Zmena menštruácie po 40-tke

23. nov 2019

Mám po 40, už sa mi asi 2x stalo, že mi vynechala menštruácia. Teraz som ju zase nedostala, mešká 6 dní, cítim však občas bolesť podbruška.
Lekár mi odporučil hormonálnu liečbu, čo som odmietla. Ako ste mali vy po 40ke menštruáciu? Cítili sme zmenu?

simsalabim
23. nov 2019

Ja budem mat buduci rok 50 a zatial mam menstruaciu pravidelnu, bez zmeny. Jedine, co som si vsimla je, ze pred menzesom par dni spinim (zacalo to asi okolo 43 rokov) a niekedy mam velmi silne PMS - sialene ma bolia prsia, hoci inokedy vobec. Pred tym ma prsia zvykli boliet vzdy.

hettinka
23. nov 2019

Ja mávam častejšie, vždy som mala cyklus 28-30 dni, teraz aj 25 a silnejšie. Ale súvisí to vraj aj s anémiou, na ktorú sa liečim.

siska53
23. nov 2019

Mne sa stalo, ze 2 x meskala, ale zas..u mna nic neobvyklé.. mavala som aj predtym taky cyklus..aj ked..je pravda, ze teraz som si uz aj porevala, ze na mna ide prechod. 🙂.

majamat
23. nov 2019

mne sa naopak cykly skracuju, ale teda teraz mam obdobie, ze su tak v priemere. kedysi, ked som bola mlada, som mala cyklus okolo 32dni ( +/-1den ). aspi pred 10r, vtedy som skoncila s HAK, som mala okolo 28dni a teraz asi pred 3r som mala oklo 25dni,a le stalo sa mi, ze aj pod 20dni. no posledny polrok je to tych 28dni opat.

v nasom veku uz cyklus moze byt iny. hormony sa nam tvoria uz inak a cyklus sa u zien v priebehu zivota meni.

majamat
23. nov 2019

@hettinka mne sa tiez cykly skratili,a le anemiu som nikdy nemala, praveze mam vzdy hodnoty na hornej hranici. to skor suvisi s vekom.

evuska32
24. nov 2019

tak ja už bohužiaľ nemám menzes od 39 vôbec, medzi 38 - 39 som mala len 2x....odvtedy sa jej neuráčilo prísť vôbec...doktorka mi povedala, že po hormonálnom vyšetrení to už proste nefunguje. Máme dedičný skorý prechod v rodine. Hormóny neužívam, nakoľko necítim návaly ani nič súvisiace s prechodom...teda okrem straty libida 😒

rachel36a
25. nov 2019

Od 43r uz nemam vobec

dema4016
25. jan 2020

@rachel36a Môžem sa opýtať, máš aj nejaké iné príznaky, ak je to prechod? ako návaly, potenie, atď, ja som užívala antiku 18 rokov, prestala som a mala som za celý rok asi 4x menzes, dr. mi nechce urobiť hormonálny profil, aby som vedela na čom som, mám 47 r., takže teoreticky by to mohol byť aj prechod

rachel36a
25. jan 2020

@dema4016 dost sa potim v noci, ale inak nic extra...len ze som zacala rychlo starnut, mam povädnutu plet, mastne vlasy , osteoporozu

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzula1975
25. jan 2020

Ano vraj je to normalne po 40-ke. Ja som najmladsieho rodila v 40ke a kojila 3,5 roka. Po porode sa mi uz menzes neupravil a mala som raz za 3mes. Lekar vravel ze je to asi kojenim.....ale uz rok nekojim a stale je to tak ze raz za 3-4mes. Teraz mam 45 a uz zacinam pocitovat vacsiu nervozitu, uzkost, problem so spankom.....tak asi je to uz zacinajuci prechod☹

dema4016
25. jan 2020

@retatka mám asi tak že raz mám inokedy aj 2-3 mesiace nič, tak ja neviem , len ten môj gyndoš mi nechce urobiť profil hormonálny, ja neviem prečo, len silo mocou mi chce nasadiť antiku, ale tú ja už nemôžem mala som zlé pečeňovky, tak mi chce dať teliesko, ale no neviem

eliska13
25. jan 2020

@dema4016 nerozumiem aký má dôvod na to nespraviť Ti profil.Ved chýbajúce hormóny nie z dôvodu prechodu môžu narobiť šarapatu s psychikou, vlasmi moja suseda tiež stratila menzes v 43 r, ale nebol to prechod mala niečo so štítnou zlazou teraz má 50 a ešte menstruuje.
@rachel36a berieš hormonálnu liečbu či nechala si to na prirodu

dema4016
25. jan 2020

@eliska13 ja by som si dala urobiť aj na vlastné náklady, len neviem za kým ísť, a či sa to dá

rachel36a
25. jan 2020

@retatka my sme sa od mojich 37 rokov pokusali o dietatko , niekolkokrat som potratila, potom hormonalna liecba a IVF....normaalne som mavala menzes....potom som v 43 rokoch porodila a odvtedy som mrchu nedostala

dema4016
25. jan 2020

@eliska13 len ja som vysadila antiku, potom som schudla 15 kg, upravila som stravu

rachel36a
25. jan 2020

@eliska13 nie uz neberiem nic, aj sa mi to snazili liekmi rozbehnut ale HP mam take ze to nema cenu, iba co mi bolo z tych hormonov zle a uhnala som si cirhozu pecene

eliska13
25. jan 2020

@dema4016 dá sa to robí sa to v laboratórnej diagnostike len neviem či niekde v okolí mas.Ja som si tam dala štítnu žľazu a krvný obraz kontrolovať.Tak lekárka si myslí možno, že je to stratou kg ....veď povedz tvojej doktorke nech Ti to spraví ako samoplatcovi, ale ja by som trvala na tom, že chces vedieť čo Ti je a neviem čo robí z toho takú vedu, že ho nechce spravit..veď aj podľa sona musí vidieť akú máš sliznicu maternice či to je už prechod

darka2001
25. jan 2020

Áno,aj u mňa sa to po 40 riadne pokazilo, cyklus sa skrátil na 24 dní, potom vynechal,potom zas každých 15 dní....bolesti hlavy, vyšší tlak, nervozita, poruchy spánku...
Po gyn vyšetrení mi dr odporučil užívať kyselinu listovú a vit E. a jesť viac sóje a chvála Bohu zabralo. No ak vraj nezaberie potom urobí hormonalny profil a možno hormonálna liečba...

eliska13
25. jan 2020

@dema4016 https://www.laboratornadiagnostika.sk/samoplatc...

Ale popozeraj aj inú firmu či laboratórium u Vás na poliklinike, nemocnici okresnej

dema4016
25. jan 2020

@eliska13 sono mi práveže robil, keď som bola naposledy v novembri, tak mi povedal, že menzes ešte príde, že ešte vaječníky fungujú ako majú, tak možno aj zato mi nechce urobiť hormonálny profil, to som ani nevedela, že sa to dá určiť aj zo sona

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz