Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
Stokke Xplory V3 je treťou generáciou jedinečného high-endového kočíka a najznámejšieho modelu značky z roku 2010. Dizajn so “stračou nôžkou” v strede konštrukcie, výškovo nastaviteľným sedadlom a taškou namiesto košíka z neho robí najobľúbenejší, ale aj najzatracovanejší mestský kočík.

Podvozok kočíka bol v novej verzii vzadu mierne obmenený pre možnosť pridania prídavného stupienku pre staršieho súrodenca. Brzda trojkovej verzie je vo viditeľnejšej oranžovej farbe, ku ktorej je zladený aj zadný oranžový Stokke nápis. Na konštrukcii od trojkového modelu vyššie nájdeš aj ikonický reflexný kruh v stredových spojoch konštrukcie. Faceliftom prešla aj nákupná taška, ktorá je po novom celá zo zladenej látky v dvoch tónoch a bez pevného poklopu so sieťkou. Spolu s V3 verziou vyšla aj Stokke Besafe autosedačka sediaca na podvozok bez potreby adaptérov.

Najviditeľnejšou zmenou Xplory V3 je však kompletne vynovené sedadlo s priedušnými poťahmi, ktoré ostalo v rovnakom oblejšom tvare až doteraz. Jeho súčasťou je aj nová väčšia strieška s pridaným šiltom, zväčšenou vetracou časťou a UV ochranou 50+. Korýtkové sedadlo je umiestnené vysoko, takže má dieťatko dobrý výhľad, ale je tiež bližšie k rodičovi. Môžeš ho otočiť i polohovať do troch polôh (sed, oddychová poloha, ľah) v protismere a dvoch (sed, oddychová poloha) v smere jazdy. V polohe v sede je sedadlo takmer kolmé. Súčasťou sedadla je detské madlo, ktoré je v tretej verzii jednoduchšie odnímateľné tlačidlom namiesto pôvodného odšróbovania. Novinkou je aj jeho látkový poťah. Textíliou je po novom prekrytá aj zadná časť sedadla, čím kočík prišiel o zadné vrecko. Pultík na nohy je oválnejší a vďaka stredovémú tlačidlu s jeho dĺžkou možno jednoduchšie manipulovať. Samotný sedák je vhodný od približne šiestich mesiacov, s voliteľnou novorodeneckou vložkou ho však možno využívať už od narodenia. Pre najmenšie deti je v ponuke tiež originálna hlboká vanička rozdelená pri nôžkach či autosedačka, ktorých dokúpením dokážeš z kočíka vyskladať ľubovoľnú kombináciu. Novou je aj možnosť prispôsobiť si kočík letnými Summer kitmi so slnečnou clonou či zateplenými Winter kitmi kombinovanými s kožušinkou.

Parametre

Typ
hlboký, športový, dvojkombinácia, trojkombinácia, podvozok
Hmotnosť (v kg)
10,5
Rozmery v rozloženom stave (vך×d cm)
99 × 57 × 34
Rozmery v zloženom stave (vך×d v cm)
105 × 30 × 55
Pôvod značky
Nórsko
Materiál podvozku
hliník, plast
Maximálne zaťaženie sedadla (jedno dieťa - v kg)
20,5
Doporučený vek dieťaťa (v mesiacoch)
0 – 36
Otočné sedadlo
Ďalšie parametre

Otázky a odpovede

K tomuto kočíku zatiaľ nepribudli žiadne otázky.