Aké vyrážky má môj 1,5 ročný syn na telíčku?

Zodpovedané
23. feb 2021

Dobrý deň,

môj 1,5 ročný syn sa pred 2 týždňami vyhádzal na ľavej nohe. Má malé červené vyrážky ohraničené bielym. Ako keby štípanec. Pupáčiky na neskôr objavili na nohe a aj na brušku. Zliali sa do jednej veľkej mapy. Po 2 týždňoch sa vstrebali, ale vyhodili sa nové na ľavej nohe, ruke a chrbáte.

Nasadili sme diétu. Dieťa pije na noc Kendamil mlieko. Nesvrbí ho to a ani nemá teplotu. Detská lekárka zobrala výtery a nenašiel sa žiaden nález.

O aký problém by mohlo ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

na vyjadrenie sa k diagnóze Vášho synčeka je nutné vyšetrenie v ambulancii.

Iba z popisu sa určiť nedá.

Príjemný zvyšok dňa!

MUDr. Katarína Turčinová Lacková
@skinofkiddo