Vitex jahňací na úpravu menštruačného cyklu

23. nov 2021

Ahojte, viem že je tu už viacej takýchto podobných diskusií ale chcela by som sa spýtať čo Vám pomohol vitex jahňací na úpravu menštruácie pri PCO. Cykly mávam 60 dnove niekedy aj dlhšie. Snažíme sa.o bábätko a neviem či nemám aj anovulacne cykly.. testujem sa OT ale čiarka nikdy nebola rovnaká alebo silnejšia ako kontrolná. Máte skúsenosti s vitexom? Pomohol na úpravu ms a ovuláciu? Ako dlho ste ho užívali kým sa to dalo do poriadku? Ďakujem za odpovede

andy57
23. nov 2021

Ahoj, ja mam tiež pcos, cykly bez antiky žiadne...minuly rok som vysadila, potom som zopar cyklov mala, az sa predlzili na 55, potom nič, počkala som do 70dni a išla na vyvolávačku v auguste. MS dorazila, začala som brat zase vitex, pridala som pupalkový olej (2x kávovú lyžičku denne), prišla na 53den, potom už na 28 den, ale neviem či mám ovuláciu. Včera som bola na preventívke, som akurát v stede cyklu (dr som nepovedala, že beriem vitex a pupalkový olej) iba som sa ho spýtala či nevidí zlepšenie, povedal len tolko, ze nenazval by vaječníky polycisticke, ale či tam vidi nejaky dominantny folikul nepovedal...ani som sa nespýtala...

autor
23. nov 2021

@andy57 ja bravam dupaston a bez neho ms nemám žiadnu.. preto chcem skúsiť vitex či by mohol pomôcť k úprave aj k ovulácii.. ale vidím to tak že tiež pôjdem na vyvolávacku lebo ms zatiaľ nikde

andy57
23. nov 2021

vyskúšaj, ja som neverila, že mi niečo pomôže, ale pokračujem dalej, vitex si dávam vzdy rano na lačno, aj pupalkovy olej za lyžičku, a večer tiež 1x kávovú lyžičku... budem čakať na dalšiu MS kedy príde. Okrem toho ešte beriem zinok, rybi olej, vitamin C.

autor
23. nov 2021

@andy57 tak skúsim objednať aj ten olej, ja beriem ešte inofolic tak snáď to nebude veľa vitex inofolic aj olej .. teraz si aký DC? A koľko takto už berieš tuto kombináciu?

andy57
23. nov 2021

teraz som 15DC, vitex som zacala brat koncom septembra a potom v oktobri som pridala pupalkovy olej niekedy začiatkom mesiaca... hned po tyzdni ako som začala ten olej brat, mi prišla MS (po tej vyvolávačke v auguste ) to bolo po 53 dnoch 😀 a tak som pokračovala pekne, a dalšia MS prišla na 28 den, tak teraz čakám o dva tyzdne dalsiu, snad pride tiez na 28 den. Uvidíme.

lavienocka
23. nov 2021

Ja mam zvýšený mužský hormon a tiež beriem rybi olej, agnucaston a nosifol, veľmi dufam ze to pomôže snazime sa 15 mesiacov a nic.

matthew84
23. nov 2021

Zdravím tu je odkaz na kvalitný Vitex v bio kvalite ak by ste hladali. Pekný deň
https://www.vitaherbals.sk/p/biotiva-bio-drmek-...

autor
24. nov 2021

@andy57 tak to ti ani vyvolávacka v auguste nezabrala 🤣 ako mne naposledy, prvá vyvolávacka nič a o 2 týždne ďalšia vyvolávacka a to mi už prišli ms. Ja dneska začínam s vitexom, inofolic už beriem 3 mesiace.. tak som zvedavá čo mi to spraví a dúfam že pomôže

allie458
24. nov 2021

Mna z vitexu zacali strasne boliet prsia a musela som ho vysadit :( pupalkovy olej je fajn to beriem priblizne do 15 dna a potom prejdem na rybi olej.

andy57
24. nov 2021

@allie458 preco beries od 15dna pupalkovy olej? od ovulacie?

andy57
24. nov 2021

ale ano zabrala mi vyvolavacka len potom uz ms nechodila po nej dalsi mesiac, az v oktobri 😀 ked som pridala pupalkovy olej k tomu vitexu...

allie458
24. nov 2021

@andy57 Do ovulacie beriem rybi olej - omega3 a po 15tom dni beriem pupalkovy olej. Napisala som to opacne :D malo by to takto podporovat hormonalny balanc (balancovat estrogen a progesteron) je dobre v prvej polovici jest aj lanove semienka/ tekvicove semienka a v druhej sezamove/slnecnicove, vola sa to oil cycling / seed cycling ale to nerobim tak dokladne len tie oleje. Neviem ci to pomoha, ja mam androgenne hormony OK len mam v tej druhej faze menej progesteronu. Vitex bohuzial nebol pre mna.

andy57
24. nov 2021

@allie458 aha, no ja som mala velmi vysoky prolaktin, v auguste mi brali u endokrinol.krv a tento hormon som mala velmi vysoky.

janula2511
11. aug 2022

Baby od kedy ste začali užívať vitex jahňací akú máte menštruáciu? Pri silnom krvácaní zmierni vám ho?

lizzygrant
29. apr 2023

mám na predaj nepoužitý vitex, 90 kapsúl, cena 10€ ak by mal niekto záujem

marylynn
26. jún 2023

@allie458
@andy57
Ahojte, po dvoch rokoch od založenia tejto diskusie máte aké skúsenosti? Pomohlo vám to? V akých dávkach/ kedy ste brali vitex a pupalkovy olej? Počas celého cyklu? Budem vďačná za odpovede ❤️

andy57
26. jún 2023

@marylynn
@marylynn ja som to brala počas celého cyklu,trošku pomohlo,prišiel potom akýsi cyklus, ale prešla som v januári 2022 na bylinkové čaje a otehotnela som

marylynn
26. jún 2023

@andy57 ďakujem, prosím vieš mi povedať niečo viac k tým bylinkovym čajom?

andy57
26. jún 2023

@marylynn objednávala som z internetu, volá sa čaj počatie , pila som ho cca mesiac aj niečo 2x denne asi

andy57
26. jún 2023

@marylynn otehotnela som v dlhom cykle cca 45 dnovom

marylynn
26. jún 2023

@andy57 ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre