Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vysoké NK - bunky (Natural killers - prirodzené zabíjače)

magdus999
24. jan 2015

Ahojte, je tu niekto, kto má tiež vysoké NK bunky a snaží sa otehotnieť? Mne ich práve zistili, aspoň konečne chápem, prečo sa mi roky nedarí a prečo mám za sebou toľko neúspešných ET-ov, KET-ov.
Je tu niekto, kto ich mal vysoké a po liečbe aj otehotnel? Čítam veľa o nich, ale málokde som sa dočítala, či liečba pomohla k vytúženému dieťatku. Ďakujem za odpovede, rady......

cuculik1
24. jan 2015

@magdus999 zistili ti to z krvi ci zo steru maternice ? Z krvi to nema taku vypovednu hodnotu. U nas sa nerobi test na "tzv killing power" , teda ich akusi schopnost zabijat. U kazdeho clk je to ine. U jedneho moze mat jedna nk bunka schopnost likvidovat obrazne povedane 5 cudzich buniek a u niekoho 100. Tieto testy sa robia v usa a neviem ci niekde v europe...ja som mala velmi vysoke nk, povedali mi ze neotehotniem a otehu som. Dokonca vtehu mi narastli este viac a priebeh tehu to neovplyvnilo. Je velky rozdiel medzi nk bunkami v perifernej krvi a v endometriu. Ako liecba sa predpisuju steroidy, imunoglobuliny, intralipidy....je tu toho na MK o tom popisane uz vela.

magdus999
autor
26. jan 2015

@cuculik1 ďakujem za odpoveď. Zisťovali mi to z krvi, bola som v Nitre na repro-imunológii. Tiež mám podané intralipidy a pár injekcií pred plánovaným KETom.
Vieš, ono je to prvý zlý výsledok, ktorý mi našli. Šiesty rok počúvam, že som úplne zdravá. Manžel má ukážkový spermiogram, ja som bola na prefukoch, embryá sa nám podarili bez problémov, dokonca 15 blastocýst, s rozmrazením nebol problém. Všetky výsledky mám super. Minulý rok sa podarilo z jedného KETu mimomaternicové, tak ma pri operácii aj primár riadne pozrel. Mala som miernu endošku, aj tú mi pre istotu odstránil. NK bunky je prvá hodnota, ktorá mi vyšla zlá. Inak mi na nič neprišli....... tak rpeto sa z toho teším, a verím, že všetko bude ok 🙂 konečne 🙂

cuculik1
26. jan 2015

@magdus999 zvysene NK nie su "koniec sveta" da sa to liecit. drzim palce. intralipidy su na to super.

janette33
29. jan 2015

@magdus999 ahoj. Ja mam tiez podobny problem. A aku vysoku hodnotu mas? Ja som mala cca 30%, po roku sa znizili na 20%, zatial sa nam nepodarilo otehotniet. Brala som prednison.

magdus999
autor
29. jan 2015

@janette33 ahoj, ja mám hodnotu 36%, dali mi injekcie Dexamed a po 5 týždňoch idem na kontrolu, či mi to kleslo, nemám prednison.... zaujímavé, aké rozdielne liečenia

janette33
29. jan 2015

@magdus999 ano, zaujimave. Ja som mala naposledy 22%, absolvovali sme IV. IVF ale neuspesne. Idealna by bola hodnota pod 20%, tak dufam, ze sa tam dopracujeme 🙂

magdus999
autor
29. jan 2015

@janette33 a kde si bola na repro imun. - v Nitre, či v Prahe? aj niečo iné ti zistili? lebo mne iba toto a ak mi to po tých 5 týždňoch klesne, môžem ísť na KET, ale tiež minimálne pod 18%

janette33
29. jan 2015

bola som v Nitre. ja teraz 6 tyzdnou nebudem brat nic, potom nove odbery a potom mozno nejaka "agresivnejsia" liecba. som z toho uz unavena. a dexamed su tabletky, ci inekcie?

magdus999
autor
31. jan 2015

@janette33 ja tiež v Nitre, mne dali hneď tú agresívnejšiu liečbu, sú to injekcie, jedna za týždeň, po 5 týždňoch na odber a ak to klesne, môžem ísť rovno na KET, s tým, že ešte mám naordinované intralipidy.
verím ti, že si z toho unavená, veď aj tie lieky, čo si brala boli určite nepríjemné a dokonca ti to ani veľmi nekleslo.... je to hrozné, čím si musím prejsť, ale na druhej strane je super, že prišli na to, čo nám je 🙂

suzanecka1
13. mar 2015

tiež som v nitre, včera som bola na konzultácii a zvýšené NK bunky 22 a tiež som dostala Dexamed injekcie a po 6. týždňoch na kontrolu, ak neklesnú pridá mi intralipidy a mám aj hraničné hodnoty voči antigénom spermií partnera a trofoblastu ale asi to všetko spolu súvisí ☹

suzanecka1
7. apr 2015

@magdus999 ako si dopadla bola si na kontrolných testoch po dexamede? ja mám 4inj za sebou ešte 2 ale cítim sa strašne som total unavená ako keby som flámovala každú noc ☹

magdus999
autor
7. apr 2015

@suzanecka1 ahoj, veru, aj ja som mávala kadejaké stavy, tých vedľajších účinkov sa mi zo žiadnej liečby tak veľa neurobilo, ako z dexamedu.
Výsledky zlé, ja som akýsi raritný prípad, mne sa po po 7 injekciách dokonca zvýšili NK bunky. Takže teraz skúšam Medrol a po 4 týždňoch opäť na krv, či niečo so mnou vôbec robí, alebo zas moje telo premôže aj ten.

