Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
20. okt 2009

no vidis katka....a u teba je uz v maternici a mozno ma uz aj trosku viac buniek....ty 3tt tehula 😀

mireag
20. okt 2009

Vela kriku a trapenia pre nic, no nie...? 😀

tatranka111
20. okt 2009

ahojte babule tak dnes som bola na utz....som 16 DC a folík iba 15mm ☹
doktor povedal, že tam nejaká tekutina je, ale že nevidí prasknutý folikul tak ja už neviem.....už ma to prestáva bavit.....odchádzala som s tým, že budem brat posledný mesiac clostil a mangel pojde na spermoigram
a ešte nezabudol spomenut laparku a CAR ☹

hiva
autor
20. okt 2009

tatranka....ale ved 15mm nie je az tak zle...ovulka este predsa moze prist....ja som mala ovulku minule na 18 DC....a ked folik rastie 1-2mm za den tak este moze prist....prepac, uz som sa to asi pytala, ale merias si BT?

tatranka111
20. okt 2009

hiva to by som asi bola najštastnejší človek keby som mala po tolkých mesiacoch ovulku
ano meriam no zatial to nijako ružovo nevyzerá....včera a dnes som nemerala tak teraz neviem, ale teplotka pred dvoma dnami bola 36,2 a takto sa držala asi 4 dni

katkaajurko
20. okt 2009

tatranka ale ved to je dobra velkost- taku podobnu a v priblizne podobny den mala zaciatkom minuleho tyzdna aj mirega tusim a ovula prisla..ved daj mu trosku case -nech poriadne dozrie 😉

(ja uz som mala ovulu aj 21den) 36,2 je dobra predovulacna teplota-hlavne ze neskace

hiva
autor
20. okt 2009

tatranka...presne tak....vydrz...za 2-5 dni ovulka este pride....hlavne meraj teplotu....uvidis ako sa to vyvinie 😉 ....pri PCO mala maloktora baba ovulku skor ako 15 DC....taka shaarka ju mala az niekedy na 38DC a teraz je tehula 😉

irsina83
20. okt 2009

tatranka aj ja som ju mala urcite neskor lebo mi tvrdili ze som v 8tt to je s tymi dvomi tyzdnami navyse ale realne som asi 6tt.a ja ani neviem ako som k tej ovule prisla 😀

irsina83
20. okt 2009

halloooo je tu niekto? vzdy ma tu nechate poslednuuu ☹

mireag
20. okt 2009

tatranka, no 16dc mal moj folik 16mm a slinica 9mm. Moj dr. bol nahodou vyteseny, tak neviem, co ma ten tvoj za problem a strasi ta. 🙄
18dc bola ovu. 🙂 Cize praskol, ked mal 2cm. 😉 Neboj nic, secko bude. Teplotka mas dobru a ani sa nenazdas, vyskoci hore. 😉 Hlavne sa zacnite snazit, lebo ja som minuly mesiac tiez ovu necakala a malo sa snazila.... 😅

katkaajurko
20. okt 2009

ja mam vela robotky 😒 a uz som aj dost unavena..a este ma tu caka ☹ neviem ako zvladnem dnes este aj jogu-ale snad nejako ano...

mireag
20. okt 2009

Mne sa uz tiez nic nekce... Vonku je take, ze pred burkou, ci co... No na spanie a ten neon, co tu mam na hlavou - hruuuuuza. 🙄 Strasne mi to vadi na oci. 🙄

sarafortuna
20. okt 2009

ahojte, vy stále klábosite počas pracovnej doby a ja sa ku Konovi dostanem až doma 🙂.

