Mám zrasty, budem mať problém otehotnieť ?

14. jan 2020

Ahojte,
mám 21 rokov a doktorka mi oznámila, že mám zrasty a budem mať tým pádom problém otehotnieť. Poradila mi skoré tehotenstvo, vraj zrasty v počiatočnom štádiu by sa ešte mohli roztiahnuť, ale inak sa nedajú iným spôsobom odstrániť, len operačne a to by moju šancu mať deti úplne znulovalo. Deti veľmi chcem, vždy som snívala len o tom, že budem mať rodinu...
Je naozaj pravda, že otehotnieť sa mi za polroka nepodarilo... máte s tým niektorá skúsenosti? Nejaké rady čo by sa s tým dalo robiť? :(
Žiadne iné problémy nemám, zrasty vznikli zo zápalov. Viem, že som mladá, ale to neznamená, že nie som pripravená mať dieťa, že ho nemáme ako zabezpečiť a podobne.. tieto všetky veci sú v poriadku, tak ako by mali byť...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. jan 2020

@bambulienka25 ďakujem za odpoveď.. Takže nie je ina šanca ako otehotnieť len IVF? O tejto možnosti viem, ale keďže mam tak nízky vek moc som dúfala, že by som mala nejakú nádej na to niečo s tým spraviť :(

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michalka4193
14. jan 2020

Záleží kde tie zrasty máš ja som po prvej sekcii mala a zistili mi to až pri druhej sekcii keď ma dlho čistili že som ich mala veľmi veľa a ze ďalšie tehu mi neodporúčajú lebo som mala už aj slabú maternicu.... A snažili sme sa asi 1rok aj niečo ale ja som mala problém aj si štítnou žľazou teda stále mam a koli tomu hlavne som nemohla otehotnieť čiže podľa mňa sa dá ale záleží kde ich mas

autor
14. jan 2020

@bambulienka25 Áno presne to mi povedala, že operáciou by mi zasiahli do vaječníkov, a tým pádom by šanca bola nulová :( a od akého veku IVF prepláca poisťovňa? Resp. Ako to funguje?

autor
14. jan 2020

@michalka4193 no mne tie zrasty videla na sone, a čítala som ze tie ktoré spôsobujú nepriechodnosť sa zisťujú laparoskopicky.. Tak neviem teraz ci ju požiadať o nejaké ďalšie vyšetrenia :(

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivca88
14. jan 2020

Nezufaj. My sme sa o prvú dcéru snažili rok, potom som šla na diagnosticku laparoskopiu skrz dlhé cykly.
Našli mi veľa zrastov ( celá brušná stena, ale aj hrubé črevo a pod., Proste celá tá lokalita a tupo ich prerušili ), spravili prefuk vajcovodov a do troch mesiacov som bola tehotná.

michalka4193
14. jan 2020

Tak to je divne lebo mne lekári povedali ze to na Sone nevidno že sa zisťuje iba laparo

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz