Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

amarena
18. nov 2010

@erickaa, urcite jej to povedz. Neboj sa, odvahu. 😉

hiva
autor
18. nov 2010

@zuzu1111 ....zuzi....supeeeer.....gratulujem mamina 😉....a malej Vivien hlavne vela zdravicka 😉 🙂 ...dufam ze das aj nejake fotecky a popisem nam aj nejake tie podrobnosti 😉

@katkaajurko 😵 😵 😵 ....skveleeeee.....bomba......len tak dalej 😉 😵 😵 😵

inak u nas zatial nic nove.....akurat vcera vecer mi umrel pocitac ☹ 😠 ....ale dnes som ho zobrala do "nemocky" a uz je to OK 😀 😀 😀 😀 ....ale teda boli to nervy, bez compu a bez netu ☹ 😅 😀

@erickaa este som netestovala.....mam dvoma dva testy, ale to su rapidshity.....ale tak mozno jeden zajtra padne za obet 😀 😀 😀 ....i ked sance su minimalne.....budu to este len 5 dni po ET 😀 😀 😀 ....inak ak by si ten metformin chcela stoj co stoj, moja segra robi v lekarni, tak by som sa mohla opytat, ci vie zohnat 😉 ....ale ja by som si to na tvojom mieste skusila vydupat u doktora 😉

katkaajurko
18. nov 2010

dakujem estte raz vsetkym 🤐 🙂 tuk tuk tuk

@zuzu1111 aj ja gratulujem k dcerke moc moc moc 😵 😵 😵 nech ste zdrave obe!

@hiva ja rapishity uz nemam rada,vzdy ma rozculia 😅 ale teraz ich uz robia aspon ako tak citlive.... inac mne sa teraz zdali citllivejsie 25kove pepina z tesca....fakt.... aj viac ako mamatesty...a stoja par centov- jeden tusim 1,40 eur

mili78
18. nov 2010

ahojte babulky....
v prvom rade
@katkaajurko ...Kati aj ja sa pridavam k blahozelajucim a prajem ti nech sa fazulka krasne vyvija dalej 😉 .... a teraz o mne: takze dnes som bola v CARe...docent to na mna hned vyvalil....ziadne hormony, ziadne IUI, ziadna laparka....mne nepomoze nic, len IVF (pri mojom stasti ani to nie) .... takze ziadne zbytocne nadeje ani sluby....vsetko kvoli tym zrastom, ktore mi vznikli vdaka operacii slepaku v detstve...takze mozem podakovat lekarom, ze ma tak pekne dodrbkali ☹ ..... hned aj vypisal ziadost....presne ako som predokladala odzaciatku ☹ .... ledva som udrzala plač, ale hned ako som vysla tak som sa rozrevala, celu cestu v trolejbuse som revala....to som cela ja....ale proste to na mna cele tak dolahlo, ze som ten plac musela dat von

amarena
18. nov 2010

@mili78, to je mi luto, chapem ta, ja by som reagovala presne tak isto. A ten podrobny spermio ako dopadol?

amarena
18. nov 2010

@hiva, tu si, ja uz som sa zlakla, ze co je s tebou. Este netestuj, je to moc skoro.

mili78
18. nov 2010

@amarena ... Ami ani neviem...povedal len tolko, ze nie je idealny ☹ ☹ ☹ som sa nadejala, ze ma posle na laparku, alebo nasadi metformin, alebo nieco....a on hned na mna vyrukuje s IVF ☹ asi na tom musim byt fakt zle

amarena
18. nov 2010

@mili78, ja som si myslela, ze na tej laparke sa daju odstranit aj zrasty. Nechces to konzultovat este s nejakym inym dr?

katkaajurko
18. nov 2010

@mili78 mili aj na mna bol prvu navstevu takto "kruty" tiez som isla so slzami... on je taky menej citlivy-ziadne motuzy popod fuzy ani plane nadeje...cisto fakty a realita--a to nam este povedal-ze prirodzene sancu nevidi vobec....

spermiogram "neidealny" neznamena zly - aj my sme ho mali taky na hranici-sem tam lepsi.... ono tie podrobne predsalen su hlbsie....

ale v kazdom pripade preco sa trapit mesiace so skusanim,ked je tam fyzicka prekazka.... podla mna IVF je stale super moznost..... co by zeny pred 30 rokmi za neho dali...hmm? tak hore hlavicku! mas materrnicu a mas vajicka-to je to NAJDOLEZITEJSIE , ostatnemu pomozu lekari-od toho ich mame!

amarena
18. nov 2010

@mili78, sice ked povedal, ze nie je idealny....tak ja neviem...mozno cez ivf sa naozaj najrychlejsie dopracujes k babatku.

