Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
28. júl 2009

hm, ten dankovcik vyzera zaujimavo... 😵 mozno by sme mohli aj spolu lezat, nie? kedy sa chystas ty? mas nejaky pekny datum vybraty? 😀
a co sa tyka pregnylu, poznam plno kociek, ktore pregnyl bez slova dostali. ale mas pravdu, teda dvoj Dr., ano, moze sa to skomplikovat. ta moja mi dala jej sukromne telef. cislo a povedala, ze keby ma zacalo boliet brucho, tak nech volam. ale zas v pribalovom letaku som sa nedozvedela dokopy o ziadnych vedlajsich ucinkoch.
po prvej injekcii som mala pocity ako keby som bola tehotna 😀 sice neviem, ake to je, ale zdalo sa mi, ze mam vacsie prsia, obcas ma pichlo v podbrusku.
a potom som mala dvojitu injekciu a necitila som vobec nic! 😀 tym som ta len chcela ukludnit, ale zas presviedcat sa ta neopovazim 😉

ale PS: ci u gyndosa, tak aj v centre, pichnu ti ho a ty ides domov. ziadna kontrola, ziadny odber krvi, mozno len kontrolny UZV, ale to mozes aj u gyndosa. cize okrem inej ordinacie, resp. nazvu zariadenia sa to nijako neodlisuje...

sofia2008
28. júl 2009

ja si myslim to, iste, co ty, podla mna by mi to len pomohlo, ale nenarobim s tym nic...no ja by som chcela ist v auguste, 15.8. mam dostat menstr. a laparka sa robi po nej..to by bolo super, keby sme sa tam stretli 😀

shaarka
28. júl 2009

ty aspon vies, kedy mas dostat menzes. ja keby som cakala na menzes, tak sa laparky ani nedozijem 😀
tak som si to vyratala. ak by mi zajtra Dr. povedala, ze mam zacat brat Duphaston, tak by som ho brala od stvrtku 10 dni a potom hadam do 7 dni by som dostala menzes, cize najneskor 15.8. 😀
ale este mi moze pichnut vyvolavacku a to vobec neviem predpokladat, ze ked pride MS.

a musi sa ist po menstruacii? ked ziadnu nemam, tak by ich to predsa nemalo trapit, nie?
po MS sa chodi asi preto, ze zena urcite nie je tehotna. ale ja ked nemam ovu, a teda ani poovulacnu fazu, tak by im to mohlo byt predsa fuk, ze kedy ma rezu... to mi hovori logika. ci sa mylim?

sofia2008
28. júl 2009

Myslim, ze mas pravdu, ved najprv sa ide len na vysetrenie a uz lekar povie, ze co a ako...mne tiez chodi MS len preto, ze beriem Duphaston, inac by mi tiez neprisla, mne zvykla meskat stale min 3 tyzdne, teraz mi chodi nacas, ale je to len a len kvoli liekom...tak si daj ten Duphaston, je vzdy lepsie, ked pridu kramy takto,nez by ti ich mala lekarka vyvolavat... mozno pisem tak trochu strucne, ale som v robote, tak sa snazim rychlo odpisovat 😀

shaarka
28. júl 2009

sofi, a vtedy, ked si mala prirodzene cykly (predpokladam ze 28 + 21 dni = cca 50 dnove),to boli ovulacne? ci nevies?
zastavam nazor, ze prirodzena ovulka je ta naj 😵 a viem, ze nie je velka vyhra mat ovulku kazdych 50 dni, ale predsalen je to tvoja prirodzena ovulka. radsej mat ovulku hoci iba 7x za rok, ako 12x menzes po liekoch a super 28-dnove cykly bez ovulky... 😒

sofia2008
28. júl 2009

Normalne som mala ovulku asi tak 5x v roku, cyklus taky, ako pises, lenze zasa mi povedala lekarka, ze aj ked som mala ovulaciu, vajicko by sa neuchytilo, pretoze som mala velmi nizke endometrium kvoli PCO, teraz som brala od zaciatku cyklu este aj Estrofem a endometrium mi pekne vyrastlo, co som predtym, aj ked som uz brala clostil, mala nizke...no je to hotova veda...ale uz to neriesim, ved nejako bude, sama lekarka povedala, ze to zasa nie je nejaka velmi vazna choroba, su aj horsie a hlavne je, ze sa da liecit 🙂

shaarka
28. júl 2009

aha. 🙂

ehm, tak neviem, ci sa da doslova liecit... sa mi zda, ze nie. to je proste syndrom. no ale nieco sa s tym robit da. ved to vadi len ked sa pokusas o babo, nie? inak je to malina 😀 😀 😀

