Vitex jahňací - skúsenosti

zalucia
3. nov 2017

zdravím, máte niektorá skúsenosti s tabletami Vitex Jahňací ? 😉

meredith83
3. nov 2017

@zalucia Ja mam,... Brala som to od 25.9 kedze som neovulovala a mala som oneskorenu menst. Ja mam PCOS takze nic neobvykle. A este som mala neprijemne bolesti krizov a vajecnikov od predpokladanej ovulacie az do mens. Tak som mala velmi tazky mesiac. Tak mest mi naskocila 5 dni po tom ako som Vitex zacala brat. Ovulaciu som mala silnu ( sice neskor ako som predpokladala ale predsa) a dnes sa mi objavuje slaba ciarka na teh teste. Tak dufam ze to nie je klam. Takze velmi ho odporucam.

Ja som ho brala v tabletach 800 mg hned rano ked som vstala...

zalucia
autor
3. nov 2017

@meredith83 napísala som IP

zalucia
autor
3. nov 2017

@meredith83 prajem Ti riadne koľajnice 🙂 a najkrajšie obdobie😉

kvetinka29
4. nov 2017

@meredith83 Ahoj, je to volnopredajny liek?

meredith83
4. nov 2017

Ano samozrejme.. Dokonca niektory gyn to maju na predaj v ordinacii. Si pamatam ze moj mal bylinu zmesku vysoko obsahujucu Vitex na predaj stalo to okolo 20 euro a to bolo tak 6 rokov dozadu.. Ale cisty Vitex by mal byt dostatelny bud v predajni alebo v Bio obchode... Pozeraj taky aby bol organicky a mal aspon 200mg zlozku , najlepsie 400mg inak moc nezabera...

kvetinka29
4. nov 2017

A uziva sa to pocas celeho cyklu?

meredith83
4. nov 2017

No vela ludi ktory sa venuju bylinkam odporucaju brat kazdy mesiac pauzu 5 dni... To aby sa hypofyza nenaucila a potom to tak nepomaha. Ked ma zena PCOS tak to moze brat cely mesiac na zaciatku...

kvetinka29
4. nov 2017

Nemas nahodou foto toho balenia ktore uzivas ty?

meredith83
4. nov 2017

@kvetinka29 Teraz pracujem ked pridem domov tak odfotim...

meredith83
4. nov 2017

Tieto dve som pouzivala.... Som to nasla na nete... tu znacky biovea ked som ot

kvetinka29
4. nov 2017

@meredith83 Dakujem skusim to objednat z netu a hadam zaberie

butterfly333
6. nov 2017

@meredith83 ahoj prosim ta ako sa ma brat ten vitex? Niekde pišu v kuse cely mesiac nieke zas od ovu po ms. Tak ako sa to má brat?, dakujem

meredith83
6. nov 2017

Takto ked mas nor mens tak si daj 5 dni pauzu cez mens. Ked mas PCOS a mas nepravidelnu mozes to brat cely mesiac...

butterfly333
6. nov 2017

@meredith83 ja mam ms pravidelnu no ma sa brat teda hned po ms do ms?, niekde pišu že od ovu po ms. No tak neviem . Vieš mam za sebou 6x MA a mam trombozu a asi ni nedozrievaju vajička amh mam v norme.

zalucia
autor
6. nov 2017

@butterfly333 skus včeliu matersku kašičku / ak niesi alergická na včelie produkty / na nedozrievanie vajíčok, vela známym to pomohlo, ráno 1 gram hod. pred jedlom a večer už nie, predáva sa to aj s takou lyžičkou , kde si dáš presne 1 gram, inak mne osobne nechutí / mám ju od brata, on je včelár / , skus si ju hned dat aj s medom zmiešanu, aby Ta neodradila tá chut, lebo je fakt špecifická, mna tá chut odradila, jednoducho to nemôžem , ja som to chcela ohladom imunity, tak užívam včelí pel, ten je chutný 🙂

meredith83
6. nov 2017

@butterfly333 ja som vacsinou neovulovala a Vitex to upravil. Tak to mozes skusit. Ja by som to skusila od konca mens to dalsej menst kedze sa vajicka tvoria v prvej faze🙂 takze od ov do menst to nema zmysel..

