Veľmi zlý spermiogram

katkaba1
26. okt 2017

Ahojte, som tu viac menej nová, do diskusii som sa zatiaľ nezapájala, neviem ako to tu presne funguje..
Máme taký problem..dosť závažný, úplne mi to zlomilo srdce. Snažíme sa o bábätko..ja mám 28 rokov, priateľ bude mať 40..je v dobrej forme, pravidelne cvičí, žije v podstate zdravo..ALE - spermiogram je katastrofálny ☹ Výsledky boli počet spermii na 1ml 1-3milionov, pohyblivosť žiadna a všetko zlé...toto nám napisal Dr. ☹ Keďže som v tejti situacii uplne nová, aj čo sa týka snazenie sa o bábo..neviem čo teraz ďalej ☹ Dr je taký ' šuflikant'..komunikacia len cez mail..ideme hladať možnosti. Ako aspoň trochu tie potvorky rozhybať. Prosím o akekolvek rady ☹ Som z toho hotová...aj partner ☹
Ďakujem..

danik1505
26. okt 2017

@katkaba1 no hlavne zmente doktora, naco ti je suflikant? normalny doktor ti vysvetli dalsi postup...

gondyo
26. okt 2017

nemyslím,že zlý spermiogram znamená neplodnosť...množstvo mužov má katastrofické výsledky a má 4 deti úplne v pohode,netreba si to tak pripúšťať...vy ste mladá a keď ste v poriadku tak to neberte tak pesimisticky...veľa zdaru

katkaba1
autor
26. okt 2017

Samozrejme, zmena doktora je jasná, ideme do ISCARE..ale netušíme čo nás čaká..či sú vobec možnosti ako to napraviť..googlila som ale mám z toho neskutočný chaos už v hlave..😕

katkaba1
autor
26. okt 2017

@gondyo neberiem to pesimisticky len ten zaver Dr ma 'dorazil'..tym, že sme v tomto 'noví' tak nás to hneď na začiatok trochu vystrasilo..mame problem aj s nizkym testosteronom, liecime sa 2 roky..po inj vysledky ok, po vynechani vsak zase zle..

lu17
26. okt 2017

@katkaba1 Ak mozem poradit,nasadte si vitaminy.Pre muza Zinok,selen,vitamin C/napr Zinkosel/ .Pripadne Folandrol...
Ty si skusala inozitol?
😉

katkaba1
autor
26. okt 2017

@lu17 Ďakujem, určite kúpime, dava si pravidelne multivit ale dokupime zinok nech je koncentrovany.
Ja som neskúšala nič, som zdravá, nehovorili mi nikdy že by som mala niečo brať na podporu. Čo je ten inozitol? Sorry ak blbe otazky ale som skutočne uplny nováčik🙈

lu17
26. okt 2017

@katkaba1 Inozitol je v roznych pripravkoch,od najdrahsieho Inofolicu, ci lacnejsi od firmy GS. Udajne pomaha pri otehotneni 🙂 Pozri si na nete tieto lieky,je to uvedene na co presne je 🙂
Tiez zacinam opat uzivat,nakolko som mala kratku pauzu 🙂

katkaba1
autor
26. okt 2017

@lu17 Pozriem, ďakujem 🙂 Ani som netušila, že pri otehotneni, resp pre otehotnenie treba tolko vela všetkeho spraviť..

lu17
26. okt 2017

@katkaba1 Vedeli by sme Ti tu viacere pisat...ja mam dojem,ze kopa parov ma problem otehotniet.. 😞

lu17
26. okt 2017

A drzim palce,nech sa cim skor zadari 🙂

katkaba1
autor
26. okt 2017

@lu17 Velmi pekne ďakujeme, ja verím a dúfam, že to nakoniec dobre dopadne. Ja som práve nemyslela, že je taky problem otehotniet, všade okolo vidim mamičky kočikovať, viac ako kedysi..ale som v tom laik, možno len teraz som si začala viac veci všimať.. kazdopadne dakujem za rady, vyskušame 🙂

lilyianka
26. okt 2017

@katkaba1 ja tiez odporucam zinok,selen,vit.E a kup mu aj Macu..aspon 5000mg

Inak netreba hadzat flintu do zita...kamoska msli tiez problem s otehu,jej priatel mam strasny spg..vyslo mu 96%patologia spermii..a teraz sa im podarilo... IVF odmietali

snehuuulienka
26. okt 2017

@katkaba1 nám pomohol pred pár rokmi PROFERTIL.....môjmu bolo z toho zle na zvracanie,stalo to dosť penazi,ale pomohlo.....ani ich všetky nedobral a zadarilo sa nám hneď po 3 mes.od zac. uzivania....predtym vyše 3 r sa nám nedarilo...veľa zdaru

katkaba1
autor
26. okt 2017

@lilyianka
@snehuuulienka
Ďakujem Vám dámy za rady, vyskušame všetko čo može pomocť aby to išlo prirodzene.. tú Macu a Profertil a tieto všetky veci sa dajú kupiť v lekarni bez predpisu? Či to musi urolog vypisať?

lilyianka
26. okt 2017

@katkaba1 macu radsej objednaj cez net..v lekarni mavaju len 500mg a predsa cez net su lepsie ceny...ja som ju obj.cez piperin.sk

katkaba1
autor
26. okt 2017

@lilyianka už som to našla ma piperin aj objednala, ďakujem 🙂
Lilianka, vyzera, ze sa dosť vyznaš, prosím, nemaš znalosti aj ohladom toho kolko % sa podari aspoň zhruba nakoniec otehotnieť prirodzene takýmto párom s problémom? Pri zlých spermiach? Či je realne možne ich oživiť?

