Vysoké NK - bunky (Natural killers - prirodzené zabíjače)

magdus999
24. jan 2015

Ahojte, je tu niekto, kto má tiež vysoké NK bunky a snaží sa otehotnieť? Mne ich práve zistili, aspoň konečne chápem, prečo sa mi roky nedarí a prečo mám za sebou toľko neúspešných ET-ov, KET-ov.
Je tu niekto, kto ich mal vysoké a po liečbe aj otehotnel? Čítam veľa o nich, ale málokde som sa dočítala, či liečba pomohla k vytúženému dieťatku. Ďakujem za odpovede, rady......

cheeky82
16. feb 2016

@suzanecka1 lebo kortikoidy maju vela vedlajsich ucinkov. moja mama brala mini davky a len dva tyzdne a vypadali jej vlasy. no ale ak to inak nepojde, jasne ze do toho pojdem

suzanecka1
16. feb 2016

@cheeky82 ale až tak by som sa toho nebála, ja som dexamed brala asi 12tt, vždy v piatok večer mi to pichala a zo soboty na nedeľu som nemohla spať, neviem prečo to tak bolo...ale inak nič, pokiaľ to nie je ozaj dlhodobo tak myslím, že sa netreba až tak báť...niektoré baby to musia užívať aj v tehotenstve zo začiatku aby nepotratili a mali zdravé bábätká

yanna2101
17. feb 2016

Ja som bola zatial iba 1 krat, zobrali mi krv a cakam na kompletne vysledky. Sama som zvedava, ci sa nieco najde, lebo vklady neuspesne a nikto nevie preco. Tak som len googlila a nasla som tuto kliniku. Ak mi aj tuto vyjdu vsetky vysledky OK, uz neviem co a kde zistovat a preverovat a liecit, lebo len tak chodit na IVF nie je lacna zalezitost, ale to asi viete aj na zaklade svojich skusenosti.

cheeky82
17. feb 2016

@yanna2101 ja som tiez nevedela kde je chyba, takze pozitivne vysledky z imunologie ma neprekvapili. mame 3 zamrazene embrya, co nie je moc, preto chcem mat vsetky vysledky v norme, lebo je to psychicky velmi narocne a samozrejme tie nehorazne prachy. my sme do toho vlozili uz hadam 8 tisic eur.

yanna2101
18. feb 2016

Mas pravdu, je to neskutocne vela penazi, hlavne ze sa rozdavaju striekacky a platia liecenia pre narkomanov. Nechcem byt zla, nikomu neprajem aby do toho spadol, ale toto su strasne prachy a clovek za to ani nemoze ze musi toto vsetko podstupit a bez vela penazi to ani nie je mozne.
My uz mame iba jedno posledne embryo, takze uz by som naozaj bola velmi rada, keby som absolvovala vsetko co je mozne. Velmi nerada by som absolvovala celu tu torturu znova, injekcie atď. Este je moznost ist na geneticke testy, tie robia v Heliose, vysledky trvaju cca 1,5 mesiac a este robia vysetrenie dutiny maternice - hysteroskopiu, co sa robi pod narkozou. Bola si aj na tychto vysetreniach?

cheeky82
18. feb 2016

@yanna2101 ano, mam za sebou aj laparo aj hysteroskopiu a vsetko mam v perfektnom stave. genetiku embryi sme nedavali robit, nevidim v tom dovod. nie sme prenasaci a nemame ziadne geneticke poruchy a nemyslim si, ze by sme boli taki starim aby z toho dovodu boli embrya geneticky spatne. tomu jednoducho neverim a podla mna ti, ktori na to nemaju predpoklady, by si tu genetiku nemali davat, pretoze to je este len ake drahe

yanna2101
18. feb 2016

Ja som nemyslela genetiku embryi ale genetiku teba aj partnera. Vysetrenie ktore sa robi z krvi a vsledky su o cca 1,5 mesiaca. Toto by malo byt hradene zdravotnou poistovnou.

cheeky82
18. feb 2016

@yanna2101 my dvaja genetiku mame urobenu. u nas je vsetko ok. cakali sme skoro 2 mesiace na vysledky

leeshka
28. aug 2017

baby, ja som bola na imuno kvoli histaminovej intolerancii, vo vysledkoch krvnych mam aj udaj NK bunky: 23.68%....to je teda blba hodnota? ze by mi to mohlo sposobit problem, ked sa budeme snazit o babo?

cheeky82
29. aug 2017

@leeshka norma je tuším 19, takže áno mohlo by

tani111
2. okt 2023

Ahojte, neviete kde by som si mohla dat spravit biopsiu na pritomnost NK buniek v maternici? Mam zvysenu hodnotu v krvi ale chcela by som si dat skontrolovat aj ten zvysok. Dakujem