Úprava menštruačného cyklu bez liekov

val9
12. nov 2017

Ahojte,
Chcela by som Vás poprosiť o rady ako upraviť svoj menštruačný cyklus. Pred dvoma rokmi som vysadila antikoncepciu a stále to nie je dobré. V marci mi pichali agolutín, ktorý síce zabral, ale po hormonálnej stránke som bola príšerne rozhádzaná. Chcela by som skúsiť nejaké "babské" rady, vitamíny alebo bylinky. S partnerom sme sa dohodli, že na budúci rok sa pokúsime o bábo a pri nestálom cykle to bude asi náročné.
Ďakujem Vám za všetky rady 🙏❤

jeennyv
12. nov 2017

Skusala si alchemilkovi caj ren je dobry alebo caj z mysieho chvostika..

val9
autor
12. nov 2017

@jeennyv ďakujem nie zatiaľ som neskúšala nič okrem toho agolutínu, preto si chcem urobiť taký "prieskum" čo si ženy najviac pochvaľujú

karmela
12. nov 2017

Ja agnucaston tabletky mne pekne napravil cyklus plus je dobrý na ovulaciu..Alebo vcelia materská kasicka originál 😊

zdena12345
13. nov 2017

alchemylku, mysi chvostik, kyselinu listovu (listovu zeleninu alebo aj umelú), pohodicku a ziadny stres, zaviest pravidelny denny rezim.....tak trosku celkova zivotosprava
ak si zacala brat HAK v mladosti skor nez sa ti upravil poriadne cyklus, tak ono si to skratka len odsunula. Cyklus je fiktivne fajn len kym sa HAK uziva, potom sa to zvykne vratit do toho pred... akurat je rozdiel, ci das cyklu cas na ustalenie ako18 rocna alebo 30 rocna. Alebo Ti mozu cyklus aj rozhodit... Ved sa treba nad tym aj zamysliet, kolko rokov do seba mnoho zien dava hormony a potom chceme aby to vsetko fungovalo ako ma? Ak teda nemas nejake ine zdrav. problemy, ktore k tomu vedu. Je to pomerne caste, lenze ziadna mlada kocka to neriesi, problem pride az ked chceme dieta. Tot dalsi vedlajsi ucinok HAK, ktory sa prilis nespomina. Takze ak je to tvoj pripad, chce to len cas😉

montemotherone
13. nov 2017

@val9 skús hormonálnu jógu (ešte som neskúšala, ale vraj pomáha 🙂 chystám sa na ňu. + Bylinky, čo tu boli spomenuté, a trochu usporiadať život, životosprávu... Všetko ide od psychiky. Je dobré že si vysadila HAK. Je to svinstvo. Už to nikdy neber...

matamm
13. nov 2017

Ahoj ja by som ti odporučila gynex mam s tým výbornú skúsenosť vždy som mávala dlhšie cykly niekedy aj 36 dni teraz mám 28dni. čo som nemávala skoro vôbec vždy mi to haprovalo. Po všelijakých liekoch na úpravu cyklu a ovulovanie mi pomohlo toto bez chemie dokazem ovulovať 12 den. beriem ho od júna 2017 a už prvý cyklus som mala skôr a ovulácia sa mi posunula z 18-20 dna na 10-12den.

erickatt
13. nov 2017

Neviem ci to je tym. Ale začala som užívať chlorellu a po 5 tich rokoch dosli presne za 28 dní. A nie za 20

val9
autor
13. nov 2017

@montemotherone no o nej som ešte nepočula, idem hneď googliť 🙂 Vieš čo ja som brala HAK kvôli dvom veciam mala som problém s pleťou a plus som začala štodovať na VŠ tak to bolo také krízové riešenie a bohužiaľ priznávam, že som vtedy bola mladá/hlúpa prehadzovala som si to ako chcela, napriek tomu, že ma mamina varovala. Teraz s odstupom času a hlavne keď som ju vysadila, čo mi všetko priniesla ( od vypadávania vlasov až po priberanie) by som toto svinsto už nikdy nebrala. Čo už mladosť pochabosť. 👎

