Test závislosti detí na videohrách pre rodičov

Test závislosti detí na videohrách pre rodičov Test závislosti detí na videohrách môže pomôcť rodičom získať prehľad a vyhnúť sa rozličným predsudkom a obavám. Deti a mládež bežne trávia svoje voľné chvíle hraním videohier, no nie každý rodič sa však orientuje v špecifikách videoherného sveta. Mnohí z rodičov vnímajú videohry ako niečo, pred čím treba byť neustále v strehu. Väčšinou majú strach, že dieťa si túto činnosť obľúbi natoľko, až si vypestuje na hrách závislosť. Iní zas považujú videohry v domácnosti za bežnú črtu dnešnej doby. Nevidia v nich hrozbu, pokiaľ dieťa neprekračuje časový limit stanovený na hranie.
 
Sú však situácie, keď sa môžu obavy rodičov javiť ako oprávnené. Deti a mládež nedokážu sami dostatočne rozpoznať, kedy sa určitý druh správania u nich stáva problematickým. Hrozba vypestovania si závislosti na predtým neškodnej voľnočasovej aktivite sa tým stáva reálnou.  

Dr. Brent Conrad, kanadský klinický psychológ, ktorý sa roky venuje práci s deťmi, mládežou, ale aj dospelými, vytvoril test, ktorý vám pomôže spoznať a určiť príznaky či varovné signály v životnom štýle a správaní vášho dieťaťa.

Test závislosti detí na videohrách (pre rodičov)

Súvisiace články

Viac o hrách pre deti online na modrykonik.sk

Použité zdroje:

  1. http://vlcata.dennikn.sk/test-zavislosti-deti-na-videohrach-pre-rodicov/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s testom závislostí detí na videohrách pre rodičov

Máš skúsenosť s testom závislostí detí na videohrách pre rodičov?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť