Vitamíny, keď som HPV pozitívna

nina296
26. feb 2024

Dobrý večer prajem, z cytológie krčka mi vyšlo ASC-H a HPV pozitívne.
Momentálne ma poslali na biopsiu a poďla toho sa uvidí.
Keďže som pozitívna musí byť pozitívny aj manžel? Chceme bábätko a stále mame nejaké komplikácie.
Liečili sme sa prednedávnom aj na chlamýdie trachomatis, ktoré sa nám po rokoch vrátili.
Atb liečbu sme mali a máme to negatívne. Ale teraz zasa prišlo toto.
Viete mi poradiť? Musí ísť manžel opäť k urologovi alebo máme si kúpiť nejaké dobre vitamíny-doplnky pre nás oboch, alebo stačí pre mňa?
Všimla som si,že na genitáliach sa mi vyhodili 3 malé bradavičky, je niečo aj na to, čo mi pomôže?
Aspoň niečo skusit, ďakujem

tinka2233
26. feb 2024

No čo sa týka HPV musíte poznať o aký kmeň sa jedná, presný kmeň, to by vam mali poskytnuť z vysledkov analyzy. Su horšie a “lepšie” kmene. Manžel pravdepodobne HPV bude mať taktiež. Veľmi veľa % ľudi má HPV. Nejaké extra vitaminy nepoznám či na to sú ale určite vyvažena strava a pohyb. Keď zistite o aký kmeň HPV sa jedna tak podľa toho vám vaš gynekolog nastavi kontroly. Keď to bude zlý kmeň budete chodit castejsie na cytologiu. Ale odporučam si naštudovať veci ohľadom očkovania proti HPV. V Škotsku “vyhladili” rakovinu krčka maternice sposobenu HPV práve očkovanosťou.

prieloznicasi
26. feb 2024

@nina296 posilnit imunitu. To je gro.
Mala som tiez pozitivne hpv vysokorizikove typy ale nastastie len ascus.
Zatial klop klop vsetko v poriadku vysledky uz byvaju dobré posledne 3 roky.
Neviem ci to bola nahoda ale mne sa to zlepsilo ako som zacala brat hlivu od terezie.
A ak si dobre pamatam su nejake vitaminy indol3c? Jednoducho ozaj sa zamerat na imunitu aj ty aj muz

lucuass
26. feb 2024

No ja som mala z cyto ASC-H , z biopsie sa potom potvrdil HSIL a o dva týždne ma čaká konizacia
Ale čo sa týka HPV v správe to nieje , pri tom ako som sa objednávala na konizaciu v šoku , som sa aj zabudla opýtať na HPV ale po prečítaní správy a potvrdení iným gynekológom HPV nebolo vo výsledkoch z biopsie

klariska1
26. feb 2024

Kúpte si Indonal forte alebo Indonal woman, je to voľne predajné v lekárni a pomáha.

nina296
autor
27. feb 2024

@lucuass prosím ta a kedy ti približne prisli výsledky z biopsie?

nina296
autor
27. feb 2024

@klariska1 kupim si to, dakujem

nina296
autor
27. feb 2024

@prieloznicasi Dakujem, kupime si ten idonal alebo niečo podobne

nina296
autor
27. feb 2024

@tinka2233 na očkovanie sa spytam lekára, Dakujem za radu

lucuass
27. feb 2024

@nina296 do týždňa

falbala132
27. feb 2024

ja som brala kombinaciu Hliva + Reishi forte a davnejsie aj Isoprinosine.

20erika07
27. feb 2024

Hpv je virus a proti virusom sa dá bojovat s posilnenou imunitou ,veľa žien sa zbavilo hpv práve tak. Ked by to nevyšlo, v dnesnej dobe sa netreba báť konizacii, je to rychly zakrok, po ktorom sa dá normalne otehotniet a donosit dieta.

falbala132
27. feb 2024

@20erika07 ono HPV virusu sa neda zbavit uz nikdy, da sa iba "uspat". pri oslabenej imunite sa vsak moze sam opat aktivovat. to mas rovnako ako napr. s EBV virusom.

20erika07
27. feb 2024

@falbala132 no to teda pocujem prvykrat a to mam o HPV nastudovane všetko 🙂 HPV sa mozes opakovane nakazit nie ho prebudit ,takto to tvrdia odbornici , ale to je jedno, dolezite je chodit na preventivku pravidelne 🙂

falbala132
27. feb 2024

@20erika07 sama som zazila reaktivaciu po 15 rokoch, v tom obdobi som bola dlhsie bez partnera, takze som sa nenakazila nanovo. tiez ma to vtedy strasne prekvapilo, myslela som si, ze som sa toho zbavila. nasledne mi tieto informacie potvrdil aj gynekolog.

marseillefan
27. feb 2024

@20erika07
@falbala132 Naschvál som si to vyhľadal, lebo tiež sa mi to nezdalo, no a vyzerá to tak, že pri HPV je možná aj reaktivácia... a je možné aj úplné "vyliečenie" (autoimunitou - spomína sa, že obvykle do dvoch rokov).

nina296
autor
28. feb 2024

@lucuass bola som na bopsii a výsledky až o 3-4 týždne😏

lucuass
28. feb 2024

@nina296 aj mne tak povedali ale volali o týždeň

sono2
28. feb 2024

Chlamýdie opäť?? Počujem prvýkrát
Genitálne bradavice = hpv, to máš následok.

nina296
autor
28. feb 2024

@sono2 ano tak nám doktori vysvetľovali, že chlamydie v tele ostanú, atb ich ako keby uspia a ak je casom moc oslabená imunita alebo stres vedia sa opäť vratit

nina296
autor
26. mar 2024

@lucuass ahoj, už mas po konizacii? Všetko v poriadku?

lucuass
26. mar 2024

@nina296 ahoj , vieš čo čaká ma až o týždeň, lebo vtedy mi ju preložili , tak dúfam že už teraz pôjdem lebo som trochu chorá tak snáď ju opäť nezrušia.
Ty ako si natom ? Bola si alebo ideš ??

nina296
autor
26. mar 2024

@lucuass aha,chapem,držím palce nech to už mas za sebou. Známa bola na konizacii a zevraj to nic nie je, tak verim tomu. Mne to vyslo CIN I a som zatial sledovaná, kontrola o 3 mesiace

lucuass
26. mar 2024

@nina296 tak potom ty to máš v poriadku 🙂 bude v pohode cin 1 je okej , si sledovaná asi len či sa to nezhorší ... Musíš posilňovať imunitu a možno ti aj zmizne takže bude dobre , ja to už chcem mať za sebou konečne

nina296
autor
27. mar 2024

@lucuass ano sledovaná, lebo môže sa to zlepšiť aj zhoršiť, vitamíny mám,tak sa uvidi. Povedali,že sa mozme snazit aj o dieta, ale ktovie už pol roka sa nedarí 😏

lucuass
27. mar 2024

@nina296 no nám tiež sa nedarí 8 mesiacov 🫣 a po konizacii sa neodporúča 3 mesiace otehotnieť tak čo ti poviem , nič nechávam to na osud uz

nina296
autor
28. mar 2024

@lucuass presne, tiež si hovorim, všetko je tak ako má byť