj ja, ma aj kamoska, aj mamka (plus priedusky) takze tento september to angina vyhrala v KE. ☹

mireag
1. okt 2009

eeeeee..... 😠 Ani mi nehovor. Ja nekcem ANT. 😠
LF ma byt aka dlha? 10-16dni, ci ako presne? A rata sa den po ovulacii az po posledny den mrchy..?

shaarka
1. okt 2009

joj neeee, prvy den po ovu je prvy den LF a konci sa poslednym dnom pred MS.
16 je super, 14 je bezna, 12 je este ako tak v norme, ale 10 je malo.

mireag
1. okt 2009

Som sa pomylila, nie posledny den mrchy, ale cyklu....Sorry.... 😅 Tak ja som mala 13... to teda nie je bohvieco... Kto vie, ako by to bolo, keby som nenasadila duph...

shaarka
1. okt 2009

13 je ok. a mozno z druheho vajecnika to bude viac.
ale aj baby s 10 dnovou otehotneli 🙂

mireag
1. okt 2009

Mozem byt rada, ze vobec nejaka LF bola. 😀 Druheho - praveho vajecnika sa obavam. Je lenivy, tak uvdime, ci vobec zareaguje na 1tab. 😒 Je pravidlom, ze sa vajenicky kazdy mesiac striedaju? Niekomu rastu foliky len na jednej strane, inym na obidvoch naraz... Pocula som viacero nazorov od bab. Nevies, ako je to pri PCO? To som sa nikde nedopatrala... 😒
Moze ma dr. poslat "len tak" na hematologiu? Alebo musi byt na ziadanke nejaky vazny dovod..? Stale mam mrle, ze este by sa zislo nejake vysetrenie... 😖 Este stale nemam odpichnuty prog. 20dc - z jednoducheho dovodu... nechcelo sa mi... 😅 Ked viem, ze bola ovu, ma ten odber vobec vyznam..?

sarafortuna
1. okt 2009

Dievčatá, ja som skoro odpadla u mojho nového Dr.
Keď videl moju "históriu" liekov, tak hneď povedal, že tie veci mi viac uškodili ako pomohli...
On je velmi alternatívny, až som sa trochu bála - kecal so mnou asi 1/2 hodiny o tom, že väčšina problémov je v črevnom systéme. A že treba odstrániť problém, ktorý mi sposobuje moje vyrážky, nepravidelný menzes a anovuláciu - a neriešiť iba následky tohto problému. 😖
Ovuláciu tiež potvrdil, a ešte mi povedal novinku, že ak od konca cyklu odrátame 14 dní tak vtedy je cca Ovu. a podľa mojich zápisov sme ovu perfektne vystihli s MM ☹ ☹ ☹ .

A zabil to ultrazvukom: ovaria normálnej velkosti, nevidí "známky po PCO".

Som z toho ešte stále mimo...

sarafortuna
1. okt 2009

Odporúčil mi zdravú stravu a psychickú pohodu a že to príde.
Riadny Šaman !
Keby som nevedela o tej minulej ovu, tak mu neverím.... no takto to má niečo do seba... 🙂
A zabudla som mu povedať o tych FEMI kvapkách... možno to majú na svedomí oni.

sarafortuna
1. okt 2009

Už len jeden link na knihu ktorú mi odporúčil:
http://www.zazracneph.sk/
Určite budete z tohto prístupu "pohoršené" ale ja mu verím... /zatiaľ/ 😉

mireag
1. okt 2009

sara, tak to je super, ze nemas PCO... 😀 Gratulujeeeem. 😀 Tes sa z toho, zmen zivotospravu, daj si chlorellu na crievka, trochu sportu a bude dobre. 🙂
Mne sa to v poslednej dobe akosi nedari. Straaasne som rozozrata, pocvicim len semtam a taka som ako knedla lemrava... 😠 A pritom viem, ze zmena je potrebna ako sol. 😖

shaarka
1. okt 2009

mire, vajecniky sa sice striedaju, ale urcite nie pravidelne. teda ziadne pravidlo v tom nie je.
no a progesteron? si myslim, ze ak je krivka BT pekna, tak netreba. ale ak chces mat pokoj na dusi, tak chod, ved to je len jeden odber. kedze norma je dost siroka (cca 3-50), tak neviem, ci to pomoze, ale tak aspon budes mat obraz. a kedze pri clostile beries D, tak aj keby si mala nedostatocnu funkciu zlteho telieska, tak D to zachrani. 😉

