8-ročné gymnázium Zvolen

bimbambim
11. jún 2022

Ahojte baby chcem len pár informácií ohľadne 8 ročného gymnázia vo Zvolene.Dcera chce ísť skúsiť na prijímačky len ja nie som s tým stotožnená,že tam chce ísť.Tak hľadám kto má s tou školou skúsenosti ako to tam funguje aký sú učitelia atď.Este sice nie je na na škole až na rok bude robiť prijímačky,ale zatiaľ sme zaškrtli zo strany ZŠ čo poslala že máme záujem.Ja by som bola radšej kebyže dokončí normálnu ZŠ ,ale že chce aspoň skúsiť tie prijímačky

ddaassuullaa
11. jún 2022

Neviem, ake je 8 rocne gymnazium vo ZV, ale ak dieta chce vyskusat prijimacky, tak ju podporte. V podstate sa ucia to, co na ZS, mozno viac projektov a samostatnosti. Skola mojich deciek ma v ramci svojich programov vsetky mozne odbory studia - od klasickej ZS, medzinarodny program, 8 rocne gym, bilingval a aj klasicke 4 rocne gymnazium. Ucitelia, ktori ucia na 8 rocnom gymnaziu vravia, ze ucia deti rovnako, rovnake ucivo, navyse len projekty. Ale ak chce ist, nech vyskusa. Neviem, ci sa bude chciet extra pripravovat na prijimacky alebo to skusi "zfleku". Su deti, ktore sa pripravuju od septembra, neviem na co to je dobre. Moja na 8 rocny ist nechcela, ma aj ine zaluby a volneho casu pramalo, tak zvolila ZS. Niektore deti - rovesnici isli kvoli tomu, aby nemuseli robit neskor prijimacky na strednu skolu😁 to.sice ako.dovod nechapem,.ale budiz. Tento rok je osmacka, povodne isla na prijimacky na bilingval "len vyskusat, ako to na prijimackach chodi" a ze ak by ju nahodou aj vzali, tak nepojde. Isla len tak zfleku a vzali ju. A zrazu zmenila nazor, ze ona uz buduci rok nechce zazivat prijimacky a ze to je vyzva studovat v inom.jazyku. zvazovala som par dni, co spravit, rozpravali sme sa, co ju caka popri jej casovo narocnom hobby - ale ku podivu vie, co chce a chce do toho ist🤷‍♀️ tak uvidime. Porozpravaj sa s dietatom a uvidis, ci to mysli vazne, preco, a ak to ma zrovnane, pomoz jej

marci77
11. jún 2022

tiez neviem ako vo Zvolene.......sme z ineho kraja, prijimacky mame absolvovane, zial neuspesne .....ale beru velmi malo deti, vacsinou 1 max. 2.triedy t.j. 30 alebo max.60deti
v BA sa bezne na 8rocne gymnazium hlasi aj 400deti

ale tak to bola skor moja iniciativa ako synova, je jednotkar, ale na tych prijimackach asi nieco neurobil dobre ....ale najviac ho mrzi, ze jeho najlepsieho spoluziaka z triedy zobrali (toho zobrali aj na jedno aj na druhe gymnazium), max. 2 prihlasky sa myslim mozu dat

treba urcite dcerku podporit, ak ona sama prejavuje zaujem
tieto knihy su dobre na pripravu
https://www.martinus.sk/?uMod=list&uTyp=search&...

ale urcite si pozrite podmienky vasho gymnazia

alexanotbad
22. jún 2022

@bimbambim moj syn je na 8r.gymnaziu v ZV. Chcel tam ist, ja som s tym nesuhlasila, ale podporila som. Bolo to na nom, ci sa dostane alebo nie. Je tam jedna trieda v kazdom rocniku, ich je konkretne 24, neviem ako ine triedy, ale asi rovnako. Ja spokojna nie som, kazdu chvilu maju nejake suplovanie, sposob vyucby tiez nic moc. Syn je spokojny, darit sa mu dari. Ked sa ma ale niekto opyta, ja tuto konkretnu skolu neodporucam. Zatial nevidim ziadne extra vyhody...okrem stravy 😁

katecameron
1. júl 2022

@alexanotbad v ktorom je ročníku prosím vás