Držím palce 🙂

suzanecka1
7. apr 2015

@magdus999 ach bože a to si už plánujem IUI do Brna, je to strašné keď podstúpiš liečbu a takýto výsledok...ja idem 23.4. na kontrolný odber tak som zvedavá, nasadila som si k tomu wobenzym ale dzurilová povedala, že len 3x2t a vitamín E. Ja som medrol brala ale to som nemala spravenú imunologiu to mi len v centre, že pre istotu ale brala som ho len 2tt od ovulky /neviem čo sú toto za výmysly/ Tak držím palce aby u teba bol medrol tým správnym riešením a kedy ideš teraz na krv?

magdus999
autor
7. apr 2015

@suzanecka1 neviem, či nepôjdem v tom istom termíne ako ty, ešte som tam nevolala, musím to vyrátať, mne posielajú výsledky mailom a Dzurilová mi vždy zavolá a povie pokec k tomu.
Veru, aj ja som plánovala KET a nič z toho,m taký výsledok som nečakala, že som prvá na Slovensku 🙂 no zrovna v tomto som nemusela byť 🙂 🙂 🙂

suzanecka1
7. apr 2015

to vážne ale už som tuším čítala tu na koňovi, že niekomu sa po dexamede zvýšili.... no pri mojom šťastí neočakávam teda nejaké výborné výsledky, ale cítim sa po ňom strašne, neskutočne unavená ale niečo mi to robí aj s cyklom lebo mi deň meškajú a to nemám ani špinenie /špiním vždy 4-5 dní pred menzesom/

cuculik1
8. apr 2015

Baby, uz som tu do tejto temy pisala... ja by som to s tymi NK bunkami vobec nebrala tak vazne... ja som mala hodnoty cez 30, povedali mi, ze to neotehotniem a ak ano zas potratim / potratila som 4 krat/ , nasadili mi prednison, ale to len dva tyzdne pred vkladom, co mi povečdali, ze je neskoro a trvala som este aj na intralipidoch... a zabralo..., ale cuduj sa svete nk v tehu vysli este vyssie aj napriek liecbe a donosila som...teraz som opat tehotna a nk uz vobec neriesim.... velmi vela som o tom citala. To, ze ma zena vysoke nk v perifernej krvi nic neznamena! Dolezita je hodnota v sliznici maternice a predpokladam, ze vam beru len krv... v krvi mozte mat niekolkonasobne zvysene hodnoty a vo vystelke maternice mozu byt hodnoty normalne. Potom je druha vec a to je aktivita NK buniek... na to sa test na SK nikde nerobi! Tu sa len meria absolutny pocet , ale nikto nerobi "killing power test" O dvoch zien s rovnykou hodnotou moze byt killing power uplne rozdielna... t.j. jednej zeny NK bunky su agresivnejsie ako u druhej a ich absolutny pocet v podstate nic nevyjadruje...

eliwedd
19. máj 2015

Ahojte, pridavam moju skusenost. Tiez sme absolvovali imunologicke vysetrenie v NR. Vysledok, zvysene hodnoty nk buniek hodnota 22., idealna je 12. Lenze ja som si den po konzultacii urobila tehotensky test a bol pozitivny. Obrovsky sok, snazime sa dva roky, v hlave uz sme boli nastaveni na reprodukcne centrum a zasah vyssej moci a zrazu toto! Striedala sa vo mne ticha radost a zaroven obava, kedze den pred tym, dostanem info. o zvysenej imunity buniek a problemy pri otehotneni a hlavne udrzani plodu.
Volala som Dr. Dzurilovej a hned mi dala termin na prvu ifuziu intralipidov, tiez mi urobili kontrolne vysledky na nk bunky, zial stale su vysoke a musim brat aj dexamed 😒 . Nie som zrovna nadsena prijmanim kortikoidov, ale lekarka ma ubezpecovala, ze latky idu iba do placenty, nie do krvneho obehu plodu.