sara, Dr. ma urcite v niecom pravdu... a ked PCO nemas a ovulujes, tak si podla mna za vodou 😉 a mozno to fakt pojde chlorelou a jacmenom a sportom a neviem cim este. 😉 velmi drzim palce, si nadejny pripad 😵
a ano, ta novinka, co ti povedal, - s tym odcitanim LF je to pravda, spätne sa urcuje ovu 😀 hehe, prepaaaac, len mi bolo trosku smiesne - ze si merias BT a toto je pre teba novinka. ved to meranie BT je prave na to dobre, ze ked uvidis na grafe ovulku, tak si vypocitas, kedy pride MS, resp. kedy sa ti oplati uz testovat a vies, ci mas dostatocnu LF 😉 ale tak super, ze to uz vies 😵

sarafortuna
1. okt 2009

no veru, tato informácie bola pre mňa novinka 🙂 🙂 🙂 🙂 fakt! z toho množstva informácii mi to asi nejako uniklo 🙂 🙂 som ja ale Kááááča 😵
Meranie BT je spoľahlivejšie ako lekár...!!! Merajte, merajte....

Ja som žila v tom, že mi dajú Clostil a do Vianoc nájdem //. ☹ ☹ ☹
No nevadí... môžem kludne žiť ďalej, venovať sa koníčkom, angline, rodine, papať veľa zeleniny a ovocia.. ...mužíčkovi a ono ma to hádam prekvapí.... a bocian zaklope na dvere 🙂 🙂 🙂 Mam 28,5 rokov , tak hádam do 30tky.... nejneskôr!

A inač tie príznaky prekyslenia čo spomínal mi veru sedia: vyrážky, únava, hlieny v črevách, zápcha...

Kiežby aj vás doktrori takto alebo podobne potešili ako mna...

mireag
1. okt 2009

sara, ja mam tiez 28,5. 😉 Je fajn, ze mas chut venovat sa vsetkemu. Mne sa niekdy dari "na to nemysliet" ale vo vacsine pripadov zial nie... 😒 Ale nemam hlavu v smutku. 😉

Mna dr. tiez urcite raz potesi... 😀

sarafortuna
1. okt 2009

Treba to vidieť aj z tej druhej strany - keď príde bábo tak záľuby idú bokom, nebude na nich čas... tak treba teraz kým sa dá študovať, rozvíjať vedomosti, športovať, chodiť po výletoch... potom bude len sporák, práčka, bábo, práčka, žehlička, bábo, záhrada, varenie, pečenie, druhé bábo ... 🙂 🙂 🙂 a potom z materskej do roboty - takže volný čas = domáce práce a deti ...
Jasné, že aj na mna príde depka!!! a keď vidím malé deculo, tak sa mi tisnú slzy do oči a mám hrču v krku...
Ja verím tomu, že všetko má svoj čas...

hiva
autor
2. okt 2009

nazdarte babule....tu je moj graf....http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 .... poovulacne teploty pekne pokracuju 😵 ...este 5 dni a mozem testovat 😵

inak niekto sa tu pytal, ci laparka moze pomoct....ja som zivy priklad toho, ze hej....a dosiahla som ovulku bez akychkolvek hormonov....uz len teraz cakat, kedy nabehne mrcha, aby som zistila aku dlhu mam LF....lebo zatial mi to vychadza ze mam LF iba 12 dni 😒

sarafortuna
2. okt 2009

No Hiva, zatiaĹ je to nádejné... ešte keď to vydrží týžden hore... 🙂 🙂 🙂 Držím palce....

Ja som mala včera podozrenie, že sa zase niečo vo mne deje, ráno 36,7 a teraz som si robila ovu test - // ešte som nikdy také pekné paličky na ovu teste nemala.... 🙂 🙂 🙂 No uvidím na zajtrajšej teplote - možno to je len zhoda blbých náhod...Som ale 20 DC a minule bola ovu už na 8.DC. Tak na toto som fakt zvedavá, ako sa to vyvinie...
Zatiaĺ sa neteším, počkám aspoň do nedele....

hiva
autor
2. okt 2009

no sara, tak drzim palce 😉

prcekpet
3. okt 2009

ahoj holky,

delsi dobu jsem tu nebyla, nestihala jsem a ani jsem nebyla doma u PC...
Ja jsem dnes po X letech dostala svoji prvni prirozenou MS (poprve v 16 a pak uz jen umele vyvolavana)...mam strasnou radost, ale taky trpim, protoze mam pocit, ze se mi co chvile urve cely spodek ☹

az prestanu krvacet, zacnu si merit BT a chodit k vam na rady... 😉

jen se chci zeptat na vas nazor...protoze nevim jaky je muj prirozeny cyklus, vzdy jsem mela bud HA anebo vyvolavanou MS injekci (pravdepodobne agolutin, ale nejsem si jista) anebo leky - duphaston, provera...mam pockat na dalsi prirozenou MS?
Chtela bych taky jit na hormonalni profil, ale nevim jestli to ted ma smysl, sice uz 3 tydny nekojim, ale jeste stale mam mliko, asi je jeste brzo, abych dostala objektivni vysledek..co vy na to, odbornice? 🙂

