Práca - Zvolen

iveta1970
10. sep 2022

Chcem sa podeliť o moje skúsenosti s hľadaním práce.
Som širokospektrálny typ. Celý život pracujem z ľuďmi, najviac mi je blízke viesť malý kolektív, nebojím sa fyzickej práce. Viem čo je to B2B či B2C. Moja srdcovka je odevníctvo, ale nebránim sa v podstate ničomu.
Približne polrok si hľadám prácu. Vždy sa dostanem do posledného kola výberka....a nakoniec mi oznámia...... vybrali sme iného uchádzača. Začínam ich podozrievať, že si moc všímajú kolónku zvanú vek. Aké mate skúsenosti?

ninusa221
10. sep 2022

Tiež som zo zv maminine kamosky 45+ si nevedia najst pracu.

heln
10. sep 2022

@iveta1970 pamatam si ako moja mama pred 20timi rokmi po 40ke hladala pracu a vtedy jej niekde rovno povedali, ze je pre nich stara.... potom sa to zacalo povazovat za diskriminaciu a uz ti to nikde na rovinu nepovedia. mozno natrafis na pracu, kde uz nebudu chciet mladsie rocniky, aby stale nebehali na matersku. ono, ja som aj mladsia bola, aj "vzdelana" a v urcitych obdobiach som mala tiez problem najst pracu, takze to nebolo len o tom veku. nevzdavaj sa, verim tomu, ze sikovny clovek si pracu najde. a inak absolutne netusim co je B2B a B2C.

nevenka
10. sep 2022

Tak ja som osobne velmi zvedava, ked zacnem po 40 hladat po materskej pracu, fakt sa na to "tesim".
Vsade chcu mlade, a potom su prekvapeni, ze idu na matersku, po materskej s 2-3 detmi je zase problem, lebo je "stara", plus stale OCR s detmi...
Ja to aj chapem, ale diskriminacia podla pohlavia a veku u nas podprahovo stale funguje a aj bude fungovat, bohuzial... Nemam uz ruzove okuliare v tomto smere...

iveta1970
autor
10. sep 2022

Čo ma teda vážne vyvádza z miery je, že po pohovore mám väčšinou pocit, že som prešla....a fakt neviem, čo robím nesprávne,B2B je zjednodušene keď firma obchoduje s firmou.B2C je keď firma obchoduje so zákazníkom. Snáď to nejak prelomím...veď ešte musia existovať firmy, ktoré hľadajú skutočných pracantov...tak snáď...

renata1405
11. sep 2022

Ja ked som naposledy prisla o pracu mala som 36 a to uz vtedy ma nikde nechceli kvoli veku.

myrepose
12. sep 2022

netreba sa vzdávať a veriť v seba. ja sa podelím o skúsenosť, prácu vo ZV som začala hľadať v januári tohto roku, po pol roku doma, kedy som čerpala podporu (z mnohých dôvodov), predtým som rok pracovala po 5 ročnej materskej/rodičovskej dovolenke v pôvodnej práci, kde som bola aj pred deťmi. bola som na dvoch pohovoroch a do oboch firiem ma vzali napriek tej dlhej pauze aj napriek malým deťom. vybrala som si to lepšie pre mňa. ja som bola veľmi skeptická a nakoniec to dopadlo nad očakávania. mám 36 rokov. tak držím palce a veľa šťastia