Vysoký prolaktín u partnera

martinazvo
26. aug 2012

Ahojte, chcela by som poprosit o radu, ci nemate skusenosti s vysokym prolaktinom u partnera, mal hodnotu 278 a lekari nas velmi vystrasili ohladne nadoru na hypofize, prosim poradte ci mate podobny problem, co robit. Je v starostlivosti endokrinologicky, vzali mu opat krv a o 2 tyzdne ma mat vysledky...

martinazvo
autor
19. sep 2012

@zabka888 ahoj, tak na ziadanke je len napisane aby sa potvrdil / vyvratil ademon hypofyzy... nic viac...

zabka888
19. sep 2012

@martinazvo no aj my to tak máme 😒 tak nám nezostáva nič iné len čakať 😖

zabka888
25. sep 2012

@martinazvo
Idem ti napísať aby som ťa možno tiež trochu ukludnila 🙂 dnes sme volali s endokrinologom a muž sa ho pýtal na otehotnenie koli vysokému prolaktínu a on povedal že nevidí problém, že problém býva ked má žena zvýšený prolaktín a nie muž a že máme prísť o mesiac na kontrolu, že ono tie výsledky mohli byť aj zo stresu také zlé 😒 hmm, tak pri tomto sa mi tak vynára, že čo lekár to iný názor 😖 Ale aj tak som teraz už tak pozitívnejšie naladená 😉

martinazvo
autor
25. sep 2012

@zabka888 ahoj, tak to som rada ze aspon vy mate pozitivne spravy... my sme boli v centre na podrobnom spermiograme a dozvedeli sme sa ze ani IVF nebude stacit, musime ist dokonca na IVF ISCI metodu oplodnenia, takze riesime dalej a babatko bude zo skumavky 🙂 a popri tom celom sa moj drahy bude liecit u endokrinologicky na ten prolaktin...

zabka888
26. sep 2012

@martinazvo no stále to tiež ete beriem s rezervou a nejako sa extra neteším a nečakám aby som zas nebola sklamaná 😒 počkám ete do tej kontroly o mesiac a potom sa uvidí, či to mal naozaj len zo stresu.. Tak ale to máte fajn, že viete čo a ako už tak už to len zrealizovať 😉 A kedy asi? Či najskor si musí dať trochu dokopy ten prolaktín?

martinazvo
autor
26. sep 2012

@zabka888 tak do konca oktobra / zaciatku novembra by sme mohli mat po vsetkych vysetreniach s tym, ze by sa uz poslala ziadost do poistovne... tam to schvaluju cca. mesiac, takze to vidim mozno tak na januar... a ten prolaktin - to je uz taka samostatna vec ktoru si manzel musi dlhodobo riesit s endokrinologickou... na to babatko to vlastne vplyv uz nema...

zabka888
26. sep 2012

@martinazvo Tak super, držím teda palce, nech všetko ide ako má a teším sa na // 😉 len mi daj ete prosím ťa potom vedieť ako ste dopadli v Lubochni 😉

martinazvo
autor
27. sep 2012

@zabka888 v TT myslis nie? dam vediet urcite 🙂 aj Ty sa ozvi, som zvedava... pa zatial

zabka888
27. sep 2012

@martinazvo jasné 😉 som už dopletená s tou Lubochnou 😀 určite sa ozvem 🙂

zabka888
4. nov 2012

@martinazvo ahoj moja. Tak čo máte niečo nové už? my ideme do Lubochne 19.11. na tú kontrolu, tak som zvedavá aké budú výsledky..