katkaajurko
18. nov 2010

@amarena amarena co som citala-zrasty sa v dnesnej dobe uz nezvyknu "odstranovat" lebo to zvacsa nejde, tato metoda sa skusala pred 20 rokmi ale nemala aj tak ziadnu uspesnost..resp.zavisi o ake zrasty a ich rozsah a hlavne sa odstranuju napriklad loziska endometriozy,vyrastky...ale takyto vajcovod je pri beznom otehotneni podla mna (nie som lekar) viac hrozba ako prospech-hlavne co sa mimomaternicoveho tyka....

akoze Valky je fakt psi cumak niekedy-ale podla mna ako odbornik vie co robi - a nasilu do IVF netlaci... vid ja-nakoniec mi to ivf-ko sam odllozil....ze pockame na ucinky metforminu....

mili78
18. nov 2010

@amarena ....Ami ako pise Katka...odrstranovali mi ich uz 2 krat a stale narastli...aj Valky povedal, ze to sa neda uplne odstranit a ak ich aj odstrania, hned zacinaju rast nove...behom tyzdna po odstraneni uz rastu nove zrasty ☹

@katkaajurko ....Kati je to pre mna o to tazsie prijat, ze som veriaca...a to IVFko som si nechcela doteraz pripustit....vies co sa odohrava v mojej hlave teraz...na jednej strane vycitky, na druhej strane strasna tuzba byt mamou ☹

katkaajurko
18. nov 2010

@mili78 Mili tak s tymto ti nepomozem - tomuto ja v podstate vvelmi nerozumiem... ja verim-to vies ale mam svoje vllastne srdce a rozum na to aby mi v takychto veciach diktovali iny ludia z masa a kosti.... nechcem ti ale v ziadnom pripade narusat vieru,to uz si musis sama prehodnotit.... pre mna je to ako antibiotika...na tom sme ich objavili-aby nam pomahali... chce to cas...pouvazuj... vyspi sa na to..dnesny den je velmi narocny,zajtra-pozajtra o tyzden pridu nove ciste myslienky...je tu aj tema veriace snazilky - a myslim,ze tam kocky IVF podstupili-tak mozno ti pomoze porozpravat sa s takymi co tym presli-ako sa s tym v sebe vyrovnali...lebo myslim,ze pud mat deti je aj tak silnejsi ako cokolvek ine....

s tym narastenim tomu celkom verim -neviem ci niekomu tu z vas brali mandle-mne hej pred dvomi rokmi lebo som byvala casto chora - a to ake diery mi nechali v hrdle po vybrati a ako to tam cele dorastlo- fakt normalne kopa noveho tkaniva-niekolko cm hruba vrstva - to som az zasla-ze organizmus nieco take dokaze.... 😅

chlpacik
18. nov 2010

@mili78 mrzí ma hlavne to, že si tam bola sama, že tam nebol Tvoj milý, ktorý by Ťa podržal. Ono to muselo byť na psychiku fakt hrozné ☹ ☹ ☹ ...no ber to tak, že nechce naťahovať liečbu, ak vidí, aké sú šance. IVF nie je také strašné, ak vedie k 😵 😵 😵 , no nie??? Tak hlavu hore...

MILI veriace/neveriaca, dokedy chces cakat??? ďalšia liečba sa môže natiahnuť aj na niekoľko mesiacov, a opäť nemusí mať u Teba úspech. Čo si komu urobila, že by si mala mať výčitky, hm??? Mysli takto: BABATKO, BABATKO, BABATKO 🙂
.
.no holky a radte, čim mám narukovať k zenskej zajtra. Aké vyšetrenie vydupať, aby potvrdila PCOS, keďže cez utz je vraj "všetko O.K" , tak čím sa to ešte dá zistiť.?..folikulometria???Som zvedavá čo mi povie na výsledky HP.No keď ma odpinka, tak budem 😠 😠 😠

govinda
18. nov 2010

ahojte kočky 🙂
zase som vás po pár dňoch prišla pozrieť 🙂

zuz, gratulujem k vivien a prajem všetko dobré 🙂

ja teraz čakám, ako vypáli tento cyklus 😀 Tie dni po ovulke a pred mrchou sú najdlhšie...a dnes akosi trošička špiním, tak len dúfam, že sa mi neskrátila LF a že to nebude mrcha 😠

mili78
18. nov 2010

@katkaajurko ....ja viem, musim sa s tym vyrovnat sama....len som si to nepripustala, ze ja mam sancu len s IVF...myslela som, ze najskor skusime nieco menej narocnejsie....ked mi to povedal, tak akoby blesk do mna udrel....dokonca mi povedal, ze mam idealne vysledky z krvi, co sa tyka hormonov....ze vajicka sa podla neho tvoria....len je tam ta mechanicka prekazka....ja tomu uz vazne nerozumiem...ved ked mi robil moj doky odber, tak FSH vyslo zvysene...a potom z coho to ochlpenie a akne?

