Tekutina pri vaječníkoch a v podbrušku

nikolet3258
29. sep 2023

Ahojte. Už mesiac som pociťovala bolesti krížov, pichananie v podbrušku, v poslednej dobe aj občasné točenie hlavy, nevoľnosť, únavu.
Prekonala som asi nejaký zapál, kvôli svrbeniu a výtoku som si nasadila Canesten gyn, to prešlo.
Menštruáciu som mala skôr iba hnedý výtok ktorý bol 2 dní, ďalšie dni nič a potom znova par dní.
Po tom ako mi bolesti krížov a občasné pichanie v podbrušku neprechádzaju som sa rozhodla ísť na gyn.
Na Sone mi zistila tekutinu pri pravom aj ľavom vaječníku a vraj aj v podbrušku. Brala mi aj krv na hcg ci nejde o mimomaternicove tehotenstvo. Po telefonáte bolo vraj hcg mam nízke a nasadí mi antibiotika plus lieky od bolesti. Mám pocit že si ani MUDr nebola istá. Stretli ste sa niektorá s niečím podobným? Pripadne že by aj išlo o mimomaternicove tehotenstvo a vaše hcg nebolo hneď zvýšené?
Ďakujem

taktotedanie
29. sep 2023

Ked bolo hcg nizke tak bolo nizke v tom case si jednoducho tehotna nebola. Aj keby bolo mimomaternicove hcg stupa je jedno ci mimomaternicove alebo v maternici takze niet nad cim uvazovat
Bud rada, ze sa ti dostane liecby zacni uzivat lieky cim skor

nikoleta999
29. sep 2023

@nikolet3258 ja ked som mala takéto bolesti, skončila som na pohotovosti, odtial rovno do nemocnice a tam zistli tekutinu pri vaječníkoch a bolo to z prasknutej cysty, chceli si ma tam aj nechat, nakoľko tej tekutiny bolo veľa, ale podpisala som reverz a isla domov ... par dni ešte bolesti a potom už ok

macekovam
30. sep 2023

@nikolet3258 môžeš mať cystu.. Ak ju gynekológ nevedel tak chod na sono brucha... Cysta môže byť aj v bruchu a gynekológ si ju nemusí všimnúť...