Voľný čas

Možno, že si vravíte "Čože ?! Voľný čas? To si snáď robia srandu!" Nerobíme, aj napriek tomu, že sa vám teraz v tom zhone prebaľovania a kŕmenia a upratovania, kedy popoludní zistíte, že ste stále v pyžame a ešte ste sa ani nestihla naraňajkovať, zdá nemožné, že niekedy budete mať nejaký voľný čas, ale vedzte, že aj tá doba raz príde.

Pokiaľ práve neholdujete rôznym kreatívnym ručným prácam, ktoré by vám mohli pomôcť sa trochu odreagovať, možno že sa potešíte aspoň fotkami vášho bábätka. Že ešte žiadne nemáte? Na koníku nájdete zoznam overených detských fotografov vrátane skúseností mamičiek.

Keď sa vám narodí bábätko, stane sa z vás mama na plný úväzok, môžete z toho mať tak trochu "depku". Zrazu nechodíte do práce, kde ste mali možnosť stretávať kolegov a riešiť iné veci ako plienky a kŕmenie a môžete sa cítiť izolovaná. Nie ste v tom sama, podobne sa cíti veľa mamičiek. Našťastie existujú rôzne materské centrá, kam môžete vziať svojho drobca, aby sa zoznámil s novým prostredím a deťmi a zároveň možno stretnete novú kamarátku.

Ak vám stále ešte zostáva kapacita na ďalšie činnosti, môžete skúsiť napríklad písať svoj blog, pokojne začnite práve na koníku.

No a v neposlednom rade je potrebné myslieť na to, že je potrebné vyplniť voľný čas našich najmenších tak, aby mali dostatočný výdaj energie a získali nové podnety. Môžu napríklad chodiť do rôznych krúžkov.

Desíte sa, ako prežijete predĺžený daždivý víkend? Čo napríklad výlet do aquaparku? Ich zoznam a ďalšie atrakcie pre deti v SR tu nájdete tiež.

Súvisiace články


Pomohol ti tento článok?
 / 
Nie