Intralipidy infuzie sa beru kazde tri tyzdne, myslim, ze do 20tt. Inak infuzia tecie 5 hod., aby ste boli na to pripravene, ja som nemala tuto info., tiez mozu na toto upozornit, aby sa vedeli pracujuce pacientky zariadit..
No budem vidiet ako sa cela vec vyvinie. Tak ako zazrakom prislo moje tehotenstvo, nechavam teraz na prirodu, nech sa s tou imuno podporou vysporiada...

drzim nam vsetkym prsty 🙂

magdus999
autor
20. júl 2015

@eliwedd až teraz som si našla túto správu, gratulujem a zároveň sa teším s tebou 🙂 mne Medrol zabral a NK bunky klesli zo 40% na 9%, dva mesiace som počkala, či náhodou prirodzene nepôjde, ale keďže ho nechcem brať dlho, idem tento týždeň na KET ..... môj siedmy vklad, tak pevne verím,že sa podarí 🙂

yanna2101
30. dec 2015

Vopred sa ospravedlnujem za otazku, mozno to tu bolo uz zodpovedane, citam toho velmi vela a stale mam pocit ze som sa nedocitala co som potrebovala.
Prosim Vas chcela by som sa informovat, ci vysetrenia na tieto NK bunky sa robia iba na reprodukcnej imunologii alebo to robia aj v CAR och na Slovensku, konkretne v Heliose v Martine? Alebo Vas po neuspesnych IVF doporucili niekam na reprodukcnu imunologiu, alebo prosim Vas ako to funguje? Do Nitry ste potrebovali aj vymenny listok od lekara? Vopred dakujem za odpovede.

cheeky82
20. jan 2016

Ahoj. Ja som do NR potrebovala vymenny listok od gynekologa alebo CARu. V Heliose to nevysetruju, chodila som tam na IVF. A im je v podstate jedno aku mas imunitu. Mam pocit ako keby gynekologovia a niektore centra ignorovali reprodukcnych imunologov. Mala som davnejsie urobene zakladne imuno vysetrenie (v NR ti toho vysetria ovela ovela viac) a Heliousu to staciloi. SKoncila som az v Reprofite Brno kde som sa dozvedela, ze v Nitre je reprodukcna imunologia.

jessie222
21. jan 2016

Ahoj, ja som mala zvysene nk bunky plus tnf alfa, ktore je embriotoxicke. Brala som medrol + intralipidy, a dnes mi tu vysledok spinka vedla mna 🙂 drzim palce

yanna2101
23. jan 2016

Dakujem za reakcie. Uz mam termin v Nitre, velmi som zvedava ci nieco zistia. Robili mi v Heliose rozne vysetrenia, nic sa neukazuje take, co by malo branit uhniezdeniu embrya, robili mi tam aj protilatky proti trofoblastu, ktore vlastne mozu sposobovat neuhniezdenie embry, pripadne potraty, ale mne aj toto vysetrenie vyslo negativne. Viem ze aj toto robia v Nitre. Maternica je vzdy v poriadku, vystelka vzdy ukazkova a predsa sa to nechce podarit. Preto patram dalej co este dat vysetrit pred tym nez pojdem na vklad posledneho embrya. Vraj este v Heliose robia vysetrenie dutiny maternice pod narkozou, vola sa to Hysteroskopia, ale zatial sa tomu branim, skusim najskor tuto reprodukcnu imunologiu. Ma niekto aj s tymto skusenosti? Cheeky82, po reprodukcnej imunologii sa ti podarilo otehotniet? Robia v Brne tie iste vysetrenia ako v Nitre?

cheeky82
16. feb 2016

@yanna2101 ahoj. pred tyzdnom som bola na kontrolen odbery a NK bunky sa mi stale drzia na rovnakej urovni. takze picham dalej injekcie subcuvie a potom dalsia kontrola. ako si dopadla ty?

yanna2101
16. feb 2016

ahoj, ja zatial neviem, vysledky budu az 8.3. velmi som zvedava. Ako dlho sa liecis na tie zvysene NK bunky?

cheeky82
16. feb 2016

@yanna2101 no po 8 injekciach (jedna za tyzden) som bola na kontrole, a teraz mam za sebou dve. ty cakas na kompletne vysledky? bola si tam len raz? alebo ta uz aj na nieco liecia?

suzanecka1
16. feb 2016

@cheeky82 a nechcela ti to zmeniť za niečo iné ked doteraz nk bunky nezareagovali? teraz ideš za akú dobu na kontrolné testy? inak tie sumy za tie testy to je sila, kopu penazí sme tam nechali

cheeky82
16. feb 2016

@suzanecka1 to prave neviem ze kedy zopakuje testy. len mailom mi poslali vysledky. ale cakam este na Annexin V, lebo ten mam tiez zvyseny. sestricka povedala, ze podla vysledkov annexinu sa bude pokracovat. tak uvidim. dufam, ze dlhsie ako 4 tyzdne to nebude. uz ma to fakt nebavi

suzanecka1
16. feb 2016

@cheeky82 to ti verím, máš aj nejaké vedľajšie účinky? ja ked som si pichala dexamed, nemohla som spávať a vyrážky sa mi robili po bokoch tváre ale brutálne 😖

cheeky82
16. feb 2016

nemam ziadne vedlajsie ucinky nastastie. ja kortikoidy odmietam brat. ak nezaberie imunoglobulin, tak si budem pytat intralipidy

suzanecka1
16. feb 2016

@cheeky82 ahaaa a prečo? šak by to bolo len dočasne aby si potlačila tú imunitu a urobila si tak priaznivú situáciu na vklad nie?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli