Som tehotná

Na tehotenskom teste sa objavili dve čiarky, je to tu, čakáte bábätko. Okamihy prekvapenia, šťastia a radosti striedajú obavy. Ako bude tehotenstvo prebiehať? Možno trochu panikárite, pretože vás a vaše telo budú čakať zmeny. S rastúcim bruškom a pribúdajúcimi kilami ale bude rásť aj vaše bábätko. Je úžasné pozorovať, ako sa týždeň po týždni z embrya, ktoré pripomína fazuľku, vyvíja krásne malé stvorenie, ktoré vám bude hovoriť mama.

Je normálne, že vás môže prepadnúť strach, či bude vaše bábätko zdravé. Čo keď nastanú nejaké komplikácie alebo choroby? Nebojte sa, počas tehotenstva budete pod dohľadom lekára a podstúpite viacero vyšetrení, ktoré včas odhalia, ak by snáď nebolo niečo v poriadku. Lekár vám samozrejme aj zodpovie vaše otázky o tom čo môžete alebo nemôžete v tehotenstve. Veľa rád nájdete aj tu na koníku.

Bohužiaľ, niektoré mamičky o bábätko počas tehotenstva prídu, môže dôjsť k potratu1 skúsenosť.

Myšlienkami na to, sa ale teraz príliš netrápte, pretože pre zdravý priebeh tehotenstva je dôležitá hlavne psychická pohoda. Tak, šup šup, je čas začať s chystaním výbavy pre tehuľky a užiť si naplno tých 9 mesiacov požehnaného stavu tehotenstva.

Kam ďalej?


Súvisiace články


Tehotensvo týždeň po týždni


Priebeh tehotenstva


Vyšetrenia


Choroby a komplikácie


Čo môžem v tehotenstve


Výbava pre tehuľky


Ukončenie tehotenstva


Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti som tehotná

Máš skúsenosť som tehotná?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť