Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
12. okt 2009

jancos....netusim....neviem ti poradit....mne sa to raz tak tiez stalo...zacala som spinit uprostred cyklu ...ak chces, kukni ten moj graf....z 1/15/2009 ....ja som to vtedy tiez prisudzovala moznej ovulke....u mna to sice bolo az na 40 DC a spinila som viac menej tyzden a potom 11 dni potom co skoncilo spinenie rozbehla sa riadna mrcha....tiez neviem, co to mohlo byt....mozno ze tiez ovulka.....ale ja som u doktora ani nebola, lebo to sme boli akurat na lyzovacke v Rakusku...podla mna je dobre, ak mozes ist k doktorovi nech ti kukne, co sa tam deje 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

jancos
12. okt 2009

diky hiva, tak uvidime, co povie, ale ak sa aj teplotou zajtra potvrdi ovulka, tak ma fakt picne, ze sme to premeskali, ktovie kedy pride dalsia.

hiva
autor
12. okt 2009

jancos....nezufaj.....hlavne ze ovulka bola....neboj....pride aj dalsia 😉

jancos
12. okt 2009

🙂 diky, si zlata

mireag
12. okt 2009

S jancos sme boli spolu na utz a musim povedat za nu, ze to s nou vyzera veeelmi dobre a ovu este nebola. 🙂 😵
U mna bieda... v pravo taky maly 13mm prd a sliznica 7mm a to som 14dc. ☹ Idem na UTZ aj v str a pia, tak uvidim, ci porastie, ale nedavam tomu moc sancu... 😖

jancos
12. okt 2009

ty si ale, mire, ved to nemusi byt este s tebou stratene🙂)) a ja o sebe pochybujem, ale uvidime v stredu. radsej by som islla az v piatok, ale ideme prec, tak neviem.

mireag
12. okt 2009

Nemusi, no pokazilo mi to naladu... Cakala som viac... 😖 Ale nevadi, dorana to predycham a budem zase pekna, dobra trpezliva... 😀
Inak PCO sa akosi vytratilo, alebo neviem, ako mam tomu rozumiet... 😅 Povedal, ze to tam nevidi... V tom sa ani p...sa nevyzna... 😖

Neboj nic, v stredu uz bude mat peknych 20mm. 😉
Ved ked tak testni vo stv a cez vik ti to ukaze teplotka. 🙂

jancos
12. okt 2009

neviem ani ja, ale asi ti odisli cysty a tym padom sa vytratilo🙂

som velmi zvedava, ci bude rast, ale neverim, no uvidime. inak testy nemam, co som citala, tak nam neukazuju spolahlivo, ale teplotku budem merat.

katkaajurko
12. okt 2009

mire takze folik zatial maly? ved este pat dni a bude dost velky,nie?

a ta sliznica je velka moc? ci mala? aj velka je zla?

ja som si dnes nasla krasny ovu test -huraaa - mam ho aj v albume...

mireag
13. okt 2009

Dobre ranko, u nas je vonku uuuplne katastrofalne pocasie... Straaaasneeee. 😠
katka, no folik je na tento den cyklu maly a je otazne, ci porastie....
Sliznica by tiez mohla byt vacsia. Mala by bola 4mm a o moc velkej som este nepocula. Najvacsiu som mala 1cm, ale baby mavaju aj 1,2cm. 😉

Gratulujem o ovu. 🙂

katkaajurko
13. okt 2009

no ale ked rastie kazdy den 2mm to ma cas dorast..no ved uvidis

ja som mala sliznicu minuly tyzden v utorok 4,2mm - myslis-ze ak mam dnes ovulu-tak uz je akurat?

fiiha 1cm sliznica? ja ked som potratila mala som len 7mm 😔 tak asi aj viem-kde bola pricina..ale samozrejme - my to nikto nepovedal..len ked som si tu zacala studovat a pozrela sa do spravy...

mireag
13. okt 2009

katka, kvoli tomu je dolezity ten duph. Lebo ked je nizka sliznica, chudatko sa nema kde udrzat. 😖
Mna na to upozornil dr.
Tazko povedat, ci ju mas dnes ok... Najlepsie ti to povie dr. na UTZ. Ale zajtra nasad duph. a nemusis sa bat. 😉
Klop, klop, klop. 🙂

Folik ma rast kazdy den, ale ten moj narastol za dva dni len o 3mm, takze tak... 😖

katkaajurko
13. okt 2009

aha ☹

mireag a z duphastonu sa pribera? alebo take nejake vedlajsie ucinky? 😨

mireag
13. okt 2009

Ja mam kvalitne vyrazky - des. 😠
Ine priznaky neviem. Kamoska bola z neho spuchnuta.

Ja mam celkovo pocit po duph. a cl., ze som nejaka naliata a nafuknuta, ale tazko povedat, z ktoreho lieku. 😉
Snazim sa moc nezrat a cvicit... 😀
Ale to neries, duph. je v podstate neskodny. 🙂

sofia2008
13. okt 2009

Ja som brala na rast sliznice Estrofem, po nom som mala sliznicu 10mm...a teraz, ked som bola na utz pred stimulaciou na ivf, som mala zasa sliznicu bez liekov 12mm...nechapem,asi mi pomohli Femi kvapky, lebo inac si to neviem vysvetlit...ked mi zistili PCO a nebrala som este ziadne lieky, tak som mala najviac sliznicu vysoku len 7mm a to je malo..tak si vypytajte Estrofem 🙂

jancos
13. okt 2009

caute baby, povedzte mi co mam robit, mne to krvacanie nepreslo, nie je silne, ale mam aj bolesti,ale len na jednej strane. no divne. tu je graf. mate niekto sajnu, co sa to deje? zajtra idem na utz, ale neviem, ci by nebolo lepsie ist na krv alebo k doktorovi na vysetrenie, len nestiham.
http://www.fertilityfriend.com/home/28ca51

shaarka
13. okt 2009

jancos,
ty si brala min. cyklus D od 12.DC 15 dni???
uf... to preco????