sofia2008
28. júl 2009

ale ved my to tu vsetky zvladneme 🙂

shaarka
28. júl 2009

🙄

😀

baba2288
29. júl 2009

ahojte!
aale,jancos,mne sa do tej Lubochne ani nechcelo.keby som tam neostala na dovcu,tak nejdem.
no shaari,mne sa vobec nezda to PCO ako malina,aj ked teda nechcem babo.mi to lezie na nervy obcas.ked ma furt zduje a nic z toho.ale uz aspon necakam jak prvy polrok. 😀

jancos
29. júl 2009

caute, mne sa teda tiez pco nezda ako malina ☹ keby ze sa to da, tak si cele telo dam laserovo depilovat a ta dieta, co drzim, aby som nebola ako slon, je tiez dost otravna. ale zase urcite su aj horsie veci. tak sa snazim si vsugerovat, ze som stastna, ze mam len pco 🙂

shaarka
29. júl 2009

tak kocky, zaver z dnesnej navstevy u Dr.:
vzhladom na neprebehnutu ovulku (ani vdaka pregnylu 2x5tis. j.) mam do oktobra free, veget, volno, snazilkovsku dovolenku. ziadne lieky, hormony, ani duphaston. v oktobri laparka (presny datum sa dozviem v pondelok). dovtedy budem akurat sporadicky merat bazalku, ci nahodou sama od seba nevystupi nad 36,6 😀 😀 😀 a doriesim vysetrenie stitnej zlazy.

a zaujimava vec, co mi povedala Dr, ze problem moze byt aj v inzulinovej rezistencii. a ja jej na to vravim, ze na OGT teste som bola a vysiel v norme. a ona ze to nevadi, ze to s tym nesuvisi! 😕
takze... mozno nakoniec dostanem aj metformin. 😀 od endokrinologicky. 😅

sofia2008
29. júl 2009

cauko shaarka, tak sa na laparke asi nestretneme...skoda..ale aspon ta budem informovat, ako som dopadla ja...no vidis, mozno nakoniec dostanes ten metformin, ja nemam IR a beriem ho...tak nech ho daju tiez 🙂 tak aspon mozes vypnut a nic neriesit... 🙂 pekny vecer 🙂

baba2288
30. júl 2009

jej,shaari,parada ked Ti aspon ten merformin daju.a tiez do oktobra si dat pauzu,myslim si,ze je to to najlepsie,co momentalne mate urobit.porobia Ti este tu stitnu zlazu,oddychnes si a ide sa na to.nebude Ti dovtedy chybat ms?lebo Ty ju asi mat bez toho duphastonu nebudes.hm,to sa pytam akurat ja,co ju uz nema rok. 😀
hej,jancos,myslim,ze su ovela horsie veci.ale tak nepekne to dokaze utocit na nase city,v tom je ta zakernost!to snazenie a cakanie a tak,ked chce niekto babatko.no ale ako sa hovori-zena urobi vsetko preto,aby dieta nemala,ked ho nechce a vsetko preto,aby ho mala ked ho chce.
a inak aby som Vas trochu povzbudila,tak vcera som stretla kamaratku,co ma PCO,je to jediny clovek,ktoreho poznam,co to ma.a v septembri ocakava malu Lauru. 😀 akurat sa vratili z dovolenky na Sicilii.vyzera krasne a aj sa citi krasne.snazili sa dva roky.dva roky sa snazili,je mladucka,teraz ma len 22 rokov a snazili sa odvtedy,co nemala este ani dvadsat.asi preto,lebo vedela o svojom stave a teda zacali cim skor. a ani oni pre to vsetko neurobili,napr.chalan fajci jak Turek.vykaslala sa na vsetko,isla sa zabavit,poriadne si vypila a vtedy otehotnela. 😀
takze ked uz nic ine nepomoze,tak sa chodte poriadne ozrat.vsak psychika je psychika.myslim,ze aj ja to budem musiet urobit,aj ked z ineho dovodu,nez snaza o otehotnenie. 😀

eirin
30. júl 2009

Holky, prosím, stalo se některé z vás, že by vám po braní všech těch hormonů výrazně stoupl krevní tlak?

jancos
30. júl 2009

ahojte, shaarka, no super, ze mas teraz klud. podla mna je to fakt dobre riesenie, ked sa prida aj metformin, este lepsie.
baba, presne aj ja poznam kocku s pco, co cakala na vysledky od vsetkych lekarov, nic nebrala, ani len duphaston a prave vtedy, ked sa jej to najmenej hodilo a najmenej to cakala, otehotnela. predty m sice schudla, ale podla mna to bola najme psychika. u mna to iste, schudla som a hoci som si 2 roky hovorila, ze som psychicky v pohode, otehotnela som presne vtedy, ked som si povedala, no teraz mas cca pol roka do svadby, tak budes chudnut dalej a budes krasna stihla nevesta. no a presne vtedy som sa stala tehu. ale neviem, preco to podvedomie neviem ovplyvnit aj teraz. asi clovek to sam vedome nevie, iba ked okolnosti ho tak nastavia.
takze shaari, ktovie, ako skoncis ty do oktobra, ci laparka nebude zbytocna 🙂
eirin, my, co tu chodime casto, moc zatial hormony neberieme, tak asi ti neporadime. skus inu temu, alebo vytvor novu, ze hormony a krvny tlak. isto ti niekto poradi.

