Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nepovolené inzeráty

V bazári je povolené predávať len určitý tovar. Toto je zoznam inzerátov, ktoré do bazára nepatria:

Lieky na predpis a lieky so ŠÚKL kódom

Jedná sa o akýkoľvek liek, ktorý je viazaný na lekársky predpis a o lieky, ktoré majú kód Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv a je ich možné predávať len v lekárni. Tento tovar môžu v bazáre ponúkať len predajcovia s potrebným oprávnením.

Otvorené balenia

Týka sa len tovaru s obmedzenou trvanlivosťou. Tovar, ktorý bol načatý alebo časť jeho obsahu sa spotrebovala, nie je možné predávať v našom bazári. Je povolené predávať len uzavreté a nepoužité balenia (napr. umelé mlieka, kozmetika a pod). Výnimkou sú balenia, v ktorých sú dávky balené samostatne.

Nelegálne kópie

Týka sa falzifikátov CD, DVD, kníh, oblečenia a iných napodobenín originálu. Ak predávaš použité veci a nemôžeš preukázať, že tovar je originál renomovanej značky, zaraď ho do Iná značka.

Sieťový predaj

Sieťový predaj (napr. Avon, Oriflame, Tupperware, Dedra, Global, Farmasi,...) v bazári nie je povolený. Výnimkou sú prípady, keď sa predáva pár kusov tovaru týchto značiek (do 3 ks).

Inzerát, kde sa nič nepredáva

V inzeráte je možné predávať len skutočný tovar. Pokiaľ nepredávaš v inzeráte reálnu vec, inzerát zmažeme.

Dopyt

Inzeráty je možné vytvárať len v prípade ponuky/predaja. Ak sa v nich bude nachádzať dopyt (napr.: kúpim, mám záujem apod.), tak budú vymazané.

Nezachovalý tovar

Ide o značne zničený tovar, ktorému chýbajú súčiastky, je polámaný, výrazne ošúchaný, výrazne opotrebovaný, výrazne deravý, nepoužiteľný, nefunkčný apod.

Duplicitné inzeráty

V každej kategórii môžeš vložiť len jeden inzerát s tým istým tovarom. Pokiaľ ich bude v kategórii viac, všetky duplicitné inzeráty budú vymazané.

Materské mlieko

Nie je povolené predávať ženské materské mlieko.

Tovar, ktorý nepatrí do nášho bazára

Cigarety, elektronické cigarety, alkohol.

Kam ďalej? > Späť na Pravidlá bazára

Pomohol ti tento článok?
 / Nie