Tehotenstvo a vyoperovaná polovička štítnej žľazy

sussana29
15. máj 2019

Ahojte. Dúfam, že sa tu nájde niekto kto mi poradí.
Pred pár mesiacmi mi vyoperovali polovicu štítnej žľazy. Výsledky hormónov som mala pred mesiacom v norme TSH 1.6 a fT4 14.2, čiže žiadne lieky zatiaľ neberiem. Dnes mi vyšiel pozitívny tehotenský test. Viem, že tehotenstvo má vplyv na štítnu žľazu a nemusí tá polka šž, čo mám stačiť. Mám hneď utekať k endokrinologičke, alebo stačí ísť až ten cca 7 týždeň tehotenstva, keď budem mať tehu potvrdené od gynekológa. Ďakujem.

gabci_gabca
15. máj 2019

@sussana29 zavolaj si na gyn povedz aký máš problém. Povedz, že máš pozitívny tehu test, možno ťa na krv zavolá hneď a potom ťa pošle na endo. Ja by som to riešila tak a nečakala, lebo nevieš ako to celé bude,

e1i
15. máj 2019

@sussana29 ak je tsh do 2 je to ok. Tiez sa liecim a dr vravela ze pre tehotenstvo sa doporucuje do 2 mat. Myslim ze staci ked bude potvrdene. Ja som tiez vtedy isla na odber tsh.som po ivf

lmwoman
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
magnolia555
15. máj 2019

@sussana29 ahoj,mne tiež hovorila doktorka, že ak otehotniem hneď prísť

mkatkam
15. máj 2019

@sussana29 v prípade tehotenstva hneď treba ísť na endokrinologiu.

suesue1983
15. máj 2019

Určite by ťa aj gynekológ hneď poslal takže určite nečakaj

lentilka_mg123
15. máj 2019

@sussana29, zavolaj/chod hned za endokrinologickou. v I.trimestri su hormony stitnej zlazy velmi dôlezite pre plod a je mozne, ze budes potrebovat viac aj ked si mala pred otehotnenim dobre vysledky. Ja som mala tiez vsetko v norme ale boli sme s endokrinologickou dohodnute, ze ked otehotniem - hned si zvysim davky a pridem na odbery. endokrinologicka od teba nepotrebuje ziadne vysledky od gynekologicky - mala by sa riadit tvojimi vysledkami krvi a tam sa hned ukaze, ci telo potrebuje viac hormonov alebo nie. pls necakaj a drzim ti palce

sussana29
autor
15. máj 2019

Ďakujem za odpovede. V piatok tam zavolám, keďže zajtra nerobia.

sussana29
autor
22. máj 2019

Ahojte. Tak uz mam vysledky z endokrinologie, TSH 2.33 a fT4 14.4, nasadila mi euthyrox 25mg, tak snad to bude ok.