Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Všeobecné pravidlá bazára

“To, čo predávaš popíš pravdivo, úplne a úprimne, s uvedením všetkých vád, ktoré predávaná vec má. Píš jasne a prehľadne. Ak sa na obchode dohodneš, buď zodpovedný. Iných hodnoť pravdivo.” - to je naša predstava ako by mal pristupovať používateľ k obchodom v bazári na Modrom koníku.

Pravidlá slúžia na ochranu pred podvodmi a komerčnými trikmi, na dodržiavanie prehľadnosti inzerátov a dohliadajú na férovosť v hodnoteniach.

 1. Predaj tovaru alebo ponuku služieb je možné na stránke zverejňovať len v bazári.
 2. Inzeráty v bazári slúžia len na predaj alebo darovanie vecí a ponuku služieb. Nezverejňuj inzeráty, kde nič nepredávaš, chceš niečo kúpiť alebo žiadaš o výmenu tovaru.
 3. V inzeráte jasne napíš a odfoť, čo predávaš. Z názvu, popisu a fotiek musí byť vždy zrejmé, čo je predmetom predaja.
 4. V nadpise nepoužívaj VEĽKÉ PÍSMENÁ. Výnimkou sú názvy značiek a oficiálne skratky.
 5. V nadpise nepoužívaj ozdobné znaky. Medzi ozdobné znaky patria: výkričníky !!!, pomlčky ---, hviezdičky, smajlíky 🙂, bodkovanie …......, atď..
 6. Používaj slovenský alebo český jazyk. Nevkladaj inzeráty, ktoré sú len v anglickom, nemeckom, maďarskom alebo inom cudzom jazyku.
 7. Na úvodnú fotografiu sám odfoť čo najlepšie tovar, ktorý ponúkaš v inzeráte.
 8. Tvoje fotografie musia zobrazovať aktuálny stav predávaného tovaru. Nevkladaj fotografie ako vyzeral tovar, keď si ho zakúpila.
 9. Vkladaj iba fotky, na ktorých je predávaná vec zreteľne a dobre viditeľná.
 10. Ak predávaš v jednom inzeráte viac vecí, vlož do neho fotky všetkých predávaných vecí. Ak predávaš v inzeráte viac vecí, musia byť z rovnakej kategórie. Výnimkou sú kategórie - Balíky oblečenia a Komplety, súpravy.
 11. Do inzerátu nevkladaj fotky vecí, ktoré v ňom nepredávaš.
 12. V inzeráte vždy uveď jasnú cenu v EUR, za ktorú chceš vec predať. Ak predávaš v jednom inzeráte viac rozličných vecí alebo komplet, cena inzerátu je suma všetkých predávaných vecí. Jednotlivé ceny môžeš rozpísať v texte inzerátu.
 13. Ak chceš vec darovať, uveď cenu 0 Eur. Ak chceš vec darovať za poštovné, uveď cenu 0 Eur. Poštovné môžeš uviesť v texte inzerátu.
 14. Tovar zaraď do vhodnej kategórie bazára. V každej kategórii môžeš vložiť len jeden inzerát s tým istým tovarom.
 15. Nezverejňuj inzeráty, pre ktoré nemáme vytvorenú jasnú kategóriu. Ak nevieš, kam tvoj inzerát patrí, je dosť pravdepodobné, že do nášho bazára nepatrí.
 16. Nový, nepoužitý tovar zverejňuj ako Nový tovar. Nové vlastné výrobky zverejňuj ako Vlastná výroba.
 17. Konkrétnu značku tovaru vyber iba v prípade, ak si si istý, že ide o originálny tovar.
 18. Služby (napr. požičovňa, ubytovanie v súkromí, stráženie detí a pod.) môžeš v bazáre ponúkať iba s balíkom PRO. Službu inzeruj len ako Nový tovar. Využi len kategórie Iné pre dospelých alebo Iné detské.

Kam ďalej? > Späť na Pravidlá bazára

Pomohol ti tento článok?
 / Nie