martinazvo
autor
6. nov 2012

@zabka888 ahojky, tak my dnes, najneskor zajtra dostaneme postou vysledky z MR, od lekarky sa im to vratilo lebo dala zlu adresu tak to poslu k nam domkov... tak som ako na ihlach... ale aspon sa veci pohnu, manzel sa objedna na termin ked to bude mat v ruke a snad sa uz dopracuje k nejakej finalnej sprave pre urologa v centre. Ja som absolvovala tu hysteroskopiu s kyretom, tam je vsetko ok, tam kde ma byt, ako ma byt, vsetko vyzera priechodne a funkcne, takze uz len dotiahnut spravu od urologa a snad mozme pristupit s poslaniu ziadosti o IVF + ICSI do poistovne... lekara mam teraz az do 20.11. v USA, tak dovtedy to snad skompletizujeme... no a vy sa este nacakate, ved to su este 2 tyzdne :(

zabka888
6. nov 2012

@martinazvo ahojky, fúha som myslela, že to už budete mať, tie výsledky 😒 neboj bude to mať v poriadku 😉 tak to je super, že ty to máš ok, ani sa nenazdáš a dočkáš sa bábatka 😉 no veru 2 týždne ale to už nejako vydržíme ked sme doteraz vydržali 🙂 som aj ja strašne zvedavá čo nám povie endokrinolog..

martinazvo
autor
6. nov 2012

@zabka888 no uz by boli keby dala lekarka spravnu adresu :( co uz, vydrzime

zabka888
6. nov 2012

@martinazvo no ved práve, musíte čakať ale tak už len krátko našťastie 😉

martinazvo
autor
8. nov 2012

@zabka888 ahoj, tak mame vysledky... zial nador tam je :( buduci tyzden v stredu ide manzel k endokrinologicke a ta nam k tomu povie blizsie info, lebo v tej sprave sme rozumeli akurat tomu, ze tam je, aky je velky a ze na nieco tlaci... ale zase len cakame ze co je to presne a co bude dalej...

zabka888
8. nov 2012

@martinazvo ahooj, tak to ma veľmi mrzí ☹ ale snád to nebude také zlé, dosť som o tom čítala a liekmi sa to dá spraviť 🙂 moja sesternica ho tam tiež mala a nasadili jej liečbu a zmizol jej 🙂 tak držím silno palce a daj vedieť čo endokrinologička na to povedala.

martinazvo
autor
8. nov 2012

@zabka888 dakujem za podporu, tiez tomu takto verime aj s drahym, ze vsetko dobre dopadne 🙂

Daj mi potom pls vediet ako ste dopadli toho 19.11. v Lubochni 🙂

zabka888
8. nov 2012

@martinazvo Jasné, musí to byť ok a aj bude 😉 určite sa ozvem, sama som veľmi zvedavá 🙂

martinazvo
autor
14. nov 2012

@zabka888 ahoj, tak dnes sme sa dozvedeli zle spravy, lekarka odporuca operaciu :( bude konzultovat s jednou neurochirurgickou a buduci tyzden v piatok sa dozvieme co dalej... inak Parlodel zabral, z 287 sa prolaktin znizil na 150, ale zvysila davky z 1/2 na 1 tabletku kvoli velkosti nadoru ☹ vy kedy idete na tu kontrolu?

zabka888
14. nov 2012

@martinazvo joooj moja tak to ma mrzí 😒 držím palce aby to bolo len čo najlepšie.. my ideme v pondelok na kontrolu, tak som zvedavá ako dopadneme..

martinazvo
autor
14. nov 2012

@zabka888 drzim vam palce aby ste dopadli lepsie... daj mi vediet prosim

zabka888
14. nov 2012

@martinazvo dakujem, jasné určite sa ozvem 😉

zabka888
20. nov 2012

@martinazvo ahojky, tak my sme tiež nedopadli dobre, výsledky sú rovnaké 😒 poslali ho na urologiu a v januári si pojde poležať do Lubochne aby mu spravili testy ( a znovu pojde na MR), lebo doktor sám nechápal, že MR v poriadku, všetko ostatné v poriadku len ten prolaktín vysoký 😠 tvoj muž normálne zarastá? ako často sa holí? lebo moja v pohode všetko v norme a doktor povedal že podla tých výsledkov by sa holil tak raz za mesiac 😖 takže mám v tom totálny chaos 😖

martinazvo
autor
20. nov 2012

@zabka888 ahoj, joooj, to ma mrzi... takze ma tam nador? a aky velky? a co budu testovat nevies? no moj manzel sa holi len tak raz za tyzden ale nie ze by mal huste strnisko... len tak sem-tam zarasta, ale zevraj aj jeho otec bol taky typ...