@chlpacik .... Chlpi ja viem, nemam naco cakat...a spoliehat sa na zazrak v mojom veku asi tiez nie je moc dobry napad... ach jaj....asi sa fakt musim nato vyspat

ninan2
18. nov 2010

@mili78 Ahoj, tak to mi je teda luto ze to dopadlo takto... Dufam teda ze sa rozhodnes pre IVF, urcite sa vam tymto sposobom podari mat coskoro dieta, a to je to najdolezitejsie! 🙂

mili78
19. nov 2010

@ninan2 .... Ninka no pri mojom zivotnom stasti....neviem neviem 😔

betina1984
19. nov 2010

@mili78 ochlpenie spôsobuje zvýšený testosterón. Ja to mám tiež. Už 10 rokov mám diagnostikovaný hirzutizmus, všetky výsledky som mala OK, len je to genetická porucha a mám si to odstraňovať. To je nič. Dieťa mám aj tak. Ale skús si dať vyšetriť hypofízu, tá robí dosť šarapatu.

hiva
autor
19. nov 2010

@govinda ,,,,tak ten tvoj graf vyzera fakt ze velmi nadejne 😵 😵 😵 ...implementacny pokles a aj spinenie 😉 ....drzim palce 😉.....kedy sa chystas testovat ? 😉

ninan2
19. nov 2010

@hiva tiez mi to napadlo ked som pozerala govindin graf 🙂 A ty si chcela uz dnes testovat? Ako sa to vlastne rata po IVF, kedze v den vykonu uz maju embrya asi 3 dni, a mali by sa potom zacat hned uhniezdovat? To sa potom moze robit test podstatne skor ako normalne nie?

hiva
autor
19. nov 2010

@ninan2 netusim, ako sa to teraz pocita :-/ ....a testovat budeme asi az vnedelu.....zda sa mi to fakt este dost skoro 😅 😀

ninan2
19. nov 2010

@hiva hej teraz je to asi fakt este skoro... Podla mna po 11tich dnoch od IVF by sa mohlo, to je spolu 14 dni (cize akoby vynechana MS).

katkaajurko
19. nov 2010

caute na testovanie je este skoroooo podla mna 😅

a embryjka nemali tri dni v den vkladu? nie? max dva? ved odber v piatok a vklad v nedelu-to su len dva dni a ani trojdnove sa neuhniezduju - uhniezduju sa NAJskorej 7den po oplodneni a rozpatie je myslim 7-10 nie? cize kym sa dostane do krvi a do moca... to je tak na testovanie ak je uhniezdenie 7-tak 10 a ak ak 10-tak 13 nie?

hiva
autor
19. nov 2010

presne tak Katka....ked sa vkladali, mali ledva 2 dni.... takze teraz som tak ukarat mozno 7DPO, co je fakt ze hodne skoro na testovanie 😅 ....

nina....na 10 den po vklade idem na krv....a potom este na 14-ty den..... ak budu obidva negativne, az vtedy je potvrdene, ze nie som tehu...... takze na prvu krv idem v stredu a potom az dalsi pondelok 😉 ....ale tak mozno v pondelok skusim testik, nech je sranda 😀 😀 😀

ninan2
19. nov 2010

@hiva aha jasne... no hej, test skusit mozes, aj tak Ta tusim velmi bavi testovat 😀

mili78
19. nov 2010

@betina1984 ... Beti to viem, co sposobuje zvysene ochlpenie...ale mne aj testosteron vysiel v norme...a na stitke som tiez bola, vsetko ok... ja uz mam vsetko za sebou 😉 .... takze ostava len depilovat? 😉

amarena
19. nov 2010

Ahojte babulky,
huraaa, mame tu piatok. 🙂
@mili78, no ahoj moja. Tak ako? Je to dnes o nieco lepsie?
@hiva, ja som uz taka zvedava ako dopadnes. 😉 To, ze to bude pozitivne to je jasne. Teraz sa jedna len o to ci budu 2, alebo jedno.
@katkaajurko, ked vidim ako to vsetko pocitas, ze 2 dnove, 7-10dni atd., tak klobuk dole 🙂 Mas to nadupane. Dufam, ze budes chodit stale na kona a ked to budem nahodou ptrebovat, tak mi to vypocitas. 😵

katkaajurko
19. nov 2010

@amarena noooo za ten cas co sa uz snazime,sa na mna co to nalepilo 😉