hiva, saraf... - drzim pesticky 😉

shaarka
4. okt 2009

prcekpet, ahooooooj 🙂 gratulujem k prvej MS 😀 viem, aky to je pocit 😀
a prve babatko sa vam podarilo ako??? (asi si pisala uz, ale nepamatam si 😒 )

a asi by som sa poradila s Dr - teoreticky by si mala mat len zvyseny prolaktin a ostatne hormony by mali byt ok, ale kedze mas problemy s cyklom, tak asi ani FSH a LH a estrogeny nebudu ok. no ved za skusku to stoji - ak ti nevadia odbery 😉

a jasne, cakaj na dalsiu MS, meraj teplotku a uvidime, kolko trpezlivosti budes mat 😀 mozno prekvapi a dojde ovulacia a mozno dojde MS, ktovie...

prcekpet
4. okt 2009

ahoj shaarka - prvni dite mame po umelem oplodneni a co Ty jak se vede, teda uz 10tt...drz se a tise zavidim! 😉 😅 hlavne at jste v poradku oba!!!

no jak si pamatuji reakci u dr. rekla, ze to prej nema smysl, ze tam bude zvyseny prolaktin a hodnoty budou zkreslene. Zitra zavolam sestricce a uvidim. Jinak ja jsem darce krve, mne zadne odbery nevadi... 😀

jestli si nekdo pamatuje film "Nastrahy velkomesta" tak hl. hrdina, aby mohl koupit prstynek sve vyvolene, jde na transfuzni stanici a necha si odebrat 3 l krve, dostane penize, vyjde pred budovu a samozrejme zkolabuje, dovezou ho do nemocnice a on dostane transfuzi... 😀 uplna americka hovadina, ale pamatuji si, jak jsem se na tom nasmala....

takze ja jsem na tom jak hl. hrdina, klidne dam i 3 litry krve, pokud bude potreba 😀 (ted prehanim a mam porad radost, jsem v takove MS euforii 😀 ) aby mi uplne nehrablo, nez se manzel vrati z Plzne 🙂 teda ono mi uz asi hrablo, ale neva, mam proste radost 🙂

hiva
autor
5. okt 2009

ahojte....tak dalsi pracovny tyzden pred nami ☹ ....o to horsie u mna, lebo mam manzela cely tyzden prec....na chate s kamosmi 🙄

co sa tyka mna, tak zatial sa drzime http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 ....ale kazdy den cakam pokles teploty....uz ma zacina aj brucho bolet tak trosku mrchovsky 😠

shaarka
5. okt 2009

hiva, ja som taka vzrusenaaaaaaaaaa!!!
strasne dufam, ze to vyslo!!!!!!!!!!takze zajtra rano testik?
kup si tento rapi
http://www.lekaren-nonstop.sk/scripts/r-image.p...
a pepina 😉 😀 😀 😀

hiva
autor
5. okt 2009

shaarka....ja som vzrusena tiez...a az moc 😀 😀 😀

ja si kupujem mamatest ....dva testy v jednej krabicke 🙂 ...a rapi moc nechcem 😒 ....inak som uz v piatok testovala a jasne ze nebolo nic....vsak som bola iba 7 DPO 😀 😀 😀 ...ale kedze som taka koza a mala som jeden test doma, tak som to skusila 😀 😀 😀

hiva
autor
5. okt 2009

ale do grafu si ten test ani nedam....nahodou to niekto bude kukat a pomysli si ze aka krava 😀 ...testovat na 7 DPO 😀 😀 😀

hiva
autor
5. okt 2009

inak shaarka...vies co mi vrta v hlave?....ten minuly cyklus.....merala som iba 2 dni ale ked porovnam minuly graf a tento, tak som mozno ovulovala aj minuly cyklus.....a to som bola este iba pred laparkou 😅

shaarka
5. okt 2009

minuly cyklus ovu nemohla byt, lebo 7 dni po tej "ovu" si dostala menzes, a to je blbost. takze to ovu nebola, i ked sa tak tvari. ale podla dvoch teplot urcite nie.
a LF nemozes mat 7 dnovu 😉 tomu neverim

hiva
autor
5. okt 2009

shaarka....to krvacanie tam je irelevatne nakolko 25 DC bola laparka cize to krvacanie a spinenie bolo z laparky....to nebola mrcha....mrcha prisla po 29 DC cize teoreticky na 11 DPO....teda ak ovulka bola 😅