zabka888
20. nov 2012

@martinazvo práveže nie.. nádor nemá. Ved to sa doktor čudoval, že ma MR v poriadku.. neviem čo budú testovať, musia isť vylučovacou metodou, že prečo to má také divné že všetko ok a prolaktín vysoký 😒 no moj je normálne zarastený a holí sa každý 3 dneň.. lebo aj to sa doktor vypytoval a pozeral ho či je chlpatý 😀

martinazvo
autor
20. nov 2012

@zabka888 tak to sa teste ako blsky, neboj pricinu najdu a bude to ok... a ja dufam ze operacia dopadne tiez ok a utrasie sa to... strasne sa bojim ☹

zabka888
20. nov 2012

@martinazvo no neviem či sa tešiť lebo mu budú v januári robiť znovu MR ale len hypofýzy, tak sa bojím aby mu tam niečo od tej poslednej (v júni) nenarástlo 😒 a vy už viete čo a ako? kedy ho budú operovať? 😢 a bol tvoj mužík aj na spermiograme? aký ho mal? lebo mojho poslali tak som zvedavá.. nebooj moja, dobre to dopadne, musíme veriť! 😉

martinazvo
autor
20. nov 2012

@zabka888 budem drzat palce, aby to aj na tej podrobnej bolo ok... my sa dozvieme do piatku, ze co a ako... endokrinologicka musi zvolat konzilium s dalsou endokrinologickou a neurochirurgickou z BA, ze co s tym dalej... mame DVD s obrazkami podrobnej MR hypofyzy (zaplatili sme si to extra), takze to mozme ukazat aj inym lekarom ak bude treba. Ak bude operacia tak sa bude robit cez nos...

Co sa spermiogramu tyka, tak ano, mame ich za sebou 6... uplne prvy v auguste, kde sa vlastne zistilo malo spermii a na zaklade neho vlastne vysoky prolaktin... nasledne kontrolny v centre a kvoli zlym poctom a liekom na ten prolaktin nam urolog odporucil, aby sme si radsej zamrazili spermijky kym su, lebo nikto teraz nevie, ci sa bude pocet zlepsovat, alebo zhorsovat :( takze sme 3 davky zamrazili, pokazde k tomu robia aj spermiogram... takze to boli dalsie 3 spermiogramy 3 tyzdne po sebe... a pocty nic moc kedze optimum je tak 15-20 milionov...
1) 1.000.000 pohyblive, ale zhorsena pohyblivost
2) 1.100.000 pohyblive, ale zhorsena pohyblivost
3) 900.000 pohyblive, ale zhorsena pohyblivost
4) 600.000 pohyblive, ale zhorsena pohyblivost (mrazili sme)
5) 700.000 pohyblive, ale zhorsena pohyblivost (mrazili sme)
6) 1.500.000 pohyblive, ale zhorsena pohyblivost (mrazili sme)

Ale ako povedal moj pan doktor - na babo staci 1 vajicko a 1 spermijka 🙂 Tak musime byt optimisti !!!

zabka888
20. nov 2012

@martinazvo dakujem 🙂 dúfam že to bude mať v poriadku 🙂 ano? cez nos sa to robí? tak to je lepšie že nemusia hlavu rezať a tým pádom asi aj menej komplikácii.. No tak to ja počítam s tým, že ten spermiogram nebude mať v poriadku, ked má vysoký prolaktín, ale nám tiež doktor povedal, že nevidí problém v tom že by sa nám nepodarilo normálne otehnotnieť, tak neviem.. A tvoj mužík mal teda prítomné aspon nejaké spermie, nie? Zamrazujú to len v CARe? Normálne u urologa asi nie, že? Tak ten posledný ste mali najlepší z tých šiestich, no len keby sa mršky viac hýbali a množili 😒

martinazvo
autor
20. nov 2012

@zabka888 tak co viem tak mrazia len v car... ale da sa to zvladnut, stoji nas to celkom vykon 50 € + 3*9€ spermiogramy + 72 € mrazne na rok... takze nejakych 150€ spolu. No a prave kvoli tomu ze su mrsky lenive nejdu u nas skusat ani IUI, ani obycajne IVF...