katusikkk
26. okt 2017

@katkaba1
K prirodzenemu oplodneniu je potrebne 20 -22 mil.aktiv.spermiji na 1 mL.
To ale neznamena ze s tymto poctom sa da otehotniet,pretoze aj tieto mozu byt zle.Tam s berie do uvahy aj pohyblivost ,tvar a viac faktorov.Aj s 5 mil.sa da otehotniet aj ked sanca je mala,ale pokial je zena zdrava a spermije su vitalne mozno nie hned,ale da sa.
My sme tiez mali len 2 mil. na 1 ml.
Je pravda ze selen,zinok,maca a ine vitaminy su fajn ,ale tam je dobre este zobrat u partnera krv a niekedy to moze byt aj zo skryteho zapalu co je konkretne aj nas pripad.

snehuuulienka
26. okt 2017

@katkaba1 áno myslím,že PROFERTIL je voľnopredajný liek...a skuste,osobne si myslím,že aj vám pomôže😉

katkaba1
autor
26. okt 2017

@katusikkk My ich mame velmi malo a žiadnu pohyblivosť. Tiež problem s testosteronom, ma ho velmi nizky, to sa rieši injekčne, bez toho vysledky tiež uplne zle. Dr nam povedal že este pockame na vysledky kultivacie spermii..to netusim co je ale podla mna len zistia ci je nejaka infekcia. To ale v podstate vylučujeme. Ale citala som aj o niecom ako DNA fragmentacia spermii ci nieco take..to si musime vyziadat zvlasť pri SPG? Lebo o niecom takom nam Dr ani nehovoril

katusikkk
26. okt 2017

@katkaba1
A ma napisanu diagnozu ?
Podla vsetkeho je to oligoasthenoteratozoospermia.
Preco myslis,ze nema zapal alebo infekciu?To moze mat roky a nijako sa to nemusi prejavit.

oskvarka
26. okt 2017

mm nech si da kys. listovu vytamin E a este selezin.. mojmu odporucil profertil ale to je njaka drahe ako slak povazujem len za marketing.. nekupovali sme to .. ten selezin je lacnejsi a su tam vsetky vytaminy.. a este ak nosi mobil vo vrecku to je dost ako taka zla vec..

katkaba1
autor
26. okt 2017

@katusikkk Zial, ma takeho Dr, ktory pise vysledky do mailu - len - a napisal len tolko ze pocet 1-3mil/1ml co je velmi zle, pohyblivost ziadna a vsetko zle. Presne toto napisal. A ze sa pocka na kultivaciu a potom povie co dalej.
Kazdopadne ideme dnes do iscare na dalsi spg lebo ten pristup ma dorazil, ze pise len cez mail a aj to len ze vsetko zle a na nic. Dostat sa k nemu je takmer nemozne..
Mal pred 2-2,5rokmi zapal semennikov, chodil na kontroli a bolo vsetko ciste. Tak preto si myslim, ze to nebude pricina. Ale mozem sa mylit..mozno by aj bolo dobre keby tam nieco bolo, dali by mu lieky a vsetko by bolo super nakoniec..

zibi
26. okt 2017

@katkaba1 kľudne mi pošli do ip -sukromnej správy,aký máte spermio..prípadne čo máš za sebou.poradim ti

katusikkk
26. okt 2017

@katkaba1
A to bol u urologa na spermio,alebo v CAR?

katkaba1
autor
26. okt 2017

@katusikkk Bol u urologa keďže k nemu chodi kvoli tomu testosteronu. Známa nam odporučila ISCARE tak ideme vyskušať tam. Snad bude lepsi pristup

@zibi ďakujem, idem napisať 🙂

sadika
26. okt 2017

@katkaba1 netreba vam ziadne drahe vitaminy, je to len marketingovy tah. Uzivajte obaja kys. litovu, najlepsiu ma Jamieson 1000 mikrogramov, odporuca sa aspon 3 mesiace a partner by mal mozno zvolnit, ziadne tesne oblecenie, horuci kupel...neviem aku ma pracu ale ziaden comp ani mobil blizko k rozkroku

katkaba1
autor
26. okt 2017

@sadika nie som si ista či na uplne nefunkcne spermie postaci len obycajna kyselina listova..horuci kupel si vobec nedava, tesne oblecenie tiez nenosi, pracu ma skor volnejsiu lebo podnika ale zas stresu ma o to viac. Mobil nosi bezne vo vacku alebo ked je v kancelarii tak ho ma na stole..ntb tiez nemava na kolenach..nepije ziadny alkohol, neberie ziadne latky, ani atb, nie je chorlavy..mastne nejeme vobec kedze je sportovec, max grilovane prsa so zeleninou..tam je trocha oliv.oleja ale to je najviac mastne co zjeme..zijeme naozaj zdravo..okrem toho stresu teda..toho je neurekom ☹

katusikkk
26. okt 2017

@sadika
@katkaba1
Kyselina listova nesluzi na otehotnenie,ale na zabranenie genetickych chyb dietatka.

sadika
26. okt 2017

kyselina listova je zakladnym stavebnym prvkom pre bunky. Parom, ktori maju problem otehotniet alebo planuju tehotenstvo sa odporuca brat tento vit. skupiny B najmenej 3 mesiace pred planovnym tehotenstvom, uz v tehotenstve sluzi na spravny vyvoj buniek

katusikkk
26. okt 2017

@sadika
Ano odporuca sa brat min.3 mes pred a tiez v tehotenstve,ale nesluzi na otehotnenie,ale na zdrave bunky z ktorych vznikne zdrave babatko.
Cize kyselina listova nema nic spolocne s tym,ze spermije sa zacnu hybat.