ja by som to nechala asi tak - mozno je telo poblaznene z toho minuleho cyklu, mozno je to akoze uz dalsi menzes, kto vie. neviem, co by som robila na tvojom mieste, ale ak nemas nejake speci bolesti, tak by som potom asi nesla k lekarovi, len cakala, co bude dalej. ale nedaj si odo mna radit, rob tak, ako citis.

jancos
13. okt 2009

diky shaari, som rada, ze pises. ja som vzdy brala duph tak, 12. az 26. dc. cize 14 dni. len tento som si prvykrat nedala, ze pockam chvilu, ci nechce prist ovu🙂 a namiesto toho prisla ms, ma asi porazi. asi este kuknem zajtra na utz, ze ako to tam vyzera, ale fakt je to divne.

jancos
13. okt 2009

to je inak ako mozne, ze ty si uz 11tt, shaari? nechapem, ako to rychlo bezi🙂)) ved o tyzden si uz druhy trimester🙂)) super, tesim sa z toho, snad ked pojdes do tretieho, uz budem tehu🙂 potom si pozri stranku mc stonozka, mame tam aj predporodnu pripravu, dost zaujimavu🙂

jancos
13. okt 2009

a teraz pozeram, ake pekne mena ste vybrali, jeej, to je uzasne🙂)

mireag
13. okt 2009

jancos, no podla mna este pockaj. Tazko povedat... 😒 Uvidis, co povie zajtra na UTZ. A to mas spinenie alebo riadnu krv..? Si nemyslim, ze je to MS.

shaarka
13. okt 2009

jancos, tak mena su len take, ze pracovne. zatial. vsetko sa uvidi.
jasne, ze ta budem kontaktovat, chcem laktacnu poradkynu a aj vsetko okolo toho 😵
a bezi to rychlo? no, to je relativne, kedze ja presne viem, ktory tt som 😀 a za duhy trimester budem povazovat az 13 tt 😉

trosku mi tak tukklo v hlave, ze ci si si nepobabrala cyklus v tom zmysle, ze sa telo chystalo na svoju ovulu, ale ty si ho predbehla s duphastonom, takze nakoniec zakrvacalo z vysadenia D a teraz z poklesu tebe vlastnemu progesteronu, alebo proste mas teraz seriozne krvacanie ako zaciatok noveho cyklu. hm?
alebo mozno aj nie... fakt neviem.

jancos
13. okt 2009

ja fakt neviem, je mi to divne, ale aj smiesne, ze co ma este caka na tej ceste za babom🙂 uz som myslela, ze ma tak lahko nic neprekvapi🙂

mire, je to nieco medzi, spinenie to isto nie je, ale ani silne nie, taky zaciatok ms.
kto ma cas a chut, skuste precitat toto
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=200...

ale nechcem vas tym unavovat, to len pre zaujimavost.

jancos
14. okt 2009

caute baby, mne je dnes priserne, rano som sa zobudila s takou ms bolestou, ze dakujem pekne. take nieco som mavala, ked som nebrala ziadne lieky a ms chodila raz za 2-3 mesiace, ale to som aj odpadavala z bolesti. no a dnes zase, ale potom zabral ibuprofen, tak uz je to znesitelne , aj ked neprijemne ☹
takze zacinam novy cyklus a neviem co si o tom mam mysliet, lebo krvacanie zacalo 13.dc. ta ms predtym bola trocha divna, taka slaba na moj vkus, ale bola. co myslite, mam ist za dr.? asi pojdem, aj ked neviem, ako to stihnem ale co mi moze na to povedat? alebo sa na to vykaslem? neviem. dik za rady🙂))

mireag
14. okt 2009

Ahoj Janka, no neviem. Chod dnes k dr. a uvidis a co povie... Asi je to fakt mrcha, ked mas aj bolesti... 😖
Som ti asi moc neporadila... 😖

Ja dnes takto... Uvidime, co dnes nato UTZ... 😒
www.fertilityfriend.com/home/29b1ac

katkaajurko
14. okt 2009

jancos asi bez k dokimu co on na to..a povedal ti niekedy preco mas take silne bolesti pri ms? ja mavam tiez ale len jeden den-tak silnyyytlak v bruchu - ze mi ide maternica vypadnut-ale dam ibuprofen a je to ok

mire no som zvedava aj ja na tvoj ultrazvuk ci podrastlo vajko

ja takto

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

snaad bola-aj ked vzostup je slaby zatial...

katkaajurko
14. okt 2009

mirega-ale ja by som podla tvojho grafu tipla ovulku o dva tri dni..teda o dva a treti den vzostup (sudim podla mojich zvyklosti a tvarov krivky)....

mireag
14. okt 2009

katka, no vyzera to dobre u teba. 😉
Ja si ovulku radsej netipujem...lebo v grafe si ocami vytlacim teplotu aj na tehu, ked budem chciet 😀 😀 😀
Uvidim, co bude dnes a potom zajtra, pozaaaajtraaa.... atd... 😅

katkaajurko
14. okt 2009

mire no ako?

a duphaston sa dava na lacno-ci po jedle? ci je to jedno?

mireag
14. okt 2009

katka, na utz idem az poobede... 😉

Ja si ho davam tusim rano spolu s ranajkami a vecer o osmej mi vzdy pipne pripomienkovac... 🙂
Uz si ho dnes nasadila, ci az zajtra..?