Tatranka, asi by som sa zbláznila, keby som chodila na folikulometriu, lebo to musí byť riadne na nervy - čím viac človek asi chce aby to tam rástlo a prasklo a potom sa to "stretlo s tým čo má" tak tým viac je v strese...a stres je "ručná brzda" našich biologických pochodov.
Je pravda, že ja ani neviem ako som sa dopracovala k 2 ovu za sebou - ale bola som v pohode... žiadny velky stres, verila som že sa to zlepší... 😉
Ono to vo väčšine prípadov príde práve keď to človek nečaká - viď Shaarka 😀, Irisina 😀.
Je ťažke na to nemyslieť - viem to podľa seba - ale musíme veriť, že to proste RAZ príde...Ja mám napr. taký pocit, že do konca roka to vyjde... a verím tomu... Radšej budem naivka ako pesimistka 😀 😀 😀.

Všetky povinne ružové okuliare na oči... !!!
PS: to počasie nám nejako k optimizmu nepomaha, čo? tiež som bola dnes jak prispatá...

katkaajurko
20. okt 2009

ja verim ze otehotniem v decembri alebo januari 😵 ak nie teraz 😵

sarafortuna
20. okt 2009

😀 😀 😀 😀
šak nemáme nič iné, len tu tetušku Vieru 😀 😀 😀
Držím palce!!!

irsina83
20. okt 2009

sari a katka, dobre myslenie kocky, drzim vam palce, je dobre verit a mat svoj ciel ale vsetko tak aby to nebolo na cvokhause... podla seba viem ze ked sme sa snazili jak blazni a nic potom doki povedal ze PCO a hned sme sa aj prestali lebo som cakala na clostyl od novembra...dokonca som ani neverila a s mm sme sa milovali iba ked sa nam zachcelo...ziadne maratony...dokonca ked mi povedal ze pod ideme robit baby tak ja som sa mu este vysmiala...ze ake baby ked sa musim liecit... no a nejak sa podarilo a ani neviem ako... 7 sept. som prisla prvy krat k novemu dokimu a to bol 10dc a ziadny dominantny folikul...takze ovu musela prebehnut aj o 2 tyzdne neskor...8.oct som zistila tehu tak potom neviem v ktorom tt som ked mesiat predtym ani folik nebol...

sarafortuna
20. okt 2009

irsina, malo to asi prísť, tak to prišlo - bez logiky a racionality 😀
Ach tie deti, nás prekvapujú (i zlostia 😀) už teraz!

katkaajurko
20. okt 2009

iris tvoj folik je zada 🙂 aaale hlavne ze bol

irsina83
20. okt 2009

sara, mas pravdu...

katka co je moj folik? jasne hlavne ze bol... 😉

tatranka111
20. okt 2009

aaaach baby dakujem za povzbudenie pomáha to 🙂 normálne som ostala prekvapená, že taká odozva 🙂
tak ja asi ešte počkám, zajtra by som mala nasadit duphaston, ale nasadím ho neskor pre istotu
ja by som bola taká štastná keby som mala ovulku 🙂 🙂 🙂

a ked tak rozmýšlam tak niekedy som ju mala, a nie len dva krat do roka....niekedy rozmyšlam či si to nekazím tým, že od 17DC beriem duphaston 😖.......ved ako vravíte čo ak ju možem mat neskor a ja si ju takto blokujem.....minule mi už mm povedal, že sa mam na všetky tie hormony na par mesiacov vykašla tak asi to aj urobím ešte doberiem tretí cyklus clostil a ked nepomože necham to tak aspon do vianoc.....ved oddych od toho všetkého mi určite neuškodí

irsina83
20. okt 2009

babeny toto som nasla nahodou :

http://www.femibion.sk/index.php?pid=femibion800

nechcem nikoho presviedcat ale mne pomohol. 😉

mireag
20. okt 2009

tatranka, urcite s duph pockaj. Nasad ho az po ovu. Ja som mala prvu ovu 15dc a teraz 18dc.
Duph som nasadila az potom. Ber 2tab 10 dni. To na uhniezdenie staci - tiez takto fungujem. 😉 Moj dr. si tiez mysli, ze ho mam brat od 11dc, ale ma smolu... 😀
Ked ma dnes folik 15mm, v piatok by mohla byt ovu. 😉 U mna to bolo preeeesne takto isto. 😀

tatranka111
20. okt 2009

mire tak to som zvedavá či dorastie? duphaston nasadím určite neskor

evulka777
20. okt 2009

baby, ako zistím, či mám PCO? Ako sa to prejavuje?