butterfly333
6. nov 2017

@zalucia to som už skušala aj sa zadarilo no v 7tt to skončilo je to vyše roka od posledneho MA a nič. Tiež mam v rodine včelara

majkaaa318
7. nov 2017

@butterfly333 @zalucia ahojte, tiež som si objednala vitex v tabletovej forme a dnes mi prišiel. Som 10 DC tak skúsim hneď. Som zvedavá, či bude nejaká zmena. A k tej materskej kašičke: pred dvomi mesiacmi som využívala 20 dňovú kúru, každý deň nalačno jeden gram, ale mne to nepomohlo, skôr mi to rozhodilo žalúdok a trávenie, asi to bolo dosť agresívne.

zalucia
autor
7. nov 2017

@majkaaa318 ked Ti to nebolo dobré na žaludok, tak skus zmiešat s medom....snád takto užívat

zalucia
autor
7. nov 2017

@meredith83 jeeeeej vitím 5 tt, gratulujem

meredith83
7. nov 2017

@zalucia No drz palce. Ja sa bojim s tym PCOS ked budem pocut buchanie srdiecka tak potom budem spokojna... Poviem znamin az ked budem na konci 3 mesiaca! Ked boh da

zalucia
autor
8. nov 2017

❤ a čo to je PCOS ?

lilyianka
8. nov 2017

@zalucia polycysticke vajecniky

topasitta
13. nov 2017

@zalucia ahoj ☺ tabletky s vitexom (Agnucaston, je na lek.predpis) som začala užívať začiatkom septembra. Kvôli zvýšenému prolaktínu. Začiatkom novembra bola hladina už v norme. Doužívam ešte toto tretie balenie, potom si dám prestávku jeden mesiac. A potom už ho nebudem brať celý cyklus, cez ms bude pauza.

zalucia
autor
14. nov 2017

@topasitta dakujem za skusenost, ja mám hormony oukej, aj horm. profil aj pravidel. menzes, síce ho mám doma, ale neužívam ho

08monika08
15. apr 2019

Darujem za cenu poštovného skoro plne balenie 🙂

tatulienka
21. máj 2019

@08monika08 ja si prosim 🙏

tatulienka
21. máj 2019

Ahojte, objednala som si bylinkove tabletky wild yam a až potom som našla tento vitex. Ide o to, že mám nepravidelný cyklus, ktorý je zrejme zapríčinený nižšou hladinou progesteronu. Viete mi prosím poradiť, ako úžívať vitex (asi si objednam radsej ten) pri tomto probléme. Mám za sebou 2 potraty a chceli by sme ešte jedno bábo, tak by som bola nerada, keby sa to opakovalo. preto sa snazim robit nieco preto, aby som tomu predisla. uziva sa po ovulacii po ms, alebo celý mesiac? dakujem

miriamn76
21. máj 2019

@tatulienka dporúčame užívanie:

Pre podporu tvorby žltého telieska, teda ak je problém s uvoľnením vajíčka z dôvodu zvýšenej hladiny estrogénov, alebo pri začínajúcej menopauze, kedy sa skracuje druhá polovica cyklu a znižuje sa hladina progesterónu, užívajte v druhej polovici cyklu od ovulácie po začiatok menštruácie. V ostatných prípadoch užívajte liek minimálne 3 mesiace bez prerušenia aj počas menštruácie. V liečbe je potrebné pokračovať ešte niekoľko týždňov po úprave ťažkostí.

08monika08
21. máj 2019

@tatulienka už sú dávno posunuté ďalej 😕