eirin
30. júl 2009

Jancos: Těmi hormony jsem měla na mysli hlavně Clostil a ten si myslím tady dost holek bralo...

jancos
30. júl 2009

jasne, prepac, snad sa niekto ozve

shaarka
30. júl 2009

eirin,
ja som nepocitovala ziadne vedlajsie ucinky pri brani clostilu. pri duphastone ma obcas pobolievalo brusko, ale to som sa dost sledovala. clostil mi nespravil nic, dokonca sa mi nezda, ze zvysil teploty. ktovie.
ale zas - ja mam nizky tlak vseobecne.

eirin
30. júl 2009

Shaarka: Děkuji.. já taky nepociťovala žádné příznaky, ale dr. mi změřila tlak a neskutečně vyletěl nahoru. Neumím to přičíst ničemu jinému než těm lékům.
Jancos: Však v pohodě 😉

juliett7
30. júl 2009

a skusali ste GYNEX, vraj su to bilinné hormony

shaarka
30. júl 2009

juliett7, ja som skusala sarapis a femigard. mam ale okrem hormonalnej aj mechanicku porucju vajecnikov a na to su bylinky kratke. 😒

eirin, mala by si ist na kontrolne meranie, mohlo to byt zo stresu, alevo aj nejaka chyba. nie je dovod, aby tieto lieky zvysovali tlak, pokial viem. a okrem toho - asi by si to aj citila.

sofia2008
30. júl 2009

ja nepocitujem ziadne vedlajsie ucinky od clostilu, ja mam tk dost nizky cely zivot..

eirin
30. júl 2009

Shaarka: Byla jsem a potvrdil se. Možná prostě náhodná shoda okolností (stres v tom určitě být může, jsem starý nervák 😀 )

shaarka
31. júl 2009

halo halo, kto tam?

mireag
31. júl 2009

Shaarka, dobre ranko. 🙂 Tak ako sa zije bez liekov? Snad to bude pozitivna a najma plodna zmena. 😉 Mna chce tiez dr poslat na odbery kvoli inz. rezistencii...

renatkas
31. júl 2009

Ahojte kočky, nečítala som vaše príspevky, len sa chcem podeliť so svojou skúsenosťou. Ako som sa vydala (3 roky dozadu) tak som bola u gynekológa a vysadila som antikoncepciu. Po tom mi však lekár určil PCO, na oboch vaječníkoch, vajíčka mi dozrievali len pár krát ročne. Okrem toho obrátená maternica. Pred rokom som sa prihlásila na výšku, zobrali sme si úver na bývanie a tak sme sa rozhodli že žiadne dieťa nebude, že by sme to finančne nezvládali. Každý mesiac mi to meškalo 2 týždne, aj v júni, potom to už boli 3 týždne, prsia ma stále v kuse boleli a tak som si urobila test a boli tam dve čiarky. Nebolo to síce práve vtedy keď sme to najviac očakávali, zaskočilo nás to, hlavne mňa ale vidíte... príde to vtedy keď to najmenej očakávate a nemyslíte na to. A najväčší paradox, lekár mi povedal že som úplne zdravá, že to PCO už nemám, aj keď všetci tvrdia že je to neliečiteľné.

mireag
31. júl 2009

Fiha, tak tomu sa hovori uspech. 🙂 Si dieta stasteny a keby nas takych chcelo byt viac. 🙂

shaarka
31. júl 2009

renatkas, gratulujem. zazraky sa deju, to urcite.
ale trosku ma vyvadza z miery, ze odporucas sa spolahnut na tento posledny krok - vysadit, zabudnut a riesit ine veci. my uver uz mame za sebou, aj vysku. menzes nemam vobec... a o 2 mesiace mam 31 rokov. fuj.
ale dakujeme za pismenka o tvojej skusenosti, prajem kazdej, aby to takto bezbolestne dopadlo. 😵

sofia2008
31. júl 2009

Renatkas..gratulujem.. 🙂
no ja keby som vsetko vysadila, tak som zasa na zaciatku, cize ziadne kramy a ovulka ani nahodou..takze na niekoho to plati, na niekoho nie..bohuzial je to tak...inac dnes som bola utz, 13.den, dominantny folikul velky 2,4, ale pochybujem, ze praskne, takze je to vlastne aj tak jedno, ze tam je...pekny den..