tatranka111
20. okt 2009

evulka najlepšie ti to povie lekár, neviem či meriaš bt podla toho sa to dá zistit ked maš anovulaky.....ale to je iba predpoklad tuto diagnozu ti stanoví tvoj lekár na zaklade utz iba tam to može vidiet

irsina83
20. okt 2009

evulka777: to sa neda nejako presne specifikovat lebo je to obsiahle a kazda to ma v inej forme. napisem si aspon par takych najbeznejsich: nepravidelna alebo ziadna ms, anovulacny cyklus,zvyseny testosteron,honocystein, nedozrievanie vajicok, nepriechodnost vajcovodov, zvysenie ochlpenie, vypadavanie vlasov, zvyseny tlak, zvysene akne... to nezistis,musis ist na gyndu, na utz je vacsinou vidiet uzka sliznica maternice, ziadny dominantny folikul. neviem ak to chces zistit tak musis ist jednoznacne na vysetrenie, hormonalny profil, utz...

tatranka ja som len zabudla ze brala som ten femibion a pomohol... dokonca v nemocnici mi robili HP a bol ok.

mireag
20. okt 2009

evulka, priznakom je mastna plet, ochlpenie, nadvaha, nepravidelna alebo ziadna MS - takto je to aspon u mna. 🙄
Ale potvrdi ti to sono a hormonalny profil. Takuto diagnozu ti stanovi tvoj dr., nie ty sama... 😉

hiva
autor
21. okt 2009

evulka...jednoznacne to potvrdi jedine ultrazvuk 😉

ale PCO ako take problem nie je...kopu bab ma polycisticke vajecniky a napriek tomu mavaju aj ovulaciu aj otehotneju....samotne polycisticke vajecniky nie su problem a niekedy to ani netreba riesit.

Ale je druhe stadium, ktore sa uz vola syndrom PCO a ten v podstate znamena, ze nemas ovulaciu a tym padom je tam riziko neplodnosti a treba to riesit - liecit....oficialne zatial nie su zname presne priciny...je tam viacero faktorov, ktore toto mozu sposobovat a na kazdy z nich je aj iny sposob liecby....ale pri syndrome PCO je sprievodnym znakom okrem toho nalezu na UTZV aj zly hormonalny profil. na nete je toho hrozne vela popisane, takze ak mas cas a chut, tak googli o sto sest.

Ale v prvom rade si zisti (napr. meranim BT) ci ovulaciu mavas a ci nie....ak hej, neries to 😉 ak nie, sup k lekarovi...treba spravit hormonalny profil, UTZV, pripadne by ta mohol poslad na endokrinologiu a dobre je ist aj diabetologovi, lebo velmi castou pricinou je aj inzulinova rezistencia, ktoru ti moze zistit diabetolog tzv. Oralnym Glukozovym testom 😉

U mna sa zistil problem s vysokou hladinou testosteronu....takze sa liecilo to a pocas laparky sa mi osetrili vajecniky obrastene cystami.....a teraz si uz veselo ovulujem a snazim sa 😅

hiva
autor
21. okt 2009

Mne sa asi najviac paci clanok na Wikipedii o PCOS... http://en.wikipedia.org/wiki/Polycystic_ovary_s... ... ale je bohuzial len v anglictine 😉

mireag
21. okt 2009

Dobre ranko, 🙂

Ja dnes takto. Ked dam grafu 19dc progesteron, tak hned mi to spravi prerusovane ciary, ked dam az od 20dc, tak su suvisle... Neviete preco..? 😕
Inak mne sa ta moja krivka zda nie moc ukazkova. 😒 Nie su teploty vo FF moc vysoke? A ten vzostup po ovu je ok? Ako to vidite?