Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Voľný čas

Možno, že si vravíte "Čože ?! Voľný čas? To si snáď robia srandu!" Nerobíme, aj napriek tomu, že sa vám teraz v tom zhone prebaľovania a kŕmenia a upratovania, kedy popoludní zistíte, že ste stále v pyžame a ešte ste sa ani nestihla naraňajkovať, zdá nemožné, že niekedy budete mať nejaký voľný čas, ale vedzte, že aj tá doba raz príde.

Pokiaľ práve neholdujete rôznym kreatívnym ručným prácam, ktoré by vám mohli pomôcť sa trochu odreagovať, možno že sa potešíte aspoň fotkami vášho bábätka. Že ešte žiadne nemáte? Na koníku nájdete zoznam overených detských fotografov vrátane skúseností mamičiek.

Keď sa vám narodí bábätko, stane sa z vás mama na plný úväzok, môžete z toho mať tak trochu "depku". Zrazu nechodíte do práce, kde ste mali možnosť stretávať kolegov a riešiť iné veci ako plienky a kŕmenie a môžete sa cítiť izolovaná. Nie ste v tom sama, podobne sa cíti veľa mamičiek. Našťastie existujú rôzne materské centrá, kam môžete vziať svojho drobca, aby sa zoznámil s novým prostredím a deťmi a zároveň možno stretnete novú kamarátku.

Ak vám stále ešte zostáva kapacita na ďalšie činnosti, môžete skúsiť napríklad písať svoj blog, pokojne začnite práve na koníku.

No a v neposlednom rade je potrebné myslieť na to, že je potrebné vyplniť voľný čas našich najmenších tak, aby mali dostatočný výdaj energie a získali nové podnety. Môžu napríklad chodiť do rôznych krúžkov.

Desíte sa, ako prežijete predĺžený daždivý víkend? Čo napríklad výlet do aquaparku? Ich zoznam a ďalšie atrakcie pre deti v SR tu nájdete tiež.

Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Hodnotenia a skúsenosti s voľným časom

Máš skúsenosť s voľným časom?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
ark4n4  23. júl 2019

Umenie z post-it papierikov

Ahojte, :)

možno trošku netradičné, ale keď už sa hovorí o voľnom čase a kreativite, s kolegami v práci (samozrejme po pracovnej dobe :D) sme sa zapojili do súťaže pixel-art z Post-it papierikov.

Je to aj taká pekná kreatívna aktivita pre menších súrodencov/deti (samozrejme aj dospelí sa zabavia). Je to veselé a farebné, rozžiari to priestor a nám to skrášľuje celý kancel (:

Ak by sa niekto chcel inšpirovať prikladám aj link na foto na Facebooku. My sme robili Avengers hrdinov.
Link: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=235...

Kreativite sa medze nekladú, máte pred sebou veľkú bielu stenu a môžete vytvoriť hocičo!
Tieto papieriky držia naozaj pevne a už nám to tu visí viac ako 2 týždne!

Vyžaduje si to síce veľa trpezlivosti, ale výsledok stojí za to! :) Takže aj takýmto spôsobom sa dá popustiť uzdu svojmu vnútornému umelcovi. :)
0 ľudí považuje za užitočné
joedodo  29. okt 2018

Knižná šifra na Martinus 2018 alebo Knižná šifra 4 - správne odpovede

Po pridaní celej mapy, budú pripravené všetky správne odpovede z Knižnej šifry 4 Martinus 2018
2 ľudia považujú za užitočné
lenkalevice  31. júl 2018

Tvorivá materská ☺️

Ahojte, ja som sa už dlhšie usilovala venovať mojej záľube, len som nevedela ako a kde začať a práve narodenie mojej dcérky ma usmernilo a postupne som s ňou začala tvoriť, dokumentovať to a založila som si www stránku. Následne som založila účty aj na sociálnych sieťach fb, instagram, pinterest, YouTube. Vidím v tom stále väčší a väčší prínos. Toto je moj voľný čas a milujem to. Čas trávime spolu a kreatívne a rozhodne sa nikdy nenudíme ☺️, veď posúďte sami. Lenka 👩‍👧
7 ľudí považuje za užitočné