val9
autor
13. nov 2017

@matamm presne tento gynex si pochvaľovala aj kamarátka údajne od vtedy nemá dokonca ani problém s častými mykózami tak ho asi skúsim aj ja plus ten čaj z myšieho chvostíka 😉

unctadorg
13. nov 2017

Kotvicnik zemny / caj abo tinktura

red_cat
13. nov 2017

Ak to vzdas s babskymi receptami a budes chciet mat cyklus ako hodinky, spytaj sa gynekologa na liek Duphaston. Lekarka mi ho nasadila na 3 mesiace (vzdy v druhej polke mesiaca na 10 dni som ho uzivala) a po vysadeni mi uz nastalo zostal 30dnovy cyklus ako hodinky;)

verkom
13. nov 2017

Ja ti radím vyskúšať Wild Yam- ja mam značku Swanson... tiez som mala nepravidelný menzes... dokonca tak ze raz za dva mesiace, úplne ze vždy bol cyklus posunutý o par dni az nakoniec to vyústilo do 50- 60dnoveho cyklu... hrôza!!! A začala som s týmto Wild Yam a odvtedy mi chodí menzes pravidelne! Sama sa divím, takze to mam odskúšané na sebe, stoji asi 8€ 60 ks tabliet... oplatí sa 🙂 vyskúšaj

val9
autor
13. nov 2017

@red_cat ahoj no ja som sa pýtala pôvodne lekárky na nejaké lieky, tak jej skvelá odpoveď bola " že ona mi nevie čo dať na úpravu, že nič mi nevie predpísať" jedine ak by som sa chcela začať snažiť o bábo vie ma poslať na nejaké vyšetrenia ... akože odpadla som.

red_cat
13. nov 2017

@val9 to co je za blbost preboha.. viem ze sa lahko povoe zmente lekara..ale s touto doktorkou to bude tazke. Ja som sa len postazovala ze mam cyklus hocijaky..niekedy 33 dni, niekedy 38..40..ba dokonca viac. A dr hned navrhla na 3 mesiace v druhej polke cyklu nasadit Duphaston..je to telu prirodzeny hormon, takze ani nie neziaduce ucinky som nemala..a krasne mi upravil cyklus. Po 2 rokoch som potom otehotnela..takze uvidime ako to bude po porode..ci mi cyklus zostane alebo zase bude treba nastavit

montemotherone
13. nov 2017

@val9 inak, akurat som si objednala tiez ten Gynex 🙂 mam problem s PMS

zdena12345
13. nov 2017

duphaston je hormon, takze ten si clovek asi nemoze nasadit len tak. Nie je to prirodzeny hormon a laik o jeho pouzivani nemoze len tak rozhodnut ze mne zabral, zaberie aj tebe. No a cyklus by asi mala gynekologycka riesit a nie ze az ked bu´dete chciet dieta? Ak to bola obvodna tak este ok, ale gyn??? to musi riesit. Mozu byt rozne problemy. Nebudeme sa tu hrat na dr. mozu byt cysty, endometrioza....

val9
autor
13. nov 2017

@zdena12345 toto isté si myslím aj ja, preto som chcela skúsiť niečo na prírodnej báze, lebo druhý krát nemá zmysel od nej niečo asi pýtať. A viem, že lekári nemajú radi ak sa im niekto "kašle" do ordinovania, ale naozaj mala divný prístup.

eliska13
13. nov 2017

@val9 pekne Ťá doktorka odpisala
A robili Ti aspoň hormonálny profil?možno máš niektoré hormóny navyše či Ti chýbajú..kamaratka tak nemala menzes aj pol roka stále jej núkali len ATK na zakrytie problemu druhý lekár zistil, že má veľa mužských hormónov a liečila sa
Gynex je fajn brala som